Прескочи до съдържание

Въпрос за полети с прикачване със self-transfer?


Препоръчани мнения

Здравейте на всички,

Излязоха доста изгодни билети по дестинацията Хамбург-Париж-Лима.В skyscanner полета е записан като self-transfer, т.е по моите разбирания това са 2 отделни билета за 2 отделни пътувания където трябва да излезеш от летището и пак да се чекираш.Основният недостатък тук за мен е че ако първия полет закъснее и си изтърва връзката, то цялата екскурзия отпада.

Въпросът ми е, мога ли просто да пристигна директно в Париж(който вариант не само че ми е по удобен а и по-евтин) ден по рано, и нарочно да си изтърва първия полет?

Интересното е че след като skyscanner ме пренасочи към посредника/травел агенцията,като пробвам да бууквам през нея никъде в сайта им не пише self-transfer или поне да разбера дали полетите са на 1 билет или на 2.

Някой може ли да ми помогне с информация?

Благодаря и поздрави

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , SpeeDemoN5 каза:

Въпросът ми е, мога ли просто да пристигна директно в Париж(който вариант не само че ми е по удобен а и по-евтин) ден по рано, и нарочно да си изтърва първия полет?

Ако наистина са отделни билети, да. Но ако са отделни билети, ти трябва да можеш да купиш и само Париж - Лима на по-ниска цена

Другия вариант е да не е ясно какво значи тоя self-transfer

преди 4 минути , SpeeDemoN5 каза:

Интересното е че след като skyscanner ме пренасочи към посредника/травел агенцията,като пробвам да бууквам през нея никъде в сайта им не пише self-transfer или поне да разбера дали полетите са на 1 билет или на 2.

Aко ти излиза Хамбург - Лима наведнъж с една сума, си е на един билет и няма да може да пропуснеш първия полет

Връзка към коментар

От това което виждам ми ги дава наведнъж с една сума, значи предполагам са 1 билет ще се лети от Хамбург.А как стои въпроса с връщането?

Никакъв проблем да си изтърва полета за Хамбург и да си хвана този за Варна ама дали ще вляза в някакъв черен списък на авиокомпанията и няма да мога да летя пак с тях? 😄

Връзка към коментар

Oт един път нищо няма да стане. Имай предвид, че е по-добре да си само с ръчен багаж, освен ако искаш да се разправяш много по летищата за багажа.

Другия вариант е да си нагласиш последния полет да е на следващия ден и да си чекираш багажа до Париж.

Връзка към коментар

Self transfer пише, когато кацаш на едно летище, а излиташ от друго в същия град.

Например пристигаш на Шарл Де Гол, а излиташ от Орли. Придвижването между летищата е грижа на пътуващия.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да, вярно

Аз скайсканер не съм отварял от години.

Значи са на един билет и можеш да пропуснеш последния полет, защото багажа ще си е в теб (ако има смяна на летищата)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Значи хайде да изясним за втори път тази седмица в присъствието на @neuromancer какво значи  "Self-transfer" в skycanner, а и по принцип.

 

Ето какво ви казах само преди няколко дни:

На 30.12.2019 г. в 21:47, Adventurer каза:

Self-transfer flights са просто отделни полети, които някой е събрал заедно, авиокомпаниите нямат никакво отношение в случая. Този някой обикновено е един от онези сайтове като някои от тях предлагат и някакви "гаранции", ако си изпуснеш полета да ти намерят друг например. Друг въпрос е колко (не)надеждни са онези сайтове и как ще си общувате със съпорта им, ако се наложи, за което е писано много по всякакви сайтове и форуми...

Различните летища са само един частен случай на non-protected transfers. 
 

