Прескочи до съдържание

(Мини) инвазия в Тайланд - фев/мар 2020


stormbringer

Препоръчани мнения

Не знам каква е целта да ходите в Бахрейн. Ако е екскурзия не знам дали си заслужава. Аз бях на алкохолен туризъм преди две седмици там. Бяхме в JJ Irish Pub беше с жива музика имаше млади момичета ама предполагам това е нещо нормално. За нас за съжаление е просто цивилизация след месеци в дивата пустиня. Просто не разбирам въпроса на поста ти за да дам по точен отговор ако мога. 

Връзка към коментар

Виж по-нагоре в темата го пише (и аз трудно го открих и първо въобще не разбрах въпроса) - имат стоповър 11 часа в Бахрейн. Не разбрах и в кои часове.

Връзка към коментар
Преди 1 час, fxtrader каза:

Не знам каква е целта да ходите в Бахрейн. Ако е екскурзия не знам дали си заслужава. Аз бях на алкохолен туризъм преди две седмици там. Бяхме в JJ Irish Pub беше с жива музика имаше млади момичета ама предполагам това е нещо нормално. За нас за съжаление е просто цивилизация след месеци в дивата пустиня. Просто не разбирам въпроса на поста ти за да дам по точен отговор ако мога. 

 

преди 10 минути , Happy_Traveler каза:

Виж по-нагоре в темата го пише (и аз трудно го открих и първо въобще не разбрах въпроса) - имат стоповър 11 часа в Бахрейн. Не разбрах и в кои часове.

Явно не съм била достатъчно точна и въпроса се нуждае от уточнение. 

Имаме билети Истанбул-Банкок-Лондон. На връщане имаме стоп и престой от 11 часа в Бахрейн. Пристигаме около 15.30 ч. и излитаме след полунощ през март месец. Искам единствено да разгледаме доколкото е възможно нещо и да хапнем. Просто да убием тези 11 ч. /с трансфер и визов, Секюрити контрол и по-малко/, вместо да висим 11 ч на летището. Не ме интересуват дискотеки, барове и места, сервиращи алкохол. 

Имам нужда от инфо относно сигурността, евентуално цена на таксита, храна и ако имаш прясно инфо за визи. 

Връзка към коментар

Имаме над 7 часа полет, престой в Бахрейн от над 11 часа и още почти 8 до Лондон, където пристигаме в ранни зори, затова реших, че хотел + вечеря не е лоша идея, въпреки цената.  Аз нямам Дайнърс салон, т.е. за салон при нас изобщо не е опция, дори и с доплащане. Полетите ни за Бургас са на 13.03 вечерта, т.е. някакво запазване на сили за почти 2 дни в Лондон няма да ни е излишно 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега е малко по ясно 🙂.

 

Значи, не съм бил никога на Манама на летището но предполагам че не е огромно, което е плюс за вас. Вие ще кацнете в 1530 така че докато излезете от самолета ще стане около 1600, докато минете виза може би 1700. През март се стъмнява около 1800 така че няма да имате много време да зяпате. Ако искате вземете си едно такси и идете до това място The Avenues Park. Красиво е, и е приятно за окото и предполагам ще ви хареса. После ако искате да хапнете може да се огледате наоколо има няколко хотела но понеже това е скъпарски регион не ги препоръчвам. Golden Tulip и Sheraton са наоколо. Ресторант не се сещам наоколо където да съм бил освен в Radisson който има ирландски бар Fiddlers Green Irish Pub, Аз лично бих препоръчал да идете около Gulf Hotel Bahrain. Там има една арена с доста заведения, които стават. Аз лично съм бил в Meat Co и е скъпо но пък си заслужава. Там са и любимия ми Sherlock Holmes и JJ Irish Restaurant.

 

Сега относно визите - аз лично пътувам без виза само със саудитските си документи. Помня, че преди да ми издадат документите пътувах с канадския си паспорт и ми костваше BD5 за виза. Като говорим за пари да знаете че ориентировъчна цена на един бахрейнски динар е:  BD1 = BGN4.75. Така че визата е около 23 лева. Тук може да си поръчате електронна виза. Не съм сигурен колко ще струва за Български граждани.

