Прескочи до съдържание

10 дни в Тайланд - Банкок и Хуа Хин


samuraika

Препоръчани мнения

Мислих, планирах, гледах...и ето го резултата:

 

По повод на 70 гошния РД на майка ми спретваме следното пътешествие:

 

Трима възрастни (в буквалния смисъл на думата) летят София-Банкок през Дубай на 8.1. Аз и едно дете (че другите са на училище) - Осака- Банкок, явка в квартирата, че кацаме на различни летища.

Планирани са два дни за Банкок - нямам още план, чудя се Аютая и някой плаващ пазар? Понеже сме 5 човека, мисля че с такси ще е най-евтино, или се лъжа?

После потегляме за Хуа Хин (още не съм твърдо решена за тази дестинация, но не ми се лети повече) и там прекарваме по басейни и плажове една седмица. Нищо не съм гледала за там, както казах не съм още убедена в дестинацията. Ако кажете че Патая е много по-добре или дадете други добри идеи - цяла съм в слух.

Какво мога да видя в Хуа Хин? И само море, басейн и масажи ми стигат, де.

 

Съветвайте ме приятели! Вие сте безкраен извор на безценни идеи!

Връзка към коментар

Патая в никакъв случай. Плажът на Хуa Хин е много посредствен. Помисли пак за вътрешен полeт като искаш хубав плаж или малко по-дълъг сухопътен трип до ко чанг (има го и със самолет). Мога да препоръчам надежден трансфер (sedan, suv) летище до където искaте ко чанг, хуа хин...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Патая биде моментално отписана!

Много ще съм благодарна за трансфер контакта!

За Хуа Хин - не че търся прекрасен плаж, но има не лоши вили с басейни и избор. А и ми е далече Ко Чанг с две баби и едно 5 годишно...

Връзка към коментар
преди 3 часа, T.E.Lawrence каза:

Патая в никакъв случай. Плажът на Хуa Хин е много посредствен. Помисли пак за вътрешен полeт като искаш хубав плаж или малко по-дълъг сухопътен трип до ко чанг (има го и със самолет). Мога да препоръчам надежден трансфер (sedan, suv) летище до където искaте ко чанг, хуа хин...

Може ли да дадеш подробности как се ходи до Ко Чанг със самолет и сухопътно евентуално? Видях острова и полудях. Това място наистина си заслужава, та било и за кратко 2-3 дена. Ще се опитам да стигна до него, но видях че се ходи до  Trat airport с Bangkok airways. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами това е начинът, до Трат самолет или автобус или до фери порта, ако е с кола и от там ферибот до острова. 

 

Аз ползвам на Нам компанията за сухопътни трансфери около Банкок (без трансфер в самия Банкок от летището, този е безмислено скъп).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гледала го бях този остров преди време, но логистиката ми е тегава за това пътуване.

В крайна сметка букнах една вила в нищото, буквално. От Хуа Хин още час път. Но ми хареса плажа и вилата и идеята да съм Робинзон Крузо за седмица. Препоръчаха ми местна трансферна фирма, чакам да ми кажат цена.

 

Имате ли препоръка за турове за Бангкок?

Връзка към коментар
На 25.10.2019 г. в 17:27, T.E.Lawrence каза:

Ами това е начинът, до Трат самолет или автобус или до фери порта, ако е с кола и от там ферибот до острова. 

 

Аз ползвам на Нам компанията за сухопътни трансфери около Банкок (без трансфер в самия Банкок от летището, този е безмислено скъп).

Ами и аз след @mililia да се включа с въпрос за Ко Чанг. Този остров остана едно от малкото непосетени места и отдавна му се каня, но по мнения в нета, водата в морето е доста замърсена (от калните дъждовни води стичащи се от континента, от самия остров, а също и от липсата на пречиствателни станции). Дали нещата са се променили вече? А иначе ясно, че природата на острова е прекрасна, но ако морето не става за къпане... 

