Прескочи до съдържание

Terravision - автобусни трансфери и премеждия


Препоръчани мнения

Който е летял с лоу костове знае, че Terravision са почти монополизирали доста от трансферите между керемидките, които раян, уиз и сие ползват за летища и центровете на градовете. 

 

Наскоро имах премеждие с тях преди полета към САЩ, естествено по надлежния ред се оплаках. С две думи - автобуса тръгна преди разписанието. Дали съм крив дали съм прав е тема на отделна дискусия. Ето го и техният отговор от днес:

 

 

First of all, we really apologize for the inconvenience occurred and your dissatisfaction with our 

services. 
 
Unfortunately we are unable to refund you as according to our terms and conditions, Terravision 
informs all passengers to be at the bus stop at least 20 minutes prior to their scheduled departure 
time in order to guarantee passengers that already booked their ticket online the boarding priority. 
When the bus is full, as in this case, the bus can leave in advance. 
 
However, as a gesture to demonstrate our sympathy for your inconvenience, we would like to offer 
you a Terravision coupon of the value of € 8. 
 
It might be used for any Terravision service within six months from the date of issue. 

 

Това с червеното (превод: когато автобуса е пълен, както в този случай, може да тръгне преди уреденият час)  особено ме притеснява, означава че не можете да разчитате на разписанието, а все пак полети зависят от това нещо!

 

Дупката се получава по следния начин: купуваш си билет онлайн за конкретен час, отиваш 20 минути преди това пред автобуса, взимаш си бордна карта, шматкаш се наоколо, през това време автобуса се пълни  от хора, които може и да не са резервирали конкретния час, напълва се и поема по живо по здраво. Означава още, че ако не резервирате онлайн има голяма опасност също да увиснете, ако пътувате в пиков час. С две думи единствения шанс да си гарантирате транспорта е или с онлайн резервация и да се натоварите на автобуса 20 мин преди тръгване или...с друга компания. 

 

Та...едно наум с Terravision. 

Връзка към коментар

Джорджо, спомням си твоята случка в Рим. Пожелавам ти следващият път в Рим да използваш влаковата връзка Фиумичино - гара Термини - Фиумичино, вж. Leonardo Express  в сайта на Трениталия, тяхното БДЖ:

http://www.trenitalia.com/cms/v/index.jsp?vgnextoid=99eb7bd0cfdea110VgnVCM1000003f16f90aRCRD 

 

Обикновено в Рим Terravision тръгват от ул. "Марсала" (апропо, град в Сицилия и чудесно сицилианско вино) и именно там стават "инфекциите" с автобусите.

 

Общо взето, човек трябва да е много внимателен с италианци и разписания, защото те са бамбашка народ и не трябва да им се вярва на 100 процента. 

 

Но именно това е очарованието на тази велика страна: La dolce vita - сладкият живот и импровизацията.

 

При тежката криза в "Алиталия" в средата на миналото десетилетия много пъти седях като глупак на Фиумичино и питах: - Синьора, де мий аеропланчето за София. А синьората: - Ми, к`во да Ви кажа, стачка е, ако има самолетче, ще пътувате, ако не - насладете се на Вечния град.

 

А някъде наблизо стоеше статуята на Леонардо да Винчи, направена от скулптора Асен Пейков.

 

Жоре, Рим те чака! Ватиканът те чака, всяка последна неделя от месеца е безплатен.

Връзка към коментар

Ами нали цепя стотинката на 2, за урок да ми е. Мисля, че влака беше доста по-скъп, а и хостелчето което си бях намерил беше точно срещу автобуса на Terravision, така че беше много удобно. Имала глава да пати :)

Връзка към коментар

Да не си бил в MJ Place Hostel или Hostel Alesandro ... :P 

Може би съм имал късмет , но за  четири пъти в Рим и не знам колко пъти общо в Италия никога не съм имал сериозни логистични проблеми .Единствения път беше в Милано , когато не си бяха прочели мейла с който отмених резервацията за двама и искаха да платя цялата стая , но собственика беше арабин.

Винаги в затруднение съм срещал отзивчиви хора ... мисля , че просто си имал лош ден.

При адско закъснение и изпусната връзка по вина на френските железници , италианския чичо си затвори очите и ми презавери билетите от Вентимилиа до Венеция  въпреки , че според правилата не беше длъжен ... спести ни 100 евро. Бабки в Сицилия са ни подавали  билетчета в автобуса , защото се оказа , че се продават само на спирката , а ние вече пътувахме и трябваше да слезем в нищото...

Типично по български непознати в Катания ни подадоха неперфорирани билетчета за автобуса до летището.

Италия ми е най-любимото място в Европа  :)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.