Прескочи до съдържание

Hang out with locals


Препоръчани мнения

Днес ме удари малко носталгията по добрите стари каучсърф години. Всъщност, никога не съм бил каучсърфър в истинския смисъл на думата - да приемам непознати на кушетката вкъщи или да спя при непознати по белия свят, а и в отделни моменти ми идваше малко в повече хипарската част. Регистрирах се, защото ми харесваше концепцията за едно сплотено общество на хора от всички кътчета на планетата, обединени от общия си интерес - пътуванията; но най-вече ми харесваше идеята за директния културен обмен и възможността за опознаването на всяко ново кътче през очите на местните, а не от страниците на гугъл или книжния пътеводител. Тези идеи ми харесват и в момента, но там е работата, че каусърфът постепенно престана да ги въплъщава в онзи чисто идеалистичен аспект от доброто старо време, откакто беше превърнат в печалбарска компания. И затова си търся заместители :) Хубавото е, че благодарение на Георги и Магеланци вече си имаме малкото и уютно пътешественическо общество, в което да споделяме своя опит покрай голямата си страст - пътуванията. Но моята авантюристична душа е безмерна и иска още, още, още :) 

 

Та в този ред на мисли се чудя две неща. Първото е дали нашият гостоприемен Основател е обмислял планове за създаването на секция за чужденци в близко или по-далечно бъдеще? Имам предвид място, където иностранците да търсят информация, съвет или доброволен гид във връзка със скорошно посещение в китната ни родина? Виждал съм го по чуждоземни пътешественически форуми и го намирам за една добра идея, спомагаща за културния обмен и популяризиране на магеланската идея извън границите на страната :)

 

И другото - чудя се как намирате идеята за социални мрежи тип  "Hang out with locals" - пътувате примерно за Сицилия, свързвате се с някой местен ентусиаст пътешественик, който споделя вашите общомагелански ценности и престоят ви става с една идея по-качествен и разнообразен. Не знам за такива, но след кратко браузване чичо ви Гугъл ми изплю този сайт: http://hangingwithlocals.com/Home_3.php. Ето концепцията на същия:

 

There are many reasons why you might plan your vacation with help from a local.

Here are some examples:
- Introduce you to their culture and other locals in the area.
- Show you the trendy areas where other locals hang out that are off the beaten path.
- Introduce you to the nightlife / clubbing in the area on nightlife tours or bar hopping tours.
- Help you find good deals on transportation, accommodations or even a place where other locals shop to find good deals.
- Act as a translator at social functions, business events or just meeting and talking with other locals in the area.
- Accompanying you to sporting events or actually participating in sporting activities together.
- Giving travel advice or tours of the local area and pointing out sites of historical significance or gorgeous natural sights that may be off the beaten path.
- Teaching you the language, to cook local cuisine or make local handicrafts.
Introduce you to the local live music or art scene.
- Guide you on hiking trails or hang out at the best beaches in the area.

 

:)

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На първия ти въпрос, минала ми е през главата идеята и всъщност и други хора са я предлагали. Основния проблем е чисто технически - форума е с български интерфейс по подразбиране. После идва и регистрацията, където се отговаря на български въпрос - нещо, което помага форума да не изглежда като спам папката на имейла ви и да имаме назначен щатен чистач. 

 

Много ми е трудно да се сетя и как да го популяризираме сред чужденците. Не че тотално отхвърлям идеята, но малко нямам концепция в момента как да я реализирам...

 

Аз веднъж съм ползвал каучсърфинг, в Петербург. В смисъл, само за компания го ползвах и останах безкрайно доволен. И от руснаците, и от чужденците като мен които бяха там, изкарахме си супер и не беше скучно и за минутка. Не знам до колко промяната към печелбарство е унищожила тоя дух като цяло, все пак хората са същите?

 

Ако са същите де, на коледната среща си говорехме с bay_kolyo, който се оказа опитен хост, че заради популярността вече масово каучсърфинга е просто място за търсене на безплатна нощувка и духа го няма. 

 

Мисля, че airbnb въпреки, че е платено е възможно да е по-голям носител на духа. Понеже редовно търся апартаментчета и има хора, които дават по 4-5 стаи в един апартамент и стотиците ревюта отбелязват колко приятен е домакина и останалите му гости, как излизат заедно и т.н. Не знам, може би това, че airbnb филтрира хората, които просто търсят безплатен престой може да помага до някаква степен...

Връзка към коментар

Ти измисли интерфейса, пък ще се намерят добри идеи за популяризирането, ако не сред всички чужденци, то поне сред някои по-големи групи. Примерно побратимяване с подобни общества от други държави би било едно добро начало в тази посока :) 

 

Аз веднъж съм ползвал каучсърфинг, в Петербург. В смисъл, само за компания го ползвах и останах безкрайно доволен. И от руснаците, и от чужденците като мен които бяха там, изкарахме си супер и не беше скучно и за минутка. Не знам до колко промяната към печелбарство е унищожила тоя дух като цяло, все пак хората са същите?

