Прескочи до съдържание

Онлайн покупки, освобождаване от митници и др.


dimitrov6

Препоръчани мнения

преди 4 минути , dimitrov6 каза:

Аliexpress утре сутрин в 10 почват тяхната разпродажба на 11.11(11 ноември).Не е за самолетни билети,но може да се купи нещо за пътуванията ви.

Напълнила съм си кошничката и ги чакам:))))):

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Напълнила съм си кошничката и ги чакам:))))):

И аз съм като теб с пълна кошница. Чакам и дебна нещо да изпадне на промоциийийийика! 🙂 

На първо място ми е раничка. 🤗

преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Аliexpress утре сутрин в 10 почват тяхната разпродажба на 11.11(11 ноември).Не е за самолетни билети,но може да се купи нещо за пътуванията ви.

Благодаря за инфото! 😊

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , Иван Попов каза:

И аз съм като теб с пълна кошница. Чакам и дебна нещо да изпадне на промоциийийийика! 🙂 

На първо място ми е раничка. 🤗

Благодаря за инфото! 😊

Всяка година, на 11.11, цените са по- ниски. В Алиекспрес е реално.Някои други послъгват:)))

Дебна рент-а-кар на летище Шарлероа, от Юръпкар.Пратили са ми депеша, че на 11.11, ще имат 30% редукция на цената.Сега ги проверих, утре ще видим:)))

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , AlexandraKo каза:

Някои други послъгват:)))

Доста послъгват, трябва да сме доста внимателни!. 

преди 12 минути , AlexandraKo каза:

В Алиекспрес е реално

Утре ще видим какво ще предложат и те като един от най-големите онлайн магазини в света.

 

Четох и за това как да се препазим от изимами. 

Ето малко информация от нета. 

 

Потребителите трябва да внимават по време на Черния петък, защото тогава се случват най-големите измами и подвеждащи реклами, казва председателят на Асоциацията за защита на потребителите (АЗП) Пейо Майорски, цитиран в прессъобщение. Според него има много фалшиви отстъпки и клиентите трябва да следят цените на продуктите, които искат да закупят, като направят сравнение на продажбите в различните магазини. Дори и предварително да проучват цените и дали реално има намаление.

 

От Асоциацията припомнят, че има 14-дневен период за размисъл, в който може да върнете продукта, купен онлайн. Това важи и ако сте го купили на Черния петък. След като върнете покупката, търговецът е длъжен да ви възстанови заплатената сума в рамките на други 14 дни.
Ако техника, купена на Черния петък, се повреди, купувачът има право да поиска от продавача да ги ремонтира. Гаранцията на всяка стока, купена от търговец в ЕС, е до 2 години.

Проверете за скрити такси - например за валутен превод, за доставка, за опаковане. Уверете се, че стоките са безопасни - и това важи не само за материала, от който са изработени детските играчки, но и за вашите дрехи или купата за храна на кучето. Прочетете общите условия - важно е да сте наясно със срока за доставка (обикновено заради Черния петък той е по-дълъг от нормалното), както и за условията за връщане на продукта, ако не ви хареса или си промените решението.

За повече инфо тук или тук.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Иван Попов каза:

Гаранцията на всяка стока, купена от търговец в ЕС, е до 2 години

Аз пък мислех, че е задължително 2 години. Че иначе по тая логика може и да е 24 м. (24 метра от магазина)

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 10 минути , Иван Попов каза:

т Асоциацията припомнят, че има 14-дневен период за размисъл, в който може да върнете продукта, купен онлайн

Де да важеше това и за самолетните билети. 😂

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, Мон каза:

Аз честно казано съм фен на Амазон, но предполагам, че и от Алито може да се уцелят правилните неща. 

Вие нещата в Амазон от къде мислите, че идват? 😃

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 часа, Иван Попов каза:

Доста послъгват, трябва да сме доста внимателни!. 

Утре ще видим какво ще предложат и те като един от най-големите онлайн магазини в света.

