Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2019


Mary

Препоръчани мнения

преди 42 минути , DaBo каза:

Хаха, искрено ме разсмя @Goal & Boss! Но майка ми е на години вече и някакси няма първо да се сети точно за .... този пакет. 🤣

Абе то за майка ти ясно, ама на мен вече няколко пъти ми звънят от пощата за голям пакет и аз все им благодаря!

Сега ще ме е срам да ида до клона... :wacko:

 

P.S. Според мен котката гледа укорително. Ама те котките обичайно така си гледат :laugh:

Връзка към коментар
преди 13 минути , Goal & Boss каза:

Абе то за майка ти ясно, ама на мен вече няколко пъти ми звънят от пощата за голям пакет и аз все им благодаря!

Сега ще ме е срам да ида до клона... 

Ти гледай другата година да не пропуснеш да се запишеш в размяната на коледни подаръци, че така само на думи с тези големи пакети ... не вярвам аз! :laugh:

  • Харесвам 3
  • Смея се 6
Връзка към коментар
17 minutes ago, Mary said:

Ти гледай другата година да не пропуснеш да се запишеш в размяната на коледни подаръци, че така само на думи с тези големи пакети ... не вярвам аз! :laugh:

Направо го записвай- доброзорно от сега. :)

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

@Crazy Horse,

тъъкмо щях да се обаждам да вдигам скандал в пощата, защото вече 8 дни пратката ми стои със статус "clasificado" и няма никакво движение. Явно шейната на Дядо Коледа е спукала гума по пътя и докато я оправят... 😉😂 Както и да е, радвам се, че в крайна сметка си получил подаръчето. Стана ми много мило, като каза, че детенцето си е "присвоило" бонбонките. 😂 Между другото, turrón duro е типичен за Аликанте, за това и избрах него, не съм предполагала, че ти е любим, но се радвам, че съм улучила, още повече, че за пръв път участвам в размените на подаръци и нямах идея какво се купува и подарява. 🤦‍♀️ Подаръчето ми е скромно, но от сърце, наистина! 

И не на последно място - огромно благодаря на @Mary, че благодарение на нейните нововъведения в традицията, и аз успях да участвам! 😘

Пожелавам вълшебна Коледа на всички магеланци! 😘

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към коментар

Дойде ред и на моя словоред!

Благодаря ти Руми за хубавите изненади, топлината и уютът, които ми изпрати!

(Румяна е подписът)

Благодаря и на теб  Mary, възхищавам се на енергията, която имаш!

 

Стъпка 1

IMG_20191212_164837.thumb.jpg.b519515b7ba5e34b20a840cb2f1e82dc.jpg

 

Стъпка 2

IMG_20191212_140409.jpg.a3e9eb36b73ab2393f5cc0d9f9dcf08e.jpg

 

Стъпка 3

IMG_20191212_141352.thumb.jpg.d6d1222e6a4ab3f124b8d0582fe5df03.jpg

 

Имам огромна книга с пътешественици и техни истории, с кратки, от типа блиц, интервюта, описващи лични данни (първата ми работа беше да си направя статистика колко са семейни, по колко деца имат и какво работят), сладки, които ми се ще да пазя, малкият човек реши, че ако ги снима, може да ги изяде 🙂 , картичка и ръчно изработени свещ с лавандула и ароматно сърце с лавандула. Ще го сложа под възглавницата да видим какво ще ми се присъни 🙂

Огромно благодаря за всичко, за коледната изненада, и че ви има, за да има такива, стоплящи сърцата игри!

  • Харесвам 32
  • Браво 3
Връзка към коментар

Ето, че и аз дочаках Рудолф (под метаморфозата му в добре познатия Еконт ) да донесе моя подарък. След получения sms с нетърпение посетих офиса на Еконт и получих достатъчно голям пакет, който се усещаше , че е много добре подплатен. Веднага си казах, че са чупливи бисквити :-). Оказа се, че съм  познала до някъде . При отварянето едвам се стърпях да направя снимки, преди да отпечатам всичко. 

Благодаря на @Миланка за прекрасния подарък! С удоволствие ще прочета впечатленията на Симеон Идаклиев от някои познати острови и ще се запаля да посетя, някои на които не съм била. Наистина островите са ми голяма слабост и подаръка е точно за мен. Виното ще изпием още тази седмица (е.. няма как да се чака чак до Коледа), но за страхотните бонбони с коледни мотиви съм намислила да послужат в началото като украса на елхата ми. А след Бъдни вечер - ще са си само мои! Добре де : може и да дам по бонбонче на любимите хора:-)

Благодаря ти @Миланка за прекрасните коледни пожелания! И дано и към теб дядо Коледа да е така благосклонен!

