Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 1 минута , MayaS каза:

Когато сте били в карантина незвисимо дали болен, контактен, завърнал се от пътуване винаги ли трябва да се пише на РЗИ за освобождаване от карантината. Кога е най добре да им се пише в последния от карантината ден или на следващия?

 

Ако трябва да се пише винаги е по-добре да е предния ден, за да може докато се натутат да е точно момента за отпадане на карантината :yes:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, jul каза:

Някой знае ли дали РЗИ освобождават от карантина в почивните дни? Примерно Верикден. Не би ми харесало да съм арестувана до 5 май, ако се прибирам примерно на 1-2.

Лелката от РЗИ на летището каза, че карантината отпада от момента в който е пратен мейла с негативния резултат. 

Не, че изобщо РЗИ се занимават с хората дали са под карантина или не...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Vency каза:

Не, че изобщо РЗИ се занимават с хората дали са под карантина или не...

Напротив, занимават се и ходят на проверка. Гарантирам ти... :girl_wink:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , chandni каза:

Напротив, занимават се и ходят на проверка. Гарантирам ти... :girl_wink:

 

преди 5 минути , Tesh каза:

Мен ме проверяха 5 пъти. 

Това в последните 1-2 месеца ? 

Брех.. да не повярва човек. Имам поне 5-6 човека близки които бяха под карантина последният месец.. и ни вопъл, ни стон от РЗИ.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Vency каза:

 

Това в последните 1-2 месеца ? 

Брех.. да не повярва човек. Имам поне 5-6 човека близки които бяха под карантина последният месец.. и ни вопъл, ни стон от РЗИ.

Едва ли има нормален който иска да плаща 5 бона глоба и да го съдят, досиета и т.н.

Връзка към коментар
преди 59 минути , Vency каза:

 

Това в последните 1-2 месеца ? 

Брех.. да не повярва човек. Имам поне 5-6 човека близки които бяха под карантина последният месец.. и ни вопъл, ни стон от РЗИ.

В махалата, дето ми е кабинетът, няколко семейства бяха в карантина и никой не ги провери , но те си бяха съзнателни и си спазиха срока. Особено в пиков момент, нямат ресурс, ни РЗИ, ни Полиция. Да не разправям, че сега баш е и отчетен период за всичките стъкмистики, та РЗИ са бая заети - нали трябва да си оправдаят заплатите, та ходенето, по на хората къщите е на заден план:)),)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, MayaS каза:

Когато сте били в карантина незвисимо дали болен, контактен, завърнал се от пътуване винаги ли трябва да се пише на РЗИ за освобождаване от карантината. Кога е най добре да им се пише в последния от карантината ден или на следващия?

 

Не мисля, че като си болен или контактен се пише на РЗИ. По-скоро само ако искаш предварително сваляне на карантината след пътуване (с тест, правен 24 часа от влизането в страната)...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 27 минути , Victoria каза:

Не мисля, че като си болен или контактен се пише на РЗИ. По-скоро само ако искаш предварително сваляне на карантината след пътуване (с тест, правен 24 часа от влизането в страната)...

Ама как не се пише? Това е задължение  на ОПЛ или, който прави теста - положителните се докладват в РЗИ. Поне така е редно, а какво се прави, не знам.

Връзка към коментар
преди 5 минути , AlexandraKo каза:

Ама как не се пише? Това е задължение  на ОПЛ или, който прави теста - положителните се докладват в РЗИ. Поне така е редно, а какво се прави, не знам.

Аз бях с карантина след пътуване. Нито някой ме провери, нито съм писала да ме освобадят от карантина. Според мен става автоматично - след изтичане на 10-ия ден. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 25 минути , AlexandraKo каза:

Ама как не се пише? Това е задължение  на ОПЛ или, който прави теста - положителните се докладват в РЗИ. Поне така е редно, а какво се прави, не знам.