Връзка към коментар

Хмм, аз нищо такова не видях. Водата беше перфектна. Реално мръсна или кална вода в Тайланд  съм виждал само в Патая и Джеймс Бонд айлънда. (По съвсем различни причини за това 🙂 ) Островът не е малък де. Може да зависи къде отиваш или в кой сезон. Не виждам в средата/края на сухия сезон как би останала такава вода, дори да я има. Същото важи и за ko kut и за вече камбоджанския koh kong малко по-надолу. Райски места.

 

Даже сега се сетих, един приятел си купи къща на ко чанг и тези дни качваше снимки. Определено си изглежда много добре и в края на дъждовния сезон. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@T.E.Lawrence, би ли могъл да препоръчаш хотел/хостел, където да отседнем? Останах с впечатление, че хубав плаж с бял пясък има само на White sands beach, това така ли е? Евентуално някакви дневни трипчета до места с хубав плаж, ако  отседнем на място, което е каменисто? Нещо силно ме затруднява избора на място за отсядане, което хем да има хубав плаж, хем да не е много скъпо и да не изисква наемането на скутерчета. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може ли и аз с въпросче?

 

Някой посещавал ли е Maeklong Market и Khao Takiab ? Заслужават ли си? Опитвам се да сглебя попътна програма за разглеждане на неща отивайки към Хуа Хин (Куи Бури по-точно).

 

А също ако някой ми препоръча фирма за турове за Бангкок ще съм благодарна. Ще сме 5 човека и искам да наемем кола с шофьор заз един ден да ни разведе. Някой ползвал ли е ?

Връзка към коментар
преди 14 часа, mililia каза:

@T.E.Lawrence, би ли могъл да препоръчаш хотел/хостел, където да отседнем? Останах с впечатление, че хубав плаж с бял пясък има само на White sands beach, това така ли е? Евентуално някакви дневни трипчета до места с хубав плаж, ако  отседнем на място, което е каменисто? Нещо силно ме затруднява избора на място за отсядане, което хем да има хубав плаж, хем да не е много скъпо и да не изисква наемането на скутерчета. 

Не съм чак такъв експерт по Ко Чанг 🙂  , ходил съм веднъж за кратко  точно там преди няколко години. Почти всичко е в тази част на острова около него и плажът го водят най-добрия.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Преди три години бяхме на Ко Чанг. Придвижването беше много леко , но за подробности трябва да питам организатора /бяхме трима/

От летището слязохме на приземния етаж и оттам с микробус,който се качи и на ферибота и после питаше кой  за кой хотел е и ни остави по хотелите

Беше и доста евтино и не мисля ,че със самолет ще е по-бързо.

А островът е прекрасен!

Връзка към коментар
преди 49 минути , Tmoaka каза:

Преди три години бяхме на Ко Чанг. Придвижването беше много леко , но за подробности трябва да питам организатора /бяхме трима/

От летището слязохме на приземния етаж и оттам с микробус,който се качи и на ферибота и после питаше кой  за кой хотел е и ни остави по хотелите

Беше и доста евтино и не мисля ,че със самолет ще е по-бързо.

А островът е прекрасен!

Разкажете и за острова - турове, какво да се види, плажове и т.н.

Връзка към коментар

Бяхме отседнали в Mercure Koh Chang Hideaway.Сега сме по - смели и бихме избрали някой от съседните бюджетни хотелчета .Много приятен район със заведения,масажни студия и магазинчета.имаше и плажна пицария /с италианци/.Един ден бяхме на дайвинг,един целодневен тур с шнорхелинг и най -интересен тур беше до вътрешността на острова.Там отглеждат слоновете в естествената им среда.Всичко букнахме на място от хотела. Връщането ни го уредиха пак от там-взеха ни с микробус и ни оставиха директно пред хотела в Банкок и това не беше частен трансфер.Смятам че Koh Chang е красив ,спокоен и лесно достъпен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.