Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Обмислям майските празници една обиколка на Хърватска. Разгледах изискванията и засега ми се струва доста оптимистично. Единствено не знам на връщане (минаваме през Босна и Херцеговина и Сърбия) дали има различни изисквания като идваме от Хърватска за тези 2 държави. Иначе PCRa ще го направим преди да тръгнем да се прибираме. Не мога да намеря инфо как ще ни третират. То преминаването ще е само транзит през тях, но дали това ще е валидно при връщането.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@MayaS, колко е оптимистично положението - музеи, природни паркове, ресторанти? Няколко пъти съм ходил в Хърватска и все не стигнах до пустите Плитвички езера.....

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , vino4erpec каза:

@MayaS, колко е оптимистично положението - музеи, природни паркове, ресторанти? Няколко пъти съм ходил в Хърватска и все не стигнах до пустите Плитвички езера.....

По баш музеи няма да се ходи. По скоро разходки из градовете, природни паркове, забележителности на открито (крепости, църкви ...) Заведенията предлагат храна ако се храниш навън (поне така прочетох). Това за нас ще е достатъчно. Порових още малко и всъщност с тест направен в Хърватска ден преди прибирането ще сме ок да преминем през Б и Х и Сърбия. То така или иначе за БГ ще се прави.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Mary каза:

Няма за какво да се засягам. Просто споделям, че има и такъв вариант, без да казвам предимства и недостатъци, защото смятам, че хората тук са достатъчно знаещи и разбиращи.

В този момент никой не дава сигурност - нито собствена организация, нито наша или чужда фирма. Просто такова е времето.

Колкото до това модератор да се поддаде на такава илюзия ... хм, нека не винги да съм модератор във форума, ако може. Иначе няма да мога да се изкажа в повечето теми. :smile:

И пак лично мнение, а не на модератор - в тези изключително трудни времена за пътуване, ако нямам друг избор, бих пътувала и с агенция, смятайки + и - за конкретния случай.

С написаното от теб все пак си правя извод, че не е добре да споделям такава информация тук, та ще се въздържам вече. Явно се разбира по двусмислен начин споделеното.  

Ееееех, @Mary, колко щеше да е хубаво, агенцията да е твоя! Да видиш, как щяхме да си пътуваме всички с теб:)))):girl_cray2::girl_cray2::girl_cray2:

А относно тези оферти, гледах, че даже, тестовете са ги организирали на половин цена.

Така че, човек може да си избира - дали някой друг да се грижи за всичко или, като нас - ще тръгваме, ама, седя на тръни - дали няма да ми сменят полета, дали няма да ми се забави тестът и пр. И ако имаше възможност, да ползвам нещо организирано, точно щях да го взема, ама за толкова време, никой не прави оферти, за колкото искам аз...

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

@AlexandraKo да споделя, че все за теб се сещам от онези дни. Гледам чартъри до Доминиканската република и се чудя между едни хотели на Riu и Мелия. Та, като видя Мелия и все я свързвам с теб  🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е към момента за Словения. Тъй като сме в червения списък, тест и карантина се избягват при показване на доказателство за прием на втората доза от ваксините на Пфайзер, Модерна (най-малко 7 дни да са минали от втората проба), Астра Зенека (минимум 21 дни).

https://www.gov.si/teme/koronavirus-sars-cov-2/prehajanje-meja/

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 5 минути , Eva eva каза:

@AlexandraKo да споделя, че все за теб се сещам от онези дни. Гледам чартъри до Доминиканската република и се чудя между едни хотели на Riu и Мелия. Та, като видя Мелия и все я свързвам с теб  🙂 

Ами, щото  открай време, все сме там:))))) А ти, който и да избереш, няма да сгрешиш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@neuromancer от чисто женско любопитството какво готвиш ;-))))

@AlexandraKo не се притеснявай всичко ще е ок ...аз чакам с нетърпение снимки от Заха Хадид архитектура...тая жена е невероятна...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , giafil каза:

@neuromancer от чисто женско любопитството какво готвиш ;-))))

@AlexandraKo не се притеснявай всичко ще е ок ...аз чакам с нетърпение снимки от Заха Хадид архитектура...тая жена е невероятна...

