Прескочи до съдържание

Моля за помощ..относно Ел Камино де Сантяго


Alesis

Препоръчани мнения

Aз също сглобявам списък, седи ми на Desktop-a  :)  Добявям, задрасквам...Не бих взела палатка. Мога да спя под някое дърво! И бих искала, но не зная дали е разрешено. Ама като се скатая в храсталака, кой ще ме хване? Кога ще тръгваш, на пролет?

Връзка към коментар

Ами летя на 31ви Март за Шарлероа един ден разходка там и на 1ви Април за Бритц... мисля да вървя дубъл ще опитам да го мина за 20-22 дни разстоянието до Сантяго и за осхте 2-3 дни до океана от там в къщи , но прибирането не съм го измислил :) за палатка аз много се чудя , за разрешено незнам защо да не е някъде в храсталаците...от една страна палатката ми е лека тежи килограм разпъва се за минута...от друга страна се си мисля че е допълнителен товар и това имам още 2 месеца да го измисля...все пак спалния чувал и рогозката са ясни като слънце, въпросът е , че някой Аубертета може да са пълни ако пристигаш по-късно в тях , доколкото четох мързеливите американци не изминават повече от 20км на ден :) така че ако минаваме по две населени места в третото със сигурност ще е пълно с по мързеливи "поклонници" :) и се опасявам че не винаги ще има места..затова палатката се си мисля че е нещо от полза...Другото нещо което със сигуност ще е в бройки това са обувки поне 2 чифта :) възможно най-удобните

Попринцип като оборудване не го мисля защото няма да пазарувам нищо ново..раницата ми е с така наречения Камел Бег а вода 2литра...+ термус от вън литър не знам как стои положението с водата на колко км има :( ще се лиша от удобства като книги, лаптопи , таблети и сякакви подобни обемни устройства за развлечения... ти си там не за да висиш в Фейса :)

Връзка към коментар

Бях чела разказа на българин: той беше тръгнал с палатка, а по пътя я беше пратил обратно:

http://www.network-hv.com/camino.pdf

сега ще го прочета благодаря :)

Връзка към коментар

нямам никаква идея, съжалявам, сега ще се опитам да намеря инфо 

 

http://www.santiago.ca/PDF/CAMPING.pdf

http://caminosantiago2.blogspot.com/2011/10/campsites-on-camino-santiago-de.html

http://www.campingcaminodesantiago.com

 

От това, което прочетох:

ограничени са местата, на които може да си на къмпинг в Испания - не може в градовете, на туристически места, пр; земята е  частна в общия случай покрай пътя; излиза по-скъпо

1кг звучи малко, но ще го носиш всеки ден, а и 1кг това, 1 кг онова..

 

Но: не съм компетентна по въпроса

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Разбира се, че лап-топи и книги са първото, което отпада! Ако е зор да четеш, можеш да го правиш на телефона, но мисля, че ще си толкова гроги, а и пренаситен с емоции, че едва ли ще се съсредоточиш. Не вярвам да е трудно да се проучи въпроса за палатките, но и до колкото съм чела, никога няма да те оставят на улицата, ако трябва и в някой двор ще ти позволят да я разпънеш, но пак повтарям, аз не бих взела, защото понякога и 100 грама идват повече като багаж. Всеки знае себе си, но ти си си поставил много амбициозна задача. Предполагам, че на 3-4 ден умората ще се натрупа и може и да спукаш гума /надявам се - не!/ Аз лично не смятам да си давам толкова зор, още повече, че искам да имам време да осмисля Пътя. Ето така:

 

http://vbox7.com/play:373b6aae

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз имам ето такава ЦЪК и съм много доволен разспъваш и сгъваш за минута...тегло 1кг.това ако се замислиш са две малки шишенца вода... парчето ми хареса благодаря за поздрава, а до бързането просто съм свикнал да вървя повечко дори като съм си тук не ползвам градски транспорт и до другия край на София отивам пеш ...тренирам всеки ден така че умората през първата част на прехода през планината не ме плаши...имам приятели който вървят бавно да ти кажа като съм с тях се уморявам доста повече отколкото ако си вървя в нормален темп ...е не е казано че няма да спирам да се порадвам на пейзажа или най -малкото като фотограф нали се сещаш , че ще спирам едва ли не на всеки втори хребет :) но незнам струва ми се че по-добре 1 кг. да ти е в повече отколкото да вървиш и да ти липсва :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз имам ето такава ЦЪК и съм много доволен разспъваш и сгъваш за минута...тегло 1кг.това ако се замислиш са две малки шишенца вода...

