Прескочи до съдържание

Пътуване до Москва и Петербург


Препоръчани мнения

15 minutes ago, master_of_germs said:

За кое летище става въпрос? Има много нощни автобуси от Шереметиево. През юли полетът ми закъсня зверски и пристигнахме в 1 през нощта, докато излезем от летището мина още поне час. Ние бяхме с трансфер. Но със сигурност видяхме автобуси. Не съм запомнил номера, понеже не са ми трябвали. Но се движеха рейсове.

А тези цени могат да паднат. Жена ми летя от Бургас двупосочно до Домодедово за под 150 евро. Втората половина на юли. В нормални часове. Там също стават сериозни опашки на паспортния контрол.

а колко предварително си купи билета? Може би просто е твърде рано да гледам, знам ли...Иначе нямам точни дати, сменям за да видя как се променя цената. за 10 дни го гледам с тръгване края на юни (19-27) и връщане до към 8ми юли.

 

Връзка към коментар
преди 14 минути , Lilia13 каза:

верно е, че има нощни автобуси.

Интересно защо като са ти предложили  билети за 350-400 лева, не са те информирали и не са те успокоили, че има нощни автобуси? 

Иначе ето го  късния полет на 26 юни Бургас-Москва за 34 евро:

 

 

и  по-удобния за 52 евро:

 

Screenshot_20200115-165030_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200115-165238_Samsung Internet.jpg

Връзка към коментар
18 minutes ago, epetkov said:

Интересно защо като са ти предложили  билети за 350-400 лева, не са те информирали и не са те успокоили, че има нощни автобуси? 

Иначе ето го  късния полет на 26 юни Бургас-Москва за 34 евро:

 

 

и  по-удобния за 52 евро:

 

Screenshot_20200115-165030_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200115-165238_Samsung Internet.jpg

Това е кой сайт го гледаш? Аз подобни полети не съм намирала досега, дори и с чартър. Можеш ли да споделиш сайта? 

Връзка към коментар
преди 17 минути , Lilia13 каза:

Това е кой сайт го гледаш?

Това беше най-неочакваният въпрос. 🙂

Не веднъж съм споделял сайта  във форума, но всеки си започва нова тема за своето си пътуване до Русия.

цък

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
17 minutes ago, epetkov said:

Това беше най-неочакваният въпрос. 🙂

Не веднъж съм споделял сайта  във форума, но всеки си започва нова тена за своето си пътуване до Русия.

цък

но после като сложиш връщането пак ти стъпва на близо 200евро. Това е явно най-добрата цена за периода.

 

Връзка към коментар
преди 13 минути , Lilia13 каза:

като сложиш връщането пак ти стъпва на близо 200евро.

Като цяло така е, но може да не се бърза с връщането, а да се чака и да се търси нещо за 100-130 евро.  Освен това зависи в коя част на България живее човек. Има например за 6ти юли директен Москва-София за 150 евро и така се спестява от евентуално пътуване до София от Варна или Бургас.

Връзка към коментар

Все си мисля, че цените ще са над нормалните АК за през лятото или над 200 евро дори в началото. Дано не съм прав, че и аз дебна билети.

Погледах от Будапеща до СП, ами под 300евро няма за юли...не вярвам от Софи да са по-евтини.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

По принцип има още една опция, която ценово няма да е зле, въпросът е, че включва 3 часа с автобус. Райън летят от Берлин, Милано, Виена, Атина, Солун и Будапеща до Лапенранта, което се намира във Финландия на границата с Русия. Като изключим Солун, който пък е близо, до всяко от другите летища има полети на прилични цени от София и пътуването може да се комбинира всякак според цените.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Климент каза:

Не беше ли само за влизане през Пуково(LED)?

Не е само за влизане през  Пулково(LED).  Ограничението се отнася за влизане с влак от Финландия или Балтийските републики.  Може да се влиза с автобус/автомобил през Естония ГКПП Ивангород(Русия) и през ГКПП Светогорск на границата с Финландия.

Връзка към коментар
Eligible border crossing points of entry and exit
Airport
Pulkovo Airport
Land crossing
Ivangorod - Естония
Brusnychnoe - това е пунктът към Лапенранта, Финландия
Svetogorsk - Финландия
Torfjanovka - Финландия към Хелзинки през град Котка 😄
Port
Vysotsk
Marine Station
Passenger Port of St. Petersburg
Pedestrian crossing
Ivangorod
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Zaro каза:

Torfjanovka

Този ГКПП е на пътя между Хелзинки и Санкт Петербург.

преди 5 минути , Zaro каза:

Pedestrian crossing Ivangorod

Тази възможност е много важна при бюджетните пътувания, защото може да се стигне  изгодно от Санкт Петербург до Талин с вътрешен руски влак от Санкт Петербург до Ивангород  и да се премине пеш до естонския град  Нарва и оттам да се продължи с вътрешен автобус до Талин.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 36 минути , Климент каза:

че са постнали новината за Петербург и след това са я изтрили

Къде са я постнали и после изтрили?   тук

съм писал, че полетите вероятно ще са от юли

Цитат

 

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Zaro каза:
Eligible border crossing points of entry and exit
Airport
Pulkovo Airport
Land crossing
Ivangorod - Естония
Brusnychnoe - това е пунктът към Лапенранта, Финландия
Svetogorsk - Финландия
Torfjanovka - Финландия към Хелзинки през град Котка 😄
Port
 
 

А позволено ли е, визата към момента не е ли само за територията на С.Петербург?

Връзка към коментар
В момента, Happy_Traveler каза:

А позволено ли е, визата към момента не е ли само за територията на С.Петербург?

Петербург и Ленинградска област, която граничи с Естония и Финландия.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , master_of_germs каза:

Петербург и Ленинградска област, която граничи с Естония и Финландия.

Т.е. мога да влезна със самолет и да излезна по суша с рейс/влак за Естония или Хелзинки? Супер. А какви са опциите за рейс/влак натам? Колко дни е позволеният престой в Питер и областта?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.