 

Сега за цените, може малко да ви шокират след Тайланд:

 

Такси - BD5-BD9 на пътуване. Ползвал съм само един път.

Бира в заведение - BD3,50 - BD9

Обикновенна вечеря за един човек - BD10 - BD20 в зависимост от заведението. Може и по евтино да се намери по малките заведенийца ама по нормалните ресторанти толкова излиза.

 

Сигурноста, не знам аз лично никога не съм се чувствал заплашен в Бахрейн. Може би един път един арабин се направи на интересен като си помисли че го снимам но нямаше никакви проблеми. Сега ако някоя жена се разхожда с мини пола предполагам, че може да има истории ама съм виждал всякакви по баровете така че не бих се учудил и без проблеми да се мине.

 

Между другото ако се интересувате от такива неща цената на златото е доста добра в Бахрейн така че ако искате може да видите и Gold City Mall.

 

Предполагам, че отговорих на въпросите, градски 🙂.

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@fxtrader, много благодаря!

Разходкате по тъмно по улиците, ще води ли до проблем? Ще спазваме дрес кода и няма да има неприемливо облекло.

 

Евентуално улична храна, нещо да препоръчаш, което да опитаме и да не е овче или агнешко.

 

 

Такситата по договаряне ли са или с апарат? 

Връзка към коментар
9 hours ago, mililia said:

@fxtrader, много благодаря!

Разходкате по тъмно по улиците, ще води ли до проблем? Ще спазваме дрес кода и няма да има неприемливо облекло.

 

Евентуално улична храна, нещо да препоръчаш, което да опитаме и да не е овче или агнешко.

 

 

Такситата по договаряне ли са или с апарат? 

Таксито беше по договаряне. Не мисля че ще имате проблеми ако се разхождате. Не се притеснявайте въобще. По улиците особенно по тази Palace Avenue има много за ядене индийски ресторантчета. Ако не ви притеснява става. Идете да видите и Grand Mosque красива сграда е.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 29.11.2019 г. в 13:26, mililia каза:

В смисъл платил си 75$ и за връщането ли? 

На мен ми предложиха същото, но ми се струва огромна сума за 4 човека т. е. 300$. Не виждам смисъл от плащане на хотел, а вероятно това е основната част на разхода. 

Не съм сигурна, но визата май ще струва 12$ (общо 48$) , след което остават разходите за транспорт и храна. Наистина не знам колко струва трансфера, нито храната, но едва ли ще е 250$.

Това по груби сметки, може и да греша. 

@baiKolio, @Георги Матеев, може ли малко повече инфо, за да вземем аргументирано решение какво да правим?

И малко повече инфо за сигурността? В сайта на външно министерство и тук-там в Интернет пише да се избягват посещенията там, отвличания, терористични актове. От един пост на @Георги Матеев, не ми изглеждаше толкова страшно, но тъй като този път ще отговарям и за детето на брат ми (Млада красива девойка) , няма да предприема излишни рискове. Ако посещението е равно на подобно в Париж или Лондон, ок, но ако ще трябва да се разправям с пияни саудитци или местни лумпени, ще вися в Дайнерс салона. 

Моля за инфо от всички, които са били в Бахрейн в последно време @Vanessabg, @fxtraderили имат реална представа от Бахрейн.

@Happy_Traveler ти също вероятно имаш познания от региона, но моля без излишни симпатии, а само мнения базирани на факти. Ще сме три жени и един мъж, но по опитните как да се справяме с културни различия сме две от жените. 

Визата струва 5 BHD и се заплаща в брой при пристигане на летището.Цялата процедура е 5-6 минути. Транспорт не съм ползвал ,тъй като летището е близо до града,а и имах 14 часа за уплътняване в светлата част на деня. Има някакъв атобус и разбира се таксита. На стария терминал(строят нов по-голям)има много хубав салон - Dilmun Lounge с богат избор на храна и напитки.

