Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2019


Mary

Препоръчани мнения

преди 13 часа, Тополска каза:

Започвам от края - много съм щастлива! Явно вече е традиция с моя подарък да са ангажирани цели фамилии. Искрени благодарности на @kreo и нейното семейство. Подаръкът ми беше тип матрьошка. Първо от плика на Еконт излезе тази разкошна пътна чанта:

20191211_104102.jpg.711f5ba4367a1441155c5364cc1dcfb2.jpg

 

А вътре в нея - празнична кутия:

20191211_104139.jpg.afa895875facff9c76800133da4f61ef.jpg

 

А в кутията още хубави неща:

20191211_104327.jpg.8bb9bdbe3784d10689f430ff1bd5e552.jpg

 

* Био пчелен мед от личното стопанство на сетрата на Kreo. Благодаря, сестричке!

* Играчка за елха и картичка, лично направени от децата на Kreo  за мен. Не съм ли специална? Мили деца, бъдете сигурни, че много ме развълнувахте. Колко сте големи, че правите такива красоти? Браво! Много, много, много ми харесаха. Прегръщам ви и ви целувам.

* Чай от Мароко, лично донесен от Kreo.

Вярвам, че Коледа са точно тези щастливи мигове. @Kreo благодаря на теб и твоите близки, че ми ги подарихте. Бъдете здрави и все така дарявайте радост. Страхотни сте!

 

Весела Коледа и късмет на всички приятели в това вълшебно кътче magelanci.com

Ho-Ho-Ho🎁🎄🎁

Много се радвам, че подаръкът ти е харесал. Голям страх брах да не се разлее меда. Представях си едни апокалиптични картини как всяка една от опаковките е омазана, чантата е на петна и всички подаръци лепнат.😀

Весела Коледа!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Хоп и аз тук! Вълнувах се като малко дете какво ли ме чака в кутията, уникална емоция беше, @ЕмиЖор благодаря ти от все сърце! 😊😊😊

Раничката много ми харесва, определено ще ми влезе в употреба и то много скоро. Честно да си призная сега се срещнах с тази марка за първи път и съм впечатлена от вниманието към детайла и колко eco friendly е. Определено много ме нацели тук, отново благодаря! Свещичката вече се нареди сред коледната ни украса, магнитчето е страхотно, а картичката много мила. 

Огромно благодаря и на @Mary за труда и желанието, с които прави всичко. Весели и уютни празници на всички! 🎄

 

20191211_182643.jpg

20191211_184105.jpg

  • Харесвам 28
  • Браво 2
Връзка към коментар

Такаааа..... Дойде време и аз да споделя, че си имам прекрасен подарък. Отивам  да го взема от офиса на Спиди и какво да видя, огромен кашон с надпис за съдържание на пратката "канцеларски материали" и то от голяма търговска верига. Реших ,че има грешка.... такива не съм поръчвала ... :blink:. Взимам аз кашона и тайничко се надявам на магелански подарък и бегом вкъщи. Отварям  го: вътре още един кашон, после още един по-малък, и още един.... и така най-накрая се добирам до изненадата, а нея си я бива: много яка  лампа с дистанционно при това, за която малкия каза, че прилича на луна, :dance3: , вкусни бонбони, коледна чаша за вкусно мялко с канела и мед (например),топли коледни чорапки и картичка с прекрасни пожелания.

 

@aleksandrina благодаря за прекрасните подаръци, които зарадваха цялото семейство. Не знам дали си си представяла , че лампата ще донесе такава радост у дома, но малкия дори спа с нея. Имаш сърдечни пожелания от цялото семейство за прекрасни Коледни празници и изобилие от пътешествия!

 

Специални благодарности и за нашата Снежанка @Mary - за организацията и настроението , което  създава ежегодно с размяната на подаръци.