 

Четох и за това как да се препазим от изимами. 

Ето малко информация от нета. 

 

Потребителите трябва да внимават по време на Черния петък, защото тогава се случват най-големите измами и подвеждащи реклами, казва председателят на Асоциацията за защита на потребителите (АЗП) Пейо Майорски, цитиран в прессъобщение. Според него има много фалшиви отстъпки и клиентите трябва да следят цените на продуктите, които искат да закупят, като направят сравнение на продажбите в различните магазини. Дори и предварително да проучват цените и дали реално има намаление.

 

От Асоциацията припомнят, че има 14-дневен период за размисъл, в който може да върнете продукта, купен онлайн. Това важи и ако сте го купили на Черния петък. След като върнете покупката, търговецът е длъжен да ви възстанови заплатената сума в рамките на други 14 дни.
Ако техника, купена на Черния петък, се повреди, купувачът има право да поиска от продавача да ги ремонтира. Гаранцията на всяка стока, купена от търговец в ЕС, е до 2 години.

Проверете за скрити такси - например за валутен превод, за доставка, за опаковане. Уверете се, че стоките са безопасни - и това важи не само за материала, от който са изработени детските играчки, но и за вашите дрехи или купата за храна на кучето. Прочетете общите условия - важно е да сте наясно със срока за доставка (обикновено заради Черния петък той е по-дълъг от нормалното), както и за условията за връщане на продукта, ако не ви хареса или си промените решението.

За повече инфо тук или тук.

Да ти кажа, до сега, в годините, сигурно имам 300 поръчки от там, включително скъпи неща. Рокли, обувки, палта, пухенки, разни технически неща, абе - какво ли не. :)))

Нямам  случай, нещо да не е пристигнало. Едни кръгове с цветна скала за комбинация на цветовете, не пристигнаха в определеното време Ама не бяха много пари, та не се разправях. Еле,еле, след 100 дни си пристигнаха, кой знае, къде бяха ходили по света:))).

По- скоро е трудно с уцелването на номера, ако е дреха.Ама се изучих - вземам по- голям номер и ако трябва, се коригира.

И това, обаче, не работи на 100%, последната пухенка, която пак бях заръчала по- голям номер, пристигна под формата на едно чувалче:)))В семейството нямаме толкоз голям човек, та я подарихме,  на един едричък приятел:)))

Като си харесаш нещо, чети коментарите. Аз съм си го сложила сайта на руски, те най- много купуват и най- много пишат. И са критични, пишат си, както е.

Стоки, без нито един коментар избягвам. Като поровиш, ще намериш същото, ама с много продажби. Така че, си трябва време за ровене.

Успех!

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, stanislavpp каза:

Вие нещата в Амазон от къде мислите, че идват? 😃

...и което не е китайско, е менте.:girl_impossible:

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
На 11.11.2019 г. в 5:45, AlexandraKo каза:

Да ти кажа, до сега, в годините, сигурно имам 300 поръчки от там, включително скъпи неща. Рокли, обувки, палта, пухенки, разни технически неща, абе - какво ли не. :)))

Нямам  случай, нещо да не е пристигнало. Едни кръгове с цветна скала за комбинация на цветовете, не пристигнаха в определеното време Ама не бяха много пари, та не се разправях. Еле,еле, след 100 дни си пристигнаха, кой знае, къде бяха ходили по света:))).

По- скоро е трудно с уцелването на номера, ако е дреха.Ама се изучих - вземам по- голям номер и ако трябва, се коригира.

И това, обаче, не работи на 100%, последната пухенка, която пак бях заръчала по- голям номер, пристигна под формата на едно чувалче:)))В семейството нямаме толкоз голям човек, та я подарихме,  на един едричък приятел:)))

Като си харесаш нещо, чети коментарите. Аз съм си го сложила сайта на руски, те най- много купуват и най- много пишат. И са критични, пишат си, както е.

