Прескочи до съдържание

Онлайн покупки, освобождаване от митници и др.


dimitrov6

Препоръчани мнения

преди 23 часа, AlexandraKo каза:

Не се притеснавай, де. Сега вече е лесно освобождаването от митница, не е като едно време. Преди години една бална рокля, за около 100 долара, ми пристигна на митницата. Два дена се мотах - опашки- мопашки, вадих ЕОРИ номер, пък после оставих фирма да се разправя нататък. Като пари не се сещам колко беше, но разкарването до другия край на града , няколко пъти и всичките разправии, ми дойдоха много.

Сега вече, като си платиш, ще свършат всичко вместо теб.

А аз не се притеснявам ама изобщо! 😊

Благодаря за подкрепата! Със сигурност е било много по-тежко положението преди време :rolleyes: от как е сега. 

Ами ако не стане, ще плащам както ти си платила и да ми свършат работата те. Иначе да се редя 2/3 дни :aggressive:ооо няма шанс..... :aikido:  

 

 

И една промоцийика намирам към софтуерните продукти, малко е извън темата, но ако модераторите преценят да изтрият поста! 

GoodOffer24 на Черния петък: 30% допълнителна отстъпка за ВСИЧКИ софтуерни продукти плюс код за 35% намаление за Office 2019!

image.png.f5971b6c51199a06f27a1b4cb6cd9236.png

Информацията е взета от този сайт.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Tim каза:

*Не знам какво ще стане, но ето и дрона.

 

Честито

И на много филми и заснимвания

Благодаря!

Надявам се и във форума да пускам някой интересни филмчета/клипчета! 😊 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 14.11.2019 г. в 15:31, jul каза:

Издай, не се стеснявай 😉

Има и още един начин, тъй като ние редовно поръчваме разни неща от Али. Като си купите продукта, пишете на селъра, че искате да го отбележи като gift, така няма значение каква е стойността, не минава митница и си спестявате хиляди главоболия 🙂 Проверено е и работи 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами и това са го изловили май, родната митница не спи 😉 Гифтовете можели да бъдат на стойност до 45 евро. Влизали в нета и на око определяли колко струва. Последно мои познати ги бяха карали да плащат за пакет със сладкиши, понеже по тяхна преценка били над 45 евро.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , jul каза:

Ами и това са го изловили май, родната митница не спи 😉 Гифтовете можели да бъдат на стойност до 45 евро. Влизали в нета и на око определяли колко струва. Последно мои познати ги бяха карали да плащат за пакет със сладкиши, понеже по тяхна преценка били над 45 евро.

Нямам идея каква е практиката. Последно бяхме поръчали IP камери - 3 броя, които бяха доста над 45 евро, но бяха отбелязани като гифт и не минаха митница. Явно трябва да се разчита на преценката на родните митничари 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това, че отбелязано, като "gift"  е минало няколко пъти без митница не означава, че е правило. 

Митничарите не пасат трева, все пак и сред тях има хора, които пазаруват онлайн и четат форуми. 

 

Ако пратката изчезне, продавача пие една студена вода, защото пощите ще му възстановят само обявената стойност.

 

 

Относно фотошопа - срещал съм из форумите случаи при които митничари са искали да влезеш в профила си пред тях и да им покажеш,  точно поради съмнителни фактури. Със сигурност са наясно и с тия номера,  въпросът е дали им се занимава. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Само извинявай, но искам да кажа нещо по темата с митниците, за която е изписано доста вече точно тук, иначе и на мен това не ми е интересно.

 

Това, че в някакъв дълъг период са минавали всякакви много елементарни номера, не значи, че митничарите са пасли трева, а че просто не са си вършили работата, но това също е нещо, което напоследък вече не е точно така. Иначе те са много наясно, повярвайте ми, кой "подарък" телефон/таблет/дрон със сигурност не е фоторамка/зарядно/тенджера и точно колко струва.

 

От другата страна, китайските сайтове също търсят начини да си запазят клиентите и по-големите от тях вече са си измислили нов начин като например да изпращат пакетите до техни складове в Европа по някакъв си начин и след това от там до вас, обикновено опцията се казва нещо от типа на EU Priority line и от Европа ги препращат с GLS и накрая у нас идват с Интерлогистика.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
1 hour ago, Иван Попов said:

Иначе и аз вече се обърках като теб кога ще е този черен петък.... 😄

Едни пишат утре (Например Emag)

Други ми пускат в мейла за 29 ноември.

И то стана всеки петък. 😀

 

Ще ги видя и утре емаг, но акцията им с черния петък ми клони към заблуждаваща реклама🙂

Гледам /от името на Дядо Коледа/ един уред за плитки на BabyLiss. В емаг е 59 лв. с доставка + 10 или 12 лв. Проверявам на сайтовете на търговците в България цената с доставката излиза 54-55 лв. По европейски сайтове може и по-малко да е🙂

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Ще ги видя и утре емаг, но акцията им с черния петък ми клони към заблуждаваща реклама🙂

Гледам /от името на Дядо Коледа/ един уред за плитки на BabyLiss. В емаг е 59 лв. с доставка + 10 или 12 лв. Проверявам на сайтовете на търговците в България цената с доставката излиза 54-55 лв. По европейски сайтове може и по-малко да е🙂

Имаш право, и аз си мисля, че е заблуждаване. 

