Прескочи до съдържание

Пътуване до Москва и Петербург


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Захванала съм се да организирам пътуване до Москва и Петербург в края на юни и началото на юли. Видях много полезна информация как да си организираме визите и мисля, че няма да имаме проблем. Въпросът ми е някой ползвал ли е чартърни полети до Москва? Дали можем да се възползваме или е по-сигурно да си вземем редовни линии? Друго притеснение ми е, че при чартърите издават билета ден преди пътуването, а мисля, че е нужно за визата. Моля за съвет! Благодаря 🙂

Връзка към коментар

За визата не е нужен билет.  Чартърен билет  е възможно да се намери  за края на юни за  по 60-70 евро до Москва. Дори и за по-малко, но за връщането от Русия  в този период чартърите са по-скъпи  от редовните авиокомпании.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

за юни и юли билетите са скъпи от Русия до БГ заради руснаците, които идват. 

Едни приятелки ноември месец лятяха от Лондон до Санкт Петербург за 50 лв двупосочен 😄 

Цялата ексурзия за 1 седмица им излезе към 600-700 лв с пътуването от Бургас до София от там до Лондон и от там за Санкт Петербург и после обратно.

Е верно голямо дрямане е имало на летището в Лондон, но пък Санкт Петербург си заслужава

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега нали пуснаха и безплатни визи за Санкт Петербург. Догодина плануваме за МАКС-а 2021 да ходим, та ще следя тук темата да видя как се е развило положението с визи за Москва. Имам доста подробен пътепис от 2014 г. за тези два града, тогава сухопътно с мотор ходихме, но може да ти е от полза при организацията. Има в увода и екселска таблица със забележителностите, цени работно време , адреси и т.н. може да ти е от полза като я опресниш малко към текущото състояние. 

 

Пътеписа за Русия ТУК

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
1 hour ago, Tonyco said:

Сега нали пуснаха и безплатни визи за Санкт Петербург. Догодина плануваме за МАКС-а 2021 да ходим, та ще следя тук темата да видя как се е развило положението с визи за Москва. Имам доста подробен пътепис от 2014 г. за тези два града, тогава сухопътно с мотор ходихме, но може да ти е от полза при организацията. Има в увода и екселска таблица със забележителностите, цени работно време , адреси и т.н. може да ти е от полза като я опресниш малко към текущото състояние. 

 

Пътеписа за Русия ТУК

Много мерси, със сигурност ще ми е от полза. Като оправя билетите ще прегледам файлчето да направя организацията. Сега съм пуснала запитване на чартърите да видя каква цена ще ми дадат от Варна до Москва за края на юни, и ако е добра цената ще видя варианти за връщане от Петербург дали пак с чартър или през Лондон\Виена. 

 

56 minutes ago, poliglota said:

как ги намирате тези чартъри? Иначе четох, че от другата година ще има електронни визи и за Москва, но засега е само Питер.

https://air-bg.com/chartari-ot-varna

Ето това е сайта, който имам и знам, че е надежден. Засега чакам да видя какво ще кажат, никога не съм го ползвала. Ще кажа като има развой 😉 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Lilia13 каза:

Ще кажа като има развой

Първо да кажеш, после  да купуваш!

преди 16 минути , Lilia13 каза:

каква цена ще ми дадат от Варна до Москва за края на юни

От Бургас почти винаги са с 10-15 евро по-ниски, ако е без значение за теб от кой  морски град ще летиш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@epetkov ,а  как стои въпроса с чартърите през началото на септември? И изобщо има ли чартъри от Санкт Петербург до Варна/Бургас? В момента гледам прекрасни цени от Москва до Бургас,но полетите от СП са на доста по-високи цени и то с прекачване в Москва( това не знам дали е проблем,ако се вади само ел.виза за СП).Някаква идея къде и кога да гледам за билети?Нямам никакъв опит с чартъри.

Връзка към коментар

В началото на сезона руснаците летят към морето и на обратно са празни и евтини, в края на сезона е обратното.

По средата са пълни и в двете посоки.

Връзка към коментар
преди 8 минути , mamaivy каза:

как стои въпроса с чартърите през началото на септември?

През началото на септември  нещата от Санкт Петербург са същите както и от Москва. евтини до България, скъпи до Русия.

Връзка към коментар
преди 11 минути , mamaivy каза:

но полетите от СП са на доста по-високи цени и то с прекачване в Москва( това не знам дали е проблем,ако се вади само ел.виза за СП).

Полетите от СП до Москва не са международни, така че ще трябва да нарушиш правилото на ел. виза да не излизаш от областта на СП. Дали ще те пуснат и дали ще има санкции нямам представа.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , mamaivy каза:

това не знам дали е проблем,ако се вади само ел.виза за СП)

Това по принцип е голям проблем, защото е незаконно посещението на Москва с електронна виза за Санкт Петербург.

