Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 3 часа, funny каза:

А каква е логиката да искат тези които имат антитела , да покажат и задължително предишен положителен тест ?

Като имаш антитела не е ли все едно дали ги имаш от ваксина, прекаран КОВИД или .... "по рождение" да речем ?

Точно това ме интересува, и мисля, че попадаме в групата на изкаралите вируса. Аз нямам тест по времето на боледуването, но преди два дни си направих за вирус неутрализиращи антитела в лаборатория Геника и какво излезе 6 месеца след срещата ми с ковид - 93 % антитела. Лаборантката, с която говорих след като си видях резултата, ми каза - имате супер антитела, от ваксина ли са? 🙂 Мисля да стягам куфарите вече, абе направо и без куфар тръгвам, само да се кача на любимата птица...

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Marisha каза:

С тази нова заповед за Африка и при връщане от Канарските острови трябва да съм 10 дневна карантина или съм зле с география🤣?

И Канарските острови разбира се. Тя Африка започва от Карибския басейн и свършва там някъде около Филипините !!!

  • Смея се 10
Връзка към коментар
5 hours ago, funny said:

А каква е логиката да искат тези които имат антитела , да покажат и задължително предишен положителен тест ?

Като имаш антитела не е ли все едно дали ги имаш от ваксина, прекаран КОВИД или .... "по рождение" да речем ?

А къде прочете подобно нещо в цитата :

 

"цифрово доказателство, че човек е бил ваксиниран срещу COVID-19, възстановил се е от COVID-19 или има отрицателен резултат от теста"   ? 

 

 

Ето какво казва и Ангелов днес :

"най-важното е участието на страната ни в т. нар. електронен зелен сертификат за пътуване, който гарантира всеки турист да има три възможности – или да е ваксиниран, или да е прекарал заболяването и да има антитела, или да представи отрицателен PCR тест. „Ние ще дадем тази възможност на всички туристи и по този начин ще улесним придвижването на всеки, който иска да посети страната ни“

 

Това според мен означава, че  ще отпадне задължителния тест или карантина за всички влизащи в страната, които вече са преболедували или ваксинирани. Изглежда условията ще останат и след 1-и май. 

 

https://coronavirus.bg/bg/news/1521

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен още не е ясно какви ще са тия доказателства, че имате имунитет, та да се почва с недоволството. А ако ви е много важно, може да пишете на съответният евродепутат или институция да ги подсетите какви тестове има...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

British Airways:

Въвеждат дигитални ваксинационни паспорти от м. май  + free snacks и вода за economy :))

 https://www.msn.com/en-gb/news/newslondon/uk-coronavirus-live-british-airways-to-roll-out-digital-vaccine-passports/ar-BB1eyYXv

  • Харесвам 3
  • Шок 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ясно, че още е много рано за недоволстване, аз само си се чудя, ама съвсем лекичко, дали горките хорица като мен, които нито са ваксинирани, нито са го карали, ще бъдат наказвани на монетарно ниво с тестовете, щото някак си не ми се види много честно всяко мръдване докъдето и да било да ни почва от 300£ (за трима), пък другите да си развяват ваксинационните картончета примерно... 

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
28 minutes ago, Радо said:

British Airways:

Въвеждат дигитални ваксинационни паспорти от м. май  + free snacks и вода за economy :))

 https://www.msn.com/en-gb/news/newslondon/uk-coronavirus-live-british-airways-to-roll-out-digital-vaccine-passports/ar-BB1eyYXv

 

Подобно и от Ryanair, но без снакс и минерална вода. 

 

https://corporate.ryanair.com/news/ryanair-lanza-el-portadocumentos-covid-19-en-su-app-movil/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 10 минути , searus каза:

Ясно, че още е много рано за недоволстване, аз само си се чудя, ама съвсем лекичко, дали горките хорица като мен, които нито са ваксинирани, нито са го карали, ще бъдат наказвани на монетарно ниво с тестовете, щото някак си не ми се види много честно всяко мръдване докъдето и да било да ни почва от 300£ (за трима), пък другите да си развяват ваксинационните картончета примерно... 

