Прескочи до съдържание

Коледа и Новата 2020 година


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Ето я покривчицата, заедно с новото ни откритие - райските ябълки.

7FB65528-A1B1-4EA6-9A19-020EE2F38774.thumb.jpeg.0edc07951557268d52e94638925d3520.jpeg

Честито! Със здраве да си я ползваш! 

Аз, за съжаление, имам много повече мераци за покривки, отколкото място, в което да ги побера 😂 

И аз бях дълги години с предразсъдъци към райските ябълки, все ги мислех за сипкави. Но преди няколко години опитах, точно както казваш - сладки като мед. Сега си купувам от време на време, за личан кеф, понеже вкъщи си ги ям сама.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 26 минути , Роца каза:

Честито! Със здраве да си я ползваш! 

Аз, за съжаление, имам много повече мераци за покривки, отколкото място, в което да ги побера 😂 

И аз бях дълги години с предразсъдъци към райските ябълки, все ги мислех за сипкави. Но преди няколко години опитах, точно както казваш - сладки като мед. Сега си купувам от време на време, за личан кеф, понеже вкъщи си ги ям сама.

Знам аналогичен случай:(Каквото ми хареса, веднага се довлича у нас и вече имаме не знам колко броя:)))).

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Честита Коледа на вас и вашите семейства, макар и със закъснение! 

Тази година не се събрахме всички, както обикновено. На сестра ми й е забранено да пътува сега, живее в Гърция. Леля също нямаше как да дойде. Но въпреки това ни беше много уютно и празнично. Нямам търпение догодина да се съберем всички, с две нови бебета ❤️

Показвам ви нашата трапеза от Бъдни вечер, с коледното ни джудже. 

IMG_20191224_182846.jpg

  • Харесвам 21
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , Аmélie каза:

Честита Коледа на вас и вашите семейства, макар и със закъснение! 

Тази година не се събрахме всички, както обикновено. На сестра ми й е забранено да пътува сега, живее в Гърция. Леля също нямаше как да дойде. Но въпреки това ни беше много уютно и празнично. Нямам търпение догодина да се съберем всички, с две нови бебета ❤️

Показвам ви нашата трапеза от Бъдни вечер, с коледното ни джудже. 

IMG_20191224_182846.jpg

Ееее, как със закъснение?Да Васильов ден, все си важи!:)))

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ха, @AlexandraKo таз есен станала есента на райската ябълка! Аз също я преоткрих през ноември и вече схванах номерата на търговците - продават ни ги зелени, та зелени. Така тежат повече. Като ги оставиш да  oмекнат са точно със сладостта на  меда :girl_dance:! Всъщност, може би коря неправомерно търговците, защото в магазините стоката изведнъж цялата омеква и тогава ... щастие за нас - продават ни ги на безценица, за да не ги изхвърлят на другия ден.

И на мен хич не ми пречи да си ги ям сама. :lol:

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , patilana каза:

Ха, @AlexandraKo таз есен станала есента на райската ябълка! Аз също я преоткрих през ноември и вече схванах номерата на търговците - продават ни ги зелени, та зелени. Така тежат повече. Като ги оставиш да  oмекнат са точно със сладостта на  меда :girl_dance:! Всъщност, може би коря неправомерно търговците, защото в магазините стоката изведнъж цялата омеква и тогава ... щастие за нас - продават ни ги на безценица, за да не ги изхвърлят на другия ден.

И на мен хич не ми пречи да си ги ям сама. :lol:

Да бе, явно е така. Веднъж  сме опитвали и ми мязаше на зелени мушмули - тръпчиво, сипкаво, ужасно.

