Прескочи до съдържание

(Мини) инвазия в Тайланд - фев/мар 2020


stormbringer

Препоръчани мнения

Здравейте, 

покрай Gulf Air (и не само) виждам из няколко теми се споменава за пътуване в Тайланд в края на зимата. 
Може да видим поне кой с кого ще се засече и да обменим идеи и опит. 

Ние с жена ми сме с билети от 23.2 до 11.03 Истанбул - Банкок - Лондон, като имаме доста престой в Бахрейн и в двете посоки. 

Със сигурност мернах постове от @Ivooo33, @mililia, a @baiKolio щеше да "врънка за отпуск" 


 

Връзка към коментар

Ами, ние с @Monika_Koko, @Ivooo33 и @Kitkat купихме билети с Gulf Air за 27 февруари - 11 март Истанбул-Банког-Лондон.

Ще пътуваме заедно, но след това се разделяме по интереси - едните планират почти изцяло морска и мързелива почивка, докато ние с @Monika_Koko ще се отдадем на обиколки и накрая малко релакс, точно преди да летим за Европа.

Все още нищо не сме организирали в детайли, но по предварителни планове в деня на пристигането ни ще бъдем в Банкок, след което отиваме в Лаос - Виентян, Луанг Прабанг и евентуално круиз/екскурзия по Меконг цялото от 29 февруари до 5 март. След Лаос планът е връщане в Банкок и от там да отидем на Ко Чанг за 3-4 дни релакс. Това е най-желаният от нас вариант. Другият вариант е с вкл. Чанг Мей и Чанг Рай, отново Лаос без круиза по Меконг и Ао Нанг на Краби.

Доколкото съм в течение с плановете на @Ivooo33 и  @Kitkat , след пристигането те ще отделят 4 дни на Банкок, 3-4 дни на Пукет и 4 дни на Краби. Все пак нека те си кажат доколко плановете са твърди и какво смятат да правят на място.

На 10 март всички се събираме в Банкок за полет до Лондон. При нас дългият престой в Бахрейн ще бъде на връщане 11.30 часа. По съвета на Бай Кольо ще се опитам да издействам визи за групичката, но дали ще стане, не е ясно. Лично аз при такъв престой със сигурност искам да обиколя нещо из Бахрейн, дори ако се налага да си платя визата.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 23 минути , mililia каза:

Ами, ние с @Monika_Koko, @Ivooo33 и @Kitkat купихме билети с Gulf Air за 27 февруари - 11 март Истанбул-Банког-Лондон.

Ще пътуваме заедно, но след това се разделяме по интереси - едните планират почти изцяло морска и мързелива почивка, докато ние с @Monika_Koko ще се отдадем на обиколки и накрая малко релакс, точно преди да летим за Европа.

Все още нищо не сме организирали в детайли, но по предварителни планове в деня на пристигането ни ще бъдем в Банкок, след което отиваме в Лаос - Виентян, Луанг Прабанг и евентуално круиз/екскурзия по Меконг цялото от 29 февруари до 5 март. След Лаос планът е връщане в Банкок и от там да отидем на Ко Чанг за 3-4 дни релакс. Това е най-желаният от нас вариант. Другият вариант е с вкл. Чанг Мей и Чанг Рай, отново Лаос без круиза по Меконг и Ао Нанг на Краби.

Доколкото съм в течение с плановете на @Ivooo33 и  @Kitkat , след пристигането те ще отделят 4 дни на Банкок, 3-4 дни на Пукет и 4 дни на Краби. Все пак нека те си кажат доколко плановете са твърди и какво смятат да правят на място.

На 10 март всички се събираме в Банкок за полет до Лондон. При нас дългият престой в Бахрейн ще бъде на връщане 11.30 часа. По съвета на Бай Кольо ще се опитам да издействам визи за групичката, но дали ще стане, не е ясно. Лично аз при такъв престой със сигурност искам да обиколя нещо из Бахрейн, дори ако се налага да си платя визата.