Като на всяко нещо и на това ще му се намери цаката. Вече има "тарифа" за вписана ваксинация ( наскоро чух за около 250 лв). :grin:

  • Харесвам 8
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Засега за мен всички бомбастични новини за паспорти и привилегии са само пушек докато не се заговори и какво правим с децата, които не подлежат на ваксинация. Хубаво звучи да ги оставяме като куфар да висят на опашката с неваксинираните докато ние се изнизваме под звън на аплодисменти и прясно отворена бутилка минерална вода; ама надали. И ваксинирана ще си седя пак на опашките за pcr тестове, от сега мисля причините, които да изтъквам на тригодишното какво му е, защо само на него му бъркат в носа, нещо лошо ли ще му се случва и т.н. 🙂

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Аз вчера се прибрах от Бразилия с полет през Турция, като никъде по пътя нямах проблеми с проверки и прочие. ПСР тестът ми беше на телефона, като на нашето летище минах без проблеми. 

 

Това, което ми направи впечатление в Бразилия е че хората са доста стриктни по отношения на Ковид мерките. Навсякъде ходят с маски, дори спортуват с тях, което на мен ми се стори доста странно, особено на 30 плюс градусовата жега. На входовете на повечето обекти, молове, магазини и т.н. мереха температурата и пръскаха с дезинфектант.

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар
9 minutes ago, funny said:

Като на всяко нещо и на това ще му се намери цаката. Вече има "тарифа" за вписана ваксинация ( наскоро чух за около 250 лв). :grin:

Сигурна си, че нямаш съседка? 

Връзка към коментар
В момента, stanimir каза:

Сигурна си, че нямаш съседка? 

Хахаха. Сигурна съм да. Но имам достатъчно приятели които като мен се въздържат от ваксиниране все още и на част от които, както и при нас, бизнеса зависи от пътувания. Та... всеки си търси начина.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 3 часа, funny каза:

Като на всяко нещо и на това ще му се намери цаката. Вече има "тарифа" за вписана ваксинация ( наскоро чух за около 250 лв). :grin:

Супер,ама цената ми се струва висока!😟Ще чакам да падне до 50 лева!🤭

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 17 минути , crazyhorse каза:

Супер,ама цената ми се струва висока!😟Ще чакам да падне до 50 лева!🤭

Това ще е до първия разболял се " ваксиниран".  Защото докторите след това главоломно ще вдигат цената. Рискът ще е голям да тях....А и за разлика от детските градини за неваксинирани деца, тук фалшификацията ще трячва да миня в далеч по-стриктни държави. Така че не разчитайте много на евтина услуга.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Четох, че холандците искат PCR дори за прекачване през Амстердам, няма много логика, но изглежад е така. Някой да потвърди?

Има ли и други такива градове? Четох за Париж и Франкфурт и там като че ли няма, но трябва информацията да е сигурна, иначе с купен билет като те върнат на летището и пиеш една студена вода.

Връзка към коментар
преди 1 час, Oshko каза:

Четох, че холандците искат PCR дори за прекачване през Амстердам, няма много логика, но изглежад е така. Някой да потвърди?

Има ли и други такива градове? Четох за Париж и Франкфурт и там като че ли няма, но трябва информацията да е сигурна, иначе с купен билет като те върнат на летището и пиеш една студена вода.

Само за Холандия е така.
Задължително PCR два дена преди пътуването + бърз антигенен максимум до 4 часа преди излитането... за всяка от посоките на пътуването.
Изключения:

Safe countries with a low COVID-19 risk
Safe countries outside the EU/Schengen area
    Australia
    New Zealand
    Rwanda
    Singapore
    South Korea
    Thailand
    China (mainland China, Hong Kong, Macau). Only if China lifts entry restrictions on European travellers. Travellers from China are not required to present a negative COVID-19 test declaration.