Благодаря от сърце и на нашата невероятна Снежанка, която създава край себе си такава щастлива общност от хора! 

20191213_100751.jpg

20191213_100858.jpg

  • Харесвам 28
  • Браво 2
Връзка към коментар

И аз получих смс от Еконт тази сутрин. Едва дочаках първия възможен момент да отскоча до Еконт да си получа пакета. Беше много добре опакован, и носейки го към вкъщи си мислех какво ли има вътре 🤔🙂Усещаше се някакво потропване, и пътьом се замислих дали и аз няма да получа бисквити. 😉 Прибрах се вкъщи и с вълнение започнах да разопаковам, като внимавах да не срежа опаковката, защото имаше много хубави балончета, а аз обичам да ги пукам. И така - първи пласт отворен. Отвътре се показа много красива коледна опаковка с панделка. Следва ново разопаковане. Ииииии, какво има вътре? Показва се много красива кутия. С бисквити ще да е, мисля си, но кутията тежи, значи е нещо друго. Глювайн! Ехааааа, много го обичам, ще му се насладя с удоволствие. Има и красива кутийка с бонбони, която също е с панделка и може да се закачва на елхата. Има и коледна играчка, която прилича на огромен шоколадов бонбон, много е красива. 

А за книгата какво да кажа - отдавна искам да я прочета, но все не стигам до нея. Още повече си затвърдих желанието да я имам, след като преди няколко месеца авторът беше в България. И книгата дойде при мен! Има си и много красив книгоразделител.

Разбира се, да не забравям и красивата картичка със сърдечно топлите пожелания! 

Благодаря ти, @CarpeDiem, за красивия подарък, и за топлината и усмивките, които ми донесе.

Благодаря и на @Mary за организацията на това вълшебство.

Желая на всички весели празници! И много пътешествия през новата година. 🎄🎁🌍

П.С. Така се развълнувах, и толкова много писах, че за малко да забравя да кача снимки. Ето ги и тях. 🙂

20191213_113651.jpg

20191213_114212.jpg

20191213_114304.jpg

  • Харесвам 32
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , iabulka каза:

Усещаше се някакво потропване,

Все повече ставаме гадателките на подаръци! :laugh:

 

преди 4 минути , iabulka каза:

като внимавах да не срежа опаковката, защото имаше много хубави балончета, а аз обичам да ги пукам.

@Elena конкуренция имаш! :wink:

 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Бързам да се похваля и да ви издам една голяма тайна - във форума има човек, който чете мисли 🙂

Преди седмица гледах скреч картите и си мислех - ех, колко ще е готино някой да ме изненада с такава карта за подарък и естествено веднага се сетих за магеланската размяна... та явно вълните на мисълта са достигнали до правилния човек и ето днес какво си намерих в подаръка:

IMG_20191213_102234.thumb.jpg.374fc651e3c3ea578034735d5db62f48.jpg

IMG_20191213_102653.jpg.ae0df4303cf34b373ab9979739f50292.jpg

IMG_20191213_103314.jpg.ba8e2f5fba9646709f9a4d097e66dec4.jpg

 

Огромно БЛАГОДАРЯ на @krasen_denev и цялото семейство за прекрасните пожелания, за желаната карта, за магнитчето от Латвия, за прекрасната коледна картичка и лакомствата (които едвам опазих от децата за снимка)!

Красен, наистина ме трогна и изненада с този подарък. Пожелавам ти топли и уютни празници с любимите хора и най-невероятните маршрути и пътешествия през идната година 🙂

@Mary - за поредна година правиш възможна тази голяма организация на магеланска радост и изненади, БЛАГОДАРЯ ти за усилията, времето, търпението и прецизността!

  • Харесвам 33
  • Браво 3
Връзка към коментар

И аз получих моят подарък!

Вече по-лесно ще избирам до къде ще бъде следващата разходка.

 

20191213_181407.jpg.590ec142db8bc56ee958cdf98a32ab24.jpg

Благодаря на @sndos за книгата!

 

И още веднъж на @Mary за организацията!

 

Весели празници на всички!

  • Харесвам 25
  • Браво 1
Връзка към коментар

Много се радвам,че подаръка ти е харесал! Голямо чудене падна за картата,да знаеш! 😀 

 @mradulova още веднъж ти пожелавам Весела Коледа и Щастлива Нова Година!

