Прескочи до съдържание

Тайланд и Малайзия през Април , да нагласим програмата


Препоръчани мнения

@Dabo  За мен пък това е най-удачната програма . Транспорта с фери освен че е безумно скъп ( Само Липе-Лангкави е колкото 4 билета Краби-КЛ-Лангкави)  е и доста бавен . Полетите са 1,30 Краби - КЛ и 1 час КЛ - Лангкави , ако сложа и 2 часа между тях стават 4.30 часа . Държа на Лангкави защото не знам как да уплътня 8 дни само в Ао Нанг и КЛ. Както вече споменах ние сме плажни туристи и повече от 2 дни в КЛ не мисля да отделям , а 6 дни в Ао Нанг също ми изглеждат доста. Цената на Рент а кар е почти колкото на трансфера в едната посока Краби- Ко Ланта . Ферито е 120ТХВ .А Ко Ланта не е малък остров , Ако решим да правим трипчета ще трябва да се придвижваме до пристанището , хотела ние в южната част ( така наречена 2 зона на Ко Ланта). Не съм решил на 100% за рент а кар , единственото което ме притеснява , че кацайки след 14 часов полет , вероятно ще съм уморен , но 80 км ще издържа някак си 

Връзка към коментар
24 minutes ago, ivan69 said:

@Dabo  За мен пък това е най-удачната програма . Транспорта с фери освен че е безумно скъп ( Само Липе-Лангкави е колкото 4 билета Краби-КЛ-Лангкави)  е и доста бавен . Полетите са 1,30 Краби - КЛ и 1 час КЛ - Лангкави , ако сложа и 2 часа между тях стават 4.30 часа . Държа на Лангкави защото не знам как да уплътня 8 дни само в Ао Нанг и КЛ. Както вече споменах ние сме плажни туристи и повече от 2 дни в КЛ не мисля да отделям , а 6 дни в Ао Нанг също ми изглеждат доста. Цената на Рент а кар е почти колкото на трансфера в едната посока Краби- Ко Ланта . Ферито е 120ТХВ .А Ко Ланта не е малък остров , Ако решим да правим трипчета ще трябва да се придвижваме до пристанището , хотела ние в южната част ( така наречена 2 зона на Ко Ланта). Не съм решил на 100% за рент а кар , единственото което ме притеснява , че кацайки след 14 часов полет , вероятно ще съм уморен , но 80 км ще издържа някак си 

Ами не смятам, че е удачно за толкова време, да се включва и Ко Липе. Ао Нанг - Ко Ланта - Ланкави - КЛ е най-добре за мен.

За полетите не забравяй, че трябва да си и горе-долу 2 часа по-рано на летището и пътят м/у Ао Нанг и летището е пак към час в зависимост от трафика, та сметката се увеличава. Освен това 2 часа между полетите (за Еър Ейжа ли говориш?) може и да се окаже недостатъчна (от личен опит). Най-малкото минаваш имигрейшън контрол и като влезеш в зала за пас контрол, пълна с хора от няколко самолета преди теб, а след това  излизаш, за да чекираш отново багаж, разбираш, че два часа са крайно недостатъчни. После само може да си купиш нов билет...

Просто споделям опит, но щом за теб така е най-добре - ок! 

Връзка към коментар

@Dabo Ко Липе отпада ,засега е сигурно само Ко Ланта 9,04-13,04 . Колко време да си предвидя между полетите Краби - КЛ И КЛ - Лангкави , като вероятно ще сме и с чекиран багаж? По въпроса с багажа , може ли да го оставим някъде на летището в КЛ2? След 6 дни куфарът ще е пълен само с мръсни дрехи и реално ако може да го оставим някъде ще е супер.

Връзка към коментар
преди 5 минути , ivan69 каза:

@Dabo Ко Липе отпада ,засега е сигурно само Ко Ланта 9,04-13,04 . Колко време да си предвидя между полетите Краби - КЛ И КЛ - Лангкави , като вероятно ще сме и с чекиран багаж? По въпроса с багажа , може ли да го оставим някъде на летището в КЛ2? След 6 дни куфарът ще е пълен само с мръсни дрехи и реално ако може да го оставим някъде ще е супер.

