Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Задават се едни 6 дни много добре подредени и като човек с отпуска, несъответстваща на мераците му реших, че ще е грехота да се пропуснат.

И така, търся си дестинация средно близка, където не съм бил.

 

1. Тел Авив- би било прекрасно, само че гадовете я пускат от 14-ти Май, а с кола до Букурещ, като знам, че само две седмици по-късно стартират от София си е за яд. Идеи за евтино достигане?

 

2. Египет- пусна се тема вече за сигурността, но тук имаме скъпи билети, може би нещо от Истанбул...а и не знам за самоорганизиран Египет дали не е твърде рано. Може и агенциите да пуснат нещо, това е дестинация, за която бих направил изключение и бих отишъл и организирано.

Някой правил ли си е сам организацията за Египет?

 

3. Киев и Чернобил- това май се явява фаворите от към цена в момента, жалко, че няма вече Хилтън по 20$

 

4. Брюксел- не съм бил, но цената на Wizz в момента е умопомрачителна. Дали ще падне? Не, че има врачки във форума, но какви са ви наблюденията, аз не съм я следил много линията.

 

5. Сицилия, с кола не ми се кара до там, че през Август планирам друго голямо каране, а евтини билети не откривам. Идеи за самолет? Може би през Букурещ...

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

240-260 лева двупосочно. Но предния месец има доста по-надолу. Не е ясно накъде ще мръднат цените точно за май...

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

аз си мисля, че точно за тия почивни дни, щом вече са ясни, няма да намалеят цените

ако е поволена известна гъвкавост може

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ясно, че използвате момента, в който Поли я няма и имаме занижен контрол, но все пак да не забравяме, че говорим за майските празници, които от има-няма вече три месеца са заплюти като период за ексклузивна магеланска среща на форума на Белмекен. Дори и повод си имаме. Имен ден на Основателя и още няколко от "обичайните заподозрени". Или казано по друг начин агнетата от нас, пиенето и веселбата от вас. Така че по-кротко с организацията на алтернативни маршрути, че да не се наказваме след новогодишно... :P

Връзка към мнение

Като се повдигна темата за Сицилия се сетих, че миналата година ходих до Сицилия за около 280 лв. двупосочен от София с Wizzair през Милано/Бергамо в средата на юни. Тогава като търсех възможно най- ниски цени ми направи впечатление, че вътрешните полети до Катания бяха значително по-скъпи от тези до Палермо и Трапани. Та аз направих комбинацията да летя София-Бергамо, Бергамо-Палермо и след това се върнах през Катания-Малпенса/Милано и после Бергамо-София. При мен този вариант беше удачен, тъй като исках да обикалям и из Милано и останах един ден там. Но в тази връзка си мисля, че не е лошо да се хвърля око и на полетите до Палермо особено пък тези, които ще наемат кола да обикалят.

Аз за нищо на света не бих се отказала да видя Палермо въпреки, че е шокиращ.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Освен това уиз почват Бергамо и два пъти дневно, което е чудничко.

Уф, за жалост чак от 14,05. :(

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Като се повдигна темата за Сицилия се сетих, че миналата година ходих до Сицилия за около 280 лв. двупосочен от София с Wizzair през Милано/Бергамо в средата на юни. Тогава като търсех възможно най- ниски цени ми направи впечатление, че вътрешните полети до Катания бяха значително по-скъпи от тези до Палермо и Трапани. Та аз направих комбинацията да летя София-Бергамо, Бергамо-Палермо и след това се върнах през Катания-Малпенса/Милано и после Бергамо-София. При мен този вариант беше удачен, тъй като исках да обикалям и из Милано и останах един ден там. Но в тази връзка си мисля, че не е лошо да се хвърля око и на полетите до Палермо особено пък тези, които ще наемат кола да обикалят.

Аз за нищо на света не бих се отказала да видя Палермо въпреки, че е шокиращ.

