Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2019


Mary

Препоръчани мнения

Така.... искам да разкажа колко е малък света и как изненади дебнат отвсякъде. Миналата година подарявах на @aleks_s, че даже я обърках и адресирах картичката до приятелката и без да знам, че общувам с две дами. И дето се вика сериала има продължение......Получавам сутринта смс, че имам пратка в Спиди и в късния следобед вече толкова нямам търпение, че чак подтичвам към офиса. Влизам... и вътре опашка, нали черния петък мина. Ревниво оглеждам рафтовете и се чудя кой ли пакет е за мен. На въпроса "Какво съдържа пратката?", невъзмутимо отговарям, че не знам. Жената ме гледа странно, но все пак ми подава пакета. Поглеждам подателя и осъзнавам, че е от @aleks_s, на която аз изпращах миналата година. Някак си всичко друго очаквах, но не и това. Скъпа @aleks_s, безкрайно благодаря за радостта, която ми достави!

 

За тази година от мен толкова- изпратих, получих. Поклон и аплодисменти за организаторката @Mary и догодина пак сме тука! Весели празници на всички!

IMG_20191210_172040.jpg

IMG_20191210_171943.jpg

IMG_20191210_172008.jpg

  • Харесвам 32
Връзка към коментар
преди 2 минути , viola7707 каза:

На въпроса "Какво съдържа пратката?"

На този въпрос и аз съм любопитна да отговориш. :laugh:

Някакъв нов за мен вид на Линдт съзирам.

Разни кутийки, бурканче, чантичка?! Разказвай какво има, та де се облизвам по-качествено. :ph34r:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Чувалчето на Дядо Коледа съдържа:

Линдт шоколад с шам фъстък

Торон

Бурканче с течен шоколад

Дифузер със страхотен аромат

Несесерче за документи със защита( не знам как се казва, от тази дето не могат да ти източат картата на битака примерно)

Фосфорециращ пъзел Биг Бен и ...

Най- страхотната картичка на света

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар

Много, много съм доволна! 🙂 И тъй като и аз вярвам, че нищо в този свят не се случва случайно, ще запазим традицията и следващата година пак ще си разменим подаръци с viola7707 ! Радвам се, че съм донесла малко радост в дома ти, пожелавам от все сърце весела и щастлива Коледа! А дано през новата 2020 година успеем да се запознаем не само виртуално 🙂 

 

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Mary каза:

На този въпрос и аз съм любопитна да отговориш. :laugh:

Някакъв нов за мен вид на Линдт съзирам.

Разни кутийки, бурканче, чантичка?! Разказвай какво има, та де се облизвам по-качествено. :ph34r:

Мила @Mary

давай бързо адрес, може би ще се включа до Коледа с малък подарък и за теб 🙂 Толкова радост и Коледно настроение ни създаваш, поне с малко бонбони Lindt мога да те зарадвам 🙂

 

lindt 1.jpg

lindt.jpg

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, aleks_s каза:

Мила @Mary

давай бързо адрес, може би ще се включа до Коледа с малък подарък и за теб 🙂 Толкова радост и Коледно настроение ни създаваш, поне с малко бонбони Lindt мога да те зарадвам

Сърдечно благодаря за предложението.

Аз като надничам на всеки в подаръка ... нямам предвид и да го опитам. :laugh:

Просто се радвам на подаръците и с интерес разглеждам какво има в тях. Предполагам, че и други има като мен. :ph34r:

  • Харесвам 10
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Аз понеже тази седмица съм на вълнА избор на коледни подаръци днес получих СМС че пратката ми е пристигнала. 

Отивайки да я взема се установява че пратките са 2 ( едната е поръчана от мен) другата е от @patilana😉

 Мила @patilana, Сърдечно благодаря за хубавите подаръци и пожелания. Пожелавам ти да посрещнеш коледните празници с крепко здраве, приятни емоции и наздравици.  Нека Новата година ти донесе много патиланства на още по-интересни места! 

 

За да не съм голословен ще вмъкна и няколко снимки, за да видите уникална мида от Нова Зеландия, компасът ми за ориентация и готината чаша за пътешественици ( грижливо обезопасена с шоколадови бонбони)

 

 

П.П Забравих да спомена картичката - много ми хареса.

 

Специални благодарности на @Mary за добрата енергия и усилията, които влага за да направи тези преживявания възможни.

Xmas.jpg

Xmas_1.jpg

Xmas_2.jpg

Xmas_4.jpg

Xmas_5.jpg

  • Харесвам 31
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

И моя ред дойде да се похваля - всички подаръци са хубави, но моя е най - !

