Прескочи до съдържание

Тайланд и Камбоджа - март


ivelin1012

Препоръчани мнения

Здравейте с една приятелка след много умуване купихме билети с emirates до Бангкок и връщане от Пукет до Сф от 04.03 до 15.03. Знам че има много материали по темата, ще гледам да ги огледам.  Надявам се да се съберем до под 3000 лв ( билетите засега са 1063 + под 300 за местни полети които тепърва ще букваме

 

За визите значи визата при пристигане е безплатна в тайланд на тези дати? Какви снимки трябва да се носят. Трябвали да се носи удостоверение от банка за наличност по сметка на еди колко си тайландаки бати или е достатъчно в кеш да се покажат. За камбоджата също визата е при пристигане срещу заплащане нали? 

 

 

Плана ни в следния:

 

04.03 - път. Имаме 1:30 прекачване в дубай от флайдубай на емирейтс (на един билет са) от терминал 3, притеснявам се дали ще е доататъчно времето особено ако има закъснение.

 

5.03 и 6.03 - Бангкок, какво интересно има за гледане извън храмовете в стария град и покрай реката. Препоръка за някой хубав хотел? В центъра на бангкок има ли tiger temple където са се снимаме с тигри.

07.03 - Аютая онлайн ли да букваме трип или на място в хотела може лесно да се организира трип с екскурзовод.

08.03 - полет до сием реап. Препоръка за хубав хотел много звезди?. Разглеждане на Ангкор ват. Тук тук може ли се спазари на място още същия ден в хотела. Горе доло колко за цял ден да се наеме. А таксита с климатик ? Тук тукаджиите могат ли да са екскурзоводи или ако искаме да ни обясняват трябва да си наемем отделно гид.

9.03 - ангкор ват, изгрев слънце и цял ден.

10.03 - плаващите пазари, четох че са няколко кое е най добре да се види.

 

За камбоджа  как е положението с комарите знам че няма малария, но ме притесняват другите болести. Исках да отида и до koh ker  храма но четох че е в маларийна зона и то такава с резистенция към съставката на маларона. В ангкор ват има ли мобилен интернет ако си взема местна карта. Достатъчно ли е да съм само с долари за кеш.

 

11.03 - полет за Пукет.

12/13/14 - свободна програма.

Къде е най добре да се спи в района на Пукет, кои плажове са най чисти. До кои острови си струва да се правят дей трипове. Хубавия плаж на Фи Фи отворен ли е? За триповете онлайн или на място ще е по изгодно. С девойката не сме много по леженето на плажа, така че сме склонни и само да обикаляме

 15.03 за СФ

 

В бангкок гледам има Граб, но четох че често отказвали поръчките таксиджиите. От това дето четох кеш ли трябва да се плаща ? Т.е да обменя в бг тайландски бати. За тегленето на пари от банкомет или плащане с карта ми се струва много опасно, постоянно дават по новините за източвания на кредитни карти в тайланд.

 

 

 

Връзка към коментар
На 13.01.2020 г. в 23:00, ivelin1012 каза:

За визите значи визата при пристигане е безплатна в тайланд на тези дати?

Да

 

На 13.01.2020 г. в 23:00, ivelin1012 каза:

Какви снимки трябва да се носят.

Не помня точно, провери последните страници на темата с тайландските визи, от често задаваните въпроси е. 

 

На 13.01.2020 г. в 23:00, ivelin1012 каза:

Трябвали да се носи удостоверение от банка за наличност по сметка на еди колко си тайландаки бати или е достатъчно в кеш да се покажат.

Мисля, че само кеш върши работа, но рядко искат да се показва. 

На 13.01.2020 г. в 23:00, ivelin1012 каза:

За камбоджата също визата е при пристигане срещу заплащане нали? 

Може и онлайн, но след като сте с полет може и на място. Разликата е няколко долара в полза на изкарването на място. 

 

На 13.01.2020 г. в 23:00, ivelin1012 каза:

5.03 и 6.03 - Бангкок, какво интересно има за гледане извън храмовете в стария град и покрай реката. Препоръка за някой хубав хотел? В центъра на бангкок има ли tiger temple където са се снимаме с тигри.