А прочете ли пътеписа на Тишо? Разказваше как и шишенцето с вода си е изхвърлил, за да не му тежи. И за змии разказваше - това по повод палатката.

Връзка към коментар

Childish тоест по добре да не я зимам :) съгласих сее...щом закона не дава :)

Не пише изрично, че е забранено, а че не може навсякъде. И след като има списък с местата за къмпинг - по-скоро виж на картата къде са, може да се наложи да ходиш до тях.

Имаше и друг довод сред прочетените - като си на палатка си сам, а като спиш в хостел с другите - се запознаваш, комуникираш, това си е част от изживяването

 

А ако ти се носи багаж - да дойда и аз и да ми носиш и моя  ;)

Дано да не те вали, да не ти е студено и пр.

Между другото в градовете има доста магазини за екипировка, ако нещо ти трябва. Е, може да не е много евтино, но имаше и намалени неща.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

eloena е готова за Испания: poco a poco y no te preocupes  ;) 

 

 

 

Готова съм за Испания винаги, но не и за Камино. Не...още не съм....физически. Не ме е страх, на принципа съм: "Който не е тръгнаг-не е стигнал", но да не пришпорваме и утежняваме нещата. Ще му дойде времето, знам, скоро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами летя на 31ви Март за Шарлероа един ден разходка там и на 1ви Април за Бритц... мисля да вървя дубъл ще опитам да го мина за 20-22 дни разстоянието до Сантяго и за осхте 2-3 дни до океана от там в къщи , но прибирането не съм го измислил :) за палатка аз много се чудя , за разрешено незнам защо да не е някъде в храсталаците...от една страна палатката ми е лека тежи килограм разпъва се за минута...от друга страна се си мисля че е допълнителен товар и това имам още 2 месеца да го измисля...все пак спалния чувал и рогозката са ясни като слънце, въпросът е , че някой Аубертета може да са пълни ако пристигаш по-късно в тях , доколкото четох мързеливите американци не изминават повече от 20км на ден :) така че ако минаваме по две населени места в третото със сигурност ще е пълно с по мързеливи "поклонници" :) и се опасявам че не винаги ще има места..затова палатката се си мисля че е нещо от полза...Другото нещо което със сигуност ще е в бройки това са обувки поне 2 чифта :) възможно най-удобните

Попринцип като оборудване не го мисля защото няма да пазарувам нищо ново..раницата ми е с така наречения Камел Бег а вода 2литра...+ термус от вън литър не знам как стои положението с водата на колко км има :( ще се лиша от удобства като книги, лаптопи , таблети и сякакви подобни обемни устройства за развлечения... ти си там не за да висиш в Фейса :)

Toва за океана го аплодирам! И аз съм решила да се възнаградя така. А вода със сигурност няма да ти липсва по пътя. И пак не сподели как ще стигнеш до Сен-Жак  :)  Нищо....после надявам се, ще разкажеш....

Връзка към коментар

Toва за океана го аплодирам! И аз съм решила да се възнаградя така. А вода със сигурност няма да ти липсва по пътя. И пак не сподели как ще стигнеш до Сен-Жак  :)  Нищо....после надявам се, ще разкажеш....

до сен жак... Ами от тук с Wizz до Шарлеое Брюксел спя там една веер на другия ден с Риан-ците летя до Беаритц..и от Беаритц има влак за 40мин. до Сен Жан...това е най-лесният според мен  , а и по сметки доста евтин маршрут

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Четох за двама Българи които летяха до париж и от там на автостоп ама са зели разстоянието за 1 седмица а от париж влака до сен жан е 100 евро а самолета от брюксел е 36 евро

Връзка към коментар

Здравейте! :)

 

Много се радвам, че попадам на тази тема, защото ми се иска повече българи да знаят за пътя Камино!

