Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Канада забранява на всякакви круизи да оперират в нейните териториални води (изобщо не става въпрос за ползване на пристанища) до февруари 2022 г. 

Това изцяло убива круизния бизнес до Аляска за летния сезон тази година. Круизните кораби, регистрирани извън САЩ (в общи линии всички средни и големи плавателни съдове с изключение на Pride of America на NCL, който традиционно си оперира само в Хавай), нямат право да изпълняват круизи, които да започват и да свършват в щатски пристанища, без да са спрели в чужда държава поне веднъж някъде по време на круиза т. е. няма как да се правят круизи от Сиатъл, Сан Франциско или Лос Анжелис до Аляска, без да се спира в Канада (Ванкувър или Виктория).
 

 

  • Харесвам 6
  • Шок 4
Връзка към коментар
преди 18 часа, Роми каза:

Дано нещо се промени, защото иначе ще променям пак плана - за едно пътуване ще ми трябват 2 теста преди панама (пътуване с транзит Амстердам) , после тест преди Колумбия и накрая пак 2 теста . Е много ми се вижда! особено като трябва да променя маршрута в джунглата на Панама! Това пътуване сигурно ще оттече за трети път!

По принцип възможно ли е сухоземно преминаване на панамо-колумбийската граница?

Връзка към коментар
Преди 1 час, ruwenzogy каза:

По принцип възможно ли е сухоземно преминаване на панамо-колумбийската граница?

Няма невъзможни неща и точно там - законът е само този на по-силния. Преди 50-ина години Дариен Гап е минаван и с високопроходимо МПС, после постепенно изчезват граничарите за сметка на играчите от ФАРК, ЕЛН и АУК. Едни от последните трекери (с неуспешен опит), опитали да преминат бяха държани заложници няколко седмици, а последните успешни опити от Колумбия към Панама завършваха неминуемо в панамски затвор. В този век не знам за успешно поземно преминаване, но не съм се и интересувал много. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 часа, ruwenzogy каза:

По принцип възможно ли е сухоземно преминаване на панамо-колумбийската граница?

Плана беше да летим Панама сити- Сан Андрес. Имаме билети, но то като гледам ще се прави промяна пак...

Връзка към коментар

Здравейте,

 

Утре летя за Бразилия, а сега гледам, че ПСР теста, който ми е излязъл в сайта на Рамус, името ми е на Български, а и им казах, че е за чужбина.

 

Според Вас ще имам ли проблем с него?

Връзка към коментар
преди 6 минути , Plamsi каза:

Здравейте,

 

Утре летя за Бразилия, а сега гледам, че ПСР теста, който ми е излязъл в сайта на Рамус, името ми е на Български, а и им казах, че е за чужбина.

 

Според Вас ще имам ли проблем с него?

Този, който излиза на сайта е на български. За английски трябва да отидете на място да ви го издадат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Бръмбар каза:

Този, който излиза на сайта е на български. За английски трябва да отидете на място да ви го издадат.

Благодаря,

 

Предполагам, че ако друг отиде да го вземе няма да е проблем. Поне вчера така ми казаха и в лабораторията.

Връзка към коментар

Този на видеото каца на летище Пиарсън в Торонто, не носи маска, отказва тест и карантина. Обяснява, че имало хиляди глоби за тези неща, но нито една, която да е издържала съд. Видях и видео, че по-късно е арестуван на летището в Монктън, New Brunswick за отказ да носи маска в самолет (което все пак означава, че в Торонто или не са го арестували или са го пуснали). 🙂  Той все пак е в държавата си де, не е като да се опитва да отказва всички тези неща при влизане в чужда държава, така, че ако минава номера, то би било само при завръщане от някъде.
 

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , Plamsi каза:

Благодаря,

 

Предполагам, че ако друг отиде да го вземе няма да е проблем. Поне вчера така ми казаха и в лабораторията.

Да, но трябва да носи паспорта на този, на който ще взема резултата (поне така беше през лятото)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Бръмбар каза:

Да, но трябва да носи паспорта на този, на който ще взема резултата (поне така беше през лятото)

Благодаря за информацията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Канада:

https://travel.gc.ca/travel-covid/travel-restrictions/wizard-start

 

това се получи при мен:

You indicated that you are:

a foreign national
not showing signs and symptoms consistent with COVID-19
not coming from the United States
not travelling for an exempt reason
You will not be allowed to enter Canada, even if you have tested negative for COVID-19 or have received a COVID-19 vaccine.

 

Bermudas:

https://www.gov.bm/coronavirus-travellers

еквивалента на green badges:  https://www.gov.bm/sites/default/files/11645_Traveller Quarantine Continuum_JAN_21_21 (3)_0.pdf

 

Бахрейн

https://www.evisa.gov.bh/VISA/visaInput?nav=A0S&A0S=a

 

Барбадос:

https://www.visitbarbados.org/covid-19-travel-guidelines-2020

https://issuu.com/visitbarbados/docs/btmi_travel_protocols_final_2021?fr=sMjE1NzI5MjYzNDk

 

Ливан:

https://www.mea.com.lb/english/covid19-and-travel/announcements/lebanon-entry-requirements

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Като човек, който най-вече се интересува от документа, който ще получи след ваксиниране, проверих при личната лекарка как мога да се сдобия с такъв. От там ме насочиха към РЗИ, тъй като това не било лекарска услуга. От РЗИ първоначално ме препратиха към личната лекарка, която с ел. подпис може да извади въпросната хартийка. Накрая попаднах на служителка от РЗИ, която ме информира, че всеки, който има електронен подпис, може да влезе в единен информационен портал coronavirus.bg и да си разпечата статуса. С малката подробност, че функционалността щяла да бъде налична след 3 март.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, FlyTraveler каза:

Този на видеото каца на летище Пиарсън в Торонто, не носи маска, отказва тест и карантина. Обяснява, че имало хиляди глоби за тези неща, но нито една, която да е издържала съд. Видях и видео, че по-късно е арестуван на летището в Монктън, New Brunswick за отказ да носи маска в самолет (което все пак означава, че в Торонто или не са го арестували или са го пуснали). 🙂  Той все пак е в държавата си де, не е като да се опитва да отказва всички тези неща при влизане в чужда държава, така, че ако минава номера, то би било само при завръщане от някъде.
 

