Прескочи до съдържание

Бали...за по-малко от 24 часа


Георги

Препоръчани мнения

Голямо въртене и сучене падна, но в крайна сметка за предстоящото пътуване до Австралия се оказа, че е най-евтино да се върнем през Бали. Сигурно съм един от малкото, които ползват Бали само за трансфер 🙂

 

Е, оказа се, че имаме почти 24 часа там и сега се чудя как да ги запълним. Условията ни са сериозни! Хем да видим нещо хубаво, хем да не се окаже че ще изгубим желание да дойдем в Бали пак. За съжаление имам опит, че такъв кратък стоповър може само да развали нещата и да изгубиш мерак да идваш пак. Преди 10-ина години за една бройка да посетя Бали, но отпадна в последния момент, от тогава си знам че ако дойда ще отнеме минимум 10 дни и то в активно обикаляне почти през целия остров. Имах тогава много натрупана информация и доста строен план. 

 

Ама нищо от това не ми върши работа, при положение, че имаме цифром и словом точно един ден. Вариантите, с които жонглирам са два:

- Дали да не отидем до Убуд, да дарим някои слънчеви очила за някоя маймунка в парка? 

- Да избера приличен хотел с басейн и да прекараме целия ден там, така няма да се брои, че въобще съм посетил Бали и ще мога да се върна друг път да направя пътуването както искам. 

 

Датата е 08.05.

 

Мнения от личен опит?

Редактирано от Георги
Връзка към коментар

Аз ли не мога да смятам или имате 30+ часа? 

Хотел и за двете нощи ли ще вземеш или ще чакаш на летището да се събуди островът и да тръгнете нанякъде? 

Аз бих набелязала 2 храма около морето и настаняване между тях и летището.  За да не губиш много време в път и задръстване. 

Та ако имаш желание,  тръгвате с шофьор към тях. Ако се усетите, че ви мързи, седите на басейна и си почивате. 

 

Връзка към коментар

Аз много харесах Убуд и мисля, че един ден там, дори без да излизате извън града ще е супер. Можете да си направите и престой с глезотии - луксозен хотел и разходки. Избор има и има какво да се прави там. 

Връзка към коментар
преди 10 минути , Lindt каза:

Аз ли не мога да смятам или имате 30+ часа? 

Хотел и за двете нощи ли ще вземеш или ще чакаш на летището да се събуди островът и да тръгнете нанякъде? 

Кацаме 00:25 на 07.05

Излитаме 09:00 на 08.05

 

Един ден и две нощувки. С оглед на късното кацане и ранното излитане, да, смятаме около летището да спим две нощувки. 

 

Мерси за предложенията за сега. 

Редактирано от Георги
Връзка към коментар

Една обиколка на Убуд в комбинация с вила с басейн ще е най удачно. Всичко друго ще е хамалогия и търкляне за лудо по кривите им пътища. Внимание! Посещение в Денпасар може да те откаже от идване в Бали завинаги.

Летище - Убуд е около час през нощта, така че ще има време за почивка.

На сутринта бодро може да се направи една разходка в града, включвайки храмовете, маймуните, обяд, масаж и за завършек гледане на Кечек танца или някой от другите балийски традиционни танци.
Това е според мен. Това го пиша от Бали с много пресни впечатления.

Връзка към коментар

Ако мислите да спите около летището, може да си изкарате една лежерна сутрин на плажа (Kuta, Padang Padang или друг който си харесате) и следобяд/привечер да отидете до Uluwatu или Tanah Lot. За толкова малко време не виждам смисъл да се разкарвате до Убуд.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ще сме в края на много дълго и сигурен съм доста изтощително пътуване. Вместо плаж, по-скоро ще изберем хубаво хотелче и няма да мръднем от басейна. Ако Убуд ще е много бързане и претупване за ден, също ще пропуснем. Идеята не е да вместим най-доброто от Бали в един ден, а да видим нещо малко, без крайно напъване и да се изтискваме съвсем. 

 

Храмът на Радослав е страхотен, но 2 часа на посока са твърде много. Какво ще кажете за мързеливия ден край басейна с добавка Uluwatu Temple, красиво ли е там и има ли смисъл да се ходи в тази посока?

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Георги каза:

с добавка Uluwatu Temple, красиво ли е там ...

На мен МНОГО ми хареса 🙂 Но аз като цяло бях очарована от острова и съжалявах, че нямам повече време (резултат от вслушване колко е меркантилно Бали). 

Връзка към коментар
преди 3 минути , Rainy каза:

На мен МНОГО ми хареса 🙂 Но аз като цяло бях очарована от острова и съжалявах, че нямам повече време (резултат от вслушване колко е меркантилно Бали). 

Определено едно от най-красивите места на острова. Хубаво е да се посети на залез. 🙂 

 

IMG_20190724_175712.thumb.jpg.1a3d9dd67ccd720d8fda71fc4c9a77a7.jpg

 

Връзка към коментар

Uluwatu е много хубаво. Но също и Tanah Lot. На Uluwatu има маймунки. Бонус на второто е едно кратко ритуалче с ориз, както и влиянието на прилив/отлив. Т.е. погледнете кое да изберете. Като разстояние и време ще са сходни.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги каза:

Ще сме в края на много дълго и сигурен съм доста изтощително пътуване. Вместо плаж, по-скоро ще изберем хубаво хотелче и няма да мръднем от басейна. Ако Убуд ще е много бързане и претупване за ден, също ще пропуснем. Идеята не е да вместим най-доброто от Бали в един ден, а да видим нещо малко, без крайно напъване и да се изтискваме съвсем. 

 

Храмът на Радослав е страхотен, но 2 часа на посока са твърде много. Какво ще кажете за мързеливия ден край басейна с добавка Uluwatu Temple, красиво ли е там и има ли смисъл да се ходи в тази посока?

Първо си мислех това да ти предложа. Улувато е много красиво място.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.