Ето ви го на сайта на skyscanner
https://help.skyscanner.net/hc/en-us/articles/206028971-What-does-it-mean-when-I-see-Non-protected-transfers-or-Self-transfer-flight-on-Skyscanner-

 

Kiwi е един от тези посредници, които предлагат такива "гаранции", но със разни условия от типа, че покриват цена до два пъти по-висока от първоначалната и че трябва да си комуникирате и т.н. (В Tripadvisor и на други места има много информация за успешни и неуспешни опити за използване на тази гаранция при изпуснати връзки)
https://www.kiwi.com/en/helpcenter/article/cancellations-&-the-kiwi.com-guarantee/what-is-the-kiwi.com-guarantee


Сега има и полети, които видимо не са Self-transfer, какъвто вероятно е и този случай, въпреки че го пише и при някои от тях освен към посредници пренасочва и директно към сайта на авиокомпанията, просто си ги проверявайте тези неща и толкова.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Adventurer каза:

Значи хайде да изясним за втори път тази седмица в присъствието на @neuromancer какво значи  "Self-transfer" в skycanner, а и по принцип.

 

не, аз не знам какво е, аз само предполагам

когато има купен билет ще стане ясно, но в случая още няма, а и дори скриншот няма, така че аз не съм сигурен за какво точно нещо се говори в темата, само предполагам

Връзка към коментар

В крайна сметка

На 3.01.2020 г. в 21:41, mililia каза:

Self transfer пише, когато кацаш на едно летище, а излиташ от друго в същия град.

Например пристигаш на Шарл Де Гол, а излиташ от Орли. Придвижването между летищата е грижа на пътуващия.

 

Така е, но в случая полета кацаше и излиташе от едно и също летище, даже май от един и същ терминал.Точно затова много се зачудих защо от skyscanner са сложили това описание.В крайна сметка не ги купих, че приятелката не успя да уреди отпуска, ноо поне в бъдеще ще знам 😄

Връзка към коментар

За последен път self transfer не е airport change, по ясно от това не мога да го кажа. Не само в контекста на някаква си там търсачка с объркани надписи, а по принцип.

 

Ето ви пример от skyscanner на свързани полети, които Търкиш предлага с пристигане на новото летище в Истанбул и излитане от Сабиха Гьокчен за разнообразие.

 

airchange.jpg.4b3f32f949ba48b76550961740ea3fff.jpg

Връзка към коментар

https://www.airhelp.com/en/blog/what-are-your-rights-for-self-connecting-flights/

 

 

https://help.skyscanner.net/hc/en-us/articles/206028971-What-does-it-mean-when-I-see-Non-protected-transfers-or-Self-transfer-flight-on-Skyscanner-

 

Цитат

Self-transfer flights are booked by a travel agent. That means that, although the airlines won't be able to help if your flights get delayed or cancelled, the travel agent will.

So, as soon as a problem occurs, you must call the travel agent so they can help you with rebooking the flight or flights.

 

 

Цитат

Protected transfers

  • One booking reference
  • Friendly airline alliance
  • Anything goes wrong, the airlines help at no extra cost
     

Non-protected transfers

  • Each flight has its own booking reference
  • The airlines do not have a friendly alliance
  • Anything goes wrong, you’ll have to pay for one or more new tickets
     

Self-transfer flights

  • Each flight has its own booking reference
  • The airlines do not have a friendly alliance
  • BUT a travel agent will assist you if anything goes wrong
  • HOWEVER, different travel agents offer different levels of assistance

 

Нито дума за смяна на летища. „Трансферът“ може да е от Gate A до Gate B и толкова.

Връзка към коментар

С две думи, ако между полетите има малко време от сорта на 2-3 часа риска е огромен.

Аз лични не бих си купил междуконтинентален полет с такива опции и под поне 5 часа дупка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой има ли идея при смяна на летища с един билет, какво точно гарантира авиокомпанията? Ако има задръстване, катастрофа, стачка и т.н. и закъснеем за полета има ли шанс да ни качат на следващ или алтернативен полет или просто ни гори билета?

Връзка към коментар
преди 6 минути , Topfly каза:

Някой има ли идея при смяна на летища с един билет, какво точно гарантира авиокомпанията? Ако има задръстване, катастрофа, стачка и т.н. и закъснеем за полета има ли шанс да ни качат на следващ или алтернативен полет или просто ни гори билета?

Безсмислено е да гадаем. А и вероятно за различните авиокомпании отговорът би бил различен. Най-добре питай тези, с които ще летиш (канадците ли бяха).