 

 Благодаря на Oli - Mali  за прекрасния подарък, опакован в любимите ми цветове, червено и златно  - чаша за горещ шоколад с лакомства и горещ шоколад...:)

Благодаря за пожеланията - няма нищо по  -хубаво от това да си здрав и да сбъдваш магеланските си мечти!

Благодаря на Mary за търпението и времето, което отделя за да може да се усмихнем и да продължим да вярваме в добрия белобрад старец...

Благодаря  на всички, с които заедно отваряме всеки един подарък, и заедно поддържаме живо онова пламъче , запалено през детството...

 

Светли празници на всички и догодина пак:)

 

 

1.jpg

 

 

1a.jpg

 

 

3.jpg

 

 

5.jpg

  • Харесвам 31
  • Браво 2
Връзка към коментар

Здравейте!

 

Да се похваля и аз - коледният ми подарък пристигна! Много благодаря на @Marisha за прекрасните изненади. Благодаря и на @Mary

за положените усилия и търпението, с което подхожда към всички нас. Дядо Коледа в магеланския свят определено е жена.

 

P.S. В музикалната кутия имаше страхотни канелени сладки 🙂

 

image.jpeg.4188cd47561e7a4aa00c65859807f93e.jpeg

 

Весело посрещане на празниците, скъпи приятели!

 

 

  • Харесвам 24
Връзка към коментар

                                                             8736e9b0f16768c87676e432fa760a02.gif

 

Понеже няма кого да уведомя, ще напиша тук - днес изпратих и аз подарък на един магеланец.

5F5A4DAA-B973-484F-8780-CA592F790A1F.jpeg

 

Тази червена кутия пътува с еконтската шейна към ... ще разберете най-рано утре. 

  • Харесвам 24
Връзка към коментар
На 10.12.2019 г. в 11:45, ДиянаВ каза:

какво ми се случи😀 Пак не знам от къде да започна. Имам пакетче, но не какво да е, а опаковано като ПОДАРЪК!

А вътре можете ли да си представите какво има? ПОДАРЪК, но не какъв да е, а най-страхотния подарък! @Вероника, много, много благодаря за радостта, която ми достави, за чудесния подарък и за пожеланията ти. Grazie mille😉

Подаръкът е чудесна книга, но не каква да е книга, а ПЪТУВАМ И ЯМ и не къде да е, а в ИТАЛИЯ. Може ли да бъде по-вкусно приятното пътешествие 😋

Набързо поразлистих книгата, има традиции в различните райони, кулинарни тънкости, рецепти, че и снимки, че и цветни. Да се оближеш.

Не, че съм изкусен кулинар, но от това, което мернах, за сега бих се справила само с приготвянето на брускети, хайде най-много до тези яйца на очи върху канапе от аспержи😁, но пак не е много сигурно дали очите няма да станат кривогледи 😁

Обещавам, че ще стигна и до тези карамелизирани круши с два вида Балсамико.

Споделям вкусния подарък от @Вероника, а снимките с пица и паста ще Ви ги спестя, че почти е станало време за обяд и да не Ви отворя прекалено много апетита 👩‍🍳

1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

4.jpg

ДиянаВ, докато четях поста ти,  радостта ти от получения подарък веднага се пренесе в мен. Не знам, кой е бил по удовлетворен. Пожелавам ти да проучиш лично и на място колкото се може повече рецепти.

Благодаря на Мари за усилията, които влага, за да се чувстваме развълнувани и щастливи.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 57 минути , feel_the_rush каза:

Здравейте!

 

Да се похваля и аз - коледният ми подарък пристигна! Много благодаря на @Marisha за прекрасните изненади. Благодаря и на @Mary

за положените усилия и търпението, с което подхожда към всички нас. Дядо Коледа в магеланския свят определено е жена.

 

P.S. В музикалната кутия имаше страхотни канелени сладки 🙂

 

image.jpeg.4188cd47561e7a4aa00c65859807f93e.jpeg

 

Весело посрещане на празниците, скъпи приятели!