 

Аз в нарочната тема за Сицилия съм писал, но да кажа и тук. Проверете цените на Air Malta, защото аз имам купени билети за края на юни на цена от по 160 евро двупосочен от София. Говорим за стандартна компания с включен багаж и всичките му екстри. От Малта до Сицилия има непрекъснати полети, както и удобни фериботни връзки...

Връзка към мнение

4. Брюксел- не съм бил, но цената на Wizz в момента е умопомрачителна. Дали ще падне? Не, че има врачки във форума, но какви са ви наблюденията, аз не съм я следил много линията.

Не, на Уиз цените за полети около празниците е почти изключено да паднат.  Може някакое от тия 20% намаления да се появи, но докато (и въобща ако) това се случи, те ще са се вдигнали с повече ... ;)

 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

От Малта до Сицилия колко излиза (средно)?

 

Аз взех до Катаня, пак с Air Malta за 90 евро на човек двупосочно, но съм убеден, че има и по-евтини варианти. Просто реших да ползвам услугите на една компания, но най-вече ми допадна разписанието...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

4. Брюксел- не съм бил, но цената на Wizz в момента е умопомрачителна. Дали ще падне? Не, че има врачки във форума, но какви са ви наблюденията, аз не съм я следил много линията.

 

Брюксел точно не си заслужава за дълъг престой според мен. Въобще, ако мога да избирам бих се спряла на нещо по-различно, напр. Киев/ Припят. Брюксел е дестинация за 1-2 дни (еднократно, ако може :)) България еър също летят до там (и то до Zaventem), може да са по-изгодни ако все пак те привличат мрачни, мръсни и дъждовни градове, запустяващи след 6.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз в нарочната тема за Сицилия съм писал, но да кажа и тук. Проверете цените на Air Malta, защото аз имам купени билети за края на юни на цена от по 160 евро двупосочен от София. Говорим за стандартна компания с включен багаж и всичките му екстри. От Малта до Сицилия има непрекъснати полети, както и удобни фериботни връзки...

За Май се намират за около 200евро избрани дати, иначе средната цена е 400евро.

Но дори и 200евро ми се вижда доста, че нали умножавам по 4 ;)

Връзка към мнение

Хм, Мадейра е добра идея, но как да стигнем до там за приемливи цени ?  :)

Аз ше ходя за карнавала края на февруари: с easy SOF - LGW, и от там пак с easy LGW - FNC с нощувка в Лондон, която аз удобно ще ползвам за кръчма с приятели, и ми идва дюшеш. На връщане същото.

Другия вариант ти е от Гатуик (SOF - LGW пак с easy), с Monarch LGW - FNC (трябва обаче да си видиш датите, защото май летят само по веднъж седмично).

Другите ти опции са c FB/AB SOF - TXL -> AB TXL - FNC

или

easy SOF - SXF -> Condor SXF - FNC

само трябва да си видиш на датите дали имат съвпадащи полети

Общо взето достъпа от София се явява ограничен, което автоматично я прави от не евтините сестинации, и това са ти вариантите от тук с нискотарифни. Иначе полети до Фуншал има и от големите европейски летища Орли, ШДГ, Амстердам, Малпенса,  Цюрих, Виена, Франкфурт, Варшава, Брюксел както и от Порто и Лисабон, но стигането до там ще ти изяде голяма част от парите.

 

P.S. Извинявам се за малко телеграфния стил, но ги копирах директно от уърдовския ми файл. Надявам се точно ти да не срещнеш затруднение с дешифрирането на кодовете ;)

P.P.S. Предполагам, че няма кой знае какви промени от май до сега, когато си правих горните комбинации

Редактирано от wilks
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Задават се едни 6 дни много добре подредени и като човек с отпуска, несъответстваща на мераците му реших, че ще е грехота да се пропуснат.

И така, търся си дестинация средно близка, където не съм бил.

 

 

5. Сицилия, с кола не ми се кара до там, че през Август планирам друго голямо каране, а евтини билети не откривам. Идеи за самолет? Може би през Букурещ...