Стоки, без нито един коментар избягвам. Като поровиш, ще намериш същото, ама с много продажби. Така че, си трябва време за ровене.

Успех!

Малко се забавих с писането, но доста умувах какво да правя с това Ali 😃 Да купя или да не купя.... :dance4: И реших да ти отговоря като съм взел решение на 100%.

Иначе беше права, промоцията наистина си я имаше! :dance2: Абе кой си знае си знае, евала! :girl_dance: Взех си един дрон, но не знам с митницата как ще се справя, че е над 300 лв., но каквото дойде. Ако го пуснат пуснат, ако не живи и здрави. Сега в момента след промоцията, продуктът е близо около 140/150 $ по-скъп. 

Е какъв е този път на твоя продукт чак след 100 дни са пристигнали, тези да не са му правили околосветско пътешествие. 😃  Взех и аз едни обувки преди 2 месеца, с номера с които е в Европа, но ме стягат. Вече ще зная за в бъдеще, че поне 1 или 2 номера по-големи, независимо дали е дреха или обувки, то гаранция няма, но....

А ти поне си й намерила открила мястото и на пухинката, много умно щом не Ви става :smile: подарък. 🙂

Да, винаги чета коментарите, но на английски език. Сега докато си избирах дрона, четох коментарите, но попаднах на някой с 2/3 коментара и аз си викам ааа не ще си взема там където има коментари и характеристиките ми харесват (с колко батерии и т.н.), то не е гаранция, че е най-доброто е там където са коментарите, но все пак се надява човек, че преди него друг е купил и пробвал.  

Така, че наистина си трябва ровене и то доста ровене.  

Много ти благодаря за съветите, които ми даде! 😊 :dance3:😊

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Иван Попов каза:

Взех си един дрон, но не знам с митницата как ще се справя, че е над 300 лв., но каквото дойде.

С митницата, не му мисли. Щом имаш наум 20%-те процента, нямаш душевни проблеми.  Дано да дойде без митница де 🙂.

Процедурата е доста облекчена, изпращаш им сканирана декларация и документите за покупка по мейла, обработват стоката и си я получаваш в пощенския клон, като на място си плащаш ДДС-то и таксите за обработка 15-16лв.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , Иван Попов каза:

 

 :girl_dance: Взех си един дрон, но не знам с митницата как ще се справя, че е над 300 лв., но каквото дойде. Ако го пуснат пуснат, ако не живи и здрави. Сега в момента след промоцията, продуктът е близо около 140/150 $ по-скъп. 

:dance3:😊

 

 

Пробвай друг път и китайския сайт

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009123489971.html?wid=1349303

 

Преди седмица ми пристигна телефон,купен на промоция за 80 $,без митница.Писали са го 30 $ и го пускат с европейски пощи ,без мито.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Georgi_G каза:

С митницата, не му мисли. Щом имаш наум 20%-те процента, нямаш душевни проблеми.  Дано да дойде без митница де 🙂.

Процедурата е доста облекчена, изпращаш им сканирана декларация и документите за покупка по мейла, обработват стоката и си я получаваш в пощенския клон, като на място си плащаш ДДС-то и таксите за обработка 15-16лв.

Дано мина без митница ама едва ли, то дронът не е малък. Около 40/50 лв. сигурно ще платя, но няма значение, то балтонът изгоре сега за копчетата ние да говорим, дано не е над 60/70 лв.само.... Ама вече съм се прежалил. 😀 Щом платя ще пиша колко са ме издрънкали. :rolleyes:

 

преди 12 часа, dimitrov6 каза:

Пробвай друг път и китайския сайт

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009123489971.html?wid=1349303

 

Преди седмица ми пристигна телефон,купен на промоция за 80 $,без митница.Писали са го 30 $ и го пускат с европейски пощи ,без мито.