 

 

@feel_the_rush много се радвам, че ти харесват подаръците! Весели празници и много пътешествия ти пожелавам! Благодаря на @Mary за усилия, които полагаш за организацията.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Започвам от края - много съм щастлива! Явно вече е традиция с моя подарък да са ангажирани цели фамилии. Искрени благодарности на @kreo и нейното семейство. Подаръкът ми беше тип матрьошка. Първо от плика на Еконт излезе тази разкошна пътна чанта:

20191211_104102.jpg.711f5ba4367a1441155c5364cc1dcfb2.jpg

 

А вътре в нея - празнична кутия:

20191211_104139.jpg.afa895875facff9c76800133da4f61ef.jpg

 

А в кутията още хубави неща:

20191211_104327.jpg.8bb9bdbe3784d10689f430ff1bd5e552.jpg

 

* Био пчелен мед от личното стопанство на сетрата на Kreo. Благодаря, сестричке!

* Играчка за елха и картичка, лично направени от децата на Kreo  за мен. Не съм ли специална? Мили деца, бъдете сигурни, че много ме развълнувахте. Колко сте големи, че правите такива красоти? Браво! Много, много, много ми харесаха. Прегръщам ви и ви целувам.

* Чай от Мароко, лично донесен от Kreo.

Вярвам, че Коледа са точно тези щастливи мигове. @Kreo благодаря на теб и твоите близки, че ми ги подарихте. Бъдете здрави и все така дарявайте радост. Страхотни сте!

 

Весела Коледа и късмет на всички приятели в това вълшебно кътче magelanci.com

  • Харесвам 31
  • Браво 3
Връзка към коментар

@milen_40 отдавна приготвих някои от подаръците  и много се притеснявах дали компас е подходящ подарък за жена . Като видях избора на Магическото кълбо на Мари, всякакви съмнения отпаднаха. Прибавих мидата в знак на благодарност за твоето магеланско откритие, което ме впечатли. Остана картичката. Избирах я дълго, защото домашният ми консултант все обявяваше изборът ми за лъскав и женствен,и не приемаше обяснението, че на Коледа е позволено да е лъскаво и цветно. Радвам се, че ти допада. Използвай с радост и бъди здрав. 

Благодаря за пожеланията , ще се възползвам от тях да си спретна поне няколко "патилански " пътувания  следващата година.

Весели празници на теб и твоето семейство ! 

 

@Mary ти си най - добрата Снежанка на света !:girl_in_love: Бъди здрава, усмихната и все така търпелива към нашите нетърпения и преливащи емоции. Пожелавам ти много нови гледки да напълнят очите ти, много емоции да трептят в сърцето ти и много нови приятели да стоплят душата ти ! 

Как ми се иска да знам какво има в онази червена кутия ? 

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , patilana каза:

Как ми се иска да знам какво има в онази червена кутия ? 

Някой скоро ще покаже. :smile:

Аз дори и да искам, вече не мога да покажа, защото снимах само вече затворената кутия и нищо от съдържанието в нея. :laugh:

  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Mary каза:

нищо от съдържанието

Ами сега ! Ако излапат съдържанието преди да се усетят, както сторих аз с моите бонбони ?! Пак трябва да се търпи ! И да,се чака ! Добре, че вече не трябва и да слушам:wink:

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Хо-хо-хо! При мен си стана традиция да получавам книга при размяната на подаръците. 🙂 Явно много съм слушал и тази година, @Roberto Baggio специални благодарности за усмивките и радостта, която внесе в дома ни с:

- Ръкавички за джуджето (точно по мярка са 😉 )

- Ментови бонбонки за жената

- "География на блаженството" с магнитни книгоразделители за мен

- Картичка с пожелания и топ опаковка!

 

1.thumb.jpg.ed266375b4f3cf07104c3efb1c540e63.jpg

 

222.thumb.jpg.a515ce5b9930e6bc013418fd96db72ad.jpg

 

Пожелавам на всички Весели празници и не спирайте да вярвате, че на Коледа стават чудеса!

 

@Mary - Думите са малко да се оценят усилията и добротата ти, затова с цифри 10/10 🙂 Благодаря!

 

@Ивайла - удоволствието да зарадваш някой непознат е изцяло мое. Наслаждавай се на студените зимни дни с чаша горещ шоколад и мечтай, мечтай, мечтай... 🙂

 

  • Харесвам 26
Връзка към коментар

Дойде време и аз да се похваля. Всъщност, днес се получи доста интересно, защото в един и същ ден успях да пратя магелански подарък и да получа такъв.
След работа прибрах дъщеря ми от предучилищната, а жена ми ни чакаше пред вратата на училището с бебешка количка и добре опакован коледен подарък от нас за една магеланка. И така, дружно отидохме към пощата и го пратихме с шейната на дядо Коледа. Ето и снимки от подаръка ни с нашата Снежанка.

