Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

"Гърция има амбицията, ако го позволи епидемичната ситуация, да отвори вратите си за международен туризъм до 14 май, заяви днес гръцкият министър на туризма Харис Теохарис на Берлинското международно туристическо изложение ITB 2021, което се провежда в дигитален формат, предаде АНА-МПА.

До тогава ще бъде разгледана възможността за пилотно отваряне, вероятно в началото на април, със страни от ЕС, както и с други страни, които са напреднали в процеса на ваксинация срещу коронавирус, като Израел. Теохарис подчерта, че всички тези планове ще се реализират съобразно с условията, които диктува пандемията.

Министърът се обърна към потенциалните посетители на страната и ги увери, че Гърция е напълно готова да ги посрещне с един цялостен здравен протокол за лятото на 2021 г. В тази рамка туристите ще бъдат добре дошли при три условия:
- да са ваксинирани,
- да имат антитела или
- да представят отрицателен тест за коронавирус.

Освен това туристите ще бъдат подлагани на случайни тестове, както и миналото лято, с тази разлика, че тези тестове ще бъдат бързи. Това означава, че тестваните няма да се налага да бъдат изолирани за 24 часа. Ако бъде установена положителна проба, туристите ще бъдат настанявани в подходящи центрове на разноски на гръцката държава."

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , stanimir каза:

Министърът се обърна към потенциалните посетители на страната и ги увери, че Гърция е напълно готова да ги посрещне с един цялостен здравен протокол за лятото на 2021 г. В тази рамка туристите ще бъдат добре дошли при три условия:
- да са ваксинирани,
- да имат антитела или
- да представят отрицателен тест за коронавирус.

Освен това туристите ще бъдат подлагани на случайни тестове, както и миналото лято, с тази разлика, че тези тестове ще бъдат бързи. Това означава, че тестваните няма да се налага да бъдат изолирани за 24 часа. Ако бъде установена положителна проба, туристите ще бъдат настанявани в подходящи центрове на разноски на гръцката държава."

Сегашният режим с ПСР не е ли относително същия?  Новият режим включва още от същото - вероятно изглежда като облекчение ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Радо каза:

Сегашният режим с ПСР не е ли относително същия?  Новият режим включва още от същото - вероятно изглежда като облекчение ...

Е вече ще ни пускат и със сертификат за ваксинация и/или тест за антитела. 

Връзка към коментар

Искам да попитам към запознатите с обстановката в момента в България- ако се приберем в България от Малдивите или Дубай все още е нужен само отрицателен тест?

И по важното понеже по една или друга причина дъщеря ни все още  няма българско гражданство , правилно ли разбирам, че тя също може безпроблемно да се прибере с нас и е нужен отрицателен тест и няма да се налага да е под карантина ?

Връзка към коментар

МАЛКО ИНФО ЗА ЗЛОРАДСТВАЩИТЕ ПО ЗАНЗИБАР. 
НЕ, НЯМА ПАНДЕМИЯ!
Най-много чартъри до Занзибар има туроператорът ХХХ. "До момента сме осъществили 6 полета, от които нямаме нито един завърнал се и тестван у нас с положителен резултат за коронавирус. 
При пристигането на летище София директно водят туристите в лаборатория. От близо 1000 човека само един е извикан за повторен тест. Туроператорът получава обобщена справка за резултатите на всеки полет."
 

 

Взето от фейсбук. 

Редактирано от Mary
Премахмане име на агенция.
  • Харесвам 9
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Velyana каза:

Искам да попитам към запознатите с обстановката в момента в България- ако се приберем в България от Малдивите или Дубай все още е нужен само отрицателен тест?

И по важното понеже по една или друга причина дъщеря ни все още  няма българско гражданство , правилно ли разбирам, че тя също може безпроблемно да се прибере с нас и е нужен отрицателен тест и няма да се налага да е под карантина ?

https://coronavirus.bg/bg/758 По принцип това е самата заповед - т.2а, т.5, т. 6 май са тези, които те интересуват. Ако попадате  като гражданство в страните от 2а (предполагам е така, но все пак е по-добре да провериш сама списъка, тъй като не те познавам) - може да влезете с отрицателен тест.

