Прескочи до съдържание

Многократно таксуване за глоби от Avis


Препоръчани мнения

Не знам дали ще помогна но имах подобен случай в Италия където ме обръснаха 48 eвро. Когато се опитах да се свържа с фирмата за наемане на кола никой не ми отговори. Обадих се на кредитната карта и оспорих транзакцията защото никой не ми предостави документи за нарушение. Кредитната карта веднага си взеха обратно транзакцията и блокираха компанията да тегли повече. Вие на банката ли се обадихте или на кредитната карта, мисля че има значение.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , fxtrader каза:

Не знам дали ще помогна но имах подобен случай в Италия където ме обръснаха 48 eвро. Когато се опитах да се свържа с фирмата за наемане на кола никой не ми отговори. Обадих се на кредитната карта и оспорих транзакцията защото никой не ми предостави документи за нарушение. Кредитната карта веднага си взеха обратно транзакцията и блокираха компанията да тегли повече. Вие на банката ли се обадихте или на кредитната карта, мисля че има значение.

говорихме с банката, вече многократно. Писахме и оспорвания за тегленията. Отговора беше, че не могат да блокират компанията, заради някакви си международни отношения и кодове...

Връзка към мнение

Подобен случай и аз имах,банката със същия отговор беше.Оспорих транзакциите пред някаква европейска организация ,където членуват почти всички рентакар компании.След като възстановиха сумата,блокирах картата.Банката ми поиска 30лв за да си я сменя рредварително или да изчакам да и изтече срока. Което ми се стори не нормално,при положение че съм потърпевш и не взимат моята страна.Направо я закрих тази карта и приключих с картите в тази банка

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
1 hour ago, mu_ry said:

говорихме с банката, вече многократно. Писахме и оспорвания за тегленията. Отговора беше, че не могат да блокират компанията, заради някакви си международни отношения и кодове...

Виждам че картата е мастъркард ако не се лъжа. Не може ли да се обадите на тях директно, вместо да се обаждате на ДСК?

Връзка към мнение
преди 3 минути , fxtrader каза:

Виждам че картата е мастъркард ако не се лъжа. Не може ли да се обадите на тях директно, вместо да се обаждате на ДСК?

ами нямам идея, ще проверя и тази опция 🙂
 

Връзка към мнение

Задължително искайте писмен отговор от банката за извършеното разследване. Длъжни са де те уведомят писмено , след като ти писмено си оспорила транзакциите.  Имала съм подобни случаи. Те трябва да ти представят писмени  доказателства за   глобите. Ако не , в противен случай са длъжни да обяват транзакцията за неоторизирана и да уважат жалбата ти. Настоявай за писмен отговор. Лошото е , че вървят лихви и те са си за твоя сметка, ако не покриеш сумата. Пиши и на Европейската комисия за защита на потребителите , чрез българския офис. Според  мен Авис може да си изтегли само таксата , че е предоставила информация за наема на органите на КАТ, но няма как да ти чарджнат картата за самата глоба. Редът за събираме на глобите в ЕС е различен и трябва първо да имаш документ за снкцията и едва тогава дължиш плащане на глобата. Ако не я платиш , глобите мисля , че след това се събират от публичните съдебни изпълнители и лихвите са огромни, защото включват и други разходи. Но това разбира се е на по- късен етап. 
Блокирай картата на първо време , за да спреш евентуални други неоторизирани плащания. УДК не се прекъсва, тъй като е с годишно членство. Успех! 

Връзка към мнение
На 24.10.2019 г. в 9:40, AlexandraKo каза:

... и винаги, първо от фирмата идва писмо или имейл, с обяснение, защо са изтеглили пари и после - това от полицията. Ама, никога не съм наемала кола от посредник, винаги директно.

Алекс, аз имам един опит лош само с такова теглене на пари от картата - след пътуване в Сицилия. Без писмо и без уведомление директно си изтеглиха някакви пари и аз бях шокирана защо го правят. Бях споделяла и във форума... 

 

Оспорих транзакцията и банката дирекктно ми смени кредитната карта - Barclays Visa. Всъщност и до ден днешен не съм получила глоба от Силиция - пътувах в началото на септември 2017г. Не съм си сменяла адреса, плащам си винаги глобите - защото от Люксембург и Дъблин ме намериха без проблем - с личната ми кола 😞 Така че за мен е недопустимо някой да си тегли пари просто така. 

 

На 24.10.2019 г. в 9:40, AlexandraKo каза:

Ние сме понатрупали опит с пътни глоби в чужбина / Сър Антъни си пада, малко състезател:))))))), 

Поне той си ги е заслужил, а аз го раздавам примерна мухла, и пак :grin: Последният път в Италия колкото псувни отнесох за примерното си поведение, още повече няколко глоби ми държаха влага... Ще ми е много интересно дали съм се справила без честитки (май месец, Тоскана). Goldcar знам, че пращат уведомление. 