 На следващата покупка ще пробвам! Благодаря за линка! 🙂🤗😊

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, Иван Попов каза:

Дано мина без митница ама едва ли, то дронът не е малък. Около 40/50 лв. сигурно ще платя, но няма значение, то балтонът изгоре сега за копчетата ние да говорим, дано не е над 60/70 лв.само.... Ама вече съм се прежалил. 😀 Щом платя ще пиша колко са ме издрънкали. :rolleyes:

 

 На следващата покупка ще пробвам! Благодаря за линка! 🙂🤗😊

 

 

 

Ако те издрънкат ще платиш 20% ддс върху стойността му плюс такса за обработка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, Алекс каза:

Ако те издрънкат ще платиш 20% ддс върху стойността му плюс такса за обработка. 

Да, точно така 20% ддс + мито, защото е над 150 евро. 😊

Ето как е описано: 

Според новата инструкция:

До 30,00 лв (15 Евро)
Не се обмитява. Получава се от пощенския клон по адреса, посочен на пратката, освен в случаите, когато е задържана за митнически контрол. Тогава се получава от митницата без да се заплаща ДДС или мито.

Над 30,00 лв (15 Евро)
Дължи се ДДС 20% от общата стойност на стоката и доставката.
Ако пратката надвишава 300 лв (150 евро) се заплаща и мито, ако е определено по митническа тарифа за конкретната стока. Има доста стоки, за които ставката е 0%, независимо от тяхната стойност. Например за телефони и друга техника митото е 0%.

 

Ето още малко инфо от сайта.

На митница може да бъде задържана всяка една пощенска пратка, включително и такава, която е на стойност по-ниска от 30 лв. За тези пратки не се дължи ДДС, но има пощенска такса от 3,50 лв.
Останалите пратки, чиято стойност надвишава 30 лв. се освобождават от митница след заплащане на ДДС за пратки до 300 лв, а за тези над 300 лв. мито (ако има такова) + ДДС.
Пощенска такса за тях е 3,50 лв на пратка.
Куриерските пратки почти винаги се задържат на митница.

 

Информацията е взета от тук.

 

преди 15 часа, Мон каза:

@Иван Попов, знам , че е практика да се говори с продавача да ти пише по- ниска цена на пакета, за да не ходиш на митница.

Не знам, но някъде четох, че ако стане ли фал и ме усетят, че е намалена дори стоката от производителя, имат право да ми поставят и глобат! 

Ако някой го интересува да го открия?

 

преди 9 часа, jul каза:

Практиката вършеше работа преди. Сега искат да се представи извлечение от плащането, тракинг на поръчката и т.н., т.е. няма мърдане.

Точно така, мърдане да няма. Плащаш си като поп и това е. :rolleyes:

 

преди 4 часа, zvezda9001 каза:

Хахах казва се Фотошоп 😄

😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, stanimir каза:

доста лош късмет ще е да спрат пратката на митница. От моя опит това е по-скоро изключение стига да не е нещо много обемно. 

Не знам какво ще стане, но ето и дрона. Все си мисля, че ще го потиснах и дори ще ме накарат и мито да платя. Но каквото дойде.! Дано мина между капките, но едва ли. :rolleyes:

Ето и неговите размерите.

image.png.1d3e35fbc2b7961dfc0906193f11c6cc.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , Иван Попов каза:

Не знам какво ще стане, но ето и дрона. Все си мисля, че ще го потиснах и дори ще ме накарат и мито да платя. Но каквото дойде.! Дано мина между капките, но едва ли. :rolleyes:

Ето и неговите размерите.

image.png.1d3e35fbc2b7961dfc0906193f11c6cc.png

Не се притеснавай, де. Сега вече е лесно освобождаването от митница, не е като едно време. Преди години една бална рокля, за около 100 долара, ми пристигна на митницата. Два дена се мотах - опашки- мопашки, вадих ЕОРИ номер, пък после оставих фирма да се разправя нататък. Като пари не се сещам колко беше, но разкарването до другия край на града , няколко пъти и всичките разправии, ми дойдоха много.

Сега вече, като си платиш, ще свършат всичко вместо теб.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.