Иначе условието за влизане БЕЗ предварителен тест с налагане на карантина (и евентуален последващ тест) е описано в т. 8 и 9. То по принцип не важи за чужди граждани (освен постоянно пребиваващите), но пък е написано "българските граждани... и членове на техните семейства".

 

 

Едит: Всъщност и в 2а се съдържа "и членовете на техните семейства". 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, slujitel каза:

Болни със сигурност има, но са много по малко отколкото в държавите,  в които се всява страх и паника от сутрин до вечер. 

От цялата работа разбрах, че хората от другите държави се заразяват и умират, защото ги плашат по телевизора. Това ще е първата подобна болест. Сега, че в Африка 90 процента от хората са до 50 години разбирам се няма значение.

 

И в България по същата причина смъртността беше 15 процента нагоре:)

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Victoria каза:

https://coronavirus.bg/bg/758 По принцип това е самата заповед - т.2а, т.5, т. 6 май са тези, които те интересуват. Ако попадате  като гражданство в страните от 2а (предполагам е така, но все пак е по-добре да провериш сама списъка, тъй като не те познавам) - може да влезете с отрицателен тест.

Иначе условието за влизане БЕЗ предварителен тест с налагане на карантина (и евентуален последващ тест) е описано в т. 8 и 9. То по принцип не важи за чужди граждани (освен постоянно пребиваващите), но пък е написано "българските граждани... и членове на техните семейства".

 

 

Едит: Всъщност и в 2а се съдържа "и членовете на техните семейства". 🙂

Благодаря , аз я четох , но те така ги пишат тея заповеди, много сложни за блондинки 🤪 Всъщност и двамата с мъжа ми сме българи, но все още не сме оправили документите на детето и тя има само немски паспорт.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Velyana каза:

Благодаря , аз я четох , но те така ги пишат тея заповеди, много сложни за блондинки 🤪 

Министерството на здравеопазването има телефон за въпроси, свързани с вируса, ние им звъняхме като пътувахме, вдигнаха почти веднага и ни отговориха компетентно, дори доколкото си спомням, споменаха нещо, че деца до 2 г. може без тест, това беше преди време обаче... Просто звънни да попиташ 😊

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , slujitel каза:

МАЛКО ИНФО ЗА ЗЛОРАДСТВАЩИТЕ ПО ЗАНЗИБАР. 
НЕ, НЯМА ПАНДЕМИЯ!
Най-много чартъри до Занзибар има туроператорът ХХХ. 

Не се хаби, злорадстващите победиха, на принципа на Аз сакам Вуте да е зле съм убедена, че ще въведат задължителната карантина. Който бил, бил. Кака се ожени. 

  • Харесвам 11
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

"Гърция има амбицията, ако го позволи епидемичната ситуация, да отвори вратите си

Много добре звучи, само не разбрах каква трябва да е епидемичната ситуация. 

 

Иначе у наш'та селска община заразата пълзи динамично - вече има около 250 карантинирани от РЗИ-то.  

Връзка към коментар
преди 22 минути , Velyana каза:

Благодаря , аз я четох , но те така ги пишат тея заповеди, много сложни за блондинки 🤪 Всъщност и двамата с мъжа ми сме българи, но все още не сме оправили документите на детето и тя има само немски паспорт.  

Нямате проблеми за влизането с направен предварителен PCR тест (което мисля, че ти беше изначалният въпрос) като граждани на България и Германия. Също да наблегна, че тестът трябва да е PCR, а не антигенен, но това вярвам ти е ясно.

 

 

А за другия вариант мисля, че не питаш, ама все пак - би трябвало и с него (карантина и евентуален последващ PCR тест) да нямате проблеми, но там дъщеря ви трябва да разчита на текста с членовете на семейството, което би трябвало да е ок, просто бих имала едно наум и за всеки случай бих се допитала до някоя институция.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 39 минути , Victoria каза:

Нямате проблеми за влизането с направен предварителен PCR тест (което мисля, че ти беше изначалният въпрос) като граждани на България и Германия. Също да наблегна, че тестът трябва да е PCR, а не антигенен, но това вярвам ти е ясно.