А се оказа, че е страхотен плод, но трябвало, хубаво да омекне. Ние си го ядем с лъжичка, вече сме люти фенове на тази ми ти ейпълка:))))))))

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

:lol: И аз ровя с лъжичката :girl_dance:

Открих ги съвсем случайно чрез една приятелка, у която се търкаляха в купата с плодове дълго , докато не я укорих как може да си даде парите за тази стипца. Тя въздъхна и рече - Трябва да ги изтърпя още малко, докато омекнат. :shok:

След като омекнаха, ги ометохме заедно и оттогава сме изяли доста кила съвместно, и поотделно, с огромно задоволство. 

То така е и с авокадото по нашите магазини ! Можеш да убиеш някого - толкова е твърдо. Няма да забравя преди години като пуснах у нас и си купихме, го дялкахме с ножа, че бяхме чували колко е полезно и вкусно:laugh:

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар

Авокадо имаме всеки ден,много го обичаме.Непрекъснато купуваме,оставяме да омекне и докато изядем едната партида,другата е готова 

Слагам го на салатата от маруля,правя го на гуакамоле - с чесън и сос от нар.

А вчера, го съчетах с печен патладжан - стана супер.

Патладжан,авокадо,чесън,малко зехтин,сол и сос от нар.

Ние сос от нар използваме вместо оцет.Научихме се в Истанбул и много ни харесва.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

 

6 hours ago, AlexandraKo said:

 

6 hours ago, AlexandraKo said:

@Marusinka, ти, както го разказа, излезе, че за половин час си отупала всичко:)))))

Много апетитно изглежда, сигурно е и много вкусно.

Горе-долу за толкова се справих. Свинското по този начин е любимо вкъщи и става много лесно и бързо, изглежда засукано, а реално аз само съм нарязала месото на тънко, сложила съм дебели резени моцарела и босилек, който ми е от градината и държа винаги смлян във фризера, и съм навила с бекона 😆😆

 

@AlexandraKo, a от райска ябълка и мушмули имам кошмари. Понеже са любими на баба ми и според нея изключително полезни, ме караше като дете на сила да ги ям 🤢🤮 точно такива - узрели, меки и гадно сладки и ти се мажат по зъбите. Иначе, вашият разговор с @patilana ме развесели, защото детето наскоро видя мини райска ябълка в магазина и ме пита какво е, но не ми повярва, че прабаба му ме е тъпчела с подобна гадост, понеже на него само пържени филийки, баница и кюфтета му прави.

 

И последно, покривката ти е много красива - синя и златна като небето!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Marusinka каза:

 

Горе-долу за толкова се справих. Свинското по този начин е любимо вкъщи и става много лесно и бързо, изглежда засукано, а реално аз само съм нарязала месото на тънко, сложила съм дебели резени моцарела и босилек, който ми е от градината и държа винаги смлян във фризера, и съм навила с бекона 😆😆

 

@AlexandraKo, a от райска ябълка и мушмули имам кошмари. Понеже са любими на баба ми и според нея изключително полезни, ме караше като дете на сила да ги ям 🤢🤮 точно такива - узрели, меки и гадно сладки и ти се мажат по зъбите. Иначе, вашият разговор с @patilana ме развесели, защото детето наскоро видя мини райска ябълка в магазина и ме пита какво е, но не ми повярва, че прабаба му ме е тъпчела с подобна гадост, понеже на него само пържени филийки, баница и кюфтета му прави.

 

И последно, покривката ти е много красива - синя и златна като небето!

Благодаря има и тичащи еленчета:))))))

Връзка към коментар

Трапезата ни за Бъдни вечер - питка от едната щерка (късметът на начинаещия), боб от мама, сърми, чушки и туршийки от свеки, кисело зейе от мъжа ми подредбата от мен, да не кажете, че съм съвсем мързелана. 🙂 

20191224_185903.jpg

  • Харесвам 16
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 4 часа, bibi каза:

Трапезата ни за Бъдни вечер - питка от едната щерка (късметът на начинаещия), боб от мама, сърми, чушки и туршийки от свеки, кисело зейе от мъжа ми подредбата от мен, да не кажете, че съм съвсем мързелана. 🙂 

