Прескочи до съдържание

Коледа и Новата 2020 година


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Хаха. Случайно или не и аз реших тази вечер да ми замирише на Коледа. Нямам французко ястие, но съм сигурна, че ще хареса и на @Роца😋. Печени ябълки с орехи, канела, мед и стафиди. Как ухаееее, а как се хапваааа... мммм🥰

Който може да го преведе на френски😉

F13B925D-7789-4C7C-A8D0-FA1D52C0A0C9.jpeg

  • Харесвам 18
  • Браво 5
Връзка към коментар

Ееех, какви ястия показват хората. А ние в къщи нагъваме свинско със кисело зеле ... Чак неудобно ми стана като ви гледам трапезите да ям тая манджа. Но гладен не се стои всичко си изядох и даже си сипах още една чиния. Ама много е вкусно да знаете 🤣🤣🤣

Снимки няма щото изядохме гозбата.

  • Харесвам 12
  • Браво 1
  • Смея се 13
Връзка към коментар

Браво!!!

Само една забележка - следващия път махни сините чинии, освен ако не сте на диета- тогава и само тогава са ок. Във всички останали случаи не се сервира в синя посуда.

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , bulpa каза:

Браво!!!

Само една забележка - следващия път махни сините чинии, освен ако не сте на диета- тогава и само тогава са ок. Във всички останали случаи не се сервира в синя посуда.

Това за сините чинии не го знаех. Каква е причината да не се сервира в сини чинии?

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Костов каза:

Каква е причината да не се сервира в сини чинии?

Убиват апетита 🙂

Има цяла наука за влиянието на цветовете. Най-простия пример сложи едни и същи хапки в различни цветове чинии и ги поднеси на гостите, наблюдавайки кои ще свършат първи.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
12 minutes ago, bulpa said:

Убиват апетита 🙂

Има цяла наука за влиянието на цветовете. Най-простия пример сложи едни и същи хапки в различни цветове чинии и ги поднеси на гостите, наблюдавайки кои ще свършат първи.

А кой цвят най-отваря апетита...да започна да НЕ го ползвам😆

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар

При мен поприключват коледните сладкопечения. Днес направих 11 и 12 модел сладки - все нови. 

982A304F-D922-48DC-BA2F-6E3E26420BBC.jpeg.e720174542bf6b127bcc85efe0ef314b.jpeg83790DF6-C24E-435D-8C28-3E95A2A2C2F3.thumb.jpeg.90c5563eb0299a7a628e0d2fe93abc86.jpeg

И да се похваля, че отдавна по цялата улица, а и околните къщите светят празнично. Преди години поставих началото и сега съм мнооого доволна! 

Весела Коледа!

0107B554-9BAF-4C2E-B24E-2528FD75FEE8.jpeg.fb287dcb2b19cf9b06cd50aba1aa4ff8.jpeg

  • Харесвам 26
  • Браво 8
Връзка към коментар
3 minutes ago, bulpa said:

Топлите цветове - жълто, оранж, червено 🙂

 

Чудесно е🙂. Нямам в наличност от тези😉. Нооо, ще взема да тествам влиянието на цветовете на чинията, ако ми се скапа манджата😁

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , bulpa каза:

Браво!!!

Само една забележка - следващия път махни сините чинии, освен ако не сте на диета- тогава и само тогава са ок. Във всички останали случаи не се сервира в синя посуда.

На диета сме, бе, не си ли личи, от малките порции:)))

Цял живот, сме все на диета.:(((

А сините чинии са ми най- любими и не се интересувам, дали са по канона:)))

Както и ми е най- любим синия цвят.

преди 32 минути , Sju каза:

Но пък синьото е цвят на 2020г. 😉

Ееее, доживях, любимият ми цвят да е на върха!