Мисля, че @Victoria има предвид, че самия заразен не пише нищо на никого. Положителните резултати влизат в някаква система и който трябва има достъп и ги вижда, съответно натам по протокол. Доколкото знам, само полиция проверява/посещава карантинираните, РЗИ дава предписания, които вече се изпращат и по имейл( в началото се връчваха лично, ако не се лъжа). Иначе при изтичане на карантината тя отпада автоматично, само внимателно си бройте дните кой е първи и кой включително.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 43 минути , bobole4e каза:

Мисля, че @Victoria има предвид, че самия заразен не пише нищо на никого. Положителните резултати влизат в някаква система и който трябва има достъп и ги вижда, съответно натам по протокол. Доколкото знам, само полиция проверява/посещава карантинираните, РЗИ дава предписания, които вече се изпращат и по имейл( в началото се връчваха лично, ако не се лъжа). Иначе при изтичане на карантината тя отпада автоматично, само внимателно си бройте дните кой е първи и кой включително.

Да, това имах предвид. Понеже питането беше свързано с освобождаване от карантина не уточних, а май трябваше. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, bobole4e каза:

Доколкото знам, само полиция проверява/посещава карантинираните, РЗИ дава предписания

При нас точно от РЗИ минаха да ни проверят, казаха, че и от РПУ-то щели да минат, но последните така и не се появиха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Lyubina каза:

А моята приятелка във Варна, докато беше болна, от полицията три пъти минаха да я проверят (за период от две седмици). 

Ми така като са им читави адресите.

Моя е такъв че и да иска полицая, РЗИ, и т.н няма да ме намери . На един адрес сме 100-тина къщи ( цялата вилна зона по-точно ) . Пък и такъв е по лична карта , не лъжем :grin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

PCR тестовете за пътуване в Турция остават до 14 април 2021 г. Ако не последва ново преразглеждане, от 15 април българските граждани ще могат да влизат в Турция без PCR тест.

https://bgtourism.bg/04032021-pcr-test-turkey/?fbclid=IwAR0RPGPjCFeUJaZMiGrgfsEPOwZSdBW_4ux2A1q-AD6t80Hu3IlcRuN4hac

 

  • Харесвам 9
  • Шок 1
Връзка към коментар

MSC дават сериозна заявка да започнат регулярни круизи от март по средиземноморието. Costa също. Много се надявам, че ще има и карибски круизи през август-септември. Засега се продават, има ги в графика.

В тази връзка започвам с плаха надежда да правя хипотетични планове за пътуване до Щатите и круиз от Маями. Мисля да летим до Маями през Истанбул, след това круиз.  Предполагам, че ще е възможно да минем с един PCR за полета и круиза. След това планирам да прекараме няколко дни в Маями и полет Маями - НЮ. Ако в НЮ остане карантината вероятно ще летим със Spirit от Маями/FLL до Newark. Няколко дни в НЮ и връщане през Истанбул.  Не съм сигурна доколко е разумно да се планира карибски круиз за края на август, но след като го предлагат от MSC явно не е опасно.

Така ще ползвам ваучерите за MSC и Spirit, които имам.

Какво е положението в момента в Маями и НЮ - работят ли ресторанти, някакви други ограничения има ли, маски по улиците носят ли се? Надявам се, че не бъркам нещо от гл. т. на ограниченията при пътуване и този план би бил изпълним. Разбира се, всички планове в момента са базирани на актуалната обстановка и изисквания. Дано има положителни промени 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всичко за Ню Йорк на достъпен език

 

https://www.cnn.com/travel/article/new-york-city-travel-covid-19/index.html

 

П. П.  Набива се на очи, че Ню Йорк маха изискването за тест и карантина към всички ваксинирани посетители от останалите щати. 

 

Всичко за Маями :

 

https://www.miamibeachfl.gov/coronavirus/

 

Носенето на маски е задължително в обществения транспорт, масови прояви и затворени пространства и за двата града.  

 

Връзка към коментар
преди 31 минути , stanimir каза:

Всичко за Ню Йорк на достъпен език

 

https://www.cnn.com/travel/article/new-york-city-travel-covid-19/index.html

 

П. П.  Набива се на очи, че Ню Йорк маха изискването за тест и карантина към всички ваксинирани посетители от останалите щати. 

