Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Да попитам - чува ли нещо от Щатите за евентуално облекчаване на мерките? Така си мечтая септември за НЮ, евентуално и Маями, Мексико 🙂 Имам едно ваучерче от Spirit, трябва до септември да взема полети, които мога да ползвам до края на годината.

Връзка към коментар

Нищо не чувам, но за българи не е невъзможно, просто не трябва да се минава през Западна Европа. Ако искаш да ползваш ваучери сигурно ще е трудно де.

Аз ги гледам през крив макарон, трябва да седя 2 седмици в Мексико или България преди това...

Връзка към коментар
В момента, neuromancer каза:

Нищо не чувам, но за българи не е невъзможно, просто не трябва да се минава през Западна Европа. Ако искаш да ползваш ваучери сигурно ще е трудно де.

Аз ги гледам през крив макарон, трябва да седя 2 седмици в Мексико или България преди това...

Благодаря за отговора! А дали все още има карантина в НЮ или отпадна? Тест сигурно искат?

Връзка към коментар
преди 29 минути , Eva eva каза:

Благодаря за отговора! А дали все още има карантина в НЮ или отпадна? Тест сигурно искат?

Тест да, за карантина не мога да разбера, но със сигурност има възможност за Test out, тоест правиш си тест и се освобождаваш от карантината. Но това дето го чета е от ноември, и не се прилага ако идваш от съседен щат. Абе нещо ми е много объркано. Ето тук: https://coronavirus.health.ny.gov/covid-19-travel-advisory

@stanislavpp сигурно знае повече.

Обаче забелязвам, че се приемат всякакви тестове освен PCR - антигенен, LAMP, NAAT, TMA, които не ги знам какви са точно, и освен това в IATA пише, че се допускат преболедували, със стар до 90 дена положителен ПСР, това преди май го нямаше

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 часа, Яничка каза:

Накрая попаднах на служителка от РЗИ, която ме информира, че всеки, който има електронен подпис, може да влезе в единен информационен портал coronavirus.bg и да си разпечата статуса. С малката подробност, че функционалността щяла да бъде налична след 3 март.

И защо трябва всичко да е толкова сложно...който няма електронен подпис специално да си изкара ли?

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , feel_the_rush каза:

Една приятелка пътува другата седмица за САЩ, само ПСР искат. Тя има виза и няма да има проблем.

Доколкото разбирам, обаче, е възможно освен общото изискване за представяне на ПСР тест, отделните щати да си поставят тяхни си изисквания. Специално за НЮ има изискване за 3дневна карантина и след това задължение отново да се направи тест. 

https://www.nycgo.com/coronavirus-information-and-resources-for-travelers/

 

И при тях като в ЕСто - всеки с негови си правила и изисквания, чак до ниво щат, област, градче, селце.... Сега така ще стане и с ваксинационния паспорт - едни държави го предлагат, други против... Докато се разберат, ще изчезне вируса 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ню Йорк през декември се посещаваше без проблеми като кацнеш в EWR (Нюарк), вместо JFK. Може да стане сложно според това дали турците или сърбите кацат на Нюарк

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , zhivko7 каза:

И защо трябва всичко да е толкова сложно...който няма електронен подпис специално да си изкара ли?

Не, отиваш при лечния си лекар и той ще ти го изпринти и даде.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , bobole4e каза:

Не, отиваш при лечния си лекар и той ще ти го изпринти и даде.

А тези дето си нямат личен лекар ... се радваме че имаме поне ел.подпис.  Дано няма такива и без двете .

( Зяпах да видя какво има в туй ми ти електронно здравно досие и... личния ми лекар се оказа че му е прекратен договора със Здравна каса, ама през ...2017 . Та с горкия човек така и не можехме да се запознаем :grin: )

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , bobole4e каза:

Не, отиваш при лечния си лекар и той ще ти го изпринти и даде.

Което е абсолютно излишно губене на време и занимавка при положение, че може да се измисли работещ вариант още при самата ваксинация. Да не говорим, че има и хора без лични лекари или в момента се намират в друг град или още куп други възможни причини, поради които биха били затруднени в тази ситуация. Освен това, както се разбра от коментара на @Яничка може и някои от личните лекари да откажат:

 

преди 8 часа, Яничка каза:

Като човек, който най-вече се интересува от документа, който ще получи след ваксиниране, проверих при личната лекарка как мога да се сдобия с такъв. От там ме насочиха към РЗИ, тъй като това не било лекарска услуга.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Според мен в момента е някакъв хаос - нито личните лекари знаят, нито в РЗИ всички са наясно какъв документ и как да дадат. Нека който разбере нещо ново, да споделя.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 44 минути , neuromancer каза:

Ню Йорк през декември се посещаваше без проблеми като кацнеш в EWR (Нюарк), вместо JFK. Може да стане сложно според това дали турците или сърбите кацат на Нюарк

А каква е разликата дали EWR или JFK? Защо на едното може, а на другото не?

Връзка към коментар

Летище EWR е в щат Ню Джърси, не Ню Йорк. В линка горе пише, че за идващи от прилежащите щати няма карантина, и доколкото знам хора са пътували така, но аз личен опит нямам.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 22.02.2021 г. в 14:53, ruwenzogy каза:

По принцип възможно ли е сухоземно преминаване на панамо-колумбийската граница?