 

 

Ето ти една идея: вече има директни полети Чианг Рай - Удон Тани (виетджет). Гледаш един ден езерото с лотосите в Удон Тани и оттам с рейса до Виентян е супер близо. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 43 минути , T.E.Lawrence каза:

 

Ето ти една идея: вече има директни полети Чианг Рай - Удон Тани (виетджет). Гледаш един ден езерото с лотосите в Удон Тани и оттам с рейса до Виентян е супер близо. 

Благодаря за идеята! Както винаги не достига време за всичко 😀. Особено след като ми пусна мухата за Ко Чанг.😉

Имаш ли идея за Виентян и Луанг Прабанг колко време да отделя? В общи линии храмове, пазари, интересни места. За някоя активност, мисля че няма време. По моя сметка - ден за Виентян /деня на пристигане с ранен полет от Банкок/, Луанг Прабанг - 2 дни / с деня на заминаване/ и 2 дни за круиз/селцата по Меконг. Гледах, че @mitkobiker e правил някакъв 2 дневен трип, който аз наричам круиз, ама не е точно такова. 

Това езеро изглежда супер на снимки, ама идея нямам кога да го вместя и дали лотусите са по всяко време. С включването на Ко Чанг - Чанг Рай се наложи да отпадне, че просто не остава време за там. Иначе ми се ще да видя белият храм. Ако изцяло заменя Виентян с това езеро, може и да стане, но дали си заслужава, не знам.

 

@Monika_Koko, ти какво мислиш за езерото?  Гледах, че препоръчват посещение от ноември до февруари, рано сутрин до 11 ч.

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Виентян е оня храм основно дето е навсякъде в нета Pha That Luang . Определено няма какво да се прави в този град. Луанг Прабанг е гвоздеят на Лаос. Аз харесах и Ванг Виенг с интересните му вюпоинти.

 

Януари и февруари е пикът на лотосите. Все нещо ще е останало за първите дни на март. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Езерото е прекрасно. Обаче някак си не ми се изпуска и Виентян. Този Buddha Park, ми изглежда доста интересен. Трудна работа се откажеш от нещо. Принципно предпочитам природа пред градовете.

Връзка към коментар
преди 6 минути , Monika_Koko каза:

Езерото е прекрасно. Обаче някак си не ми се изпуска и Виентян. Този Buddha Park, ми изглежда доста интересен. Трудна работа се откажеш от нещо. Принципно предпочитам природа пред градовете.

Този парк е по скоро не голяма градина и се намира на 30 км от Виентян, та е възможно и той да е под много голям въпрос. Оффф, идея нямам как ще вместим всички неща и дали са поне в една посока. 

Връзка към коментар

Аз така и не съм си изяснил нещата с визите, нали влизането в Тайланд е еднократно?

Т.е. има и многократни визи, ама цената става съвсем друга? Гледах из темата за визите, после говорих с хора, ходили на скоро - не ми става съвсем ясно, иначе исках да вместя малко Камбоджа, от друга страна, ако не се разсейвам с други страни ще имаме повече време за Тайланд, а все пак ще ни е за първи път. Според сестра ми, които бяха там за 4 седмици (!), и дори не стигнаха до източен Тайланд, изобщо няма смисъл да правя такива експерименти с други страни, при толкова малко време.
В Бахрейн на отиване ще имаме 24 часа и със сигурност ще гледаме да се възползваме от опциите им за виза + хотел + трансфер, платени или не, ако обаче успеем поне за едната посока да изкараме отстъпка или безплатно, ще бъде много добре. 

 

Връзка към коментар

Здравейте, 

 

Нашия план е ясен по отношение на датите. 28.02-02.03 Банкок.

02-06 Пукет, 06-10 Ао Нанг и 10-11 Банкок. От там нататък къде и какво тепърва ще решаваме. Естествено продължавам да чакам за още и още идеи. И да , нашето по-скоро ще бъде истинска почивка.

