Прескочи до съдържание

Тайланд, Камбоджа и Виетнам с деца за 24 дни?


Myraya

Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци! По-рано, споделих с Вас, че сме купили билети до Банкок и връщане от Хо Щи Мин. Тръгваме на 30.01 и се връщаме на 23.02.2020г. Времето напредва и трябва да се заемам с организацита. Сподлям какво съм направила като програма като разбира се тя търпи промени, все още нямаме закупени вътрешни полети. Така че, ще очаквам препоръки и съвети от Вас.

На 31 януари към 10,30ч кацаме в Банког и веднага трансфер към Патая. Там имаме 5 нощувки  31 януари -5 февруари. Била съм в Патая преди 15 години, но този път сме цялото семейство+приятелско семейство.

Ден 1. Почивка на плажа след дългия полет, и вечерта лежерна разходка.

Ден 2, 3, 4, 5 Посещение на Светилището на истината Sanctuary of Truth, Sriracha Tiger Zoo, нощния пазар Жомптиен, ботаническа градина Nohg Nooch, The Million-Year Stone Park and Crocodile Farm, Селището на слоновете, някой остров, някое вечерно шоу и релакс на басейна или плажа. Може и не всички, според настроението, все пак ще сме доста хора, ако знаете нещо не толкова туристическо.

6,7,8 ден /5-8 февруари/ Банкок

Golden Mount и The Grand Palace, леглналия Буда, седналия Буда.

Плаващият пазар в Damnoen Saduak май ще го пропуснем, че е далеко, но ще отидем на нощния пазар Asiatique, може би и този Khaosan нощен пазар /кой е по-хубав/ Обичаме пазари, така че може и двата.

Ancient City Siam близо и Samutprakarn крокодилската ферма, гледам че са наблизо /колко време ще ми е необходимо за тях?

Чудим се за круиз до Ayuthaya, защото ще ни отиде цял ден, а за сега сме предвидили 3 нощувки в Банкок.

Разбира се театър Siam Niramit, препоръчан от една съфорумкаJ

На 8,02 етим за Сием Риип/нямаме билети още/

3 нощувки. Правим малък кръг, голям кръг и езерото искаме като че ли, но къде да го вмъкнем?

На 11.02 летим за Да Нанг. Мислим да се позиционираме в Хой Ан и от там да обикаляме и да почиваме /все пак е семейна почивка/ 8 нощувки

Един ден ще отидем с лифта до Златния мост и sunworld.

Стария град в Хой Ан –1ден

Разходка в Да Нанг и Драконовия мост /какво друго може да видим в Да Нанг и да правим? -1 ден

Рафтинг – 1 ден

Разходка до Хуе /може би ще е организирана с тръгване от Хой Ан/-1ден Ако имате предложения сами как да стигнем и разгледаме Хуе ще се радвам да споделите? Стува ли си да спим в Хуе?

My Son -1 ден

Плаж и разходка с колело из околностите 1 ден

На 19,02 летим за Хо Ши Мин. Там сме до 23,02, -4 нощувки.

Екскурзия до тунелите Ку Чи –половин ден+разходка из Хо Ши Мин

Делта Меконг -1 ден

Can Gio Mangrove Forest and Monkey Island -1 ден

На 23.02 полета ни е вечерта, май ще се шляем из града цял ден.

С деца сме все пак и искаме да не ни е много натоварена програмата, но и да ни е забавно. Гледам колкото се може да спестя полетите и местенията, че мъжът ми не обича да лети. Но все пак всички връзки от град до град съм ги предвидила със самолет.

Изчерпах се, четох търсих из интернет,сега, ако може и Вие, приятели,  да ми помогнете с организацията ще е супер.

Връзка към коментар
преди 8 часа, Myraya каза:

Колко време се пътува с автобус? Също няма ли да е проблем за визата на летището като нямаме билет за напускане на страната?

 

Нали имате билет към София, той също се брои

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Патая 5 дни с деца? Ужас! 🙂 Отидете където и да е другаде близо до водата. 🙂  Тази година има и бонус, още поне шест месеца основните улиици ще са яко разкопани в мега ремонти. Съответно, дори придвижването е зле в непрестанни задръствания.

Връзка към коментар
преди 6 минути , T.E.Lawrence каза:

Патая 5 дни с деца? Ужас! 🙂 Отидете където и да е другаде близо до водата. 🙂  Тази година има и бонус, още поне шест месеца основните улиици ще са яко разкопани в мега ремонти. Съответно, дори придвижването е зле в непрестанни задръствания.

Къде ще предложите без самолет, да е близо до Банкок. Повечето от групата искат възможно най-мако летене и местене, което доста ме затруднява. А този ремонт в самия град ли е или по пътя към града, че се притесних от това.

Връзка към коментар

В самия град мега проект, слагат кабелите под земята. Близо до Банкок хубави плажове за съжаление няма. 😞  Малко по-далече сухопътно Ко Чанг, както писах и в другата тема. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 25.10.2019 г. в 7:43, Myraya каза:

Колко време се пътува с автобус? Също няма ли да е проблем за визата на летището като нямаме билет за напускане на страната?

 

8-10 часа,зависи на границата как е.За коя виза?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, VVP каза:

8-10 часа,зависи на границата как е.За коя виза?

Много е дълго пътуването, значи си остава самолет. За тайландската виза ставаше въпрос, но разбрах, че билета за Бг се брои.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.