Няма къде да се снимате с тигри в Банкок, а пък храмовете, стария град и покрай реката са предостатъчно че да запълнят два дни и да остане 🙂 Може да се метнете и до модерния Банкок, но подозирам, че няма да ви остане време. 

 

За хотел, има тема някъде наоколо за хотели с rooftop барове. Някои ги харесват. Но иначе при положение, че само ще спите там, не мисля, че хотелът трябва да отговаря на специално условия. Гледай да е нещо с достъп до метрото. Покрай реката има доста модерни хотели от луксозните марки. 

 

На 13.01.2020 г. в 23:00, ivelin1012 каза:

07.03 - Аютая онлайн ли да букваме трип или на място в хотела може лесно да се организира трип с екскурзовод.

 

Не знам, но мисля че и на място става. 

 

На 13.01.2020 г. в 23:00, ivelin1012 каза:

Тук тук може ли се спазари на място още същия ден в хотела.

Може и на място и не е задължително да е в хотела, на улицата ще е по-евтино, но и по-рисковано дали ще получиш шофьор на който му пука. 

 

На 13.01.2020 г. в 23:00, ivelin1012 каза:

Горе доло колко за цял ден да се наеме.

Май 20-25$, но може цените да са скочили последните години. 

 

На 13.01.2020 г. в 23:00, ivelin1012 каза:

А таксита с климатик ?

Не знам колко струват, при положение че не търсите най-бюджетното изкарване, едва ли разликата с тук-тук ще е нещо, което да ви притесни. Но премисли дали тук-тукът не е по-добър вариант. Жегите наистина ще са сериозни, но и постоянния термичен шок от климатик към жега, докато слизате да разглеждате храмовете не е шега работа. 

 

На 13.01.2020 г. в 23:00, ivelin1012 каза:

Тук тукаджиите могат ли да са екскурзоводи или ако искаме да ни обясняват трябва да си наемем отделно гид.

Отделно гид, туктукаджиите могат да предадат много базова информация, но нямат право да са гидове. 

 

На 13.01.2020 г. в 23:00, ivelin1012 каза:

Достатъчно ли е да съм само с долари за кеш.

Със сигурност долари, те и те това ползват. Местната валута общо взето ще ти върнат, когато има ресто от долар. 

 

На 13.01.2020 г. в 23:00, ivelin1012 каза:

Хубавия плаж на Фи Фи отворен ли е?

Не още. 

 

На 13.01.2020 г. в 23:00, ivelin1012 каза:

За триповете онлайн или на място ще е по изгодно.

За луксозните фирми е по-добре онлайн, че се пълнят. Иначе няма да останете без тур и на място да оставите, ще е по-изгодно вероятно. 

 

Почват да ми поизветряват спомените и за това по-телеграфен отговор от мен 🙂

 

 

Връзка към коментар

Благодаря за отговорите:) утре ще си пусна нов паспорт че моя изтича по рано. Купихме билети от сием реап до Пукет с airasia за 116 долара с багаж, скъпичко но това бе единствения вариант за директен полет на тези дати. Сега ме е яд че нв взехмв още 3 дена да включа и Чианг май но нищо занапред ще знам 🙂 за хотелите ще гледаме нещо по луксозно поне като цени са евтини сравнение с европа

Връзка към коментар

Можеш да видиш тази тема, малко ама от сърце 🙂

 

 

 

На Пукет като по-луксозен хотел препоръчвам Le Meridien, бях го резервирал на някаква невъзможно ниска цена, като условия е супер. 

 

Може би най-доброто съотношение цена/качество в хотелите ще е в Камбоджа. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

здравейте пак почнахме да обмисляме дали да не съкратим Камбоджа до 2 пълни дни, и да останем в бангкок един повече. Реално може ли да стане Малък кръг + тонле сап езерото първия ден и втория ден изгрев слънце и голям кръг?

