Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 8 минути , stanimir каза:

От злоба го направиха. 

Незнам те дали от злоба го направиха, ама аз рязко се озлобих 😂😂 провалиха ми за втори път плановете за Малдивите и България 😡 Имам само два дни да измисля друга дестинация🌞

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Не съм гледал изискванията за влизане в Англия, въпроса ми е следния:

Теоретично ако кацаш на Хийтроу,  отиваш до Гетуик - технически си транзит, ако правилно разбирам, най-малкото имаш не голям престой (правя аналогия с част от държавите в ЕС, не знам дали е така) - и от Гетуик в западна посока. 

Необходим ли е ПСР, тест някакъв, Lamp или там каквито модели има?
 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Новина от последния час . Да се отбележи че е в сила поне... за тази нощ... евентуално ... ако няма извънредно заседание  !!!

 

image.png.ec209a2d401f052e8c7bd9126e94ba25.png

 

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/vryshtashtite-se-ot-zanzibar-niama-da-podlezhat-na-karantina-2263262?fbclid=IwAR0E106K5tS-j4X-mRqU2R9y6W2-R-5BsI06TCwJKMt3bYNcXhjBbR7OBSw

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 58 минути , Velyana каза:

Незнам те дали от злоба го направиха, ама аз рязко се озлобих 😂😂 провалиха ми за втори път плановете за Малдивите и България 😡 Имам само два дни да измисля друга дестинация🌞

https://magelanci.com/forums/topic/15653-ограничения-при-пътувания-свързани-с-covid-19/?do=findComment&comment=489089

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 1 минута , funny каза:

Викаш вместо Малдивите  - Северна Македония :biggrin: 

Като си тръгнала на хоремаг, ама хоремагът е затворен, щеш-не щеш ще идеш на ресторант, нали така? 

  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 9 минути , Velyana каза:

А какво е положението на Канарските острови в момента? Трябва ли да се носят маски и заведенията отворени ли са?

някой има ли инфо?

Ето една доста детайлна информация : https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Радо каза:

Не съм гледал изискванията за влизане в Англия, въпроса ми е следния:

Теоретично ако кацаш на Хийтроу,  отиваш до Гетуик - технически си транзит, ако правилно разбирам, най-малкото имаш не голям престой (правя аналогия с част от държавите в ЕС, не знам дали е така) - и от Гетуик в западна посока. 

Необходим ли е ПСР, тест някакъв, Lamp или там каквито модели има?
 

 

Абсолютно за всички се иска тест преди полета, но може и антигенен, стига да отговаря на следното:

 

The test must meet performance standards of ≥97% specificity, ≥80% sensitivity at viral loads above 100,000 copies/ml.

 

И да си го пише на резултата.

Доколкото знам, дори да си транзит, пак се водиш в карантина, и ако транзита ти включва няколко нощувки, на втория ден вероятно пак ще искат нов тест (който си плащаш), не съм съвсем сигурна, но мисля, че го мернах на сайта на Хийтроу...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Velyana каза:

От 22.03 България е в списъка с рискови държави за Швейцария. Всички пристигащи от България ще подлежат на 10 дневна карантина.

   Благодаря ти !  След  Alpe d'huez което не стана 2-ра поредна година  ни  пропаднаха и 15 дни ски във Verbier . Трябваше да заминем на 19.03 . Почвам с анулациите 🙂  . 

Това за Малдивите не го разбрах . Какво те спира . 

Връзка към коментар
преди 1 минута , ivooo каза:

   Благодаря ти !  След  Alpe d'huez което не стана 2-ра поредна година  ни  пропаднаха и 15 дни ски във Verbier . Трябваше да заминем на 19.03 . Почвам с анулациите 🙂  . 

Това за Малдивите не го разбрах . Какво те спира . 

Иво вие ще влезете без проблем и карантина след като сте от 19.03

Новото изискване влиза в сила от 22.03

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
В момента, ivooo каза:

   Благодаря ти !  След  Alpe d'huez което не стана 2-ра поредна година  ни  пропаднаха и 15 дни ски във Verbier . Трябваше да заминем на 19.03 . Почвам с анулациите 🙂  . 

Това за Малдивите не го разбрах . Какво те спира . 

Живеят в Швейцария и след Малдивите, като рискова дестинация, подлежат на карантина.

 

Жалко за ските! Отивайте на море, че няма какво интересно да чета 😉

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 11 минути , ivooo каза:

   Благодаря ти !  След  Alpe d'huez което не стана 2-ра поредна година  ни  пропаднаха и 15 дни ски във Verbier . Трябваше да заминем на 19.03 . Почвам с анулациите 🙂  . 

Това за Малдивите не го разбрах . Какво те спира . 