 

А тези , които си чакат подаръците, нека не провисват носове.  Дядо Коледа пътува и към тях , но просто е с по-бавната шейна... търпениеее:girl_wink:. Поздрави и светли Коледни празници на всички магеланци.:ded_snegurochka:

 

IMG_9907.thumb.jpg.b796b1128646b86dcb4fae514d374ec8.jpg

 

IMG_9908.thumb.jpg.3b9f1be103fce54efdd269b17db80202.jpg

 

IMG_9910.thumb.jpg.ed5e759cb70df8dabc29d7a989f55ce7.jpg

 

IMG_9909.thumb.jpg.4ed15c97ce1870ec5cdad068c415fd72.jpg

 

IMG_9911.thumb.jpg.86f17659692cf20e9000f15f204699e4.jpg

 

и най-накрая прекрасния подарък :curtsey:

 

IMG_9912.thumb.jpg.2389fe04aee40b7981d8cb9c857cd28b.jpg

  • Харесвам 30
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към коментар

@sun4e Радвам се, че подаръка ти е харесал и съм успяла да ти донеса коледни емоции!

 

Пожелавам ти, раничката да те придружава на много пътешествия, и е свидетел на красиви спомени и приключения!

Весела Коледа, на теб и хората които обичаш, много здраве и усмивки!

Беше ми много приятно да се чуем. :santa2:

 

Още веднъж благодаря и на @Mary за усилията които полага, за тази хубава инициатива, която носи страхотно настроение на всички ни!

Весели Коледни празници и много мечтани пътешествия през новата година на всички магеланци!

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Ех, @liliya, като гледах как пътешестваш и си мислех, че подаръка ще си получиш наистина за Коледа. :) Обаче след като снощи драсна, се успокоих.

Тази лампа- Луна, много се хареса и вкъщи като идея- тя е като истинска, особено, когато свети в жълто. Моята щерка поиска, ако може и една за нея, но тя има лампа -Земя (глобус). :)

Радвам се за настроението, което този празник и Снежанка създават и на получатели, и на изпратилите подаръци!

 

Светли празници на всички! 🎁🎄

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Започвам с един разговор с приятелка миналата седмица за мъжките и женските образи от приказните герои... дълъг разговор но накратко приключва с извода : Мъжките образи са си приказни. Едни такива нереални някак - царе, крале, герои, побеждават змей или ламя с голи ръце, донасят подаръци ако си послушен... ей такива ми ти измисени герои :acute: . Докато виж женските , някак много реалистично звучат - вещици, магьосници, снежанки, ... пък даже и баби Яги :tongue:.

 

Та като потвърждение някак на този разговор - от кого мислите че получавам Коледния си подарък днес - от Снежанка. От тази реалистичната... -  @Mary.

И ако казах подарък .... грешка. ПОДАРЪЦИ. Цели 10 на брой + картичка с топли пожелания !!! 

 

 

 

IMG_5705.JPG

IMG_5706.JPG

IMG_5707.JPG

 

Благодаря ти @Mary. Страхотна изненада си подготвила.

 

А на мен така ми харесва да гледам опакованите подаръци , че ... ще си ги оставя малко да им се порадвам и да гадая какво има вътре....

 

Както се казва ... очаквайте продължението :girl_blum:

  • Харесвам 33
  • Браво 6
Връзка към коментар

@funny, а тези пакетчета така затворени ли ще стоят? Само не казвай, че ще ги слагаш под елхата 😁, макар че като ги гледам колко прилежно са опаковани, мястото им е точно там.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

@funny, а тези пакетчета така затворени ли ще стоят? Само не казвай, че ще ги слагаш под елхата 😁, макар че като ги гледам колко прилежно са опаковани, мястото им е точно там.

Хахаха. Чак толкова воля нямам да ги държа до Коледа под елхата.

Ще им се порадвам малко така , ще си калявам волята ( колко пък воля да е) и ... след малко ги започвам :grin:.

 

Ама пък как ми е жал да развалям тези опаковкиии ( и тук двойнствената ми натура на "Близнак" прави ситуацията съвсем "тежка" )

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , funny каза:

ще си ги оставя малко да им се порадвам и да гадая какво има вътре....

Да се посмеете малко - даже аз вече се чудя какво има в едното пакетче! :sarcastic_hand:

Ама така е, като ми взимате акъла с всички прекрасни подаръци, които показвате в темата.

@funny, надявам се и след като отвориш пакетчетата, да съм успяла да ти донеса малко коледно настроение.

О това, което се вижда на снимката ще кажа, че тъмночервената кутийка с бонбони и щолена до нея са купени от благотворителен базар пред една църква във Виена. Шоколадът в синя опаковка е донесен специално от Казахстан за размяната на подаръци.

Бисквитите в пликчето съм направила лично аз и се надявам да са вкусни.

