Прескочи до съдържание

AliPay може да се използва и от туристи в Китай вече


Препоръчани мнения

Здравейте 🙂 

Знаете как в Китай напоследък всичко се плаща с QR codes и мобилни плащания, и как туристите обикновено нямат местна банкова сметка за да се могат да ползват тези услуги.

 

Следващата статия ще е от полза, ако някой се е насочил към Китай отново.

 

Накратко - регистрация с некитайски номер в AliPay (支付宝) , след това зареждане на виртуална карта, предоставена от Bank of Shanghai. Средствата, които зареждате, идват от ваша Visa and Mastercard. Неизползваните заредени пари имат 90=днесвен живот и се връщат обратно към началната сметка след това.

 

https://www.scmp.com/tech/big-tech/article/3036457/foreign-travelers-can-now-use-alipay-without-chinese-bank-account

 

🙂 

Сю

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 10.11.2019 г. в 20:48, Suexilin каза:

Здравейте 🙂 

Знаете как в Китай напоследък всичко се плаща с QR codes и мобилни плащания, и как туристите обикновено нямат местна банкова сметка за да се могат да ползват тези услуги.

 

Следващата статия ще е от полза, ако някой се е насочил към Китай отново.

 

Накратко - регистрация с некитайски номер в AliPay (支付宝) , след това зареждане на виртуална карта, предоставена от Bank of Shanghai. Средствата, които зареждате, идват от ваша Visa and Mastercard. Неизползваните заредени пари имат 90=днесвен живот и се връщат обратно към началната сметка след това.

 

https://www.scmp.com/tech/big-tech/article/3036457/foreign-travelers-can-now-use-alipay-without-chinese-bank-account

 

🙂 

Сю

Аз мисля, че невъзможността за плащане с AliPay за чужденци е вероятно един от най-малките проблеми, които може да има човек в Китай. Ако имаш достатъчно RMB, не ти трябва AliPay 🙂

Връзка към коментар
  • 4 години по-късно ...

Здравейте.Сложих си Алипей в телефона но ми изникна една мисъл какви са таксите за превод за суми от 100-200-700-1000 лв към китайски магазини и дребни търговци.Още не съм активирал профила си.Нещо не намирам много информация в нета.Имат ли месечна такса?

Връзка към коментар
16 minutes ago, Ил Дъо Франс said:

Здравейте.Сложих си Алипей в телефона но ми изникна една мисъл какви са таксите за превод за суми от 100-200-700-1000 лв към китайски магазини и дребни търговци.Още не съм активирал профила си.Нещо не намирам много информация в нета.Имат ли месечна такса?

Не може да ползваш Алипей извън Китай.Мисля само в Хонконг и Сингапур е възможно.

Таксата е 3% за транзакции над 200 юана , така че при суми над 200 или раздели плащането на няколко транзакции ( примерно покупка на няколко неща в магазин) , или плащай в кеш , или онлайн. Големите хотели приемат чужди банкови карти , а 200 юана за повечето обичайни дребни покупки не е съвсем малка сума в Китай.Банкоматите нямат такса за теглене с Revolut.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.