Safe countries within the EU/Schengen area
    Iceland

Safe countries within the Kingdom of the Netherlands
You do not need to have a negative test result for COVID-19 or self-quarantine if you are coming from:
    Aruba
    Bonaire
    Curacao
    St Maarten
    Saba
    St Eustatius

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, mitkobiker каза:

Само за Холандия е така.
Задължително PCR два дена преди пътуването + бърз антигенен максимум до 4 часа преди излитането... за всяка от посоките на пътуването.
Изключения:

Safe countries with a low COVID-19 risk
Safe countries outside the EU/Schengen area
    Australia
    New Zealand
    Rwanda
    Singapore
    South Korea
    Thailand
    China (mainland China, Hong Kong, Macau). Only if China lifts entry restrictions on European travellers. Travellers from China are not required to present a negative COVID-19 test declaration.

Safe countries within the EU/Schengen area
    Iceland

Safe countries within the Kingdom of the Netherlands
You do not need to have a negative test result for COVID-19 or self-quarantine if you are coming from:
    Aruba
    Bonaire
    Curacao
    St Maarten
    Saba
    St Eustatius

3 дена преди пътуването е ПСР-а

Връзка към коментар

Понеже наскоро имаше въпрос за транзит през Англия, а тогава не можах да намеря по-точна информация от официален източник (освен от сайта на Хийтроу), видях преди малко случайно на страницата на нашето посолство ето това (обърнете внимание на удебеленото от мен):

 

Всички транзитни пътници, пристигащи в Обединеното кралство, трябва да представят доказателство за отрицателен резултат от тест за COVID-19, направен до 72 часа (3 дни) преди тяхното заминаване.
Тестът трябва да отговаря на стандартите за ≥ 97%, специфичност, ≥ 80% чувствителност при вирусни натоварвания над 100 000 копия / ml.
Това може да включва тестове като:
– тест за нуклеинова киселина, включващ тест за полимеразна верижна реакция (PCR) или производни технологии, включително тестове за изотермично усилване (LAMP)
– антигенен тест.

Пътниците трябва да попълнят онлайн формуляр (Public Health Passenger Locator Form) 48 часа преди тяхното пътуване, в който да предоставят данни за контакт, маршрут на пътуването и адрес ( на който ще отседнат/прекарат периода на карантината ако по време на транзита ще пребивават на територията на ОК) .

Tранзит без виза е до 23:59 часа на следващия ден след деня, в който лицето е пристигнало във Великобритания.

На пътник с транзитна виза се позволява да остане във Великобритания до 48 часа. Това обхваща периода, през който ще се сменят терминали или ще се пътува до друго летище, за да вземе свързващ полет от това друго летище.

Пътници които са посетили или преминали през държава, ОТ КОЯТО ПЪТУВАНЕТО ДО ОБЕДИНЕНОТО КРАЛСТВО Е ЗАБРАНЕНО (Т.НАР. „ЧЕРВЕН СПИСЪК“), НЕ МОГАТ ДА ПРЕМИНАВАТ ТРАНЗИТНО ПРЕЗ ВЕЛИКОБРИТАНИЯ.

 

Т.3 оттук

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Имам резервирана почивка от 05.04 в Египет(Шарм ел Шейх) и много се изнервих на новата заповед на здравния министър за карантината. Дъщеря ми се разочарова супер много. Една от мечтите и е да види на живо пирамидите. Започнах да кроя планове къде да отидем по време на ваканцията на детето и току що получавам следния имейл от туристическата агенция(агентката ми е позната и ми препрати копие на информацията към тях от фирмата, която организира екскурзията):

 

След последната заповед на Министъра на здравеопазването, налагаща карантина за връщащите се от Африка, бихме желали да акцентираме върху чартърните ни програми за Шарм Ел Шейх.

Курортът се намира в Азия и не попада в обхвата на забраната, така че може спокойно да продавате програмите ни с 6 нощувки на 05.04.2021 и 30.04.2021 и със 7 нощувки на 11.04.2021 и 22.05.2021.

 

Много се зарадвах в началото, но после се позамислих. Курорта е в Азия, което е супер, защото карантина за Азия няма. Само че Египет е държава в Африка и следователно трябва да има карантина. Ние кацаме в Азия, но ще ходим и до пирамидите, които са  в Африка.  Получава се един омагьосан кръг и направо не знам какво да правя.