Информацията е от февруари 2019г.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 29.11.2019 г. в 12:34, stormbringer каза:

Аз тези си ги платих като поп, за двете посоки, ама при условие, че имаме около 24 часа и после около 12, според мен не е лоша оферта - транспорт/ хотел/ виза И храна за 75 USD (да, вдигнали са цената, вече не е 55) 
Сега вече бистря плановете за самия Тайланд. Кацаме на 24.02 вечерта. Смятам да останем 2-3 дни в Бангкок, като в тях отидем и до Аютая. После да летим до Чианг Май, да останем там 3 дни и после да се насочваме към острови плажове. Ама дали Краби, дали Ко Сурин, дали Ко Фи Фи, още не ми е ясно .. или някаква комбинация ... на 11 (както и доста от другите) летим от Бангкок за Лондон  
 

Как ги платихте предварително?

 

Връзка към коментар
На 30.11.2019 г. в 20:14, Dian каза:

Визата струва 5 BHD и се заплаща в брой при пристигане на летището.Цялата процедура е 5-6 минути. Транспорт не съм ползвал ,тъй като летището е близо до града,а и имах 14 часа за уплътняване в светлата част на деня. Има някакъв атобус и разбира се таксита. На стария терминал(строят нов по-голям)има много хубав салон - Dilmun Lounge с богат избор на храна и напитки.

Информацията е от февруари 2019г.

Каква е таксата в Dilmun Lounge?

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Привет и от мен! И аз се класирах по тази схема, но чак Март-Април (по-рано нямах свободен слот за пътуване).

Четох някъде, че визата за Бахрейн вече не е 5 динара, а са я увеличили на 20 динара, което е почти 100лв. В официалните сайтове не видях никъде информация колко струва и дали е по-добре да се вземе на място или да се пусне предварително.

Ще следя темата с интерес и се надявам първите класирали се за януари-февруари да се похвалят как е минало 🙂

Иначе за Тайланд за VoA видях, че искат 20,000 бата джобни пари да се покажат за визата. Въпросът ми тук е дали е задължително да се обръщат от България на кофти курс или пък да ги дърпаме на кацане от револют на банкомат, или може би еквивалента им в долари би свършил работа?

Благодаря за информацията предварително!

Връзка към коментар

Равностойност в друга валута, би трябвало да е ОК. (Надявам се, че ще пътувам на 18-ти). Наскоро в една група бяха писали, че са им искали стойността на визата в бати (нищо, че е безплатна).

Връзка към коментар

Равностойност в долари и/или евро е окей. Така или иначе трябва да си носите пари в брой. Аз бях купила една сума в батове в София, за да посрещнем първите разходи на летището - купуването на сим карта и плащането на трансфера до хотела,а носехме и евро. При получаването на VOA не ни искаха нищо. 

Да вметна нещо за разплащането с карти в Тайланд, което може да знаете или не. С картите на Уникредит Булбанк има проблем, който самата банка е поставила, уж от съображения за сигурност, макар че преди заминаването предупредих картовия отдел, че ще ползвам картите в Тайланд и си записаха уж и не ми казаха, че имат забрана. Като дойде момента да платя хотела, картите ми се отхвърляха автоматично. Добре, че мъжът ми носеше карта на ПИБ и плати с нея. След разговор с Булбанк, си признаха, че имат такава политика за Тайланд, Виетнам и още 1 мисля азиатска държава, забравих коя. Уж заради сигурността на клиентите, ставали били измами с техни карти?! Може би щели да свалят ограничението догодина. 

Иначе, в някои места, ресторанти, и хотели може да са, има допълнителна такса 3 % при плащане с карта, затова съветват да се плаща в брой. Добре е да се пита изрично. 

За теглене на кеш от банкомат няма ограничения за картите на Булбанк. Има обаче твърда такса за тегленето 220 бата, независимо от размера на сумата, за което банкоматът предупреждава. 