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

На диета сме, бе, не си ли личи, от малките порции:)))

Цял живот, сме все на диета.:(((

А сините чинии са ми най- любими и не се интересувам, дали са по канона:)))

Както и ми е най- любим синия цвят.

https://standartnews.com/lifestyle-lyubopitno/klasichesko-sino-e-tsvett-na-2020-godina-408548.html

Тази година всичко ще е синьо....започваме от сега.

Коледно да ни е... 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 49 минути , Костов каза:

Това за сините чинии не го знаех. Каква е причината да не се сервира в сини чинии?

 

Няма нужда да го знаеш, то просто, не е вярно.

Съвременните теории за храненето казват, че в кухнята си, трябва да имаме разни цветове чинии, за да ги съчетаваме с храната. Например, установен факт е, че кафето не се  усеща толкова горчиво, ако се пие в синя чаша. По- горчиво се усеща в бяла или черна чаша.

Ама хайде, да не потъваме в подробности...

преди 26 минути , Цвете каза:

При мен поприключват коледните сладкопечения. Днес направих 11 и 12 модел сладки - все нови. 

982A304F-D922-48DC-BA2F-6E3E26420BBC.jpeg.e720174542bf6b127bcc85efe0ef314b.jpeg83790DF6-C24E-435D-8C28-3E95A2A2C2F3.thumb.jpeg.90c5563eb0299a7a628e0d2fe93abc86.jpeg

И да се похваля, че отдавна по цялата улица, а и околните къщите светят празнично. Преди години поставих началото и сега съм мнооого доволна! 

Весела Коледа!

0107B554-9BAF-4C2E-B24E-2528FD75FEE8.jpeg.fb287dcb2b19cf9b06cd50aba1aa4ff8.jpeg

Лелееее, каква си майсторица!Браво и завижд, завижд, завиииижд!
Това не го мога:(((

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 14 минути , Kalina Ivanova каза:

https://standartnews.com/lifestyle-lyubopitno/klasichesko-sino-e-tsvett-na-2020-godina-408548.html

Тази година всичко ще е синьо....започваме от сега.

Коледно да ни е... 

И точно това синьо, ми е любимият цвят! Хареса ми, как са го определили: “ доверие, вяра, постоянство, увереност”. 
Две от балните ми рокли, за тази година   са сини:))))Ехааааа, в крак съъъм😉

Не знаех, благодаря, че ми каза!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 54 минути , AlexandraKo каза:

Например, установен факт е, че кафето не се  усеща толкова горчиво, ако се пие в синя чаша. По- горчиво се усеща в бяла или черна чаша.

Ами то кафето не се ли пие за да ти е горчиво, аз като не обичам горчиво пия мляко 🙂

И ние досега украсявахме сладки, ама май няма да ги снимам, че не са толкова фотогенични. Целта беше по-скоро забавление за децата. Пък и боя за храни не намерих в супера до нас и само с шоколад мазахме.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Да взема и аз да блесна като кулинар, какъвто НЕ съм...но заради участието на детето в благотворителния Коледен базар в училище, за първи път месих погача...че и се получи... 

DSC_5555.JPG.06a2e109cee42f25a86a095e0f8f7dde.JPG

.... 

Виж сладките...ммм стават за камИчета или зъботрошачки... 

DSC_5549.JPG.3aa720f3cbd2620b8f8dfbf2b9950d7a.JPG

И затова ще ги ползвам за гълъбите...не мога да направя меки сладки и тУва е...

  • Харесвам 15
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 28 минути , wiliko каза:

Да взема и аз да блесна като кулинар, какъвто НЕ съм...но заради участието на детето в благотворителния Коледен базар в училище, за първи път месих погача...че и се получи... 

DSC_5555.JPG.06a2e109cee42f25a86a095e0f8f7dde.JPG

.... 

Виж сладките...ммм стават за камИчета или зъботрошачки... 

DSC_5549.JPG.3aa720f3cbd2620b8f8dfbf2b9950d7a.JPG

И затова ще ги ползвам за гълъбите...не мога да направя меки сладки и тУва е...