 

@mu_ry Написах го заради теб основно. Не може някой да ти тегли от парите, без да е доказал защо. Оспорвай! Стискам палци!

Връзка към мнение
преди 18 минути , Гост каза:

Алекс, аз имам един опит лош само с такова теглене на пари от картата - след пътуване в Сицилия. Без писмо и без уведомление директно си изтеглиха някакви пари и аз бях шокирана защо го правят. Бях споделяла и във форума... 

 

Оспорих транзакцията и банката дирекктно ми смени кредитната карта - Barclays Visa. Всъщност и до ден днешен не съм получила глоба от Силиция - пътувах в началото на септември 2017г. Не съм си сменяла адреса, плащам си винаги глобите - защото от Люксембург и Дъблин ме намериха без проблем - с личната ми кола 😞 Така че за мен е недопустимо някой да си тегли пари просто така. 

 

Поне той си ги е заслужил, а аз съм го раздавам примерна мухла, и пак :grin: Последният път в Италия колкото псувни отнесох за примерното си поведение, още повече няколко глоби ми държаха влага... Ще ми е много интересно дали съм се справила без честитки (май месец, Тоскана). Goldcar знам, че пращат уведомление. 

 

@mu_ry Написах го заради теб основно. Не може някой да ти тегли от парите, без да е доказал защо. Оспорвай! Стискам палци!

В договора , при наемането на кола си пише изрично, че при произшествие, за да дадат данните ти на полицията, това струва еди колко си.

До сега и от Голд кар, и от Авис , при тегленето, винаги сме получавали обяснение.

А след това, идва и от полицията.

Така че, по този въпрос не може да се спори. Съгласно договора, могат да си теглят.

Тук само, да не се окаже, че глобите са повече от една.

Връзка към мнение
преди 7 минути , AlexandraKo каза:

До сега и от Голд кар, и от Авис , при тегленто, винаги сме получавали обяснение.

А след това, идва и от полицията.

Точно затова говорим. Аз нямах никакво писмо - един автоматичен мейл не мисля че е проблем за никого... И още не съм получила глоба. Аз не знам всъщност и за какво са ми теглили пари от рентал компанията.

 

От Люксембург ми пратиха детайлно извлечение къде съм сгазила лука и начините да си платя,

От Дъблин ми пратиха снимка на колата - там не идеше реч точно за превишена скорост, и начина да си платя.

За UK няма да споменавам...

 

Там навсякъде съм била с личната си кола, но в случая споделям как е редно да се процедира. Дали сме с кола под наем или не - никой няма право да ни бърка в картата, без да ни предупредят и да дадат основание за теглене.  Ако това се случи без уведомление и някакво елементарно доказателство, директно оспорвам транзакцията. 

Връзка към мнение

точно това е проблем, няма нито мейл, нито нищо ... само итеглени пари. А иначе мъжа ми дори си смени пластиката на кредитната карта, блокираха стратата, чиито данни имат ренталкомпанията и въпреки това пак теглят. От банката обясниха, че това се случвало заради някакви международни отношения и рентал компаниите можели да го правят ...

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 1 година по-късно ...

Здравейте

Имам следния казус. Бяха ми дръпната 40 и след седмица още 20 евро от картата  от Leasys.it.

Писах им през формата на сайта , и след като една седмица не отговориха, подадох оспорих транзакцията. Същия ден ги наплюх в .

На другия ден гледам отговор в trustpilot от тях, пишете ни на имeйл еди кой си. Писах им на мейл-а и о чудо днес получавам отговор с прикачени 2 фактури за подаване данни на полицията, за нарушения на 1.08.2019 и 7.08.2019. Но не можело да ми пратят информация за  нарушенията заради закона им за защита на личните данни. Във фактурите има номер на фиш . Има ли начин да се провери online какви са тези глоби и водят ли се връчени ?

Връзка към мнение

Хмм. Видях темата и се сетих че и аз имам една честитка от 45 евро от Europecar уж за обработка на документи за глоба. Мина месец откакто са ме таксували, а не съм получил още нищо от френската полиция. Ако глобата е релна в какъв срок да я очаквам ? @AlexandraKo  явно е опитна в тези казуси и може да сподели впечатления 🙂 Дано не съм изпуснал срока за оспорване на транзакцията ,че мина повече от месец от дърпането на сумата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Capitan Morgan каза:

Хмм. Видях темата и се сетих че и аз имам една честитка от 45 евро от Europecar уж за обработка на документи за глоба. Мина месец откакто са ме таксували, а не съм получил още нищо от френската полиция. Ако глобата е релна в какъв срок да я очаквам ? @AlexandraKo  явно е опитна в тези казуси и може да сподели впечатления 🙂 Дано не съм изпуснал срока за оспорване на транзакцията ,че мина повече от месец от дърпането на сумата.

