Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 1 минута , Duke каза:

Аз се надявам да отпаднат тестовете за влизане в Турция, както и този за връщане в България. Останалите мерки в Турция не са проблем, поне според мен. През септември Турция беше превъзходна дестинация с липсата на туристи и именно това се надявам да се случи и по време на великденските празници, за които съм подготвил една обиколка на егейското крайбрежие...

А какво не ти допада на майската Португалия? Там едва ли ще е препълнено с туристи, особено пък без английско присъствие.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , Lindt каза:

А какво не ти допада на майската Португалия? Там едва ли ще е препълнено с туристи, особено пък без английско присъствие.

Най-вече неяснотата около пътуването. Както преди време бях писал, имах едни билети на Луфти, които до 31.01. трябваше да презаверя за пътуване в рамките на годината. Първоначалната идея беше за великденски празници в Португалия, но там нещата започнаха да се усложняват и реших да заложа на сигурно, като презаверих билетите за Амстердам за Коледа, че малко да досадим и ние на Младши. Така се роди идеята за великденски празници в Турция със собствен транспорт, за да сме независими от транспортна гледна точка. Имам съставена програма и запазени хотели с право на безплатна отмяна и сега остава да се надявам тестовете да отпаднат...

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, epetkov каза:

Днес Турция обяви, че удължава мерките до края на март 2021 година. 

А какви са мерките до сега? Извинявам се, може и някой да ги е коментирал нагоре, не съм следил темата, но съм планирал една седмица в Анталия именно за края на март. Светнете ме.

Връзка към коментар
преди 1 минута , muchachote каза:

А какви са мерките до сега? Извинявам се, може и някой да ги е коментирал нагоре, не съм следил темата, но съм планирал една седмица в Анталия именно за края на март. Светнете ме.

Влиза се с негативен PCR тест - това, което касае туристите. Иначе за местните има комендантски час - всяка нощ (мисля, че беше от 21 до 5 сутринта), а уикенда - от 21 часа в петък до 5 сутринта в понеделник. Нямат право да излизат без основателна причина (за работа, на лекар и подобни).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 26.02.2021 г. в 19:15, chandni каза:

Влиза се с негативен PCR тест - това, което касае туристите. Иначе за местните има комендантски час - всяка нощ (мисля, че беше от 21 до 5 сутринта), а уикенда - от 21 часа в петък до 5 сутринта в понеделник. Нямат право да излизат без основателна причина (за работа, на лекар и подобни).

+ още:

Заведенията работят само с доставки или храна за вкъщи.

Транспорт между градовете в комендатския час е по-скоро изключение.

Маската е задължителна и навън.

На доста места е необходим HES код дори и за чужденци - включително междуградски транспорт, вътрешни полети и градски транспорт в Истанбул(където картата за транспорт трябва да бъде интегрирана с кода).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сега чета в местните новини, че Грузия отваря на 01.03.2021 в Батуми, а на 08.03.2021 цялата страна - ресторанти, музеи и т.н. Ще има вечерен час обаче - 21:00 - 05:00. Само толкова беше като новина, но вече местните авиокомпании стартираха продажба на билети до там.

 

В момента следя внимателно Португалия и имаше изказване на Президента им, че въпреки добрите резултати от локдауна към момента, ще трябва да продължат по същия начин до Великден, за да спасят лятото и есента. Това ме обнадеждава, че може би ще може да осъществим пътуването си в началото на м.май. Дано!

 

 

 

  • Харесвам 20
Връзка към коментар

От 1 март, Сардиния става първия район в Италия, който е бяла зона.

Тоест отварят всичко - театри, музеи, кафета, барове, ресторанти, които ще сервират и след 18ч, няма вечерен час от 22-5ч

  • Харесвам 17
  • Браво 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Радо каза:

От 1 март, Сардиния става първия район в Италия, който е бяла зона.

Тоест отварят всичко - театри, музеи, кафета, барове, ресторанти, които ще сервират и след 18ч, няма вечерен час от 22-5ч

Сега ако кажат, че и не искат маски  и ... купувам билети :biggrin:

 

Колко малко му трябва на човек - нормалност - и даже не се сеща и за цената на билета да провери :grin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , luba_rizova каза:

И на открито ли? На закрито аз ги преживявявам, на открито обаче... Бойкотирам държавата. 

Прочетох - и на открито :mad:

 

https://www.unionesarda.it/en/articolo/news-sardegna/cagliari/2021/02/27/la-sardegna-passa-in-zona-bianca-ossigeno-per-12mila-bar-e-ristor-136-1120654.html

  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , luba_rizova каза:

И на открито ли? На закрито аз ги преживявявам, на открито обаче... Бойкотирам държавата. 

Хех. Има решения как да си с маска максимално малко поне на открито 😉

 

Не съм гледал цените на билетите. Така или иначе мисля, че само луфтханза летят от София, и те са традиционно скъпи. 

Сега времето май не е чак толкова хубаво - 15ина С, но ще се оправи рано или късно 😉

Така или иначе ти трябва ПСР да влезеш в държавата.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Въпроса е принципен в случая. Маската на открито е меко казано, малоумно решение. Ама хъм, махат всички ограничения, а маските на открито седят. Така ли ще бъде занапред? П. С. Сори за офа, не е по темата. 