Ако те интересува можем да те светнем как се влиза от Еквадор в Колумбия-незаконно.😃

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар


@Eva eva

 

NYS (New York State) имат най-големи рестрикции за влизане (на хартия ). Негативен тест за влизане , след това карантина четири дни  и нов негативен тест за да отпадне , в противен случай карантината е 10 дни. Не важи обаче , ако сте транзит и отивате в съседните щати. 
 

Всичко е много хубаво , но никой не следи изпълнението на заповедта на губернатора , не съм и чул за хотел да иска при чекиране попълнена декларация.На летището, военните питат за декларация , без да искат доказателство за такива , ако човек няма , се попълва на място . 
 

Нито Търкиш , нито Еър Сърбия летят до летище Нюърк , което е в щата Ню Джързи и съответно важат други закони...

 

Някой , ако имат желание за Аляска , вероятно този сезон е момента. При тях отпадат рестрикциите ( голям част от жителите се ваксинират) , цените  на хотели и прочие, няма дълго да се задържат в поносими нива.

 

Travelers from out of state—except for those coming from New York's contiguous states, which are New Jersey, Pennsylvania, Connecticut, Massachusetts and Vermont—and from Level 2 or 3 Travel Health Notice countries must test negative for the coronavirus within three days before their departure from their home state or country. Once staying in New York, travelers must quarantine for three days, then take another Covid-19 test on the fourth day. If the test is negative, the traveler no longer has to remain in quarantine. Travelers who choose not to be tested must remain in quarantine for 10 days though should continue to monitor for symptoms for another four days.
 

https://www.nycgo.com/coronavirus-information-and-resources-for-travelers

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Всъщност аз гледах Търкиш през септември и летят точно до Нюърк, че и са с най-ниската цена...

Да не подкокоросвам де :diablo:

 

Аз май ще се наложи да ходя до Щатите и се чудя дали да предвидя престой в България 14 дни или да чакам ограниченията да отпаднат и да резервирам в последния момент...

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това е нещо съвсем ново , сега погледнах - заложен е полета от края на месец май след 27 годишно прекъсване. 

Благодаря за инфото @neuromancer

 

п.п. да се има предвид , че старта на Истанбул - Нюърк вече беше отложен веднъж с година , и е възможен вариант за преместване на закупилите билети до JFK.

Връзка към коментар
преди 4 часа, stanislavpp каза:

Това е нещо съвсем ново , сега погледнах - заложен е полета от края на месец май след 27 годишно прекъсване. 

Благодаря за инфото @neuromancer

 

п.п. да се има предвид , че старта на Истанбул - Нюърк вече беше отложен веднъж с година , и е възможен вариант за преместване на закупилите билети до JFK.

Ооо това е някаква надежда, аз края на май трябва да летя за Ню Йорк. Следя. 

Връзка към коментар
преди 21 часа, Яничка каза:

Като човек, който най-вече се интересува от документа, който ще получи след ваксиниране, проверих при личната лекарка как мога да се сдобия с такъв. От там ме насочиха към РЗИ, тъй като това не било лекарска услуга. От РЗИ първоначално ме препратиха към личната лекарка, която с ел. подпис може да извади въпросната хартийка. Накрая попаднах на служителка от РЗИ, която ме информира, че всеки, който има електронен подпис, може да влезе в единен информационен портал coronavirus.bg и да си разпечата статуса. С малката подробност, че функционалността щяла да бъде налична след 3 март.

Мисля, че в другата тема за Ковида писахме по въпроса с @antea.

На този сайт:

https://my.his.bg/login

се появява информация за ваксинирането срещу Ковид.

Първо се регистрира първата доза - кога, каква ваксина, кой лекар и кога най-рано трябва да се бие втората доза.

След регистрирането и на втората доза ще се появи и възможността да се изтегли сертификата. 

Който няма електронен подпис има възможността да отиде при личния си лекар. Той има подобна фунционалност т.е. има възможността да види за съответния пациент статуса на ваксините му за ковид и съответно да принтира сертификата, ако е бита и регистрирана и втората доза.

 

Предполагам, че някъде по сайта coronavirus.bg има линк към https://my.his.bg/login и служителката от РЗИ това е искала да каже или това знае.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, Jorro каза:

@Mary знае ли се кога ще обявят новите мерки за Турция след 1.03? 

Обикновено няколко дни преди да свърши месеца. Ако се чуе, че баш ... султанът ще държи реч - тогава ще е.

Лично моето очакване е да удължат още малко срока, но дано ме изненадат приятно.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, lesy каза:

Снощи около 3ч. се прибрахме в България със самолет. Ние имахме ПСР, но другите нямаха. Около 10 служители на РЗИ очакваха пътниците и ги поставяха под карантина. Най-бързо, без да е бърз тест, резултатът излиза в Рамус кв.Дружба.  Работи всички дни. Пише, че излизат за 4-6 часа. Иначе в Софиямед става до 3 часа, но е доста по-скъпо.

С карта на СБА - Съюз на БГ Автомобилистите е 72лв теста в Рамус.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Още една приятна изненада видях днес - чартърен полет до Мадейра (София - Фуншал – София) за началото на месец май.

Полетът е на авиокомпания Voyage Air.

  • Харесвам 12
  • Шок 2
  • Браво 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.