20191224_185903.jpg

Ти с този солиден щаб от помощници, е достатъчно, само да ги командваш:))))

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 11 часа, patilana каза:

Ха, @AlexandraKo таз есен станала есента на райската ябълка! Аз също я преоткрих през ноември и вече схванах номерата на търговците - продават ни ги зелени, та зелени. Така тежат повече. Като ги оставиш да  oмекнат са точно със сладостта на  меда :girl_dance:! Всъщност, може би коря неправомерно търговците, защото в магазините стоката изведнъж цялата омеква и тогава ... щастие за нас - продават ни ги на безценица, за да не ги изхвърлят на другия ден.

И на мен хич не ми пречи да си ги ям сама. :lol:

Само като прочетох райска ябълка и се сетих за случката с баба ми 🙂 от преди един месец. 

Отивам й на гости да й занеса един телевизор и съм си спокоен, говорим си, смеем се и по едно време гледам в градината и виждам :dance3: ехе ябълки наредени като коледни играчки, тя живее високо в планината. Викам на баба ми: бабо дай да ги свалим (за ядене или компот), аа синче не, те са ми като коледна елха. 🤩Абе бабо ще ти донеса и елха, тя не не не мога сега и с елха да се занимавам, този ми е достатъчна. Ама едни красиви, как не ги снимах хем ми мина през акъла, все едно гледаш Коледна елха, но само от червени играчки. 

Така е като омекнат са прекрасни, като меда са. 😉

преди 10 часа, AlexandraKo каза:

Авокадо

Това чудо не се научих да го ханвам и това си е.

Наистина покривка е прекрасна. 🙂

 

То всички снимки качени тук са перфектни. 😊

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 9 часа, Иван Попов каза:

Само като прочетох райска ябълка и се сетих за случката с баба ми 🙂 от преди един месец. 

Отивам й на гости да й занеса един телевизор и съм си спокоен, говорим си, смеем се и по едно време гледам в градината и виждам :dance3: ехе ябълки наредени като коледни играчки, тя живее високо в планината. Викам на баба ми: бабо дай да ги свалим (за ядене или компот), аа синче не, те са ми като коледна елха. 🤩Абе бабо ще ти донеса и елха, тя не не не мога сега и с елха да се занимавам, този ми е достатъчна. Ама едни красиви, как не ги снимах хем ми мина през акъла, все едно гледаш Коледна елха, но само от червени играчки. 

Така е като омекнат са прекрасни, като меда са. 😉

Това чудо не се научих да го ханвам и това си е.

Наистина покривка е прекрасна. 🙂

 

То всички снимки качени тук са перфектни. 😊

Еее,следващия път, да снимаш. То и ние имаме на двора, ама аз до сега въобще не и обръщах внимание. Давах на съседите да си берат. Отделно, имаме  огромно киви, дето дава по 70 - 80 килограма плод, ама него си го изяждаме с кеф:)))) Пък ябълките ги раздавахме. До сега...

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Иван Попов каза:

баба

Това онази баба ли е, дето мечките слизат в двора й ? Ако е същата , разбрахме причината  - да си похапнат меки , медени, райски ябълки!!! Да бях мечка, щях да науча и мечетата по коя пътечка се стига до там.😂

Моите баби отдавна ги няма, но със сестра ми помним скъпите подаръчета, които ни даваха на Коледа - орехи, бисквитки, плетени неща и чисто нова банкнота. Как се забравят подаръци приготвяни и подарявани с любов!

@AlexandraKo  толкова хубави неща предизвика с тази твоя тема! Много ти благодаря!:wub:

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 2 минути , patilana каза:

Това онази баба ли е, дето мечките слизат в двора й ? Ако е същата , разбрахме причината  - да си похапнат меки , медени, райски ябълки!!! Да бях мечка, щях да науча и мечетата по коя пътечка се стига до там.😂

Моите баби отдавна ги няма, но със сестра ми помним скъпите подаръчета, които ни даваха на Коледа - орехи, бисквитки, плетени неща и чисто нова банкнота. Как се забравят подаръци приготвяни и подарявани с любов!