 

                                                        81da31989fdcca5007a8e7d794ae2c08.gif

 

Да ви призная още нещо - така се заплесвам по подаръците показани в темата, че вече два пъти съм забравила да отбележа в моя списък получения подарък...

Да дам и малко статистика:

До момента са получени 44 подаръка.

Още 10 подаръка пътуват - някои от тях са и стигнали, но не са получени все още.

6 човека ще си получат подаръка на коледната сбирка.

И за останалите ... 25 човека - очаквам включване! 

Хайде, побързайте, Коледа вече чука на вратата! :laugh:

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Mary каза:

Да се посмеете малко - даже аз вече се чудя какво има в едното пакетче! :sarcastic_hand:

Ама така е, като ми взимате акъла с всички прекрасни подаръци, които показвате в темата.

@funny, надявам се и след като отвориш пакетчетата, да съм успяла да ти донеса малко коледно настроение.

О това, което се вижда на снимката ще кажа, че тъмночервената кутийка с бонбони и щолена до нея са купени от благотворителен базар пред една църква във Виена. Шоколадът в синя опаковка е донесен специално от Казахстан за размяната на подаръци.

Бисквитите в пликчето съм направила лично аз и се надявам да са вкусни.

Говори ми ти, говори. 

Нали се сещаш какво се случва в момента с волята ми .....

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 1 минута , funny каза:

Говори ми ти, говори. 

Нали се сещаш какво се случва в момента с волята ми .....

Аз вече съм спокойна - сетих се какво опаковах и в последното пакетче вчера. :sarcastic_hand:

И още нещо чуждоземно има в един от пакетите ... ъъъ, май са две нещата де, ама в един пакет. :ph34r:

  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

След 20 мин. отивам на обяд. Дали ще се случи до тогава отварянето на мистериозните извънземни коледни подаръчета, за да не изтърва кулуминационния момент🙃

  • Смея се 8
Връзка към коментар

И аз да се включа. Много благодаря на  @Тополска за подаръка и пожеланията. Благодаря и на @Mary за организацията, за труда и желанието с което го направи!

Весели Коледни празници на всички! 

IMG_20191212_083630.jpg

 

Редактирано от EmoKrastev
  • Харесвам 23
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Ellena каза:

Аз бих си пазила шоколада от Казахстан като сувенир и никога не бих го изяла.

Съгласен съм с теб. Аз също бих си пазил опаковката от шоколада като сувенир за вечни времена! 👍

  • Харесвам 3
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Здравейте, знам че ще има недоволни, но аз и тази година смятам да отворя подаръка си на Коледа.От сега усещам, че ще е нещо прекрасно и благодаря на изпращача! Съвсем скоро елхата ми ще е готова и подаръкът ще си намери своето уютно местенце.

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Браво 2
Връзка към коментар

Аз пък нямах търпение за този подарък. И майка ми в ролята на чевръста Снежанка беше пришпорена бързо, бързо до офиса на Спийди да го вземе. И ми пише: "DaBo, добричка си била, защото голям пакет получи! 😊 Какво да го правя?" Как какво? Отваряш го пред камерата, за да го видя на живо и после започваш с фотосесията. Това с фотосесията не се получи по първоначален замисъл. Въпреки сравнително добрата техника, задапаратното устройство толкова си може. 😂

Щастлива сядам да пиша в темата и да се хваля и благодаря и не знам на кого! Единствено име, което майка ми успя да открие на подаръка, е истинското име на моя си Дядо Колега. Ами сега?! Тук се намесва нашата си, магеланска Снежанка Мари, с чиято помощ успяваме да идентифицираме подателя. 😉

И започвам с фотосесията, като предварително се извинявам за качеството на снимките:

 

78894638_2405868069482573_1949351480876072960_n.jpg.a56ec075de7585a5402158070f613da3.jpg

 

А вътре откриваме чудесно поларено одеалце, което ще си го използвам с голямо удоволствие; кутия с бонбони, непознати за мен, защото какво е Коледа без хапка сладост; хартиена книга, на която супер много се зарадвах, защото последните години много рядко успявам да чета такава и на всичкото отгоре анотацията към нея звучи много обещаващо; картичка с пожелания:

 

79388477_2420591141535488_3931406702464729088_n.jpg.6cc38a1a01b12556c534753ec93d4d34.jpg

 

и ръчноправено магнитче, което предизвика голям интерес, защото все още не мога да разбера какво е то:

 

79329109_2740646972622210_2153582789323128832_n.jpg.bd430cd53c0a8a22bdb77d29f8c56f7c.jpg

 

В проучването си успях да достигна до Гран Канария - място, където не сме били и се надявам това магнитче да ме заведе там и да открия малко повече за него.