Минимум 4 часа, според мен. За излизане 1-1,30 и за влизане 2,30-3 ч.

Връзка към коментар

За багажа вече са ти отговорили. За времето - ама наистина не знам. Яли сме им “попарата” на Еър Ейжа не един и два пъти, та от личен опит ти говорех. Поне три часа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

4 часа престой малко обезмисля схемата.... Малайзия нали е без визи , защо 2 часа за влизане ?   А и ако за следващия полет сме без чекиран багаж пак малко много ми изглежда 2.5-3 часа , но аз не съм пътувал тази дестинация , вероятно е така.Толкова ли е натоварено КЛ2?

Връзка към коментар

Много е натоварено. Това е терминалът на Еър Ейжа основно, но има още някоя друга лоу кост компания. Еър Ейжа са най-големият лоу кост превозвач и т.н.

Проблемът е със закъсненията, които имат. Естествено, не всички полети имат закъснения, ама ако има бури, положението става лошо. Освен това за българи няма визи, но все пак си има проверка и то сериозна. И не знаеш откъде са кацнали предните самолети! 
На Клиа сме минавали с ел.визи за резиденти през едни машинки за буквално минута, но на Клиа2  така и не ги пуснаха, докато бяхме там и сме висяли по час на опашки. Просто казвам, че този вариант с прекачване в КЛ за Ланкави не ми се струва удачен от гледна точка на загубено време и риск. 

Връзка към коментар

Бавно обслужване, много народ, закъснения на полети, дълго ходене в самия терминал. На мен еър ейша са ми закъснявали с 3 часа, а европейския регламент не действа. 

Връзка към коментар

Да не разправям истории с Еър Ейжа, макар че сигурно повече от половината ни полети с тях не са били проблемни. Но никога не знаеш какво ще е положението...

 

Разбирам, че бюджетът е от значение и то няма как, като сте все едно 4 възрастни. Като им гледам възрастта на твоите, ами те ядат като големи, нощувки и билети за големи. 😊

Аз бих се съсредоточила върху Ко Ланта, Ао Нанг и КЛ. Куала Лумпур е страхотен за тийнове, като твоите. Вземи апартамент с инфинити пул и не ги търси! 😜 Останете три дни в КЛ, има много какво да се види и прави. Остави и половин ден за полет от Краби до КЛ и ето то по-малко от 9 дни за Ко Ланта и Ао Нанг. От Ао Нанг има страхотни дневни трипове, а пък на Ко Ланта хубави плажове. 

 

Връзка към коментар
5 minutes ago, ivan69 said:

Май така ще стане. От Ко Ланта също има трипове мисля Пи Пи оттам да направя. Инфинити пул,басейн на покрива ли е?

Да. Имаше май тема за Платинум апартаментите в КЛ, любими на магеланци. 
На Пи Пи съм ходила от Ао Нанг, ама сигурно има и от Ко Ланта.

Връзка към коментар
преди 32 минути , ivan69 каза:

Май и Лангкави ще отпадне в такъв случай. Ако има бури с фери ще е още  по-тегаво. 

 

Ние в този период една вълна не видяхме. Май два дни имаше облаци 🙂

Връзка към коментар

Винаги може да отидеш до Бангкок, най-малкото ще е в разгара си новата година, ще разнообразите малко. А пък Бангкок предлага доста неща, които да правиш и да видиш.

За програмата не мога да кажа кой знае какво - Краби за 1 ден, Ао Нанг не повече 3 (максимум 4). На Ко липе/Ланта и на Ланкави не съм бил, така че не мога да кажа нищо;, но в общи линии киснене само на плажа омръзва. Така, че винаги може да го съчетаете с културна програма.

В Куала Лумпур винаги може да намериш какво да правиш, както други са казали преди мен - 2-3 дни мисля, че са предостатъчни.

 

Хубаво е, че сте плажни туристи - въпроса е колко време можете да стоите на открито в този точно период на годината., защото жегата , съчетана с влага е убийствена 😉 

 

 

Връзка към коментар

С две ръце съм за Банкок, ако искате нещо по-различно от плажове. Със сигурност има евтини полети от Краби дотам.

Времето сме го коментирали много пъти. По онези места никога не го знаеш какво ще е, особено в периодите м/у сух и дъждовен сезон.