Оооо, няма да е скоро.По принцип, в рамките на 360 дни / толкова им е срокът на тези, в полицията/ще те намерят и ще ти пратят протокола от глобата. Но ти пиши на Юръпкар, да ти обяснят, те го имат протокола за нарушението и ще ти го пратят за информация. Длъжни са да ти го пратят. Но докато френската полиция не ти изпрати акта с глобата, не можеш да я платиш. Заедно с акта, пращат  линк и парола, за да влезеш в сайта на полицията, където можеш да платиш с дебитна или кредитна карта.И срокове - ако платиш до еди колко си дни - толкова, с увеличаването на срока, расте и сумата.

Съвет от мен - пиши на Юръпкар и проверявай в пощата. Преди пристигаха препоръчани писма, с тези глоби. 

Напоследък, си ги пускат в пощата и не се интересуват, подписал ли си се или не си.

А контрата е винаги у теб.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Климент каза:

Здравейте

Имам следния казус. Бяха ми дръпната 40 и след седмица още 20 евро от картата  от Leasys.it.

Писах им през формата на сайта , и след като една седмица не отговориха, подадох оспорих транзакцията. Същия ден ги наплюх в .

На другия ден гледам отговор в trustpilot от тях, пишете ни на имeйл еди кой си. Писах им на мейл-а и о чудо днес получавам отговор с прикачени 2 фактури за подаване данни на полицията, за нарушения на 1.08.2019 и 7.08.2019. Но не можело да ми пратят информация за  нарушенията заради закона им за защита на личните данни. Във фактурите има номер на фиш . Има ли начин да се провери online какви са тези глоби и водят ли се връчени ?

Аха, за Италия. Роман ще напиша, за италианските глоби:)))

За кой град иде реч? Ако знаем града, могем да пробваме, в сайта на полицията, с номера на акта, да видим има ли го.


По принцип се плащат тук:

 

https://www.nivi.it/

 

Но като ти връчат глобата/ в срок от 360 дни/, ти пращат име и парола, за да влезеш в сайта и да платиш.

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , AlexandraKo каза:

Оооо, няма да е скоро.По принцип, в рамките на 360 дни / толкова им е срокът на тези, в полицията/ще те намерят и ще ти пратят протокола от глобата. Но ти пиши на Юръпкар, да ти обяснят, те го имат протокола за нарушението и ще ти го пратят за информация. Длъжни са да ти го пратят. Но докато френската полиция не ти изпрати акта с глобата, не можеш да я платиш. Заедно с акта, пращат  линк и парола, за да влезеш в сайта на полицията, където можеш да платиш с дебитна или кредитна карта.И срокове - ако платиш до еди колко си дни - толкова, с увеличаването на срока, расте и сумата.

Съвет от мен - пиши на Юръпкар и проверявай в пощата. Преди пристигаха препоръчани писма, с тези глоби. 

Напоследък, си ги пускат в пощата и не се интересуват, подписал ли си се или не си.

А контрата е винаги у теб.

 

Писах им пак пък да видим 🙂 Досега с тази резервация само разправии. Като връщахме колата гишето беше затворено и пуснах ключа в една кутия и след няколко дни бях таксуван 43 евро за допълнителен ден 😄 Добре че пазих талона от паркинга та имах доказателство кога съм им оставил колата и върнаха парите. За тези 45 евро вече ми е съмнително, но ще чакам да пратят все пак нещо официално като документ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , Capitan Morgan каза:

Писах им пак пък да видим 🙂 Досега с тази резервация само разправии. Като връщахме колата гишето беше затворено и пуснах ключа в една кутия и след няколко дни бях таксуван 43 евро за допълнителен ден 😄 Добре че пазих талона от паркинга та имах доказателство кога съм им оставил колата и върнаха парите. За тези 45 евро вече ми е съмнително, но ще чакам да пратят все пак нещо официално като документ.

А за кой район на Франция иде реч?
Че някои малки общинички, нямат тази екстра, да се плати онлайн, та става само, с банков превод.

Рент- а- карът, колкото е удобство, толкова е и главоболие. Въпреки че, от повече от 20 години наемаме коли. къде ли не / най-много в Европа/, все с пълна застраховка, все сме на тръни.

И както е видно, “ всички са маскари”:)))

На Юръпкар, в извън работното им време, винаги се оставя ключът в нещо, като мини пощенска кутийка. Как така те таксуваха за още един ден?И без талон, могат да си го видят - навсякъде, по паркингите има камери. Ама, ако мине -мине.

