Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2019


Mary

Препоръчани мнения

преди 8 часа, Childish каза:

Съдейки по подаръците, аз съм слушкала (и папкала) най-много през изминалата година.

Получих най-големия и както сами ще видите, най-хубавия подарък от дядо Коледа, в лицето на моята адашка @liliya и лично от едно от джуджетата.

Подаръкът беше в тази голяяма и тежка торба. Носейки я към вкъщи, се чудех 1) какво да правя с подаръка, ако ме нападнат и ме карат да избирам между парите и живота; 2) дали ще има шоколад; 3) как нямам коледна елха, да снимам подаръка под еллхата.

За последното моята съименничка се беше погрижила: имам си елха, която украсих преди да направя последната снимка, едно много пухкаво одеяло, вино за коледната ни трапеза, шоколад, 3 предполагам шоколадчета от Израел (с което съм ощетила джуджето и се чувствам малко гузна) и картичка с хубави пожелания, които се надявам да се върнат многократно.

Много ти благодаря, Лили, за топлината и домашния уют, който ми създаде. Надявам се празниците да са ти много светли и през следващата година да осъществите най-мечтаните си пътувания.

 

322502873_DSC00138(1).jpg.477d2c518ae6474386141d67fd6f77e7.jpg

 

Тук торбата е заела почти целия диван:

1837445539_DSC00139(1).jpg.551226d016d667eb60c68ea49bd275d1.jpg

 

844887159_DSC00140(1).jpg.21069dacf848a5cd8e0eb67ede2adea3.jpg

 

DSC00141 (1).jpg

@Childish много се радвам , че всички подаръци ще се използват по предназначение.😉 Бъди сигурна , че джуджето не е ощетено изобщо, даже е наваксвало за месеци напред. 😄 Чудя се само, кога успя да се прибереш снощи толкова бързо , че и да отвориш пакетите, пък и да ги снимаш и пуснеш тук 😃. Много нетърпелива си била..... Лили, още веднъж ти желая много здраве - на теб и близките ти, както и много пътешествия през идната година. 

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар

Емоцията да подаряваш и да получаваш подарък е невероятна. Много съм щастлива, че успях да те зарадвам  @Цвете

А сега и аз да споделя за полученият от мен подарък от @Ellena! Поличих го на Коледното парти и дори не знам дали и балгодарих, защото стремглаво се впуснах към прекрасната курия................А вътре ме очакваха куп мечтани , красиви, вкусни неща.

Първо е супер необходидимия ми адаптор. Всеки път , като тръгвам за някъде се сещам, че нямам и панически звъня на приятели. Супер попадение @Ellena

Второ е прекрасна чантичка за пътуване, където да се сложат всички важни документи. Също така, нямам такава! Еееее, вече имам:)

Третият подарък е пророчески магнит от Египет! Пророчески, защото не съм ходила там, а от много години все искам да отида.

Четвърто е вкусен, вкусен шоколадов портокал! 

Пето коледна украса с еленче за елхата! Явно това еленче ще е предвесник на още подаръци ......  

и Шесто, чудесна картички с красиви пожеланния.

Смятам,че ако има конкурс тук за най хубав подарък, то аз определено съм го спечелила!

Много ти благодаря @Ellena! Достави ми истинска радост. 

Огромни благодарности на @Mary за всички усилия, които е положила, за да се случат толкова много радости на всички. За вскусните сладки, за баничката, за късметите.... за усмивките и енергията която щедро раздава!

Благодаря на @master_of_germs за чудесния фотоалбум! Веднага ще го запълня!

Благодаря и на @mary_shery за сладкото джудже, което ще намери масто на елхата ми!

Весели и щастливи празници на всички! 

IMG_7392.JPG

IMG_7394.JPG

IMG_7395.JPG

  • Харесвам 30
  • Браво 1
Връзка към коментар

Вчера моето джудже успя да ме изненада много приятно на магеланската сбирка. @Граф Вронски много ти благодаря за хубавия подарък и оригиналната картичка с мили пожелания. Имам си интересна книжка за плануване на семейни пътешествия, коледна чаша пълна с най-любимите ми бонбони и ръчно изработена коледна картичка.Страхотен подарък. @Mary благодаря за организацията и търпението, което влагаш в тази инициатива, лично за мен всяка година това е голяма емоция.