Връзка към коментар

А ще има ли някой в периода 09-14.02 в Бангкок? И имам едно питане-някой дали е правил дневен трип до Khao Yai?Писах на Нам Такси,но те не правят трипове дотам.Някакви идеи за коректна компания която да ползваме дотам?

Връзка към коментар
преди 3 часа, Ledda каза:

От форума съм запазила линк: http://greenleaftour.com/tours.html . 

Благодаря за инфото,но забравих да спомена,че конкретно искаме разходка до Къщите на хобитите,Шоколадовата ферма,Палио Вилидж,Блум,а тази агенция са за турове в Националния Парк:)

Връзка към коментар
преди 8 часа, T.E.Lawrence каза:

Хващате някой таксиджия, който говори английски и го пазарите за ден. 🙂

Хич ме няма по пазарлъка:)а от прочетеното в форума разбрах,че всичко е пазарлък там!Затова предпочитам предварително оттук да съм букнала всичко:)Водя преговори с Intersity Taxi Services-Thai National Parks-случайно някой да ги е ползвал?Изглеждат надеждни:)

Връзка към коментар
На 29.10.2019 г. в 13:11, T.E.Lawrence каза:

 

Ето ти една идея: вече има директни полети Чианг Рай - Удон Тани (виетджет). Гледаш един ден езерото с лотосите в Удон Тани и оттам с рейса до Виентян е супер близо. 

Ти посещавал ли си това езеро? 

Някаква идея колко би струвало такси от летището до това езеро или дали има възможност през някоя агенция на летището веднага да организираме  трип до там, езерото и връщане в града, за да се придвижим до границата? 

И след това вариантите до границата и Виентян? 

От Чианг Рай сухопътните придвижване до Луанг Прабанг изисква много време, а не изглежда да е приятно пътуване. 

Чудя се ако го направим през Удон Тани, дали пък няма да е по - приятно. 

И още един въпрос сухоземния преход от Виентян до Ванг Виенг и после до Луанг Прабанг що за чудо е? Чета, че било силно неприятно заради лошите пътища и че шофирали доста безразсъдно по завоите. 

 

Връзка към коментар

Не си спомням цена, но не беше много. В района има и граб, който, за разлика от Банкок, е с доста читави тарифи. Ползвахме го до летището, а за езерото се запознахме с един местен в бара и него пазарихме. Като цяло това е най-бедният район в Тайланд и цени не би трябвало да ви притесняват.

 

За лаоския преход в нета има какви ли не драми и тъпотии. Абсолютно нормален си е. Ние си наехме ван, че бяхме повече хора.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 30.10.2019 г. в 10:30, stormbringer каза:

Аз така и не съм си изяснил нещата с визите, нали влизането в Тайланд е еднократно?

Т.е. има и многократни визи, ама цената става съвсем друга? Гледах из темата за визите... 

 

Сигурно си прочел в темата за визите за Тайланд, че Visa on Arrival е безплатна за нас българите до 30 април 2020 г. Тази виза е валидна за престой в страната до 15 дни. Може да се получи при влизане в Тайланд на всички международни летища и на повечето сухоземни ГКПП срещу представяне на няколко формуляра и снимки. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, Jenbel каза:

Сигурно си прочел в темата за визите за Тайланд, че Visa on Arrival е безплатна за нас българите до 30 април 2020 г. Тази виза е валидна за престой в страната до 15 дни. Може да се получи при влизане в Тайланд на всички международни летища и на повечето сухоземни ГКПП срещу представяне на няколко формуляра и снимки. 

Разгадах го накрая, ама ние сме повече от 15 дни, т.е. нямаме полза, и хората с които бях говорил, също бяха за повече от 15 дни, затова нищо не знаеха по въпроса. Ще си плащам като поп, работата е ясна. Остава да наместя програмата, ама първо имаме двудневна Виена след 2 седмици и като се върнем, ще го планирам в детайли. 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
Преди 1 час, Olianata каза:

А защо визата за Тайланд е безплатна до 30ти април 2020,после какво ще се случи?