Щом не гледаш от името на дядо Мраз си добре. 😀

Поне за повечето деца 🙂 дядо Коледа съществува. Дано да пуснат тази уред сега за 20/25 лв. в Emag. Видях, че имат някакъв лаптоп за 199.99, до изчерпване на количествата. Уред за плитки още не съм видял на промоцийийика, ако мерна ще свиркам. :gamer1: 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Иван Попов каза:

Уред за плитки още не съм видял

 Двете най-разпространени марки уреди за плитки, които аз виждам редовно, са „Мама“ и „Кака“ :cool:

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към мнение
2 minutes ago, aleksandrina said:

@ДиянаВ, 'що не се обаждаш? 😉

Тъкмо седнах да гледам емаг. Много заблуждават. В акцията Black Friday има два такива уреда за плитки - единия от 36 лв. намален на 19, а другия от 55 на 28 лв., двата с 47% отстъпка. Само, че и двата са ИМИТИРАЩ продукт - на снимка едно към едно еднакви с уреда на Вавуliss - ето този , който на сайта на същия търговец излиза 55 лв. 

Чудя се какво да взема за коледен подарък за детето. Явно пораства и за пръв път не знае какво иска от Дядо Коледа. Не, че вярва в Дядо Коледа, непрекъснато ме дебне и тършува, за да докаже, че подаръците са от мен. За едно нещо само я устройва да съществува - иска истинско куче и вика, че това ще му пише, като подчертае истинско и куче 😁, а ако не дойде, значи Дядо Коледа не съществува и аз я лъжа. Хитруша-манипулатор 😆

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 41 минути , ДиянаВ каза:

Тъкмо седнах да гледам емаг. Много заблуждават. В акцията Black Friday има два такива уреда за плитки - единия от 36 лв. намален на 19, а другия от 55 на 28 лв., двата с 47% отстъпка. Само, че и двата са ИМИТИРАЩ продукт - на снимка едно към едно еднакви с уреда на Вавуliss - ето този , който на сайта на същия търговец излиза 55 лв. 

Чудя се какво да взема за коледен подарък за детето. Явно пораства и за пръв път не знае какво иска от Дядо Коледа. Не, че вярва в Дядо Коледа, непрекъснато ме дебне и тършува, за да докаже, че подаръците са от мен. За едно нещо само я устройва да съществува - иска истинско куче и вика, че това ще му пише, като подчертае истинско и куче 😁, а ако не дойде, значи Дядо Коледа не съществува и аз я лъжа. Хитруша-манипулатор 😆

По същият повод след две години писане на писма до " дядо Коледа",същия получи гневно писмо как не изпълнява детските желания,придружено със следната рисунка.

П.С. Все още ,седем години по-късно,бигъл нямаме,но аз си имам мил спомен.

IMG_20191122_102224.jpg

  • Харесвам 5
  • Браво 4
Връзка към мнение

В Емаг има някои намалени неща.Сега си поръчах кантар за 12 лв и доставка 4,намален от 20.

Тази тема е за самолетни билети,но май магеланци ще дадат повече пари в Алиекспрес и Емаг.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
4 minutes ago, dimitrov6 said:

Тази тема е за самолетни билети,но май магеланци ще дадат повече пари в Алиекспрес и Емаг.

Защото черния петък за билети най- вероятно ще си е последния петък на ноември. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Малко да попиша и в тази тема, защото се случиха доста неща от последния ми пост тук.  

Дронът го върнах, защото имаше някакъв проблем с набирането на височина. Много странно, направих им клип и им го изпратих, те дори бяха учудени как така се е получило и защо не мога да се издигне. При тях е работело перфектно дрончето! 

Имах проблем и със самото връщатането на дрона, защото не им е разрешено на служителите в пощите да взимат играчки/подаръци с батерии. Ами то от Китай как е дошло иначе, да не би да дойде с кораб до София и после до Сандански........ 😂 И започнаха да ми казват, че ще ми го изпратят по земя (до Коледа можеше и да пристигне до Китай), а ако е по земя аз не мога да го наблюдавам с номерчето (проследяващия номер)! 😇 

Аз им отказах, много ясно!

Обяснявам им, че от Китай ми пристигна като "кола играчка", а аз шматката им казах, че е дрон и стана войната.... 😀

Накрая се ядосах, тръгах си и го пратих от друга пощенска станция, но им казах само, че е подарък (количка е без дистанционно, за да са спокойни, че няма вътре батерия). След около 40 дни от пращането на дрона, дойдоха и парите в сметката ми. 

Поддържахме връзка постоянно с производителя, той ми се извини няколко пъти! Беше дори и благодарен, че ще му го върна! А от dhl ми искаха около 180/200 лв. за тази услуга, а аз го пратих за нямаше и 30 лв. с българските пощи. Разликата е космическа, поне за мен. 😊

Но пак ще си поръчам дрон скоро време, нека отмине вирусът! Мечта ми е да имам дрон! 😊

 

А сега имам няколко неща на митницата, а и не знам с този коронавирус какво им е станало на митничарите, защото съм им предоставил всички документи и от 15/16 дни нямам нищо изпратено! Дано само аз да съм с този проблем с тези митници! 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.