Ами и Малдивите и България са в рисковите държави за Швейцария и като  се върнем ще трябва да сме в карантина. И тъкмо купихме билети за Малдивите и ги обявиха за рискова държава, след това решихме да минем през България да избегнем карантината и хоп и тя в рисковите държави 😭😭😭  
 

А вие на 19 ще влезнете без проблем и без карантина, само с антигенен или PCR тест. Карантината влиза в сила от 22.03

https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/liste.html#1333144106

  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , Velyana каза:

Ами и Малдивите и България са в рисковите държави за Швейцария и като  се върнем ще трябва да сме в карантина. И тъкмо купихме билети за Малдивите и ги обявиха за рискова държава, след това решихме да минем през България да избегнем карантината и хоп и тя в рисковите държави 😭😭😭  

Остава ви Мексико, Доминиканска република или Занзибар. Освен Северна Македония де, тя винаги е опция :yes:

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 23 минути , funny каза:

Остава ви Мексико, Доминиканска република или Занзибар. Освен Северна Македония де, тя винаги е опция :yes:

На мъжа ми фризьора е македонец и още януари месец каза, че пандемията в Македония е приключила и че там няма вече Ковид😂 може би е идеалната дестинация в момента 😂

Сега гледаме Доминикана☺️

преди 34 минути , Lindt каза:

Стига, и без друго не ви се ходеше 🤭 Дай списъка със зелените райони да ти изберем интересна дестинация, че няма време. 

То и ние сме с претенции де, че аз съм в седмия месец бременна и сме с дете на 1 година 😂😂 Хем да  е топло, да е с директен полет, ама да не е много дълъг😂 Но сега гледаме Доминикана. 
и добре, че е форума и отзивчивите съфоромци да дават идеи и съвети 😍

  • Харесвам 8
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Velyana каза:

пндемията в Македония е приключила и че там няма вече Ковид

Ооо много ясно че е така. То и ваксините те ги измислиха ама ги прикриват под различни имена и националности, чисто за разнообразие на хората. Маркетингов трик 😉

 

  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 32 минути , Velyana каза:

На мъжа ми фризьора е македонец и още януари месец каза, че пандемията в Македония е приключила и че там няма вече Ковид😂 може би е идеалната дестинация в момента 😂

Сега гледаме Доминикана☺️

То и ние сме с претенции де, че аз съм в седмия месец бременна и сме с дете на 1 година 😂😂 Хем да  е топло, да е с директен полет, ама да не е много дълъг😂 Но сега гледаме Доминикана. 
и добре, че е форума и отзивчивите съфоромци да дават идеи и съвети 😍

Не че нещо, ама и Македония, и Албания, и Черна гора са напълно отворени и не виждам в профила ти да си посетила другите две 🙂. Много силен зелен коридор си е 😉. А има директни полети до Охрид и Скопие от Швейцария. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според препоръчаното мнение от @stanislavpp-благодаря,закачено горе,дали правилно разбирам,че за Португалия няма изисквания за тест или карантина за влизащи от България? 🤔

https://apply.joinsherpa.com/travel-restrictions/PRT?originCountry=BGR&departureDate=2021-03-10

Връзка към коментар
преди 54 минути , crazyhorse каза:

Според препоръчаното мнение от @stanislavpp-благодаря,закачено горе,дали правилно разбирам,че за Португалия няма изисквания за тест или карантина за влизащи от България? 🤔

https://apply.joinsherpa.com/travel-restrictions/PRT?originCountry=BGR&departureDate=2021-03-10

Необходим ли е коронавирусен тест?

Пътниците, идващи от страни с честота по-висока от 150 случая на 100 000 жители през последните 14 дни, трябва да представят отрицателен тест на COVID-19 (RT-PCR), проведен в рамките на 72 часа преди качването на борда.

 

Това е от : https://reopen.europa.eu/bg/map/PRT/7001

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Пропуснах вчера да добавя за Англия, че особено на Хийтроу има сериозен проблем на паспортните проверки, стават ужасно бавно нещата, и връзка с друг полет би била под въпрос. Ето статия на ВВС, хората се оплакват от 7 часови опашки, все пак новината е от миналата седмица, но не вярвам да има огромна промяна сега... 

 

П.п. и нова статия от вчера...

  • Харесвам 2
  • Шок 5
Връзка към коментар
преди 52 минути , searus каза:

Пропуснах вчера да добавя за Англия, че особено на Хийтроу има сериозен проблем на паспортните проверки, стават ужасно бавно нещата,

А гишетата за автоматична машинна проверка на паспорти не работят ли, или и там е навалица? 

Връзка към коментар
На 8.03.2021 г. в 16:05, stanislavpp каза:

Е , ако е с хубава тераса и гледка , няма да е края на света. Човек , ако спазва мерките , няма да има подобни терзания ...

за пореден път Се убеждавам пропагандата колко силно нещо е..

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.