Промоция

И друг път е била безплатна и нищо не се случи...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 29.10.2019 г. в 12:45, mililia каза:

 

На 10 март всички се събираме в Банкок за полет до Лондон. При нас дългият престой в Бахрейн ще бъде на връщане 11.30 часа. По съвета на Бай Кольо ще се опитам да издействам визи за групичката, но дали ще стане, не е ясно. Лично аз при такъв престой със сигурност искам да обиколя нещо из Бахрейн, дори ако се налага да си платя визата.

 

Аз тези си ги платих като поп, за двете посоки, ама при условие, че имаме около 24 часа и после около 12, според мен не е лоша оферта - транспорт/ хотел/ виза И храна за 75 USD (да, вдигнали са цената, вече не е 55) 
Сега вече бистря плановете за самия Тайланд. Кацаме на 24.02 вечерта. Смятам да останем 2-3 дни в Бангкок, като в тях отидем и до Аютая. После да летим до Чианг Май, да останем там 3 дни и после да се насочваме към острови плажове. Ама дали Краби, дали Ко Сурин, дали Ко Фи Фи, още не ми е ясно .. или някаква комбинация ... на 11 (както и доста от другите) летим от Бангкок за Лондон  
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , stormbringer каза:

Аз тези си ги платих като поп, за двете посоки, ама при условие, че имаме около 24 часа и после около 12, според мен не е лоша оферта - транспорт/ хотел/ виза И храна за 75 USD (да, вдигнали са цената, вече не е 55) 
 

В смисъл платил си 75$ и за връщането ли? 

На мен ми предложиха същото, но ми се струва огромна сума за 4 човека т. е. 300$. Не виждам смисъл от плащане на хотел, а вероятно това е основната част на разхода. 

Не съм сигурна, но визата май ще струва 12$ (общо 48$) , след което остават разходите за транспорт и храна. Наистина не знам колко струва трансфера, нито храната, но едва ли ще е 250$.

Това по груби сметки, може и да греша. 

@baiKolio, @Георги Матеев, може ли малко повече инфо, за да вземем аргументирано решение какво да правим?

И малко повече инфо за сигурността? В сайта на външно министерство и тук-там в Интернет пише да се избягват посещенията там, отвличания, терористични актове. От един пост на @Георги Матеев, не ми изглеждаше толкова страшно, но тъй като този път ще отговарям и за детето на брат ми (Млада красива девойка) , няма да предприема излишни рискове. Ако посещението е равно на подобно в Париж или Лондон, ок, но ако ще трябва да се разправям с пияни саудитци или местни лумпени, ще вися в Дайнерс салона. 

Моля за инфо от всички, които са били в Бахрейн в последно време @Vanessabg, @fxtraderили имат реална представа от Бахрейн.

@Happy_Traveler ти също вероятно имаш познания от региона, но моля без излишни симпатии, а само мнения базирани на факти. Ще сме три жени и един мъж, но по опитните как да се справяме с културни различия сме две от жените. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Четох, четох и се чудя защо питаш мен за Тайланд, а то било Бахрейн. 🙂

 Бахрейн си е подобен на останалите страни в Залива, няма големи разлики. Не можеш да псуваш, да показваш среден пръст, да се целуваш по улиците и такива подобни. Само дето уикендите е пълен с пияни саудитци и трябва да внимаваш къде и как пресичаш. В Доха правила ли си стоповър - подобно е? Може би си права, че ще вложа симпатии, но като изключим сериозната липса на човешки права в Залива, това е едно от най-безопасните места на света. Почти нулеви кражби, грабежи, отвличания, тер.атаки, по всяко време на нощта си ходиш спокойно. По-безопасно е от Европа, стига някой местен да не се заяде или някой без да иска да не прекрачи закона. Като българинът, който наскоро беше напсувал местна в Дубай...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.