Прескочи до съдържание

Пукет и екскурзии до островите - въпрос за настаняване


andongatev

Препоръчани мнения

Здравейте, в периода 22-27 декември съм планирал да съм в Пукет - кацам там от Банкок. Искам да обърна внимание най-вече на островите - Phi Phi , Khao Phing Kan, Ko Yao Yyai, и евентуално някой еднодневен тур до Краби.

Стана време да запазвам нощувките, но ми е трудно да реша в коя част на Пукет да е хотелът - трябва да е такова, че да е удобно за тръгването за екскурзиите (откъде тръгват корабчетата?), от летището на Пукет да мога да стигна на поне 1-2-3 км. от хотела с автобус от летището.

Отделно четох, че на място е най-добре да си купя екскурзии - само че къде точно да търся из целия Пукет? 

И на последно място - има ли изгодна SIM карта да си купя?

Връзка към коментар

Относно екскурзиите на място - буквално на всяка крачка са, на тротоара, и за всеки случайя да не се пропуснат - едни големи тематични надписи, картинки, снимки. Няма кой знае какво значение кой щанд точно изберетея навсякъде цените се предоговарят стабилно надолу. Ще ви вземат в който и хотел да се намирате. 

Изгодна СИМ карта - веднага на летището в Бангкок. 2 големи телекома са, аз винаги си вземам от този със синьото лого ( забравих името, но ми беше препоръчан и останах додволен първия път, съответно повтарям; 1GB + 30 мин разговори ), по спомен - 2 ет. на "Суварнабхуми", като застанете с лице срещу гишетата на телекомите - този в дясно.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здраейте, както е написал SK79 можете да закупите екскурзии от маси през 20 метра на тротоара. Цените са идентични, но Ви съветвам, да си изерете 3-4 трипа и да ги спазарите от едно място. Ще Ви направят по-добра отстъпка. Класическите екскузии сигурно ги четете навсякъде и ги знаете. Препоръвам Пи пи, въпреки, че Майа бей е затворен. Казват, че е много красиво на Семилианските острови. Ние не можахме да отидем.. В Краби няма какво да видите, освен нощния пазар, на който продават доста джунджурии на много добри цени.  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Спах в Phuket Town - Crystal Inn Hotel - 220лв. за 4 нощувки за двойна стая, хотелът е приличен за тези пари. Доста по-спокойно беше от западната част на Пукет. Екскурзиите ги купих предварително от getyourguide.com и Phuketalltours.com - бяха малко по-скъпи, отколкото на място, примерно с 10-20лв. Отидох и до Similan Islands и това беше най-яката екскурзия, изключително красиви острови са!

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 42 минути , andongatev каза:

Спах в Phuket Town - Crystal Inn Hotel - 220лв. за 4 нощувки за двойна стая, хотелът е приличен за тези пари. Доста по-спокойно беше от западната част на Пукет. Екскурзиите ги купих предварително от getyourguide.com и Phuketalltours.com - бяха малко по-скъпи, отколкото на място, примерно с 10-20лв. Отидох и до Similan Islands и това беше най-яката екскурзия, изключително красиви острови са!

 

Много са красиви, и шнорхелингът е несравним с нищо друго в района. Но е много път дотам, а за хора, които имат наченки на морска болест, моторните лодки не са приятно изживяване. Въпреки това ми останаха страхотни спомени оттам. 🙂 Тъкмо почвам за тях да пиша в моята тема...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.