20191215_092737.jpg

20191215_092804.jpg

  • Харесвам 28
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар

Благодаря за подаръка на @jungfraujoch и за пожеланията от картичката. Ще четем книги, ще пием шампанско, ще ядем бомбони, ще играем карти, ще се забавляваме и ще пътуваме, дай Боже!

Благодаря и на @master_of_germs, и на @Mistress of Germs за много идейната касичка в която ще събираме парите за пътешествията😁

6DE79409-E237-400C-852D-874D6569F84D.jpeg

722B6B67-1BF2-4A7A-83D7-62CB1DA18F99.jpeg

52F0F22D-3EC5-475B-BAEC-58A2C6334955.jpeg

  • Харесвам 29
  • Браво 1
Връзка към коментар

@Monika_Koko, благодари ми, няколко пъти дори :). Надявам се подаръка наистина да е практичен и да върши работа. И да отидеш в Египет догодина! 

 

Светли празници, мили хора! 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 12.12.2019 г. в 22:44, Asterisk каза:

Дойде ред и на моя словоред!

Благодаря ти Руми за хубавите изненади, топлината и уютът, които ми изпрати!

(Румяна е подписът)

Благодаря и на теб  Mary, възхищавам се на енергията, която имаш!

 

Стъпка 1

IMG_20191212_164837.thumb.jpg.b519515b7ba5e34b20a840cb2f1e82dc.jpg

 

Стъпка 2

IMG_20191212_140409.jpg.a3e9eb36b73ab2393f5cc0d9f9dcf08e.jpg

 

Стъпка 3

IMG_20191212_141352.thumb.jpg.d6d1222e6a4ab3f124b8d0582fe5df03.jpg

 

Имам огромна книга с пътешественици и техни истории, с кратки, от типа блиц, интервюта, описващи лични данни (първата ми работа беше да си направя статистика колко са семейни, по колко деца имат и какво работят), сладки, които ми се ще да пазя, малкият човек реши, че ако ги снима, може да ги изяде 🙂 , картичка и ръчно изработени свещ с лавандула и ароматно сърце с лавандула. Ще го сложа под възглавницата да видим какво ще ми се присъни 🙂

Огромно благодаря за всичко, за коледната изненада, и че ви има, за да има такива, стоплящи сърцата игри!

Скъпа Asterisk, изключително ми е приятно, че съм успяла да те зарадвам. На теб и всички Магеланци желая много здраве и любов през новата 2020 година.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

И моят "Дядо Коледа" в лицето на iabulka е вече при мен. Получи се в Еконт още на 11.12, но аз едва днес се прибрах от едно кратко пътешествие и ето какво ме чакаше у домаIMG_2595.JPG.2234b372ef06e970b85c5489528c50b6.JPG

 

IMG_2596.JPG.3f15ce0b25f53f170bad9589576ceaa0.JPG

 

IMG_2600.JPG.84ac226b5bee1644bcf16d1976fe4173.JPG

 

Прекрасен, топъл шал, любимите ми бонбони, магнитче от Китай, красиво еленче и разбира се чудесни пожелания. Благодаря мила Iabulka от сърце.

А блистерчето, хахаха е извън играта. Моля, да ме извините, но вълнението ми беше голямо.

  • Харесвам 23
  • Браво 1
Връзка към коментар
43 minutes ago, Румяна said:

Прекрасен, топъл шал, любимите ми бонбони, магнитче от Китай, красиво еленче и разбира се чудесни пожелания. Благодаря мила Iabulka от сърце.

А блистерчето, хахаха е извън играта. Моля, да ме извините, но вълнението ми беше голямо.