  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Ако питаш за Тайланд, отговорът на англичаните е неизменно "cash is the king" 😀. Наистина е така. За разплащания с банкови карти вече писах- за Пукет, предполагам, че в Банкок възможностите са разширени, но все пак на улицата не можеш да платиш храна с карта. И винаги трябва да се внимава за скритата допълнителна такса от 3% при картови разплащания. 

В София купих тайландски батове от Тавекс, продават ги във всички чейндж бюра. 

Връзка към коментар

Нашият план долу-горе се избистри, само да дойдат визите тези дни и всичко друго да е ОК. 
На 24.02 вечерта кацаме в Бангкок, резервирал съм 3 нощувки. В един от дните (най-вероятно 26) рано сутринта отиваме до Аютая за през деня. На 27 летим за Чианг Май, където също оставаме 3 дни и на 01.03 летим на юг (да, с връзка в Бангкок, ама в същия ден) и се базираме около Краби (това още не е сигурно) и правим еднодневни екскурзии до различни места, понеже са доста дни до 10.03, може и да не спим на едно и също място през цялото време, а да се "спуснем" към Ко Ланта, но тази част още не сме я измислили окончателно. На 10.03 се връщаме в Бангкок за да можем спокойно на 11 да летим за Бахрейн/ Лондон. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте! 

През месец Март пътуваме за Тайланд с междинно кацане в Бахрейн. Имаме голям престой. На отиване 11 часа , а навръщане 13 часа.

Някой може ли да помогне с организирането на този престой? Интересуват ме визи за Бахрейн, цена за тях. Транспорт от летището до града, за колко време се стига до там. Има ли автобуси, цени за тях, а също и таксита. Като си изкараме визата на отиване, дали ще важи и за връщане? Каква валута е добре за Бахрейн - долари или техни динари?

Ще съм Ви благодарен за помощта. За първи път пътуваме по този начин.

Връзка към коментар
преди 3 минути , svetozar_gv каза:

Здравейте! 

През месец Март пътуваме за Тайланд с междинно кацане в Бахрейн. Имаме голям престой. На отиване 11 часа , а навръщане 13 часа.

Някой може ли да помогне с организирането на този престой? Интересуват ме визи за Бахрейн, цена за тях. Транспорт от летището до града, за колко време се стига до там. Има ли автобуси, цени за тях, а също и таксита. Като си изкараме визата на отиване, дали ще важи и за връщане? Каква валута е добре за Бахрейн - долари или техни динари?

Ще съм Ви благодарен за помощта. За първи път пътуваме по този начин.

Прочетете тази тема, тук са хора, които ще пътуват като вас до Тайланд през Бахрейн. По-горе се коментират и визите, и престоя, и цените. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 13.01.2020 г. в 20:39, stefanrusev каза:

а защо не летите директно до Hat Yai за Koh Lipe и от там по островите докъдето ви стигне времето?
koh-lipe-ferry-time-lovekohlipe.jpg.0898ecb0b23e975ad9ff6323d0671ae1.jpg

По принцип е много хубав вариант и сме го обмисляли, но понеже ни е първо ходене в Тайланд (и първи сблъсък с Азия), не искам да изпадам в ситуация "докъдето ми стигне времето" без да имам твърд и ясен план, как и кога ще стигна до Бангкок. Но реално по-голямата ми спирачка е, че като нямам база (или 2 бази), а се движим в 1 посока, ще трябва да се движим с багажа през цялото време. Предимства и недостатъци … ако ни хареса цялото нещо (Тайланд, Азия, ала-бала) и всичко е наред - ще отидем пак (било то след 2 - 3 или 5 години), ще стигнем и до Ко Липе, и до Ко Сурин и т.н. 

 

 

преди 12 часа, svetozar_gv каза:

А как стои въпроса с багажа при тези големи престои в Бахрейн? Прави ли се повторно чекиране за полетите до Тайланд, а на връщане към Лондон?

Това е хубав въпрос, сега ще пиша на този, с който си комуникирах във връзка с пакетите (виза/хотел/трансфер) за там 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.