През Букурещ ми се мярна цена от 26 евро до Катания в седмичния обзор на цените на самолетните билети

Връзка към мнение

 

Аз лично за средно далечна дестинация (където не си ходил) за 6 дни бих отишъл до Израел или до Йордания. Turkish летят и до Аман и до Тел Авив (ние летяхме на отиване до Аман, а на връщане от Тел Авив, но 6 дни ще са ти малко за двете държави). И двете са невероятно интересни и като история (и древна и най-нова - еврейско-арабския конфликт) и като природни феномени - Мъртво море, Уади Рум, средища на две от основните религии, даже може да се гмуркате в Ейлат или Акаба. Освен ако не искаш по-нататък да ги направите Израел и Йордания в едно по-дълго пътуване.

 

Ако решиш да го правиш не вземай хотели преди да сме си писали, знам добри места, които съм сигурен, че ще ти харесат, а в Йерусалим има едно, което направо си е супер уникално. Направо може да бъде музей и вземат такса за посещение на покривната тераса за не-гости на хотела, а изгледа е:

 

post-794-0-23087600-1388889021_thumb.jpg

 

 

post-794-0-67513900-1388889124_thumb.jpg

 

П.П. Ако ходиш до Йордания и посещаваш и Акаба има начин да се избегне да се плаща за виза, май беше около 50 долара на човек на летището (за който не знае или не ходи до Акаба).

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

За Израел и Йордания - ако за майските празници са скъпи билетите, по-добре да се отложи малко - wizz започват полети от 14.05. до Тел Авив.

Иначе България Еър също летят до Тел Авив.

Редактирано от Childish
Връзка към мнение

От така изброения списък от теб бих избрал Брюксел. И то не точно Брюксел, а Белгия като цяло. Гент, Брюж, Лювен,  и седмицата ще си мине. Ако имате късмет с времето ще е прекрасно. Това им е хубаво на "мрачните" държави като Белгия, Холандия, Великобритания, е че когато грейне слънце изглеждат по съвсем различен начин :)

 

За Киев и Припят мисля, че ще се оправиш и с дълъг уикенд и не върви да гърмиш всички майски дни за това...

 

Сицилия от Букурещ е опция също, разбира се. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако имате късмет с времето ще е прекрасно. Това им е хубаво на "мрачните" държави като Белгия, Холандия, Великобритания, е че когато грейне слънце изглеждат по съвсем различен начин :)

Потвърждавам. От 5-6 години всеки април-май съм в Холандия, и времето винаги е било прекрасно за този период от годината. Даже се е случвало да е по-топло, отколкото е било в България - с дневни температури до 24-5 градуса. Разбира се поне един ден е мрачно и вали, но то иначе няма да разбереш къде си :)

Холандия (предполагам и Белгия също), е великолепна през пролетта - свежо, зелено, приятно и спокойно.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Белгия - ок, ама цената на Wizz от над 500лв на билет!!! ме съмнява изобщо някой да си купи, по-добре с Луфтханза.

Чудя се low cost компаниите, когато се изпъчат с такава цена какво всъщност очакват.

За Киев точно същата мисъл ме мъчи, да се изгърмят всичките дни...

за това се забодох в едни комбинации от Киев с влак до Варшава, полсе Брюксел е за 20евро, ама тоя влак за 75 евро нещо не ми е ок.

Сицилия да, но не ми се дават толкова пари за билет, към 500евро за четиримата го беше сметнал колегата по-назад в темата, мисля, че ще има и по-добри моменти.

Между другото намерих от Солун до Кипър 50евро в двете посоки и не е лоша идеята, нищо, че има и полети от София по принцип, обаче Май месец като гледам прогнозата май не е съвсем за море, малко на границата.

Тел Авив ми е номер 1, ама тоя зор от Истанбул само 2 седмици преди да започнат полетите от София- не знам.

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.