Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

За Кипър не беше споменал във вариантите.  Става чудно за море по това време на тази географска ширина.

До Пафос ли ти излиза тази цена?

Да. С Ryan.

Връзка към мнение

Аха да тръгна да ви питам не ви ли е страх от евентуална война в Сирия и се спирам. Сетих се за темата на Основателя, в която описвахме на кой до къде му стига смелостта да пътува. Е, аз съм до Европа само (може би и САЩ, Канада, Япония и още някоя "нормална" държава, но не повече).

Връзка към мнение

Аха да тръгна да ви питам не ви ли е страх от евентуална война в Сирия и се спирам.

Е, тя войната в Сирия си бушува вече почти три години, ама в каква връзка питаш - никой не е споменавал, че има намерение да ходи в Сирия ... :rolleyes:

Връзка към мнение

Сетих се за някои неща, но нямам представа как са билетите:

1. Спомних си, че Португалия е страшно хубаво през Май - в Лисабон страшно много и красиви цъфнали дървета (джакаранда ли, как се казваха тези с лилавите цветове, има ги много и в Буенос Айрес). Май е върхът там. 6 дни не са толкова много за Лисабон, ако го раздаваш лежерно (с децата) и сложиш Кашкаиш, Ещорил, Синтра (те са почти като квартали) и Кабо да Рока. Ако толкова много искаш, можеш да отидеш и до Порто в рамките на тези 6 дни. На юг към Алгарве не съм ходил, но тук гледах много красиви снимки в галерията.

 

2. В Испания гледам, че си ходил, ама къде? Нашенците скоро се светнаха да ходят към северна Испания, където за мен е страшно красиво - Галисия (Сантиаго де Компостела е супер, толкова ми хареса, че останах да живея там за близо година през 1999), Ла Коруня, страната на Баските - Билбао, Сан Себастиан. Има полети до Сантиаго, май EasyJet бяха.

 

3. Белгия като летиш до някоя съседна държава с евтин полет (Германия, Франция, Холандия) от там гледаш за влакове, аз съм правил Брюксел за един ден от Париж с Thalys (отиваше за час и половина - два), не си спомням колко струваше, беше през 2002, но влакове има със сигурност отвсякъде. Самият Париж на мен никога не ми омръзва, сигурно 7-8 пъти поне съм ходил, един път за 1 седмица.

 

4. Видях, че не си ходил в Швейцария (аз също), но по едно време разглеждах техните ЖП пасове и ми се струваха доста изгодни, 6 дни там ще ви заспят, не знам положението с билетите Easy май летяха до Женева, сигурно има и други.

 

5. Другото е Шарм ел Шейх в Египет, самият курорт би трябвало да е 100% сигурен, да отидете там и евентуално на място да прецените дали можете да правите екскурзии до Луксор или други места. Ако няма проблеми със сигурността има и ферибот от "забравих мястото" но е на около час с кола от Шарм до Акаба, Йордания. От там можете да отидете пък до Уади Рум и Петра (въпреки, че времето ще е малко, но ако стоите 1-2 дни в Шарм може и да стигне). После пак обратно до Шарм. Turkish имаха изключително евтини полети от Истанбул до Шарм през есента, за Май не знам какво е положението. Може да поразцъкаш сайта им примерно да видиш цените им само до Шарм или само до Аман или да летиш до едното и да се върнеш от другото. Или пък си стоите в Шарм + екскурзии до Луксор и Синай (ако няма проблеми със сигурността). В tripadvisor има дежурна тема за сигурността в Шарм и там пишат хора, които са даже там в момента.

 

П.П. Сега се сетих, че полетите от Истанбул до Шарм бяха по едно никакво време (малко след полунощ), но най-добре си ги виж ако решиш, че ти се прави това.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да се обадя за Кипър:

- май месец го препоръчват за посещение, тогава всичко трябва да е цъфнало и красиво. Аз бях през юни, страшна жега и всичко изгоряло и всеки ми казваше - закъсня...

- за плажовете - аз нормално не ходя на плаж и съм най-ненадежният източник на информация. но там ходих за няколко часа, защото в неделя всичко беше затворено и нямаше какво друго да правя. Та Пафос - не е за плаж. Аз ходих на някакъв много далечен градски и платен. Та мисълта ми е - ако отивате за плаж - вижте къде ви е хотелът, т.е. дали има наблизо плаж

- и както други бяха споменали - истината е в Северен (окупиран) Кипър - и плажовете, и забележителностите там са по-впечатляващи

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е, тя войната в Сирия си бушува вече почти три години, ама в каква връзка питаш - никой не е споменавал, че има намерение да ходи в Сирия ... :rolleyes:

Хахаха, естествено че не. Но в съседните страни сте се запътили. А първото нещо при евентуална война ще е да затворят летищата...

Връзка към мнение

Ще тествам Ryan за пръв път, да видим как са до Пафос.

Всичко останало остава за догодина, че за тази няма нито отпуск, нито пари повече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще тествам Ryan за пръв път, да видим как са до Пафос.

Всичко останало остава за догодина, че за тази няма нито отпуск, нито пари повече.

С твоя опит с авиокомпании и модели самолети, няма да ти направят кой знае какво впечатление. Нито са толкова страшни, колкото пише по разни форуми, нито толкова рестриктивни, колкото някой ги представят.

Ако си запознат с условията им, и ги спазваш (нещо, което е валиднo и за всяка друга авиокомпания), даже няма да усетиш, че си летял със "свирепите" Ryan. ;)

Единственото, което мога да ти пожелая, е да няма закъснение или отмяна на полета. Но то пък това не се случва само на тях.

Връзка към мнение

Ми чудесно си е през май в Кипър. Ако имаш време - кола под наем и си съвсем лесен с издирването на плажчета. Ако ядеш агнешко - пробвай специалитетите. Поли бише описвала подробно за плажовете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.