ПСР се преживява, разбираем е. Като чета, май ще приемат ваксинирани, ма пак с маски. Абе в ЕС просто няма да е за пътуване доста време още. Както и да е. Да се надяваме на чудо и да ги осени здрав разум в края на пролетта. 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Мисля, че скоро не сме коментирали Доминиканската република - за влизане с чартър не се иска никакъв тест. По хотелите носят маски само в закритите части. В някои хотели правят безплатни ПСР тестове при тръгване, което ще ни е удобно за влизане в България. И сега възниква ГОЛЕМИЯТ въпрос - какво се случва, ако на този тест някой от нас "цъфне" с коронка 🙂 Ще питам понеделник ТА. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 7 минути , Eva eva каза:

Мисля, че скоро не сме коментирали Доминиканската република - за влизане с чартър не се иска никакъв тест. По хотелите носят маски само в закритите части. В някои хотели правят безплатни ПСР тестове при тръгване, което ще ни е удобно за влизане в България. И сега възниква ГОЛЕМИЯТ въпрос - какво се случва, ако на този тест някой от нас "цъфне" с коронка 🙂 Ще питам понеделник ТА. 

https://www.godominicanrepublic.com/newsroom/coronavirus/

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Eva eva каза:

Мисля, че скоро не сме коментирали Доминиканската република - за влизане с чартър не се иска никакъв тест. По хотелите носят маски само в закритите части. В някои хотели правят безплатни ПСР тестове при тръгване, което ще ни е удобно за влизане в България. И сега възниква ГОЛЕМИЯТ въпрос - какво се случва, ако на този тест някой от нас "цъфне" с коронка 🙂 Ще питам понеделник ТА. 

И аз от няколко дни оглеждам дестинацията и поне за сега е ок. Поне там почти всичко по хотелите е открито, та маските почти няма да се налага да се носят.

Само докато дойде ред да се тръгва да не окепазят и те нещо .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

преди 10 минути , Радо каза:

Да, май няма нещо различно от това, което получих като информация от ТА. Така или иначе вероятно няма да рискуваме с тестове там, като се върнем в България ще се тестваме. Или пък отново ще съм карантина 🙂 

 

преди 3 минути , funny каза:

И аз от няколко дни оглеждам дестинацията и поне за сега е ок. Поне там почти всичко по хотелите е открито, та маските почти няма да се налага да се носят.

Само докато дойде ред да се тръгва да не окепазят и те нещо .

Дано, много се надявам и аз. Хубавото е, че може и свободно да се обикаля и разгледа - столицата, о.Саона и разни други интересни места. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 20 часа, Eva eva каза:

Мисля, че скоро не сме коментирали Доминиканската република - за влизане с чартър не се иска никакъв тест. По хотелите носят маски само в закритите части. В някои хотели правят безплатни ПСР тестове при тръгване, което ще ни е удобно за влизане в България. И сега възниква ГОЛЕМИЯТ въпрос - какво се случва, ако на този тест някой от нас "цъфне" с коронка 🙂 Ще питам понеделник ТА. 

Питай за хотелите и пиши, моля, тук или на лично, защото половинката ми е гледал някакви пътувания до там. Аз съм леко на кантар, защото се събират 10дни и не съм сигурна, че ще изтрая толкова на едно място с мъж и дете. Плюс медитирам над цената и рисковете с Ковида... 

Връзка към коментар
преди 27 минути , Coo каза:

Питай за хотелите и пиши, моля, тук или на лично, защото половинката ми е гледал някакви пътувания до там. Аз съм леко на кантар, защото се събират 10дни и не съм сигурна, че ще изтрая толкова на едно място с мъж и дете. Плюс медитирам над цената и рисковете с Ковида... 

Писах им, да видим какво ще отговорят. Съмнявам се да получа адекватен отговор, тъй като ги питах и за други неща и нещо не ни се получи разговорът 😄 Цената никак не е ниска, никога не съм си представяла, че ще дам толкова пари за тази дестинация, но ... това е положението. Хубавото с Доминикана е, че може да се обикаля. Аз затова я предпочетох пред Малдивите. 

И от Италия лоши новини с тези маски по улиците. Все едно пък имам полети аз 😄 Обявявам официално - седми опит за посещение на Бари - неуспешен. 

 

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, Eva eva каза:

седми опит за посещение на Бари - неуспешен. 

Имам предложение: не купувай повече билети за Бари и те уверявам, че нещата ще се подобрят. Тогава двете ще си купим, за да идем най сетне 😏

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 5 минути , Цвете каза:

Имам предложение: не купувай повече билети за Бари и те уверявам, че нещата ще се подобрят. Тогава двете ще си купим, за да идем най сетне 😏

Нали, и аз това си мислех днес 🙂 Така с тези билети само разочарования. Спирам с билетите 🙂 Ако и това не проработи, вече викаме неволята 🙂 Нали, @Ivko🙃

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 51 минути , Eva eva каза:

Нали, и аз това си мислех днес 🙂 Така с тези билети само разочарования. Спирам с билетите 🙂 Ако и това не проработи, вече викаме неволята 🙂 Нали, @Ivko🙃

Еми ако бъда поканен при следваща покупка на билети...може и да станат нещата.

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Някой да знае какво е положението в Аржентина? Рестрикции, карантини? Там (или Чили) ще ми е първи полет отвъд океана, планирам за края на годината и искам да знам накъде духа вятъра в настоящия момент. За Чили знам, че са затворени 1 година вече, да са живи и здрави. Но за Аржентина нямам информация, опитах се да намеря нещо, ама... Благодаря. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Японското правителство отмени извънредното положение, свързано с коронавируса, в шест префектури извън района на Токио седмица по-рано от първоначално планираната дата заради подобряване на епидемиологичната ситуация, съобщи агенция Киодо.

.................

Очаква се японското правителство да проведе заседание в петък, за да реши дали извънредното положение може да бъде отменено в цялата страна на 7 март.

 

https://bntnews.bg/news/yaponiya-otmenya-izvanrednoto-polozhenie-v-6-prefekturi-1098031news.html

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.