Връзка към коментар
11 minutes ago, Goal & Boss said:

Безсмислено е да гадаем. А и вероятно за различните авиокомпании отговорът би бил различен. Най-добре питай тези, с които ще летиш (канадците ли бяха).

При мен връзките са 24 и 18 часа, така че реално няма проблем, но ме интересуваше ако някой е попадал в такава ситуация или е чел някакви условия да сподели опит. Добре е да се знае евентуално има или няма гаранции. Все по често ми се случва да виждам предложения за подобни билети и ако при различните авиокомпании има различни условия, това означава, че офертите не биха могли да се сравняват просто по цена...

Връзка към коментар
преди 3 часа, Topfly каза:

Някой има ли идея при смяна на летища с един билет, какво точно гарантира авиокомпанията? Ако има задръстване, катастрофа, стачка и т.н. и закъснеем за полета има ли шанс да ни качат на следващ или алтернативен полет или просто ни гори билета?

Aко са на един билет теоретично би трябвало да те качат, но аз лично не съм пробвал. Добре е да се чете по условията...

преди 13 часа, Goal & Boss каза:

Self-transfer flights are booked by a travel agent. That means that, although the airlines won't be able to help if your flights get delayed or cancelled, the travel agent will.

So, as soon as a problem occurs, you must call the travel agent so they can help you with rebooking the flight or flights.

то хубаво, ама си зависи от агента. Киви твърдяха, че имат такава гаранция, ама тук имаше силно негативен опит с тях в това отношение

Връзка към коментар
1 minute ago, neuromancer said:

Aко са на един билет теоретично би трябвало да те качат, но аз лично не съм пробвал. Добре е да се чете по условията...

Този момент никога не ми е бил много ясен 😞 От една страна авиокомпанията ти определя времето за прекачване, но винаги биха могли да има и други фактори, които да възпрепятстват твоето появяване на време за следващия полет. Дори да не трябва да сменяш летище пак би могло да има “задръстване“ Аз лично бях свидел как един мой познат си изпусна връзката във Виена поради голяма опашка на паспортната проверка...Кой е виновен в такъв случай?

Чел съм много условия, но никъде не съм видял този проблем да е ясно регулиран. Общо взето зависиш от благословията на авикомпанията, но ако ти кажат не, можеш да изгориш с билета...

Връзка към коментар

Е то теоретично може да се заплеснеш във фришопа или салона и да твърдиш, че са те забавили на секюритито или паспортната проверка или си припаднал на ескалатора

не знам, аз чааак толкова гледам да не се задълбавам

на мен са ми отказвали бординг заради подозрения за допуск в страната, където отивам, и после са ме ребуквали без пари

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, планиран полет от Германия до Варна се изпълнява от Австрийските линии. Има прикачване във Виена

40 мин. Не е ли твърде рисково толкова кратко време ? Някой правил ли е подобна гимнастика във Виена?

Всичко е на един билет.

Връзка към коментар
преди 35 минути , tzlatarov stoichev каза:

Някой правил ли е подобна гимнастика във Виена?

Не бих казал,че е гимнастика. Често има подобни къси прекачвания.  Особеното в твоя случай е, че няма втори "резервен" по-късен полет на австрийците. Austrian  от Виена до Варна имат само един директен  полет. Щом обаче продават полет с такава къса смяна, значи, че все пак имат резервен вариант. Най-вероятно е по-късен техен  полет Виена -София + София -Варна на Bulgaria Air.

Връзка към коментар

Здравейте, на 27-ми март кацам с Air Asia в Хонконг 13.50, трябва да мина имиграция, да си взема багажа и да се чекирам за полет на Катарците, който е в 18.50ч. Какво е мнението ви? Достатъчни ли са 5 часа? Не съм бил досега на летището в Хонконг и нямам представа за разстоянията между гейтовете. 

Благодаря предварително! 

Поздрави! 

Връзка към коментар

И аз не съм бил на летището в Хонконг , но 5 часа ще са достатъчни на всяко едно летище в света . Ако все още се притесняваш , другият път купи билет с минимум 8 часа престой и пей сърце .

 

Представа за гейтовете може да придобиеш в търсачката на Гугъл .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.