Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

На 12 февруари ми предстои пътуване до Хавайте с Луфтханса.В Европа има 2 стопа , Хелзинки и Франкфурт от там летя за Лос Анджелис и после до Хонолуло,имам и 2 вътрешни полети между островите,висенето по летищата е много....И определено се чудя дали да пътувам или не ...

Моля за съвети,че  тия вируси и карантини ,ми оплескана всичко!!!

Връзка към коментар
17 minutes ago, AlexandraKo said:

1. Не пътувайте за нищо на света до Китай. Може и да го направите, ако сте решили да се самоубиете с вероятност да успеете около 50%.

 

Няма нужда да се създава излишна паника с такива абсолютно безпочвени твърдения! За сега дори и при завърналите се от Ухан над 99% не са заразени. Ако един турист на краткосрочно посещение умре с 50% вероятност, това означава, че 80-90% от местното население трябва да загине или над 1 милиард души 🙂 Нека все пак малко подбираме източниците, които споделяме!

 

Що се отнася до липсата на заразени в Африка или Латинска Америка, причината изобщо не е главно в лошата работа на местните власти. Ако погледнем картата на въдушния трафик свързаността на Африка и Латинска Америка с Китай е доста слаба, като трафик, а за разпространение на епидемията се изисква голям брой пътуващи...На теория и един човек може да пренесе заразата, но на практика не е точно така...

 

World-airline-routemap-2009.png

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
3 minutes ago, Iceman said:

На 12 февруари ми предстои пътуване до Хавайте с Луфтханса.В Европа има 2 стопа , Хелзинки и Франкфурт от там летя за Лос Анджелис и после до Хонолуло,имам и 2 вътрешни полети между островите,висенето по летищата е много....И определено се чудя дали да пътувам или не ...

Моля за съвети,че  тия вируси и карантини ,ми оплескана всичко!!!

В САЩ вече забраниха влизането на пътници, които идват пряко или с прекачване от Китай с изключение на завръщащи се техни граждани, които ги слагат в карантина. От такава гледна точка летищата в САЩ няма да са по опасни от колкото което и да е място където се събират повече хора, като градски транспорт, мач, работно място и т.н.

В Европа ситуацията е малко по опасна, защото тук са взети доста по малко мерки и някои авиокомпании все още си летят без проблем, а и не на всички летища има строг контрол.

Връзка към коментар
преди 28 минути , Monika_Koko каза:

Леле @AlexandraKo, всичко което прочетох от твоят пост е много стресиращо. Доста притеснително звучи. От друга страна, не можем да оставим живота си на пауза за 6 месеца и да параноясаме. Съгласна съм, че трябва да се взимат мерки и трябва да сме внимателни. Оффффф, много неприятна ситуация!

Не е мой-просто, копнах една статия.

преди 24 минути , Marisha каза:

Става дума за предпазните маски.
Те въобще не помагат.
Причинителят е с размер под 100 нм и затова свободно преминава през всички маски.

По това твърдение се вижда, че автора пише глупости. Вируса да няма крака сам да ходи. 

Това е така. Вдишването на вируса, който циркулира във въздуха, не може да бъде спряно от маската.

 

преди 22 минути , Topfly каза:

Няма нужда да се създава излишна паника с такива абсолютно безпочвени твърдения! За сега дори и при завърналите се от Ухан над 99% не са заразени. Ако един турист на краткосрочно посещение умре с 50% вероятност, това означава, че 80-90% от местното население трябва да загине или над 1 милиард души 🙂 Нека все пак малко подбираме източниците, които споделяме!

 

И друг път съм казвала:

Има една максима в медицината, " по-добре е да се направят десет излишни неща, отколкото да се пропусне едно важно".

И ще те помоля, @Topfly, да не цитираш избирателно, това не го твърдя аз / макар че, съм съгласна/, дебело подчертах, че не твърдя, че  статията е последната инстанция на истината.

Но има полезни неща.

Който разсъждава разумно, ще отсее.

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 9 минути , AlexandraKo каза:

Причинителят е с размер под 100 нм и затова свободно преминава през всички маски.