 

Слагам в скрит текст снимка от терасата ни в КЛ, направена на 25.04.2018 в 15:30. След това не питайте какво стана:

 

Spoiler

82818039_847134982412681_8849280479862456320_n.jpg.62d87d1b71efb8d80c2dba48b1b3e3a0.jpg

 

Връзка към коментар

Аз пък съм “за” колата под наем. При 4 човека всеки шофьор ще ги бъзика с цените. В Тайланд когато попиташ колко ще ти вземат оттук дотам, почти винаги те питат колко човека сте. И калкулацията я правят....
Тази година букнах економи кар от летището в Пукет, понеже ходихме до Као Лак.

Дадоха ми седан, цената за седмица беше 150 евро, които през кешбека паднаха до 135. Супер цена за седмица.

Сайт за рент - holidayextras.co.uk.

Ланта е чудесен остров за кола, широки пътища и спокойно движение. Отделно, ако решите да се разходите по красивия път до Пукет, ще минете покрай Phang Gna National Park, който си заслужава.

 

П.П. Два пъти съм кацал на КЛ, личните ми впечатления са отлични. Супер красиво и организирано летище, бързи проверки и в двете посоки. И влакчето до КЛ също е атракция. Предпочитан вариант за два дена, ако трябва да го сравнявам с Бангкок. Особено парко около Twin Towers...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 @Sun4o, за кой терминал на КЛИА говориш? Те и двата са добре организирани, ама КЛИА2 е много по-натоварен и всичко става много по-бавно.

Иначе Иван така или иначе си е планирал КЛ, защото полетът на обратно е оттам. Въпросът е как да уплътнят останалото им време.

Връзка към коментар
преди 19 минути , DaBo каза:

 @Sun4o, за кой терминал на КЛИА говориш? Те и двата са добре организирани, ама КЛИА2 е много по-натоварен и всичко става много по-бавно.

Иначе Иван така или иначе си е планирал КЛ, защото полетът на обратно е оттам. Въпросът е как да уплътнят останалото им време.

Караш ме да се връщам доста назад...принципно съм умен, красив и паметлив, ама пък чак толкова😀.

Ползвал съм и международни, и вътрешни полети, ако това отговаря на въпроса,
И ми е много любима дестинация, както като летище, така и като град.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма проблем! И двата терминала са международни! Просто единият е по-нов, модерен, красив и от него лятат нормалните авиокомпании, както е и основен за Малейжа еърлайнс. Другият е старият им терминал, като двата са свързани с влакчето, за което говориш. Старият терминал е на Еър Ейжа основно и още 2-3 лоу кост. Ние за него говорим. 

2 minutes ago, ivan69 said:

Букнах Краби-КЛ за 17.04.

Ще мога ли да взема VOA на 9.04?

Чекирането почва на 10.04

Да, ще можеш! До края на април бяха безплатните визи.

Какво означава, че чекирането започва на 10.04?

Връзка към коментар

Имаш предвид чекиране за полета? Не, няма проблем за визата! Искат потвърждение/резервация за самолетния билет с имената на всеки, кандидатсващ за виза. В темата за визите го пише, но все пак отново - за всеки член на семейството искат по един комплект документи + снимка. Сега дали ще ги вземат всичките е по преценка на служителя. Като правиш хотелските резервации може да напишеш в полета “забележки” имената на всички. 

Връзка към коментар

Програмата изглежда така

09,04,2020 - 7,10 - кацане в Краби , рент а кар и потегляне за Ко Ланта

9,04-13,04 - Ко Ланта

13,04-17,04 - Ао Нанг 

17,04 - Полет Краби - КЛ

17,04-21,04 - Куала Лумпур Тук съм запазил Апартамент в района на cheras ( с безплатна отмяна)

Малко периферно ми изглежда @DaBo , какво ще кажеш?

Има спирка на метрото( ако леката железница е това) .Дали мога да ползвам влака от летището до Cheras? По принцип мисля с Grab да се предвиждаме . но може и метрото . Гледах карти на метрото в КЛ , но изобщо не мога да се ориентирам , ако някой има мнение за района ще се радвам да го сподели

 

 

Втората карта е вярна

Поздрави

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.