Прескочи до съдържание

Компенсация при закъснял/канцелиран полет


Препоръчани мнения

Бихте ли ме посъветвали кой е най-удачният начин да се претендира за компенсация за закъснял/канцелиран полет?  Може и да имаше подобна тема, но в момента възможностите ми за браузване са доста ограничени и не успях да я намеря.

 

Става дума за полет на Еър Франс от Ню Йорк до Париж, който след дълго закъснение в края на краищата беше отменен поради технически проблем със самолета, който не успяха да отстранят. Бях прерутирана на друг полет,  но в края на краищата се озовах на крайната дестинация с над 6 часа закъснение.  Между пострадалите се разнесе слух, че се полагат нещо като $600 компенсация. Някой има ли опит - как е най-добре да се действа?  Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Виж тази тема: 

На пръв поглед имате право на обезщетение. Може да си го поискате сами или да ползвате посредник срещу такса, както предпочитате.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Rumiana каза:

Става дума за полет на Еър Франс от Ню Йорк до Париж, който след дълго закъснение в края на краищата беше отменен поради технически проблем със самолета, който не успяха да отстранят. Бях прерутирана на друг полет,  но в края на краищата се озовах на крайната дестинация с над 6 часа закъснение.  Между пострадалите се разнесе слух, че се полагат нещо като $600 компенсация. Някой има ли опит - как е най-добре да се действа?  Благодаря предварително!

Обезщетението е 600 евро. Авиокомпанията ви го дължи с изключение на случайте, в които повредата е причинена по независещи от нея прични - като удар от птица, повреда от светкавица и т.н. Опитайте първо сама. Посредниците имат 30% такса 

25% била таксата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 30.11.2019 г. в 11:18, Rumiana каза:

Става дума за полет на Еър Франс от Ню Йорк до Париж, който след дълго закъснение в края на краищата беше отменен поради технически проблем със самолета, който не успяха да отстранят. Бях прерутирана на друг полет,  но в края на краищата се озовах на крайната дестинация с над 6 часа закъснение.  Между пострадалите се разнесе слух, че се полагат нещо като $600 компенсация. Някой има ли опит - как е най-добре да се действа?  Благодаря предварително!

Рапортувам, че днес си получих компенсацията от $660.  Сама си попълних апликацията на сайта на Еър Франс - няма нищо сложно - няма нужда да се ползва посредник, който оскубва около 30%.  😀

Още веднъж благодаря за помощта!

  • Харесвам 2
  • Браво 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.