Връзка към мнение
В момента, AlexandraKo каза:

А за кой район на Франция иде реч?
Че някои малки общинички, нямат тази екстра, да се плати онлайн, та става само, с банков превод.

Рент- а- карът, колкото е удобство, толкова е и главоболие. Въпреки че, от повече от 20 години наемаме коли. къде ли не / най-много в Европа/, все с пълна застраховка, все сме на тръни.

И както е видно, “ всички са маскари”:)))

На Юръпкар, в извън работното им време, винаги се оставя ключът в нещо, като мини пощенска кутийка. Как така те таксуваха за още един ден?

При запитване каква е тази такса, получих фактура че съм върнал колата в 9 сутринта. Явно който е дошъл на работа е решил, че когато е отворил кутията с ключа, тогава съм върнал колата 😄 Иначе по договор беше предния ден в 8 вечерта, та им пращах бордната карта и билета от паркинга. Иначе колата беше в района на Колмар, селцата наоколо, Страсбург и малко Германия и Швейцария. Месец след това взех и от Голдкар в района на Ница, та направо се чудя дали да не я закривам тази КК за да няма повече изненади 🤣

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Capitan Morgan каза:

При запитване каква е тази такса, получих фактура че съм върнал колата в 9 сутринта. Явно който е дошъл на работа е решил, че когато е отворил кутията с ключа, тогава съм върнал колата 😄 Иначе по договор беше предния ден в 8 вечерта, та им пращах бордната карта и билета от паркинга. Иначе колата беше в района на Колмар, селцата наоколо, Страсбург и малко Германия и Швейцария. Месец след това взех и от Голдкар в района на Ница, та направо се чудя дали да не я закривам тази КК за да няма повече изненади 🤣

Не е само до КК. Нали, при наемането на колата си дал реален адрес, ще те намерят.

Да споделя, какво ни се случи на нас. Получаваме по  някое време, писмо от колекторска фирма, че преди 3 години, не сме платили глоба във Флоренция и тамошната полиция е дала данните на КФ в Бг, за да им ги събира. Имаше си данни и номер на акта, влязох в сайта на флорентинската полиция и видях, че действително, на името на мъжа ми, има такава глоба. Обаче, не можеше да се плати онлайн, явно, ги блокират, след като са ги предали на колектор.

Пазя си от години, всички договори за наемане на коли, всички платежни/разпечатки от КК, за платени глоби. И гледам, на същата дата, преди 3 години, съм платила глоба. Обаче, като взех да сравнявам данните, се оказа, че на тази дата, през 35 минути, имаме две нарушения и съответно - две глоби. За едната сме получили протокол и веднага съм я платила. За втората - не сме получили нищо, проспали сме и таксата от КК , за уведомяването на полицията. Обадих се на колекторската фирма. Те бяха любезни и ми обясниха, че имат много такива случаи, от цяла Европа, най-много,  от италианската полиция. Ако не се плати, в съответния срок, при КФ, те дават ответника, на съдия-изпълнител, блокират ти сметки и пр.

Съветвах се със семейния адвокат, защото, практически, не сме уведомени, съответно, как да платим.

Довод - другата глоба, на същата дата, е платена тутакси.

Тя каза - да, може да се оспорва и да се доказва, че това е така, но при всички случаи - първо, ще струва повече от самата глоба и второ - не е ясно, дали ще я махнат, по-скоро - не.

Съветът беше да се плати. Така и направихме - преведохме парите на КФ и пиключихме.

Така че, ако искат, ще те намерят, ще береш ядове и от 30 €, ще станат 300€.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 часа, Capitan Morgan каза:

Месец след това взех и от Голдкар в района на Ница, та направо се чудя дали да не я закривам тази КК за да няма повече изненади

На мен ми пратиха сметка за плащане вкъщи, защото си бях блокирал кредитната карта (заради загубване, не заради глобите).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 24.12.2020 г. в 21:07, AlexandraKo каза:

Аха, за Италия. Роман ще напиша, за италианските глоби:)))

За кой град иде реч? Ако знаем града, могем да пробваме, в сайта на полицията, с номера на акта, да видим има ли го.


По принцип се плащат тук:

 

https://www.nivi.it/

 

Но като ти връчат глобата/ в срок от 360 дни/, ти пращат име и парола, за да влезеш в сайта и да платиш.

 

Мерси много .

 

Verbale num./Ticket number 069033635195 data/of 07/08/19
Per Informazioni/for information:
FIRENZE AUTOSTRADE PER L`

 

Това е информацията която имам за глобата, другата е подобна само номера и датата са различни.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.