Привет, Руми, радвам се, че съм улучила любимите ти бонбони. А магнитчето е от Гана. 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 14.12.2019 г. в 14:48, Branko каза:

Отдавна получих смс от Еконт,че ме очаква пратка,но чак днес преди да затворят успях да стигна до там и да си я взема.
Благодаря на @Ромиза хубавите подаръци и прекрасните пожелания.
Много як шал от baby alpaca от специалното магазинче в Гент,който ще ме топли първо тук зимата а при покоряването на Андите ,което ми пожелаваш задължително ще го нося със себе си.Гент свързвам с нещо много позитивно и лично,което го прави още по ценен.
Фенерче,от няколкото дето имам точно такъв размер нямах  "Колкото повече,толкова повече" 🙂 🙂 🙂
Ще ми влезне в употреба и дано да е за тент лагерите в Масай мара,за които споменаваш уж без да искаш 🙂
Жестока отварачка за бира.Това за Карибите кой ти го каза? Или май ме шпионираш хахах 😉 Възнамерявам да съм предимно на ром там,но тя бирата си върви постоянно и навсякъде 🙂 🙂
Е с бонбоните се получи малка греда,видя ги едно навлизащо в пубертета нахално женско джудже,приватизира ги с обещанието по късно да ги разделим, ама не поравно а по братски 🙂 🙂
Дори се огледа в отварачката,но не успя да и намери някакво фешън предназначение и я остави хахах
Благодарности и от нея имаш.
Благодаря ти и аз отново,зарадва ме.
Благодарности отново на @Mary за търпението да организира всяка година размяната на коледни подаръци.
Весели празници на всички!


 

20191214_123100.jpg

Явно съм познала за бъдещите пътешествия. То това си е пътя на отговорния магеланец, така че не трябват тжчно пророчески наклонности или детективски умения:-))) Весели празници!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, iabulka каза:

Привет, Руми, радвам се, че съм улучила любимите ти бонбони. А магнитчето е от Гана. 🙂

Да, наистина, хахаха, май вълнението ми е било наистина голямо. Благодаря и весели и щастливи Коледни и Новогодишни празници.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Привет, Магеланци! Чак сега успявам да се докопам до компютъра и бързам да кажа, че КМС беше супер и си изкарах прекрасно - запознах се с нови хора, сладко си споделяхме планове с много от вас и определено да се готвят... те си знаят кои... за Виетнам, Индонезия..., а за Монголия май не намерих съмишленик... 🙂

Благодаря на @jungfraujoch за изненадата пътешественическо тефтерче, сладка играчка за елха и коледна щипчица, вкусен шоколад и мила картичка с пожелания! Юле, пожелавам ти много хубави моменти през идната година и вълнуващи магелански приключения! Благодаря и на Мастъра @master_of_germs за магнитчето от Москва! Мастъре, стягай се за пещерите 🙂

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 13.12.2019 г. в 19:56, ЕмиЖор каза:

И аз получих моят подарък!

Вече по-лесно ще избирам до къде ще бъде следващата разходка.

 

20191213_181407.jpg.590ec142db8bc56ee958cdf98a32ab24.jpg

Благодаря на @sndos за книгата!

 

И още веднъж на @Mary за организацията!

 

Весели празници на всички!

@ЕмиЖор радвам се, че подаръкът ти е харесал! Надявам се, че ще ти харесат еко-пътеките :) 

Весели празници!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Дядо Коледа в лицето на @clinton1 ми даде предсрочно и лично магеланския подарък 🙂 Хиляди благодарности! Още довечера паля свещта, сипвам си едно малко и започвам книгата 🙂 

20191216_magalanski_podarak.jpg.6e8fb6b40d2a43da55926f8b6b0a7ca2.jpg

  • Харесвам 23
  • Браво 2
Връзка към коментар

Тадаааа вече и аз съм с подарък и то не какъв да е, а най - хубавия подарък. Ще кажете да бе да вашият е най - хубав, да ама не и ще обясня защо, защото @mamaivy целенасочено или не ме е улучила на 100%!