 

 

Весела Коледа и на вас магеланци!

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар

Дойде и моят ред. Онзи ден получих заветния смс, използвах отсъствието на шефа и отскочих до Спиди да си взема пратката. Реших, че ще бъда от нечовеците този път, и ще чакам до Коледа.

Издържах точно два дни. Не устоях на тази симпатична муцунка.

IMG_1433.JPG.49da2d8b2a25f2d371f8020a6e7cc5d5.JPG

Благодаря на @Beatrice за прекрасния предколеден подарък, който ми донесе много радост и настроение в иначе доста неприветливия и мъглив ден. 

IMG_1434.JPG.3bdf770c7338977ce41ac6a92085a3ac.JPG

Имам си мекичка ръчно сглобена подвързия за книга,+ книга и вече отмятам къде съм била и къде тепърва ще отида. Забелязвате ли, че картичката също е ръчно производство - искрено се надявам пожеланията в нея да се сбъднат. И чашата вече влезе в употреба, а лакомствата ....едвам дочакаха за снимката. 

@Beatrice желая ти весели празници с много топлина и настроение!

 

@Mary невероятна си! 

 

Весели празници на всички магеланци, където и да сте!

 

  • Харесвам 30
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

 

преди 13 часа, Роми каза:

подаръка е точно за мен.

Избор на подарък за непознат е предизвикателство, което те прави щастлив когато прочетеш това.

@Роми щастлива съм, че подаръка ти е харесал. 

Нека Коледният дух донесе радост на всички участници.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Kraska каза:

Дойде и моят ред. Онзи ден получих заветния смс, използвах отсъствието на шефа и отскочих до Спиди да си взема пратката. Реших, че ще бъда от нечовеците този път, и ще чакам до Коледа.

Издържах точно два дни. Не устоях на тази симпатична муцунка.

IMG_1433.JPG.49da2d8b2a25f2d371f8020a6e7cc5d5.JPG

Благодаря на @Beatrice за прекрасния предколеден подарък, който ми донесе много радост и настроение в иначе доста неприветливия и мъглив ден. 

IMG_1434.JPG.3bdf770c7338977ce41ac6a92085a3ac.JPG

Имам си мекичка ръчно сглобена подвързия за книга,+ книга и вече отмятам къде съм била и къде тепърва ще отида. Забелязвате ли, че картичката също е ръчно производство - искрено се надявам пожеланията в нея да се сбъднат. И чашата вече влезе в употреба, а лакомствата ....едвам дочакаха за снимката. 

@Beatrice желая ти весели празници с много топлина и настроение!

 

@Mary невероятна си! 

 

Весели празници на всички магеланци, където и да сте!

 

Да, правилно сте забелязали - картичката е направена специално за повода. : -)
Вярвам, че пожеланията ще се сбъднат. 

 

Радвам се, че съм успяла да Ви усмихна.


Весели празници и от мен! 
 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Йеее хо хо хо хо. И аз да се похваля. Днес сутринта ми се обадиха от Еконт, че имам пратка и понеже не чакам други пратки, веднага си помислих че е изненадата на Дядо Коледа във вид на магеланец. По късно отидох до офиса и бързо, бързо дотичах до къщи да видя изненадата. Нямах никакво намерение да чакам до коледа за да го разопаковам. Получих първо ето това голямо кашонче.

 

_DSC7320.jpg

 

Брях ами сега, какво ли е това?

 

Внимателно разопаковах и хоп от вътре изкочи тази торба:

 

_DSC7321.JPG

 

С любопитство започнах да вадя подаръците.

Първи изваден подарък: Непромокаема чанта/раничка - Направо удар в десятката - ще имам къде да си пазя фотоапаратурата при непредвидените дъждовни днипо света и у нас. Супер много ти лагодаря @lesy

Следваща изненада: Несесер от Филипините - веднага заменям стария - прекрасен е, а пък вътре в него още изненади - филипински (предполагам)  мидички и една филипинска монетка за късмет. Нека и теб @lesy да те спохожда късмета през цялата година.

Трети подред: Е не може и без вкусотиййки. Любимите ми бонбони Lindt и сушен ананас от Филипините. - Семейството в купом каза ще ги пробваме на Коледа - Ще стискаме до тогава (Мноооого се съмнявам, но поне ще опитаме. Ще ви споделя кога са изчезнали лакомствата т.е., колко ни е силна волята.