Или да го оставим първи ден само малък кръг, втори голям, а третия езерото с квото решим да го запълним. Колко време е нужно горе доло на езерото

Връзка към коментар

Снимката трябва да е паспортен формат. На летището е достатъчно да покажеш кеш. Даже не винаги искат. За хотели в Банкок препоръчван някой в стария град близо до реката. Има ги в изобилие. Аютая я спазарявате на място. Екскурзията я има в няколко варианта, които отнемат различно време, зависи какво включва. Избирате си оптималния за вас.

Мая бей е още затворен, но ви препоръчвам да направите дневен трип до островите Пи Пи. Не съм ходил на Симилианските острови, но казват, че там е много красиво. Друг класически трип е Джеймс Бонд.

Обменете малко бати в София и си вземете долари и евро в по-едри банкноти. Обменните бюра са на всяка крачка и със сигурност курса ще е по-добър. В последно време обаче доста се вдигна бата. През 2016 г. беше 1 лв - 20 бт, сега за 1 лев получаваш около 17 бата.

До плаващия пазар Damnoen Saduak има дневни екскурзии от Банкок. Нищо особено. Аз лично не бях впечатлен. Много е комерсиално. Хареса ми единствено разходката по каналите покрай къщите на местното население. Там е по-автентично. Пазарът на жп релсите Train market  ми хареса повече и е много по-евтин. 

Връзка към коментар
преди 6 часа, Адриан ХН каза:

За хотели в Банкок препоръчван някой в стария град близо до реката. Има ги в изобилие. Аютая я спазарявате на място.

Точно това се чудих къде в Банкок ще е най-добре да нощуваме. Попринцип бих искал някой хотел с рууфтоп пуул но зависи от цената. Иначе купихме билетите за местните полети:

8 - летим за Сием Реап, ще останем три дена там

11 - за Пукет там кой плаж на Пукет е най-добър? сигурно ще отидем до силмариновите острови, джеймс бонд и Фи Фи въпреки че плажа е затворен.

 

Връзка към коментар

Ние бяхме в Rambuttri Vilage Plaza намира се на оживена улица близо до реката. Районът се казва Каосан Роуд. Средна класа хотел, но си има всичко - басейн на покрива, климатик, сейф и хладилник в стаята, добра хигиена. За 6 нощувки платихме 300 лв. На Пукет не сме били, но достатъчно е изписано за плажовете там. Ние бяхме отседнали в Краби/Ао Нанг. Изкарахме там 7 дни преди да отлетим за Банкок.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 23.01.2020 г. в 10:16, ivelin1012 каза:

здравейте пак почнахме да обмисляме дали да не съкратим Камбоджа до 2 пълни дни, и да останем в бангкок един повече. Реално може ли да стане Малък кръг + тонле сап езерото първия ден и втория ден изгрев слънце и голям кръг?

Или да го оставим първи ден само малък кръг, втори голям, а третия езерото с квото решим да го запълним. Колко време е нужно горе доло на езерото

Може би е късно, но само да кажа, че е често объркване - малкият кръг е просто малък, а не е кратък 🙂 И двата кръга си отнемат по цял ден кажи-речи и не че не могат да се комбинират с още нещо, но ще стане много натоварено. 

Връзка към коментар

Според мен ако вземете VOA и идете в Камбоджа и след това в пукет, не може да влезете отново в Тайланд толкова скоро с втора VOA, взимате виза оттук и после reentry permit при отпътуване за Камбоджа 

Връзка към коментар
Преди 1 час, ipg каза:

Според мен ако вземете VOA и идете в Камбоджа и след това в пукет, не може да влезете отново в Тайланд толкова скоро с втора VOA, взимате виза оттук и после reentry permit при отпътуване за Камбоджа 

Защо да не може да се вземе втора ВоА? Има ли някъде определен срок през който да не можеш да взимаш ВоА? Аз поне не знам да има такова условие. 

Връзка към коментар

Последно за VoA няма да има проблем да взема втора ? То и аз не видях някъде да има проблем 3 дена в Банкок, 3 в Камбоджа и 4 в Пукет. То сега с тоя коронавирус сме спряли всякакви планове даже хотели не сме запазили чакаме да видим как ще се развият нещата.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.