DSC_1081.JPG

DSC_1082.JPG

 

А, когато се прибрахме вкъщи се оказа, че ме чака и моя магелански подарък на масата. Жена ми го получила още на обяд, но решила да ме изчака. Какво търпение само! Беше от @Djulka! Веднага го отворихме дружно! Получихме различни испански коледни лакомства, вкл. turrón duro, който ми е любим, кутия-къщичка с шоколадови бонбони, която дъщеря ми веднага си присвои, 
магнитче с гледка от Аликанте и няколко oригинални коледни играчки за украса. Едната вече я сложихме на входната врата, а магнитчето ни краси хладилника! Получихме и красива коледна картичка с прекрасни пожелания.

 

DSC_1077.JPG

DSC_1078.JPG

DSC_1079.JPG

 

Огромно благодаря @Djulka за готините емоции и радостта, която ни достави! Благодаря и на магеланската Снежанка @Mary за цялата организация!
На всички магеланци пожелавам една вълшебна Коледа и прекрасна Нова 2020 година, пълна с много пътешествия и положителни емоции!

  • Харесвам 25
  • Браво 5
Връзка към коментар

@oli_mali, радвам се, че съм успяла да намеря по нещичко за цялото семейство 😊 Надявам се да съм донесла поне малко положителна емоция в забързания делник. Хубави празници на цялото магеланско общество, щастлива съм, че ви има!

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Знаете ли ... всъщност само Вие знаете, как действа отварянето на тази тема след скапан ден. @Crazy Horse, а усмивката на твоето слънчице за миг заличи нервите, които днес ми добави моето🙂

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И аз да се похваля с моя "неофициален", но прекрасен подарък!

Получих го от моята магеланка-дружка от миналогодишната размяна на подаръци @jungfraujoch

Днес, когато получих sms за пратка, помислих, че това е моя подарък.

Когато видях името на подателя много се учудих, защото това беше @jungfraujoch, на. която миналата година аз подарявах подарък.

Помислих си - възможно ли е тази година тя да ми се е паднала? Но - не, вътре пишеше, че този подарък е извън играта.

Ние с нея си играем игра в играта!

Много ти благодаря @jungfraujoch, за чудесната картичка със сърдечни пожелания, за тефтерчето, шоколадовите лакомства, късметчето и книгата за Африка (това е непозната за мен територия и с интерес ще се потопя в нея).

 

20191211_181321.jpg.099d1763e91d8aafdee4d3fb99149169.jpg

 

Какви връзки заплита нашата Снежанка @Mary ! Може би догодина ще изпратя и получа 3 подаръка, след това 4 и т.н. 🙂

Специални благодарности!

 

Сега чакам и "официалния" падарък! 🙂

  • Харесвам 25
Връзка към коментар
преди 3 минути , alienad каза:

И аз да се похваля с моя "неофициален", но прекрасен подарък!

Получих го от моята магеланка-дружка от миналогодишната размяна на подаръци @jungfraujoch

Днес, когато получих sms за пратка, помислих, че това е моя подарък.

Когато видях името на подателя много се учудих, защото това беше @jungfraujoch, на. която миналата година аз подарявах подарък.

Помислих си - възможно ли е тази година тя да ми се е паднала? Но - не, вътре пишеше, че този подарък е извън играта.

Ние с нея си играем игра в играта!

Много ти благодаря @jungfraujoch, за чудесната картичка със сърдечни пожелания, за тефтерчето, шоколадовите лакомства, късметчето и книгата за Африка (това е непозната за мен територия и с интерес ще се потопя в нея).

 

20191211_181321.jpg.099d1763e91d8aafdee4d3fb99149169.jpg

 

Какви връзки заплита нашата Снежанка @Mary ! Може би догодина ще изпратя и получа 3 подаръка, след това 4 и т.н. 🙂

Специални благодарности!

 

Сега чакам и "официалния" падарък! 🙂

@alienad,много се радвам,че подаръка ти харесва.Нека Африка бъде следващата ти дестинация!

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 6 часа, Mary каза:

                                                             8736e9b0f16768c87676e432fa760a02.gif

 

Понеже няма кого да уведомя, ще напиша тук - днес изпратих и аз подарък на един магеланец.

5F5A4DAA-B973-484F-8780-CA592F790A1F.jpeg

 

Тази червена кутия пътува с еконтската шейна към ... ще разберете най-рано утре. 

- "Toва сигурно е моят подарък", си помислиха Childish и още няколко магеланеца.

  • Харесвам 4
  • Смея се 26
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.