Олеее ама те подаръците продължават да изкачат от торбата, казавам си тя вълшебна ще да е. Време е за сгряващия подарък. Филипински ром - познайте какви очи отвори Иво, но стоически каза че ще стиска до Коледа, нямало да ми се моли да го отворим предваритело, а пък аз тъкмо се нядвах да не го каже, че да забъркам довечера една сангрийка или пък мохитце - а те с хубав ром се правят. Е значи Наздравето ще е по нататък. 

Пети: малка кутийка късметче - какво ли ще ми се падне - ехаа звучи страхотно, а ето го  и него:

 

_DSC7323.JPG

 

И така стигнах до последния подарък - Чудна картичка с още по прекрасни пожелания. Благодаря ти @lesy. Пжелавам ти Весели празници. Успешна нова година и най-вече здраве и радост на теб и цялото ти семейство. А и накъде без пътувания - нека бъдат все по интересни и впечатляващи. 

 

Ето и всички красоти на куп:

 

_DSC7322.JPG

 

Благодаря и на теб @Mary за ролята ти на Снежанка. Бъди здрава и щастлива. Пътувай и се забавлявай. 

 

Щастлива нова година на всички магеланци.

  • Харесвам 36
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Отдавна получих смс от Еконт,че ме очаква пратка,но чак днес преди да затворят успях да стигна до там и да си я взема.
Благодаря на @Ромиза хубавите подаръци и прекрасните пожелания.
Много як шал от baby alpaca от специалното магазинче в Гент,който ще ме топли първо тук зимата а при покоряването на Андите ,което ми пожелаваш задължително ще го нося със себе си.Гент свързвам с нещо много позитивно и лично,което го прави още по ценен.
Фенерче,от няколкото дето имам точно такъв размер нямах  "Колкото повече,толкова повече" 🙂 🙂 🙂
Ще ми влезне в употреба и дано да е за тент лагерите в Масай мара,за които споменаваш уж без да искаш 🙂
Жестока отварачка за бира.Това за Карибите кой ти го каза? Или май ме шпионираш хахах 😉 Възнамерявам да съм предимно на ром там,но тя бирата си върви постоянно и навсякъде 🙂 🙂
Е с бонбоните се получи малка греда,видя ги едно навлизащо в пубертета нахално женско джудже,приватизира ги с обещанието по късно да ги разделим, ама не поравно а по братски 🙂 🙂
Дори се огледа в отварачката,но не успя да и намери някакво фешън предназначение и я остави хахах
Благодарности и от нея имаш.
Благодаря ти и аз отново,зарадва ме.
Благодарности отново на @Mary за търпението да организира всяка година размяната на коледни подаръци.
Весели празници на всички!


 

20191214_123100.jpg

  • Харесвам 31
  • Браво 1
Връзка към коментар

Благодарности на @bobole4e за прекрасния подарък! Извинявам се още веднъж за забавянето, но ето стигнах най-накрая до вкъщи да снимам подаръка 🙂 

Вълшебно красив шал и супер полезна книга за идеи за пътуване с деца! Още довечера започвам да трупам идеи! На шоколада с дядо Коледа му се зарадва повече и от мен малчо. 🙂 

Коледните украси са закачени вече в коридора. Много мерси и за оригиналния калейдоскоп от твои пътувания! Обещавам да отметна тези места, на които не съм била съвсем скоро 🙂

Благодаря още веднъж за търпението и цялата организация и на @Mary

57E60B08-1A3C-408C-A8E7-F4E915360B8B.jpeg

5093B4C7-44B8-4D48-932B-12A1BAD52167.jpeg

  • Харесвам 35
  • Браво 1
Връзка към коментар

И аз си имам подарък, топъл - топъл току що получен на Коледната сбирка! 

Благодаря на @saved_за прекрасните подаръци:

Книга за мечтатели, (от която порода съм по рождение), бомбони, ръчно изработена вазичка с дрянов клон и картичка с пожелания :

DSC_5388-01.jpeg.02779be2984bd2e071f11e794a6feaca.jpeg

 

Благодаря на нашата Снежанка в лицето на Мария, за всичко което прави за нас. 

 

Сега си поръчвам една бира 🍻 и купона да върви... 

 

  • Харесвам 31
  • Браво 1
Връзка към коментар

Съдейки по подаръците, аз съм слушкала (и папкала) най-много през изминалата година.

Получих най-големия и както сами ще видите, най-хубавия подарък от дядо Коледа, в лицето на моята адашка @liliya и лично от едно от джуджетата.