Връзка към коментар

Здравей,

 

През целият Юни месец, билетите София - Москва - София са 300 лева със Airserbia. 

 

Съветвам те да да ги разгледаш в google flights защото по добра цена за този сезон едва ли ще има.

image.png.e863d320360c9a009450cc9cbc9ea434.png

Връзка към коментар
преди 10 минути , epetkov каза:

През началото на септември  нещата от Санкт Петербург са същите както и от Москва. евтини до България, скъпи до Русия.

Това ясно,но понеже до сега не съм следила Санкт Петербург,нямам никакви наблюдения.Тези чартъри,които се споменават,различни ли са от полетите на S7,които и в момента се продават и са точно с прекачване в Москва? 

Връзка към коментар
преди 3 минути , mamaivy каза:

различни ли са от полетите на S7

Да, различни са.  Все още няма продажба на чартъри от Санкт Петербург до България, но има вече от Москва.

преди 6 минути , Spirit каза:

През целият Юни месец, билетите София - Москва - София са 300 лева със Airserbia. 

 

Това е много добра цена, обаче ми се струва , че @mamaivy не е наясно , че за  кацане в Москва и  изобщо за посещение на Москва ще и трябва  стандартна виза от консулството, струваща между 130 и 160 лева.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , epetkov каза:

Да, различни са.  Все още няма продажба на чартъри от Санкт Петербург до България, но има вече от Москва.Това е много добра цена, обаче ми се струва , че @mamaivy не е наясно , че за  кацане в Москва и  изобщо за посещение на Москва ще и трябва  стандартна виза от консулството, струваща между 130 и 160 лева.

преди 4 минути , epetkov каза:

Да, различни са.  Все още няма продажба на чартъри от Санкт Петербург до България, но има вече от Москва.

Това е много добра цена, обаче ми се струва , че @mamaivy не е наясно , че за  кацане в Москва и  изобщо за посещение на Москва ще и трябва  стандартна виза от консулството, струваща между 130 и 160 лева.

 

Е, вече е наясно. 😄 

Ама чартърите са ми мъгла. 

 

Връзка към коментар
преди 18 минути , mamaivy каза:

Ама чартърите са ми мъгла.

Затова най-бюджетно е пътуването  в началото на юни от Бургас до Санкт Петербург за 30-40 евро с безплатна  електронна виза и прибиране в България от Санкт Петербург  за около 100-140 евро с редовна авиокомпания.  А Москва нека да почака за 2021 година.

Връзка към коментар

Това с електронните визи за Москва догодина, направо ми идва дюшеш, ха дано да стане. Там ще трябва и аз да се оглеждам за билети, че МАКС-а го дават по средата на лятото някъде. Ако ли не палим колата, но са си 4 дни в посока, може и 3 при по-голям напън.

Връзка към коментар

Все още се намират билети до Москва на достъпни цени (350-400лева), но идва проблема, че пристигат там през нощта. Няма никакъв превоз през нощта до града 😕 което още повече ограничава избора на полет. Понеже ако пристигнеш в 1ч. през нощта едва ли ще ти е добре да чакаш до първото метро в 6ч! 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Lilia13 каза:

Все още се намират билети до Москва на достъпни цени (350-400лева)

Тези цени за кой период са обаче?  30 юни- 10 юли?  25 юни-5 юли?  5 юли- 12 юли?

Връзка към коментар
преди 21 минути , Lilia13 каза:

Все още се намират билети до Москва на достъпни цени (350-400лева), но идва проблема, че пристигат там през нощта. Няма никакъв превоз през нощта до града 😕 което още повече ограничава избора на полет. Понеже ако пристигнеш в 1ч. през нощта едва ли ще ти е добре да чакаш до първото метро в 6ч! 

За кое летище става въпрос? Има много нощни автобуси от Шереметиево. През юли полетът ми закъсня зверски и пристигнахме в 1 през нощта, докато излезем от летището мина още поне час. Ние бяхме с трансфер. Но със сигурност видяхме автобуси. Не съм запомнил номера, понеже не са ми трябвали. Но се движеха рейсове.

А тези цени могат да паднат. Жена ми летя от Бургас двупосочно до Домодедово за под 150 евро. Втората половина на юли. В нормални часове. Там също стават сериозни опашки на паспортния контрол.

Връзка към коментар
преди 4 минути , master_of_germs каза:

А тези цени могат да паднат.

Не могат, а със сигурност ще паднат!  Ама нека да разберем все пак от @Lilia13 за какъв период "Все още се намират билети до Москва на достъпни цени (350-400лева)" 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.