@AlexandraKo  толкова хубави неща предизвика с тази твоя тема! Много ти благодаря!:wub:

Много се радвам, че се получи чудесна, свободна и пълна с интересни разкази, снимки, мили емоции и спомени тема.:)))))

Продължаваме, че има още мнооооого време до фойерверките!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, patilana каза:

Това онази баба ли е, дето мечките слизат в двора й ? Ако е същата , разбрахме причината  - да си похапнат меки , медени, райски ябълки!!! Да бях мечка, щях да науча и мечетата по коя пътечка се стига до там.😂

Моите баби отдавна ги няма, но със сестра ми помним скъпите подаръчета, които ни даваха на Коледа - орехи, бисквитки, плетени неща и чисто нова банкнота. Как се забравят подаръци приготвяни и подарявани с любов!

@AlexandraKo  толкова хубави неща предизвика с тази твоя тема! Много ти благодаря!:wub:

Ехх мале :dance4: нищо човек не може да скрие от Вас 😉 да точно тази баба е. :dance3:😉 А ти как се сети веднага или някой ти каза. :clapping:

Да де ами аз щях да съм малко меченце, ако ти беше мечка (много се смях като видях за мечето как си го описала). 😀 Иначе съм сигурен, че и мечките/мечетата си хапват от райските ябълки. 😃  А пътечки има много, такова много, че такова красиво загубване можеш да направиш, че дори и с GPS да не се откриеш.

Всичко е толкова прекрасно и спокойно, че времето все едно (спряло) го няма, то не съществува. 🙂

Много е жалко, че времето лети, и бабите и дядовците ги няма. А те винаги ни подаряват или купуват лакомства, шоколади, баници, ооо да новата банкнота си е задължителна. 😉 Всичко е толкова интересно, но е толкова кратко това фантастично време, ще ми липсва цял живот. Красивите емоции, особено лятото, когато ни е ваканцията, еха живот майка. Кой е като нас, сега да бях 3/4 клас, кеф голям, но няма.

@patilana Надявам се да си припомниш за подаръци, които са ти приготвяни и подарявани с много любов! 🙂 Сетих се за детските ми години. 😊

@AlexandraKoЕдно благодаря и от мен за темата! 😊 

  • Харесвам 9
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Иван Попов каза:

Ехх мале :dance4: нищо човек не може да скрие от Вас 😉 да точно тази баба е. :dance3:😉 А ти как се сети веднага или някой ти каза. :clapping:

Да де ами аз щях да съм малко меченце, ако ти беше мечка (много се смях като видях за мечето как си го описала). 😀 Иначе съм сигурен, че и мечките/мечетата си хапват от райските ябълки. 😃  А пътечки има много, такова много, че такова красиво загубване можеш да направиш, че дори и с GPS да не се откриеш.

Всичко е толкова прекрасно и спокойно, че времето все едно (спряло) го няма, то не съществува. 🙂

Много е жалко, че времето лети, и бабите и дядовците ги няма. А те винаги ни подаряват или купуват лакомства, шоколади, баници, ооо да новата банкнота си е задължителна. 😉 Всичко е толкова интересно, но е толкова кратко това фантастично време, ще ми липсва цял живот. Красивите емоции, особено лятото, когато ни е ваканцията, еха живот майка. Кой е като нас, сега да бях 3/4 клас, кеф голям, но няма.

