Прескочи до съдържание

Екваториална Гвинея


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 34 минути , wasserman каза:

Това е интересно ,близо 3 години живот в Е.Гвинея жив турист не видях,ще се радвам да споделите как минава процеса по визоиздаването и какво ви влече натам.

По-интересно би било да разкажеш как е живота там?

 

Иначе ако си надвия мързела може и да се видим догодина на твоя територия 🙂

Връзка към коментар

от две години не съм там.Типична западно/централно африканска диктатура,държавата с най висок GDP в Африка ,основно нефт и дървесина .Столицата Малабо е на остров Биоко , сравнително цивилизовано място , прилича на  малко градче на Канарите-има два банкомата и три супермаркета , извън града са основно  малки бедни селца, реки, джунгла и много корумпирана армия и полиция,което затруднява обикалянето на държавата .Сравнително сигурна откъм липса на престъпност и тероризъм държава.Морето на Биоко и другите острови примерно Кориско е прекрасно за плуване и гмуркане ,не е кристално като Сейшелите и Червено море ,но е достатъчно бистро(6-8 метра видимост ) и богато на живот,няма туристи и често си сам на плажа ,има доста змии ,но все пак е Африка не Норвегия ,може да се очаква.Морето към материка е мътно поради големите реки които се вливат там,но става за плуване .Няма развит туристически бизнес поне не в 2017 когато бях там и няма как да наемеш кола или организираш екскурзия ,хотелите са скъпи ,всичко е до лична уговорка с местни  шофиори.Местните хора са много приятни и гостоприемни .Атракциите и забележителностите са на местно ниво и не могат да се конкурират с водопадите Виктория или резервата Серенгети ,това донякъде се компенсира с липсата на туристи и усещането за автентичност .Маларията е на всякъде и много мори местните и двойно по мори европейците,СПИН,Хепатит Б,С,сифилис,бяс,тетанус и микрофилария,травматизъм от автокатастрофи  са чести

Това е на кратко аз не бих отишъл като турист там ,но е интересно преживяване да живееш там.Ако въпреки този пост все още има желаещи за Е.Гвинея с удоволствие бих помогнал с информация

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Аз ще се възползвам да попитам как стои въпросът с придвижването от Биоко до Рио Муни и до Annobon? Вътрешните полети скъпи ли са, и за предпочитане ли са пред фериботи? 

Връзка към коментар

Малабо-Бата най добре полет през 2017 летяха CEIBA intercontinental(местна компания,забранена в ЕС  с гръмко име ) с витлови самолети  ,Кронос друга местна компания с джетове .Мисля около 100$ беше билета едната посока ,полета е към 40 минути  и е с доста живописен заход над джунглите около Бата,особено в тропическа буря.Самолетите са доста изтърбушени и мерките са сигурност охлабени,през 2008 летях натам с огромен кухненски нож и два литра ракия в ръчния багаж.През 2017 разписанието беше пожелателно и билетите се купуваха на място.Друг вариянт е ферибота-Сан Валентин,които по едно време имаше български екипаж ,доста несигурен метод ,но е много запомнящо се преживяване ,тръгва когато иска и пристига според това колко двигатели са на ход,в товарния трюм освен коли се пренасят кози ,банани,ананаси и юка,мисля съм виждал и малки крокодили .Корабът през 2008 беше доста въоръжен,понеже идваха нежелани гости от Нигерия ,сега май е по спокойно.Анонбон е супер изолиран остров,мисля пуснаха полети до там,според скайсканер Сеиба летят до там,знам че пистата е много къса и в лошо време стават бели,преди 10 години един самолет с политици се разби там.От Европа до Малабо препоръчвам Лугханза ,но са най скъпи,летят още Иберия,Еър Франс ,Еър Мароко(най евтини) и Етиопеън.

 

Happy traveler на места столицата е лъскава,но само ако се сравни с другите части на страната,доколкото знам сега строят нова столица в джунглата от нула и ще е  впечатлително,поне ако цените на петрола скочат малко.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.