 

Говоря за това твърдение, нали вируса трябва да се закрепи за нещо за да циркулира във въздуха. Така че не размера на вируса е важен. Не оспорвам факта, че обикновена маска не може да спре вируса

 

 

 

 

Връзка към коментар
преди 33 минути , Topfly каза:

Няма нужда да се създава излишна паника с такива абсолютно безпочвени твърдения! За сега дори и при завърналите се от Ухан над 99% не са заразени. Ако един турист на краткосрочно посещение умре с 50% вероятност, това означава, че 80-90% от местното население трябва да загине или над 1 милиард души 🙂 Нека все пак малко подбираме източниците, които споделяме!

Ако статистиката на автора на статия беше вярна - до сега да имаме няколко летални случая на магеланци (аз абсолютно задължително сред тях) и поне една дзина да са в спешното и да берат душа.

  • Харесвам 7
  • Смея се 4
Връзка към коментар
1 hour ago, AlexandraKo said:

И друг път съм казвала:

Има една максима в медицината, " по-добре е да се направят десет излишни неща, отколкото да се пропусне едно важно".

И ще те помоля, да не цитираш избирателно, това не го твърдя аз / макар че, съм съгласна/, дебело подчертах, че не твърдя, че  статията е последната инстанция на истината.

Но има полезни неща.

Който разсъждава разумно, ще отсее.

 

Сори, ако изглежда все едно ти си направила това твърдение, но подобни абсурдни твърдения поставят под съмнение компетентността на автора и всичките му съвети. Хубаво е човек да се презастрахова, но паниката и разпростанение на абсолютно неверни твърдения не помага в случая.

 

Авторът спекулира и с инкубационния период по някакви абсолютно непроверенни данни от Китай от времето, когато са криели епидемията.

 

Ненужен и всяващ паника съвет е да се избягват публични събития в държави, където няма нито един доказан случай или само няколко заразени.

 

Абсолютно вреден и всяващ паника съвет е да не се пътува в самолет дори и в държави, където няма доказани случаи на вируса. Абсолютно неверно е твърдението, че ако има един заразен пътник, за няколко часа всички пътници в самолета ще се заразят (До сега имаше много самолети със заразени пътници, където и след 9-10 часа полет заразата не се е прадала на други пътници..)

 

Никъде не съм чел, че с промяна на PH на кръвта може да се бориш с коронавирус, което пак ме навежда на мисълта, че вероятно е измислица и т.н.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

4:27 pm: Saudi state airline and Oman suspend China flights

Oman and Saudi state airline Saudia announced suspension of flights to China on Sunday amid mounting cases of the coronavirus. The number of confirmed cases in China early Sunday was at least 14,380 with 304 deaths, and one death outside China, announced in the Philippines on Sunday morning.

Business has been shut down in more than half of China — 21 provinces that accounted for more than 80% of national GDP last year — in an effort to contain the virus

https://www.cnbc.com/2020/02/02/coronavirus-latest-updates-china-hubei-cases-and-deaths.html

 

Flights from China to Hawaii suspended due to coronavirus

https://www.staradvertiser.com/2020/02/02/breaking-news/china-eastern-airlines-suspends-flights-to-hawaii/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте вече от родна земя. Преди час кацнах на летище София. Никой не попита от къде идваме.  Термокамерите НЕ работеха. Всички чакахме на митница около 20 минути. Бяха 3 полета, нашия, от Лондон и от Германия. Нямаше проверка, но в салоните имаше сериозно присъствие на телевизии. Не знам какво точно значи 4 степен, но беше нормално минаване на границата.

  • Харесвам 3
  • Шок 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , atrencheva каза:

Здравейте вече от родна земя. Преди час кацнах на летище София. Никой не попита от къде идваме.  Термокамерите НЕ работеха. Всички чакахме на митница около 20 минути. Бяха 3 полета, нашия, от Лондон и от Германия. Нямаше проверка, но в салоните имаше сериозно присъствие на телевизии. Не знам какво точно значи 4 степен, но беше нормално минаване на границата.

Добре дошла! Сега мислиш ли да се изолираш от близки и колеги евентуално?

Връзка към коментар

Нещо не се отваря сайта на СЗО. Какъв е смисълът да търсим сайтове, когато нашето правителство обяви 4 степен на реакция към опасността ?