Та да започна с предистория, предната година открих, че мога да виждам кой ми е разглеждал профила и така разбрах, кой ще ми подари подаръка  (еми какво да направя нетърпелива съм 😄 ) , тази година пак не се сдържах и погледнах и видях че профила ми го е гледала maggi и аз чинно си чакам подаръка от нея хахахха 😄 

Снощи се завърнах от магическите коледни базари на Елзас (за които ще разкажа в друга тема) и днес сутринта тадааа смс от Еконт... е как си мислите дали пък чаках - има няма две минути и изхвърчах към еконта. Моя човек там ми вика имаш три пратки, аз викам давай ги всичките, като едната знам си аз че е подаръка ми от maggi 😄 взимам си големия пакет, който така прилежно беше увит в бабъл и започвам вашата схема с разклащането, нещо дрънка - викам си ооо ще се ядат бисквитки 😄 този от еконт вика сувенири са, така пише и аз викам да бе да - вътре дрънка на бисквити хахахахах и си взимам пакета под носа му, като той нещо си правеше устата за почерпка, ама не стана неговата 🙂 

Занасям го в колата и бързам за работа, че да си отворя подаръка от maggi 😄 Хич не се загледах в името на подателя, което няма общо с маги хахаха

 

Трескаво махам бабъл фолиото, а отдолу ето тази красива празнична кутия 🙂

П.С. Забележете капаката не е могъл да се затвори, вече потривам доволно ръце - голям ще е подаръка ми 🙂 

 

 

 

20191216_114159.jpg

  • Харесвам 16
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Е добре де няма да съм толкова лоша продължавам с отварянето 🙂

:santa2:Първото нещо което виждат вътре е ръчно изработена сурвакница, много оригинално и веднага на 1 януари ще ми влезе в употреба, тъй като имаме такава традиция всяка година 🙂  

:santa2:Следващото което фиксирам веднага е един многооо готин еленски - коледен термoс, аз съм маниачка на коледната украса и коледните джиджавки така че този обещавам ще е с мен на следващия коледен базар! И червеното ми е любим цвят!

😍Това което веднага ми се наби на очи е един на пръв поглед малък куфар, викам си това да не е куфарче с най - най - най новите изисквания за багажа на ryanair и забележете още си мисля, че е от maggi и че тя е някакъв таен агент на ryanair и знае предварително как ще се промени политиката за багажа 😄 Заглеждам го по отблизо (малко недоскив надалеч)  и виждат ретро американски коли на картинката, ето това е сърцето ми спря, веднага щом го видях си помислих за Куба (това ще е следващото ни пътуване и то многооо дългоочаквано), да може да е от Америка, но толковааа ми напомни на Куба с тези ретро колии, отварям куфара трескаво а вътре е пъзел с 1000 части, койтоо задължително ще сглобя сложа в рамка и на стената в къщи, аз колекционирам картини от всичките места, които сме посетили и този пъзел ще заеме почетно място на стената до тях, защото ми донесе много голяма емоция. Не знам дали ви се е случвало, когато погледнете дадено нещо то да докосне много силно сърцето ви, ето това се случи с мен и този пъзел!

Нямаше как зарязах всичко и взех картичката, а в нея има само име, име което няма общо с maggi, последва бърза справка с нашата приказна Снежанка и вече знам кой е този човек който така ме развълнува!

@mamaivy ОГРОМНИ благодарности за подаръка, който си ми изпратила, той ме развълнува толкова много, че дори и не може да си го представиш! И как само се прикри не можах да разбера, че тази година ти си моя Дядо Коледа 🙂 Желая на теб и цялото ти семейство многооо здраве, любов и незабравими пътешествия по света! Весело изкарване на празниците и обещавам снимка като си наредя пъзела и го сложа на стената! Снимки от сурвакането и с термоса от коледния базар 🙂 

 

:santa2:П.С.:  Еее ама вие какво си мислите, че съм сгрешила за бисквитите ли, не не не Водолея никога не греши 😄 имам си и ръчно направени коледни бисквити, които до довечера може и да ги няма 😉

 

П.С. Ама това наистина може да са новите размери на ryanair, пу пу  пепел ми на устата 😄 

 

20191216_114939.thumb.jpg.1128392120baa4e79a0cd6bcd572a101.jpg20191216_115027.thumb.jpg.baa53cd0d37bac63bd4fd9f74df9e1c8.jpg

 

  • Харесвам 35
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , iabulka каза:

И аз с нетърпение чаках продължението. Даже се посмях. 🙂 

А пък аз днес обрах овациите с хубавия шал. Колегите ми са във възторг. Наложи ми се да им разкажа за прекрасната магеланска идея за размяна на коледни подаръци. Благодаря ти мила магеланска приятелко.