 

 

А за другия вариант мисля, че не питаш, ама все пак - би трябвало и с него (карантина и евентуален последващ PCR тест) да нямате проблеми, но там дъщеря ви трябва да разчита на текста с членовете на семейството, което би трябвало да е ок, просто бих имала едно наум и за всеки случай бих се допитала до някоя институция.

Да и втория вариант го мислех, след като се върнем да направим тест, но малката като няма български документи може и да е проблем. Но утре ще звънна в МЗ и в РЗИ за да попитам. 
Благодаря все пак за информацията ☺️

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има ли някой информация за развитието на числата на заразените и мерките като цяло в регион Лацио, по-специално Рим? Смятам да се метна за едно великденско турче до там (католическия Великден). Тестът не ме притеснява, както и маските. Въпросът е ако тръгнат да се вдигат много числата, да не хлопнат тотално кепенците. Че ресторантите затварят в 18 също ми е ясно.

 

Быт Древнего Рима | Пикабу

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , ivailo_radev каза:

Има ли някой информация за развитието на числата на заразените и мерките като цяло в регион Лацио, по-специално Рим? Смятам да се метна за едно великденско турче до там (католическия Великден). Тестът не ме притеснява, както и маските. Въпросът е ако тръгнат да се вдигат много числата, да не хлопнат тотално кепенците. Че ресторантите затварят в 18 също ми е ясно.

 

 

Ето тук има ъпдейтната информацията по зони и кой регион в коя зона попада. Лацио в момента е жълта зона, което значи не много зле май : https://www.romeing.it/italy-covid-19-new-restrictions/

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , funny каза:

Ето тук има ъпдейтната информацията по зони и кой регион в коя зона попада. Лацио в момента е жълта зона, което значи не много зле май : https://www.romeing.it/italy-covid-19-new-restrictions/

 

Grazie, grazie 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От днес полицейски час в Северна Македония между 22 и 5 ч.

Страната продължава да си е напълно отворена за външни посетители без тестове и карантини.

 

https://coronavirus.bg/bg/news/1462

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Опитвам се да разбера може ли да се премине без ПСР тест от Италия през Словения, Хърватска и Сърбия до България с кола. Вероятно ще се наложи да се преспи някъде по пътя.

Връзка към коментар
преди 18 часа, Velyana каза:

но малката като няма български документи може и да е проблем.

Ти и съпругът ти сте български граждани, така че можете да се освободите от карантина с негативни PCR тестове, а малката влиза в графата "...и членове на техните семейства". В тази графа влизат и чужди граждани, женени/омъжени за български граждани. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Цвете каза:

Опитвам се да разбера може ли да се премине без ПСР тест от Италия през Словения, Хърватска и Сърбия до България с кола. Вероятно ще се наложи да се преспи някъде по пътя.

През Словения май не може да се мине, но през Хърватска може би не е необходим ПСР: https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212, ако си транзит.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

О

преди 2 часа, Цвете каза:

Опитвам се да разбера може ли да се премине без ПСР тест от Италия през Словения, Хърватска и Сърбия до България с кола. Вероятно ще се наложи да се преспи някъде по пътя.

Според това откъде тръгвате, вижте и дали би ви устройвало с ферибот до Албания. Там, както и в Македония, със сигурност не искат тестове.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ще съм доволен ограниченията, свързани с влизане в Украйна (48ч) и Кения (72ч) или да се запазят или да се подобрят, независимо че към момента България се води в червена зона. Поне не се предвижда карантина към момента. 

Връзка към коментар
14 minutes ago, Velyana said:

От 22.03 България е в списъка с рискови държави за Швейцария. Всички пристигащи от България ще подлежат на 10 дневна карантина.

От злоба го направиха. 

  • Смея се 9
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.