@atrenchevaвсичко ще заработи. Ти си от последните кацнали без проверки. Вярвай на телевизиите - надушват по - добре от куче пазач. Сега като раздуят за неработещите камери и неразпитващите гранични служители, че се убедиш , че си късметлийка без карантина.

 

Всъщност - Честит рожден ден  @samuraika !!! Бъди усмихната и късметлийка. Всички вируси - далеч от теб! 

 

ПП Магелнката вече писа, че е помолена от шефовете си да си почива една седмица вкъщи . Как ще й се отрази на финансите се питам ?

 

ППП Тичам да чета, макар че ме  вълнува само до кога ще продължава това . Благодаря @AlexandraKo. Друго си е СЗО :wink:

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , bonboneva каза:

Добре дошла! Сега мислиш ли да се изолираш от близки и колеги евентуално?

Ами от близките трудно, т.к малката нямаше търпение да ме види. Колегите казаха да почивам до края на седмицата

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , atrencheva каза:

Ами от близките трудно, т.к малката нямаше търпение да ме види. Колегите казаха да почивам до края на седмицата

Живи и здрави!!! Да мине без болести!!!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , patilana каза:

Нещо не се отваря сайта на СЗО. Какъв е смисълът да търсим сайтове, когато нашето правителство обяви 4 степен на реакция към опасността ?

@atrenchevaвсичко ще заработи. Ти си от последните кацнали без проверки. Вярвай на телевизиите - надушват по - добре от куче пазач. Сега като раздуят за неработещите камери и неразпитващите гранични служители, че се убедиш , че си късметлийка без карантина.

 

Всъщност - Честит рожден ден  @samuraika !!! Бъди усмихната и късметлийка. Всички вируси - далеч от теб! 

 

ПП Магелнката вече писа, че е помолена от шефовете си да си почива една седмица вкъщи . Как ще й се отрази на финансите се питам ?

Сложих го отново.

Сега трябва да се отваря.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всички пътници, които имат температура над 37 градуса, пристигнали на българските летища, се отклоняват и преминават през медицински прегледи. Това съобщи министърът на здравеопазването Кирил Ананиев, който инспектира работата на термокамерата на Терминал 2 на Летище София. 

 

"Най-критичните полети са от Истанбул, Москва и Доха донякъде", добави той. Всеки пътник, който има висока температура, ще бъде задържан, за да се установи източникът ѝ, каза още министърът.

https://dariknews.bg/regioni/varna/termokameri-na-letishtata-zaradi-koronavirusa-izoliraha-pytnik-ot-kitaj-vyv-varna-snimki-2209779

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам достоверността на новината, но я поствам тук за информация. Новината е от Райко Матеев -живее на Пукет. Предполагам, че някой магеланци го познават. Хубаво е да има и малко по свежи новини:)

"ОТНОВО ДОБРИ НОВИНИ ОТ СТРАНАТА НА УСМИВКИТЕ!
Екип от лекари от престижната болница Rajavithi Hospital, в центъра на Банкок, която е и една и от най-големите в Тайланд, вчера потвърдиха откриването на лекарството против китайския коронавирус. Тестът за вируса Corona 2019, който успешно е прилаган на заболели китайски пациенти повече от 10 дни, винаги е бил положителен. След получаване на лекарствената формула, инфекцията при всички пациенти била неутрализирана в рамките на 48 часа и болестта била напълно преодолявана.
Това било потвърдено и от лабораторията на мемориалната болница на King Chulalongkorn в Банкок, както и от Department of Medical Sciences, (Научния институт за медицински науки и изследвания в Тайланд).
Пратките с двойнокомпонентото лекраство веднага са заминали за провинция Ухан, лечението на всички заболели вече ще е успешно.
Колко е приятно да знаеш, че освен всред усмихнати хора живееш и сред умни!"

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , atrencheva каза:

Здравейте вече от родна земя. Преди час кацнах на летище София.

Добре дошла!

 

преди 28 минути , atrencheva каза:

 Термокамерите НЕ работеха. 