  • Харесвам 5
  • Браво 5
Връзка към коментар

И моят подарък дойде искам да благодаря на Костов за хубавите пожелания от картичката, адаптора ще ми свърши много добра работа в Япония на ракията се зарадва друг човек, сипвам си един сок в чашата и почвам да чета новата книга а бонбоните са на половина вече.

Благодаря и весели и щастливи Коледни и Новогодишни празници.

 

80340748_2863600440319516_4821625067827888128_n.jpg

 

80896020_2494476407430870_465240478229463040_n.jpg

Редактирано от Mary
  • Харесвам 24
Връзка към коментар
1 hour ago, Румяна said:

А пък аз днес обрах овациите с хубавия шал. Колегите ми са във възторг. Наложи ми се да им разкажа за прекрасната магеланска идея за размяна на коледни подаръци. Благодаря ти мила магеланска приятелко.

За мен беше удоволствие да избирам подарък. 🙂

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Божидар каза:

И моят подарък дойде искам да благодаря на Костов за хубавите пожелания от картичката, адаптора ще ми свърши много добра работа в Япония на ракията се зарадва друг човек, сипвам си един сок в чашата и почвам да чета новата книга а бонбоните са на половина вече.

Благодаря и весели и щастливи Коледни и Новогодишни празници.

  •  

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

Аз ли само не виждам снимките (да попитам преди да си изял всички бонбони)?

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , Childish каза:

Аз ли само не виждам снимките (да попитам преди да си изял всички бонбони)?

 

преди 3 минути , Божидар каза:

И снимките идват с малко закъснение.

Вече има и снимки в поста на Божидар. :smile:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Най-после смогнах да седна на компа и да се похваля, че... юхууу, и аз си имам подарък! 😊

Прибирам се от работа, а вкъщи ме чака красиво опаковано колетче, с още по-готино съдържание:

красива картичка с мнооого хубави пожелания, коледен венец, коледно украшенийце дядо Коледа (което вече гордо посреща гостите на вратата!), вкусни какаови изкушенийца (които синът ми също опита да си направи устата да омете сам, ама му казах, че няма да го огрее 😂) и за финал - две керамични красоти, които са си типично испански (от Мадрид) и които не си и помислям да използвам, а директно отиват едното във витрината със сувенири, а другото, както си е с опаковката, на стената в кухнята! 😊

Благодаря от сърце на @Crazy Horse за хубавите емоции, които донесе на цялото ми семейство (да не мислите, че някой ще ме остави сама да си отварям подаръци?! 😂)! Много ми харесват всички подаръчета, ще си ги пазя завинаги за спомен 🥰 (е, без бонбоните де, те вече заминаха!😂 )

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ! 😘

 

Тук ще вмъкна нещо, за което не искам да се ядосваш @Crazy Horse - тези от пощата са за бой! Счупили са ми керамичната подложка (вижда се на снимката), ама аз си я закачам директно с опаковката, така че не е проблем, не се притеснявай изобщо. Казвам ти го само, за да си имаш едно наум когато пращаш чупливи неща с тези некадърници.

 

 

 

 

podarak 1.jpg

podarak 2.jpg

podarak 3.jpg

podarak 4.jpg

podarak 5.jpg

  • Харесвам 23
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар

Благодаря на Yabandzhieva, че изпрати дядо Коледа, рано рано и при нас. Подаръкът е като по поръчка. Имам страхотната първа книга на Филип Захариев, "Да осъзнаеш колко си малък " и ето, че и втората е в ръцете ми. Благодаря от сърце! 💖 Внучката ми, високо оцени марковите бисквити на Магеланци. Всъщност вече нямаме от тях... 😁 Весели празници на всички! 🎄

78693857_442803399966361_218296579017146368_n.jpg 

80120893_448103152534892_4728013292084133888_n.jpg

  • Харесвам 30
  • Браво 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.