 

Благодаря за информацията. Съвпада с това, което аз намерих. Не планирам да се ваксинираме с младежа /с него ще пътувам, евентуално/, затова най-логично ми се струва да кацнем на Newark и от там да влезем.

"Masks are mandatory in public, however, and social distancing guidelines must be adhered to at all times." Това дали трябва да се разбира, че маските са задължителни и по улиците? На live cam виждам, че хората носят маски 😞 За Маями май положението е подобно - намерих някакви новини, че е задължително носенето на маски и по улиците 😞 

За затворените пространства, транспорт, магазини - ясно. За откритите ме интересува - паркове, улици, плаж 🙂 

Връзка към коментар

"18.02.2021 :

New York State  (NYS)  law  requires  everyone  over age  2  who can  medically  tolerate  a  face  covering  to wear  one  when  in  public  if unable  to  maintain  at least 6  feet  of  distance  from  others.  Examples  include walking  on a  busy  street,  shopping  in  stores,  seeing  your  doctor,  dining  at  a  restaurant  (when  not eating  or drinking),  going  to  your  place  of  worship  or  attending  a  gathering.  You  must  wear  a face covering  at  all  times  when  riding  public  transportation,  such  as  the  subway,  ferry,  bus,  taxis  and  car services."

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Познат е пътувал в петък до Меминген.На летището са му направили безплатен ПСР тест,като по този начин е избегнал карантина.Летял е обратно в неделя и е влязъл в Бг с този тест.Само не разбрах кога му е излязъл резултата и как го е получил.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 28 минути , stanimir каза:

"18.02.2021 :

New York State  (NYS)  law  requires  everyone  over age  2  who can  medically  tolerate  a  face  covering  to wear  one  when  in  public  if unable  to  maintain  at least 6  feet  of  distance  from  others.  Examples  include walking  on a  busy  street,  shopping  in  stores,  seeing  your  doctor,  dining  at  a  restaurant  (when  not eating  or drinking),  going  to  your  place  of  worship  or  attending  a  gathering.  You  must  wear  a face covering  at  all  times  when  riding  public  transportation,  such  as  the  subway,  ferry,  bus,  taxis  and  car services."

 

 

Благодаря още веднъж, че се разрови 🙂 

Ще помисля дали ще мога да се пречупя с тези маски, особено август, ще е неприятно. Вариант е и от кафе на кафе, ще може да се стои на открито. 

Хубавото е, че поне на теория пътуването е възможно 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , Eva eva каза:

Благодаря още веднъж, че се разрови 🙂 

Ще помисля дали ще мога да се пречупя с тези маски, особено август, ще е неприятно. Вариант е и от кафе на кафе, ще може да се стои на открито. 

Хубавото е, че поне на теория пътуването е възможно 🙂

До август много вода ще изтече... Може и без ваксина и тест да се пътува! 🤗

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Eva eva каза:

Благодаря за информацията. Съвпада с това, което аз намерих. Не планирам да се ваксинираме с младежа /с него ще пътувам, евентуално/, затова най-логично ми се струва да кацнем на Newark и от там да влезем.

"Masks are mandatory in public, however, and social distancing guidelines must be adhered to at all times." Това дали трябва да се разбира, че маските са задължителни и по улиците? На live cam виждам, че хората носят маски 😞 За Маями май положението е подобно - намерих някакви новини, че е задължително носенето на маски и по улиците 😞 

За затворените пространства, транспорт, магазини - ясно. За откритите ме интересува - паркове, улици, плаж 🙂 

В Ню Йорк брат ми и семейството му като се разхождат са без маски, но ако се разминават с други хора наблизо си ги слагат.

преди 6 часа, funny каза:

Ми така като са им читави адресите.

Моя е такъв че и да иска полицая, РЗИ, и т.н няма да ме намери . На един адрес сме 100-тина къщи ( цялата вилна зона по-точно ) . Пък и такъв е по лична карта , не лъжем :grin:

Мисля си че по далеч от околовръсното просто не им се ходи. Сина е болен и от 1 седмица е в карантина, мъжа ми понеже е контактен го регистрира и той се води в карантина, засега никой не е дошъл да проверява. Е има още 1 седмица за сина, така че не се знае.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.