 

Изключително много благодаря на @antony2001 за прекрасния подарък, които ме кара да се усмихвам от сутринта в този ужасно мрачен ден тук, в Киев! Пожелавам на теб и твоите близки Коледа, изпълнена с чудеса и Нова година, изпълнена с вълнуващи пътувания до мечтани дестинации!

 

И на нашата @Mary за усърдието и труда да организира това вълнуващо преживяване!

 

ВЕСЕЛА КОЛЕДА И ЩАСТЛИВА НОВА 2020 ГОДИНА, МАГЕЛАНЦИ! 🌲

 

  • Харесвам 28
  • Браво 3
Връзка към коментар

И така с кански усилия на волята успях да издържа около.... час :mda:Е много си е...

 

Официално си завиждам. Имате разрешението ми да ми завиждате и вие !!!

 

Благодаря @Mary за Коледното настроение което внесе с подаръка , подаръците, кутията с подаръци ......

Обичам Коледа. Най-хубавия празник в годината е и отделно че започва още в началото на декември с приготовленията и избора на подарците.

Благодаря ти за всеки един от ... многото изненади скрити в пакетчетата ( още ми е гузно че развалих за опаковките).

Пожелавам на теб и семейството ти Весела, споделена и уютна Коледа , такава каквато допринесе да е нашата с подаръците ти !

 

Сега да благодаря и на Снежанка @Mary ( казах че ми е двойнствена зодията нали 🙂 )

Благодаря и на Снежанка @Mary за отделеното време за Магеланската Коледна размяна на подаръци ! Оценяваме го всички, сигурна съм .

 

@ДиянаВ -  върна ли се от обяд ? :grin:

 

И така - в пакетите бяха скрити :

1. Разкошен шал - в тон с моментния ми любим цвят за сезона

2. Книга със Светините на България съхранявани по света - страхотно попадение . Благодаря !

3. Ботушчето на Дядо Коледа ( по скоро Снежанка)

4. Неопитвана от мен халва от Турция - скрита в ботушчето

5. Джудже за под елхата ( като ви казвам че си е друго Снежанка да ти подарява - вярвайте ми. Даже и едно от личните и джуджета ми е преотстъпила).

6. Коледните курабийки на Мари :give_rose:

7. Шоколада от Казахстан - спецално донесен за ... мен 🙂

8. Кутия с бонбони Линд - любими

9. Кутийка с бонбони и шоколадчета Линд - както вече разбрахме от Виена от благотворителен базар.

10. Щолен - от същия Виенски базар

11. Коледна изграчка за елхата - изработена от майките на деца с увреждания.

12. Картичка с топли пожелания.

 

Казах ли благодаря. Е казвам отново !

 

 

 

 

 

IMG_5709.JPG

IMG_5708.JPG

  • Харесвам 27
  • Благодаря 1
  • Браво 13
Връзка към коментар
2 minutes ago, Goal & Boss said:

О, ама това ли било за големия пакет?! Лелееее!!! А аз...

 

78337415_10215859483301062_3000205475695296512_n.jpg.26408b89c09febe188174db2ba959d3b.jpg

Хаха, искрено ме разсмя @Goal & Boss! Но майка ми е на години вече и някакси няма първо да се сети точно за .... този пакет. 🤣

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, funny каза:

Неопитвана от мен халва от Турция - скрита в ботушчето

Избягах от класиката Турция. :laugh:

Локумът е от Иран. Специалното в този вид е, че е с шафран. 
И досега съжалявам, че донесох само една голяма кутия. 
Препоръчвам я, ако някой ще пътува към Иран. 
 

05A2B822-08D6-4245-8984-B4C88299F503.jpeg

 

C9443BAF-F74F-4EE8-B6B5-7099C2BFAE87.jpeg

 

B017AC41-21E5-4592-B0F4-AE472D7455C5.jpeg

  • Харесвам 16
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.