 

Аз изминах част от него (френския), по причина че работя и оползотворих абсолютния максимум, който можех да си позволя. 17 дена през септември общо с полетите и вътрешните придвижвания от място до място, 14 дена ходене.

Маршрута беше - полет до Барселона, нощен автобус до Асторга (10-11 часа път по спомени) и от там пеша до Сантяго де Компостела и след това още 3 дена вървене до Финистере на брега на океана. Там беше вълшебно. На обратно автобус до Сантяго де Компостела, нощувахме отново там (малко ми беше! :) ), вътрешен полет на Ryanair до Барселона (беше по-евтин и от автобуса и от влака) и от там обратно в БГ.

И ние имахме колебания дали пеш или с колелета, но и аз миг не съжавам, че избрахме ходенето. Има части от маршрута, които са трудни за колоездачите - съответно не прекарват повече време, карайки успоредно със шосетата, нещо което на мен далеч не ми е любимо. Мое мнение, естествено, със сигурност минаването на маршрута с колело има своето очарование, но за мен ходенето пеш дава повече хубави гледки, тишина и време за размисъл.

Между другото пътят често е предизвикателство не само за физиката, но и за психиката! ;)

 

Ще се раздвам да отговоря на въпроси, ако някой се интересува от нещо по-конкретно!

 

Buen Camino!

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

О да отдавна отпадна чуденето дали пеша или с колело...със сигурност ще е пеша.

Scarlet ти кога мина по пътя и каква беше цената на спане горе долу?
Връзка към коментар

Привет, Alesis!

 

Още ми е прясно - 06.09-22.09/2013. Времето септември беше приказка!  ^_^

За спането - ние отсядахме само в така наречените албергети (albergues), нещо като хижи. Спали сме в стаи с от по 6 (което си е рядкост) до 50 човека. Цените варират - някъде е на принципа на даренията, в общия случай около 6-8 евро, но с наближаването на Сантяго, в самия Сантяго и след това на път към океана цените бяха по-високи.

 

Много точно ще се ориентираш ако си смъкнеш този списък: http://www.caminodesantiago.me/community/resources/%E2%80%9Call%E2%80%9D-albergues-on-the-camino-frances-in-one-pdf.10/

Аз го бях разпечатала и беше неотлъчно до мен през целия път - дава много точна информация и за цените, удобствата, капацитета и т.н., които албергетите предлагат!  :)

Редактирано от Scarlet
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Привет и от мен , включвам се в темата съвсем конкретно - планираме Камино 

от Сария - до Сантяго  де Компостела - пеша - за 6 дни 

датите 31,05  София за  Мадрид  , на 8,06 да сме в Сантяго , на 9,06- на кота нула на Атлантика и после  накъдето ни видят очите , 

един от авриантите беше Порто .... ако някой има идеи ...приемам

Връзка към коментар

Здравей, rimrim!

Супер е, че ще ходите!  :)

Ние взехме приблизително това разстояние за 4 дена. Казвам приблизително, защото не спахме в Сария (харесваме по-малките селца), а минахме още 3 километра и отседнахме в Барбадело, където е може би най-любимото ми алберге за цялото пътуване (Casa Barbadelo - чудно). Принципно лекичко се озорихме, защото някои от дните минахме по повече от 30 км. :wacko:

В блога ми има етапите с доста снимки, английската версия е почти на 100% готова, българската малко изостава.

www.mycaminoin2weeks.com

Но дори да тръгнете все пак от Сария и да стигнете по-рано в Сантяго отколкото сте планирали, там си струва да се остане и 2 вечери. :)  

Поздрави

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Alesis, като цяло със спането, кафета и т.н на ден около 25-30 евро - тотал.

Често по заведенията сме си вземали и пилигримски менюта - което означава първо (под първо разбирай спагети, паеля, такива неща  :) ), второ, десерт и някой път цяла бутилка вино за 10 евро. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.