Подаръкът беше в тази голяяма и тежка торба. Носейки я към вкъщи, се чудех 1) какво да правя с подаръка, ако ме нападнат и ме карат да избирам между парите и живота; 2) дали ще има шоколад; 3) как нямам коледна елха, да снимам подаръка под еллхата.

За последното моята съименничка се беше погрижила: имам си елха, която украсих преди да направя последната снимка, едно много пухкаво одеяло, вино за коледната ни трапеза, шоколад, 3 предполагам шоколадчета от Израел (с което съм ощетила джуджето и се чувствам малко гузна) и картичка с хубави пожелания, които се надявам да се върнат многократно.

Много ти благодаря, Лили, за топлината и домашния уют, който ми създаде. Надявам се празниците да са ти много светли и през следващата година да осъществите най-мечтаните си пътувания.

 

322502873_DSC00138(1).jpg.477d2c518ae6474386141d67fd6f77e7.jpg

 

Тук торбата е заела почти целия диван:

1837445539_DSC00139(1).jpg.551226d016d667eb60c68ea49bd275d1.jpg

 

844887159_DSC00140(1).jpg.21069dacf848a5cd8e0eb67ede2adea3.jpg

 

DSC00141 (1).jpg

  • Харесвам 40
  • Браво 2
Връзка към коментар

По време на коледната сбирка и аз получих своя подарък от @Olianata! Аз така бях забравил, че леко не разбрах какво се случва. 😄 Ще имам да си пия горещо кафе и да си чета книжка за нови исторически места, които бих могъл да добавя към бъдещите пътешествия! Както и картичка с пожелания! Благодаря отново, @Olianata! Пожелавам ти весели празници!
20191215_004014.jpg.c6126477d1b0035bb94efc207d029455.jpg

@Mary, благодаря за организацията! Весели изкарване на празниците ти желая!

  • Харесвам 28
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар

Току що се прибрах от сбирката и бързам да се похваля с подаръците,които получих извън играта.

Благодаря на @Миланка и @peterpup за разкошните подаръци.

Имам си плюшена панда,картичка с панда и чудесни пожелания, шнолка и магнитче от Бали.Както и шоколад и напитка и то какви.Ами Baileys.Снимка едно.

Магнитно тефтерче с лисиче,нали обожавам животните и календарче от Прага.Това от @mradulova.Благодаря ти,Мери.Снимка две.

Картичка от любимото ми Монако.Играчка за елхата от Виена.И липсващата ми значка от колекцията посетени държави.Монако.Това от @mary_shery.Значката са я търсили под дърво и камък с @master_of_germs.Снимка три.

Албумче ,в което ще наредя най- хубавите си снимки.От @master_of_germs.Снимка четири.

И козметичен продукт,с който ще поддържам свежа кожата си.От @Mistress of Germs.Снимка пет.

ХОРА,БЛАГОДАРЯ ВИ.

Щастлива съм,че ви има.

Късметчето,което ми се падна е УДОВЛЕТВОРЕНОСТ.

И да, наистина съм удовлетворена.2019 година беше здрава.Имаше от всичко.Смях и сълзи.Радост и несбъднати мечти.Готини и верни приятели и чудесни пътешествия.

Пожелавам на ВСИЧКИ  МАГЕЛАНЦИ 

топла и уютна Коледа.Много здраве.

Всичко друго ще си го купим,направим и извоюваме.

 

20191214_235113.jpg

20191214_235243.jpg

20191214_235424.jpg

20191214_235444.jpg

20191214_235556.jpg

20191215_000225.jpg

  • Харесвам 24
  • Браво 3
Връзка към коментар

Моят подарък пък е най- хубав!  Защото има и практична част - калъф за документи и бордни карти, и разни хубавини за душата- шоколади, вино и специално сирене, И много моля за внимание: пееща коледна картичка! И чорапче за камината!

@Monika_Koko ме зарадва с подаръка още в началото на КМС и едвам устисках да се прибера, за да отворя красивата опаковка. Благодаря още веднъж, Мони!

C1EEECB2-E073-492E-BBFB-E9778B44DC81.jpeg.4b6344095ddd64c197cef9121ada0201.jpegA249BD14-3072-41F6-B59A-E7E10CA6A101.jpeg.39f49755e2fc4c0da27c1bbd8ec06d73.jpeg

Специална благодарност НС неуморната @Mary за организацията на прекараната емоция! 

Весели празници на всички!

  • Харесвам 33
  • Браво 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.