По какво съдиш, че не са работили? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
34 minutes ago, Monika_Koko said:

Не знам достоверността на новината, но я поствам тук за информация. Новината е от Райко Матеев -живее на Пукет. Предполагам, че някой магеланци го познават. Хубаво е да има и малко по свежи новини:)

"ОТНОВО ДОБРИ НОВИНИ ОТ СТРАНАТА НА УСМИВКИТЕ!
Екип от лекари от престижната болница Rajavithi Hospital, в центъра на Банкок, която е и една и от най-големите в Тайланд, вчера потвърдиха откриването на лекарството против китайския коронавирус. Тестът за вируса Corona 2019, който успешно е прилаган на заболели китайски пациенти повече от 10 дни, винаги е бил положителен. След получаване на лекарствената формула, инфекцията при всички пациенти била неутрализирана в рамките на 48 часа и болестта била напълно преодолявана.
Това било потвърдено и от лабораторията на мемориалната болница на King Chulalongkorn в Банкок, както и от Department of Medical Sciences, (Научния институт за медицински науки и изследвания в Тайланд).
Пратките с двойнокомпонентото лекраство веднага са заминали за провинция Ухан, лечението на всички заболели вече ще е успешно.
Колко е приятно да знаеш, че освен всред усмихнати хора живееш и сред умни!"

http://www.khaosodenglish.com/news/2020/02/02/thai-doctors-say-they-cured-patient-of-coronavirus-in-48-hours/

 

Комбинация от 2 лекарства,едното за спин, другото е противогрипно - Тамифлу (айде сега след маските и то ще свърши в аптеките 😉 )  предстои в идните дни да се разбере доколко действа, като отиде на "терен" ...

Връзка към коментар

Миналата седмица писах мейл на училището в което учат децата ми, че във връзка с това, че в класа на децата учат две китайчета, а в училището има около 20-30 китайчета бих се радвал ако училището раздаде въпросници, кой къде е пътувал, срещал ли се е с хора от рисковите региони и т.н.

 

Днес получих мейл, че са съгласували с общината и е взето решение във всички училища в нашия район на родителите да се раздадат въпросници и декларации във връзка с коронавирус.

 

В Европа броят на китайците е над 1 милион и най-големият риск е заразата да влезе през училищата, защото децата спазват по ниска лична хигиена и са склонни на много близък физически контакт. Допълнителен риск е, че много от европейските китайци вероятно са посетили роднините си през празниците или в момента имат гости от Китай по случай китайската нова година...

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

@Topfly не знам как преценяват, кой е с температура, но в 11:30 днес камерите ме работеха. Всички бяхме на едно място. А си идвам от Тайланд през Доха, не е като да не трябва да ме проверяват. Говорих с един от пътниците, негов приятел вчера се е прибрал, искал да се изследва. В медицинска академия му казали, че ако няма симптоми не може. Утре ще се пробвам и аз, ама днес малко ще почивам.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , atrencheva каза:

@Topfly не знам как преценяват, кой е с температура, но в 11:30 днес камерите ме работеха. Всички бяхме на едно място. А си идвам от Тайланд през Доха, не е като да не трябва да ме проверяват. Говорих с един от пътниците, негов приятел вчера се е прибрал, искал да се изследва. В медицинска академия му казали, че ако няма симптоми не може. Утре ще се пробвам и аз, ама днес малко ще почивам.

Инфекциозната клиника на ВМА е оборудвана с всичко необходимо. Добре е да отидеш там, според мен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
7 minutes ago, atrencheva said:

@Topfly не знам как преценяват, кой е с температура, но в 11:30 днес камерите ме работеха. Всички бяхме на едно място. А си идвам от Тайланд през Доха, не е като да не трябва да ме проверяват. Говорих с един от пътниците, негов приятел вчера се е прибрал, искал да се изследва. В медицинска академия му казали, че ако няма симптоми не може. Утре ще се пробвам и аз, ама днес малко ще почивам.

Може и да си се разминала със стартирането на системата.. Ако са верни официалните данни за Тайланд не мисля, че трябва да се сресираш и излишно ходиш при лекар, но ако усетиш симптоми на грип е добре да си имаш едно на ум и да не се лекуваш сама..

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.