 

Надявам се:)))Че такова планче съм спретнала, Заха е началото само...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз не се заяждам. Просто темата е "Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19", така че съм премахнала мненията, които не са по темата. 

 

Предварително се извинявам ако съм засегнала нечии чувства. 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , epetkov каза:

Днес Турция обяви, че удължава мерките до края на март 2021 година. 

Дай официален линк, че сутринта търсих много усърдно и освен едно писмо от Търкиш, труго не намерих.

Не линк към български информационни сайтове.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Mary каза:

Дай официален линк, че сутринта търсих много усърдно и освен едно писмо от Търкиш, труго не намерих.

Не линк към български информационни сайтове.

Все се надявах, че ще можем, поне в Турция да си пътуваме. Ама, май - не.

Днес пристигна депеша, че 17-тото международно дентално изложение в Истанбул, предвидено за април 2021, се отлага за май 2022.

Миналата година, от април, го отложиха за септември, през септември, въобще го канселираха. Ще станат две години, откакто не се е провеждало.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , chandni каза:

И аз не се заяждам. Просто темата е "Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19", така че съм премахнала мненията, които не са по темата. 

 

Предварително се извинявам ако съм засегнала нечии чувства. 

Само обръщам внимание на факта, че по невнимание остави неизяснените въпроси относно готвенето на @neuromancer и сега вече е наложително той да задоволи любопитството на @giafil 😄 

 

И пак да кажа, че е петък, нали... 😛 

  • Смея се 6
Връзка към коментар
В момента, epetkov каза:

Какво мога да  дам аз, освен нещо на руски : цък

Същото това се мотае из няколко турски медии, а вече и в няколко български.

Все още няма нищо официално. Разбира се, много вероятно е да се случи написаното, но засега не е потвърдено.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Mary каза:

Същото това се мотае из няколко турски медии, а вече и в няколко български.

То добре, че нещо се мотае в медиите, защото ако не се мотаеше и го обявят официално в неделя в 12 без 10  много хора ще изреват.

Връзка към коментар

Аз също се надявам да заменим Португалия с Турция по време на великденските празници. В същото време, какво от сегашните мерки очаквате да отпаднат за Турция освен PCR тест като условие за влизане в страната?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Duke каза:

Аз също се надявам да заменим Португалия с Турция по време на великденските празници. В същото време, какво от сегашните мерки очаквате да отпаднат за Турция освен PCR тест като условие за влизане в страната?

В поннеденик ще има заседание на техния Министерски съвет и тогава ще се вземе решение.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 11 минути , Duke каза:

Само обръщам внимание на факта, че по невнимание остави

Хич даже не е по невнимание. Оставих го, понеже втората част от мнението беше поне отчасти по темата обръщение към @AlexandraKo. А @neuromancer знае как да цитира само частта, която е към него и да ѝ отговори в готварската темата. Аз няма как да прехвърля само част от мнението на @giafil там. 🙂

 

И да, петък е за щастие. 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Mary каза:

В поннеденик ще има заседание на техния Министерски съвет и тогава ще се вземе решение.

Аз се надявам да отпаднат тестовете за влизане в Турция, както и този за връщане в България. Останалите мерки в Турция не са проблем, поне според мен. През септември Турция беше превъзходна дестинация с липсата на туристи и именно това се надявам да се случи и по време на великденските празници, за които съм подготвил една обиколка на егейското крайбрежие...

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
На 25.02.2021 г. в 15:04, FlyTraveler каза:

специална допълнителна подготовка на пилотите. Така ли е @дядо Пепи?

Минава се тренировка на симулатор. Това ми е като предпоследна информация.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.