@patilana Надявам се да си припомниш за подаръци, които са ти приготвяни и подарявани с много любов! 🙂 Сетих се за детските ми години. 😊

@AlexandraKoЕдно благодаря и от мен за темата! 😊 

Еееех, пък да видиш, как неистово ще ти се иска да си в 3/4 клас, като подминеш 40 и 50, и 60, за натам няма да говорим😰

  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 28.12.2019 г. в 12:56, patilana каза:

Ха, @AlexandraKo таз есен станала есента на райската ябълка! Аз също я преоткрих през ноември и вече схванах номерата на търговците - продават ни ги зелени, та зелени. Така тежат повече. Като ги оставиш да  oмекнат са точно със сладостта на  меда :girl_dance:! Всъщност, може би коря неправомерно търговците, защото в магазините стоката изведнъж цялата омеква и тогава ... щастие за нас - продават ни ги на безценица, за да не ги изхвърлят на другия ден.

И на мен хич не ми пречи да си ги ям сама. :lol:

Пък аз открих,че има и друг сорт райска ябълка,която се яде преди да омекне.Това стана случайно този ноември,минавайки през Кресна.Яде се твърда,с кората,няма семки/костилки.Купих само пет.Средата на декември минавахме пак и се бях заканил да си купя една щайга,но успях да си купя последните пет.Този сорт не е дълготраен като другите.За догодина ще знам.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, Emil Chakalov каза:

Пък аз открих,че има и друг сорт райска ябълка,която се яде преди да омекне.Това стана случайно този ноември,минавайки през Кресна.Яде се твърда,с кората,няма семки/костилки.Купих само пет.Средата на декември минавахме пак и се бях заканил да си купя една щайга,но успях да си купя последните пет.Този сорт не е дълготраен като другите.За догодина ще знам.

Виж, как от дума на дума, научих интересни неща. А тези, дето се ядат твърди, вкусни ли са? Тези, които ние ядем тия дни и които показах, също са без никакви костилки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хайде да оцветим малко.

Преди месец видях това дърво някъде в Странджа. Портата беше заключена с катинар, както повечето порти там и само отрупаното райско дърво сгряваше пейзажа с златното си оранжево.

Та се присетих и за моя първи опит с райската ябълка. Преди повече от...найсет  години🤔...не съм пробвала от тогава.

Ама като ви слушам, май е време да му дам втори шанс.

20191230_095009.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Райската ябълка и финапа/хинапа ги имам на вилата и много си ги уважавам, че никакви грижи не изискват, освен рязане тук-там за оформяне и бране.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 28.12.2019 г. в 12:36, Аmélie каза:

Честита Коледа на вас и вашите семейства, макар и със закъснение! 

Тази година не се събрахме всички, както обикновено. На сестра ми й е забранено да пътува сега, живее в Гърция. Леля също нямаше как да дойде. Но въпреки това ни беше много уютно и празнично. Нямам търпение догодина да се съберем всички, с две нови бебета ❤️

Показвам ви нашата трапеза от Бъдни вечер, с коледното ни джудже. 

IMG_20191224_182846.jpg

@Amelie твоята снимка, тоооочно, като коледна картичка!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Светославов каза:

Райската ябълка и финапа/хинапа ги имам на вилата и много си ги уважавам, че никакви грижи не изискват, освен рязане тук-там за оформяне и бране.

 

Дрънкам си аз тука, за на хората ябълките:((((

Ей сега излязох на двора, за да снимам нашата, дето, така си капе по земята. И толкова години, не съм я опитала ни веднъж:(((

 

EA9551E4-50C4-4A1F-9C13-6881D8663180.thumb.jpeg.f22e3a8bbbc9b25c74af85391919ac42.jpeg

 

5D7E2317-2B43-4040-8958-DBE1B852564D.jpeg.73f03cd230786f75b04daa4c95c63e7a.jpeg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
1 hour ago, AlexandraKo said:

@Amelie твоята снимка, тоооочно, като коледна картичка!

Благодаря! 

 

Тези ябълки и аз ги открих наскоро, преди това само ги гледах с подозрение. 

Чакам с нетърпение сега и новогодишни те трапези. 

Страхотно настроение създаде с тази тема, AlexandraKo! 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.