Ако са меденки или някакви с маслено тесто, сложи ги в кутия и нареди няколко парчета ябълка - до Коледа ще са меки.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Хехееее, тема като за мен, кеф, та кеф, щом е манджа. За сега слагам само щолен, сладките половината свършиха, други ги изядохме, днес ще попека малко и тогава показвам. Познах на Цвети @Цвете шоколадовите сладки, и аз бях приготвила да ги правя отново, но се отказах. Също залагам на нови, и, честно казано, най_грозните сладки се оказват най-вкусни. Тази година немските сладки са ми фаворит. Ще черпя вдъхновение за менюто за НГ, не съм решила още какво да е, за сега се двоумя между различни мини ордьоври или стек с гарнитура от кореноплодни, само десерта е решен. Мъж ми винаги си пожелава нещо много шоколадово, та ще е тройно шоколадова торта. Мини, че ще сме само двамата. В този смисъл, @AlexandraKo, не прочетох приготвения десерт за НГ? Най-важно е, ей! 

IMG_20191220_164848.jpg

  • Харесвам 18
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Аmélie каза:

Страхотна вечеря сте си спретнали!

Аз не смея да снимам, тази вечер мъжът ме глези с родопски пататник, който хич не е царствен 😀

Еееея, как да не е - точно българска манджа, за  семейната трапеза!
Следващото глезене, да го снимаш, непременно, моля!
 

преди 7 часа, neuromancer каза:

Ами то кафето не се ли пие за да ти е горчиво, аз като не обичам горчиво пия мляко 🙂

И ние досега украсявахме сладки, ама май няма да ги снимам, че не са толкова фотогенични. Целта беше по-скоро забавление за децата. Пък и боя за храни не намерих в супера до нас и само с шоколад мазахме.

 

Снимай ги де, пък кажи на децата, че ще ги покажеш тук. И ние като им се възхитим, децата ще се гордеят и ще имат още  по- голямо желание за сладкоправене:))).

 

Преди 1 час, luba_rizova каза:

Хехееее, тема като за мен, кеф, та кеф, щом е манджа. За сега слагам само щолен, сладките половината свършиха, други ги изядохме, днес ще попека малко и тогава показвам. Познах на Цвети @Цвете шоколадовите сладки, и аз бях приготвила да ги правя отново, но се отказах. Също залагам на нови, и, честно казано, най_грозните сладки се оказват най-вкусни. Тази година немските сладки са ми фаворит. Ще черпя вдъхновение за менюто за НГ, не съм решила още какво да е, за сега се двоумя между различни мини ордьоври или стек с гарнитура от кореноплодни, само десерта е решен. Мъж ми винаги си пожелава нещо много шоколадово, та ще е тройно шоколадова торта. Мини, че ще сме само двамата. В този смисъл, @AlexandraKo, не прочетох приготвения десерт за НГ? Най-важно е, ей! 

IMG_20191220_164848.jpg

@luba_rizova, отивам в ъгъла, да се срамувам:(((

Защото, нищичко от това, което, като сладкиши можете вие,  вече не го мога и не го правя.

Сър Антъни не обича нищо сладко, торта- баклава, едва лизва. Сега се замислих, че от едно, поне 10-12 години, захар не сме купували.Преди се стараех, заради децата. 

От доста години вече, снахите се справят чудесно. 

Най- много, една плодова салата да забъркам. Иначе, едната снаха прави превъзходен домашен “ Гараш”, другата - тиквеник, та ще ни клъцнат по едно кьошенце, да не сме , съвсем, без хич.🥮

  • Харесвам 5
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, bulpa каза:

Убиват апетита 🙂

Има цяла наука за влиянието на цветовете. Най-простия пример сложи едни и същи хапки в различни цветове чинии и ги поднеси на гостите, наблюдавайки кои ще свършат първи.

Значи аз си се тъпча неук 😂

Забелязал съм, че първи свършват най-хубавите. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.