 

Мъжки вариант на Карън.

Връзка към коментар

Някой знае ли как точно стои въпроса с влизането в България без PCR тест.

Обмислям да отидем на ски за 4 дни до Копаоник, Сърбия от 28.02.2021 до 04.03.2021.

До колкото разбрах Сърбите не ни изискват PCR тест на влизане в Сърбия.

Обаче на влизане в България ако нямаш PCR - тест , следва карантина.

Може да се отмени след направен такъв в рамките на 24ч.

Някой правил ли го е и колко време отнема докато РЗИ ти свалят карантината?

В Сърбия PCR тест се правело само в държавни лаборатории и цената за чужденци е 150Евро, поне така чета в интернет.

Ако направим теста в България на 28.02.2021, кога най-късно можем да се приберем с него в България? - 03.03 или 04.03.

Благодаря предварително,

 

Връзка към коментар
преди 3 часа, mitkot каза:

...

Обаче на влизане в България ако нямаш PCR - тест , следва карантина.

Може да се отмени след направен такъв в рамките на 24ч.

Някой правил ли го е и колко време отнема докато РЗИ ти свалят карантината?

..

 

Аз си направих теста като влезнах в БГ. Към 11:00 в СофияМед , резултата излезе към 16:30 , пратих го на мейла който ми казаха

 

karantina.jpg.7eefedd4190fa9c77893faf34d88f856.jpg

 

По принцип отпадала карантината като им изпратиш мейла (така каза лелката от РЗИ на летището), а те ми потвърдиха че карантината пада по мейла на следващата сутрин към 10.

Връзка към коментар

Снощи около 3ч. се прибрахме в България със самолет. Ние имахме ПСР, но другите нямаха. Около 10 служители на РЗИ очакваха пътниците и ги поставяха под карантина. Най-бързо, без да е бърз тест, резултатът излиза в Рамус кв.Дружба.  Работи всички дни. Пише, че излизат за 4-6 часа. Иначе в Софиямед става до 3 часа, но е доста по-скъпо.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, mitkot каза:

Някой знае ли как точно стои въпроса с влизането в България без PCR тест.

Обмислям да отидем на ски за 4 дни до Копаоник, Сърбия от 28.02.2021 до 04.03.2021.

До колкото разбрах Сърбите не ни изискват PCR тест на влизане в Сърбия.

Обаче на влизане в България ако нямаш PCR - тест , следва карантина.

Може да се отмени след направен такъв в рамките на 24ч.

Някой правил ли го е и колко време отнема докато РЗИ ти свалят карантината?

В Сърбия PCR тест се правело само в държавни лаборатории и цената за чужденци е 150Евро, поне така чета в интернет.

Ако направим теста в България на 28.02.2021, кога най-късно можем да се приберем с него в България? - 03.03 или 04.03.

Благодаря предварително,

 

Според заповедта "9. Директорът на съответната регионална здравна инспекция може да отмени издаденото предписание за поставяне под карантина на лицата по т. 8, при представяне на документ, показващ отрицателен резултат от проведено до 24 часа от влизането в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на COVID19. Предписанието се отменя в срок до 24 часа от представяне на документа, показващ отрицателен резултат от проведеното изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на COVID-19."

Т.е. около 2 дни.

РЗИ Русе се обаждаха по телефона. На мен ми се обадиха обаче чак на 28-мия час от пращането на резултата. На майка ми - на 21-вия.

 

Цитат

Ако направим теста в България на 28.02.2021, кога най-късно можем да се приберем с него в България? - 03.03 или 04.03.

Благодаря предварително,

Ако направиш теста на 28.02, броиш 72 часа от правенето му (макар че на много лаборатории пише само дата, не и час), в които можеш да влезеш в България. Т.е. 28-ми сутринта тест => 03.03 сутринта, преди да изтекат тия часове, най-късно влизане в България. Не знам как стои въпросът с показването на теста, ако не си го взел от лабораторията - хора, бяха писали, че са минали с теста на телефона, но не е ясно колко е официално и има ли шанс някой да се заяде.

Връзка към коментар
преди 6 часа, Яничка каза:

Накрая попаднах на служителка от РЗИ, която ме информира, че всеки, който има електронен подпис, може да влезе в единен информационен портал coronavirus.bg и да си разпечата статуса. С малката подробност, че функционалността щяла да бъде налична след 3 март.

Ти хубаво ще го разпечаташ, но тази хартийка няма да има нито подпис, нито печат. Най-малкото за тях пак трябва да се отиде в РЗИ, иначе си е хвърчащ лист според мен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , chandni каза:

Ти хубаво ще го разпечаташ, но тази хартийка няма да има нито подпис, нито печат. Най-малкото за тях пак трябва да се отиде в РЗИ, иначе си е хвърчащ лист според мен.

Министъра показа сертификата миналата седмица, няма печат и подпис, има QR код с информация за поставените ваксини. 

Друг е въпроса вече какво ще искат държавите, които ще имат облекчен режим на влизане за ваксинирани. Гърците напират за единен ЕС сертификат, да видим какво ще решат в четвъртък. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.