 

Ами някои от сериозните напуснаха, други изгубиха интерес за активно участие, но основното е, че заради ударното популяризиране на сайта с някакви неадекватни послания, набързо се наводни с хора, които нямат абсолютно нищо общо с автентичния дух на общността - едни нахълтаха за безплатните нощувки, други за интимните запознанства. Иначе казано, ако преди процентът на баш пътешествениците беше около 98, то сега е доста по-нисък с тенденция да намалява още... Което не означава, че ако утре отидеш на някоя каучсърф среща в Петербург примерно, пак няма да е пълно с готини хора пътешественици от страната и чужбина, но като цяло замират нещата... 

 

В този ред на мисли - обещай, че никога няма да продадеш Магеланци при каквито и да било бъдещи оферти (а такива, рано или късно, ще пристигнат, напълно съм убеден в това)!!! :mellow:

Връзка към коментар

Аз съм ходил така на разходка с местен през каучсърф: лаф, хубава кръчма, разглеждане на едно-две по-непопулярни места, а и аз съм го правил, интересно е като среща с нови хора, различна култура и гледни точки.

Но изобщо не съм активен в каучсърфинга, да не говорим, че никога не съм канил някого да преспи или аз да търся място. Сега с две малки деца съвсем не става, поради липса на свободно време.

В тоя ред на мисли, с удоволствие бих развел магеланци из района, ако някой реши да идва насам, но ние все пак сме малко, пък и малко или много се познаваме поне виртуално.

 

Относно полуляризирането на магеланци сред чужденци, ще е трудно, но първо трябва интерфейс на английски и специална секция за това, и второ, голяма реклама, защото отначало никой чужденец няма как да го намери без да има някаква база за търсене. Както Meidj е писал, побратимяване със сходни общества също. Но това е много адвансед за този етап.

Връзка към коментар

В този ред на мисли - обещай, че никога няма да продадеш Магеланци при каквито и да било бъдещи оферти (а такива, рано или късно, ще пристигнат, напълно съм убеден в това)!!! :mellow:

Никога не казвай "никога"!

Връзка към коментар

В този ред на мисли - обещай, че никога няма да продадеш Магеланци при каквито и да било бъдещи оферти (а такива, рано или късно, ще пристигнат, напълно съм убеден в това)!!! :mellow:

 

В сегашния му вид едва ли някой би имал интерес, при положение че няма банери и т.н. А аз нямам намерение да го давам на никой, който ще слага банери. 

 

Не може да се очаква цял живот да продължавам да влагам същото време в сайта, но мисля че по-скоро ще аутсорсна определени задачки, или в един момент ще дръпнем ръчната и ще спрем да се развиваме, отколкото да продавам. Все пак нищо не мога да гарантирам и да обещавам. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Гледай, гледай... какви неща вършат под носа ни тия двамата!

В този ред на мисли - обещай, че никога няма да продадеш Магеланци при каквито и да било бъдещи оферти (а такива, рано или късно, ще пристигнат, напълно съм убеден в това)!!! :mellow:

 

Тук Мейджъра отправя следното послание: „Заявявам итерес към закупуването на контролния пакет на „Магеланци“ АД, но в момента съм в дефицит на ликвидност. Бъди така добър да отклониш другите оферти, за да имам възможност да преструктурирам активите си и да привлека свежи капитали. В момента финализирам преговорите с японците от "Meidji", като даже проведох ПР-кампания за популяризиране на бранда им сред членовете на форума. За цената ще се разберем.“

 

В сегашния му вид едва ли някой би имал интерес, при положение че няма банери и т.н. А аз нямам намерение да го давам на никой, който ще слага банери. 

 

Не може да се очаква цял живот да продължавам да влагам същото време в сайта, но мисля че по-скоро ще аутсорсна определени задачки, или в един момент ще дръпнем ръчната и ще спрем да се развиваме, отколкото да продавам. Все пак нищо не мога да гарантирам и да обещавам. 

 

А тук Основателят отговаря: “Прието. Ще си помисля над предложението ти, но трябва да си наясно, че съзнавам какъв е комерсиалният потенциал на актива, който искаш да придобиеш, така че не си прави илюзии, че ще го дам тънко.“

 

И още: “В момента водя преговори за избор на консултант по сделката, след което ще започне работата по IPO. Stay tuned и успех с японците!“

 

:lol:  :lol:

 

Това е шегичка, но според мен темата е много сериозна. Основателят да му мисли! :) Може пък някой ден да се появи друго лице, с титла Осиновител :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.