 

 

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Смея се 4
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , mitaka каза:

Имам резервирана почивка от 05.04 в Египет(Шарм ел Шейх) и много се изнервих на новата заповед на здравния министър за карантината. Дъщеря ми се разочарова супер много. Една от мечтите и е да види на живо пирамидите. Започнах да кроя планове къде да отидем по време на ваканцията на детето и току що получавам следния имейл от туристическата агенция(агентката ми е позната и ми препрати копие на информацията към тях от фирмата, която организира екскурзията):

 

След последната заповед на Министъра на здравеопазването, налагаща карантина за връщащите се от Африка, бихме желали да акцентираме върху чартърните ни програми за Шарм Ел Шейх.

Курортът се намира в Азия и не попада в обхвата на забраната, така че може спокойно да продавате програмите ни с 6 нощувки на 05.04.2021 и 30.04.2021 и със 7 нощувки на 11.04.2021 и 22.05.2021.

 

Много се зарадвах в началото, но после се позамислих. Курорта е в Азия, което е супер, защото карантина за Азия няма. Само че Египет е държава в Африка и следователно трябва да има карантина. Ние кацаме в Азия, но ще ходим и до пирамидите, които са  в Африка.  Получава се един омагьосан кръг и направо не знам какво да правя.

 

 

А защо някой трябва да знае , че ще ходите в  Африка?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , mitaka каза:

Имам резервирана почивка от 05.04 в Египет(Шарм ел Шейх) и много се изнервих на новата заповед на здравния министър за карантината. Дъщеря ми се разочарова супер много. Една от мечтите и е да види на живо пирамидите. Започнах да кроя планове къде да отидем по време на ваканцията на детето и току що получавам следния имейл от туристическата агенция:

 

След последната заповед на Министъра на здравеопазването, налагаща карантина за връщащите се от Африка, бихме желали да акцентираме върху чартърните ни програми за Шарм Ел Шейх.

Курортът се намира в Азия и не попада в обхвата на забраната, така че може спокойно да продавате програмите ни с 6 нощувки на 05.04.2021 и 30.04.2021 и със 7 нощувки на 11.04.2021 и 22.05.2021.

 

Много се зарадвах в началото, но после се позамислих. Курорта е в Азия, което е супер, защото карантина за Азия няма. Само че Египет е държава в Африка и следователно трябва да има карантина. Ние кацаме в Азия, но ще ходим и до пирамидите, които са  в Африка.  Получава се един омагьосан кръг и направо не знам какво да правя.

 

 

Знам че не ти е смешно, обаче наистина ме развесели. Интересно кой може и трябва да ти потвърди географския прочит на агенцията и какво все пак ще се случи на връщане. 

П.П. Имаш ли краен срок за анулация? Може би да изчакаш до тогава за някакви промени по заповедта?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , mitaka каза:

Имам резервирана почивка от 05.04 в Египет(Шарм ел Шейх) и много се изнервих на новата заповед на здравния министър за карантината. Дъщеря ми се разочарова супер много. Една от мечтите и е да види на живо пирамидите. Започнах да кроя планове къде да отидем по време на ваканцията на детето и току що получавам следния имейл от туристическата агенция(агентката ми е позната и ми препрати копие на информацията към тях от фирмата, която организира екскурзията):

 

След последната заповед на Министъра на здравеопазването, налагаща карантина за връщащите се от Африка, бихме желали да акцентираме върху чартърните ни програми за Шарм Ел Шейх.

Курортът се намира в Азия и не попада в обхвата на забраната, така че може спокойно да продавате програмите ни с 6 нощувки на 05.04.2021 и 30.04.2021 и със 7 нощувки на 11.04.2021 и 22.05.2021.

 

Много се зарадвах в началото, но после се позамислих. Курорта е в Азия, което е супер, защото карантина за Азия няма. Само че Египет е държава в Африка и следователно трябва да има карантина. Ние кацаме в Азия, но ще ходим и до пирамидите, които са  в Африка.  Получава се един омагьосан кръг и направо не знам какво да правя.

 

 

Това е от преди малко:

В момента се уточнява дали туристите, които са избрали курорта Шарм ел Шейх в Египет, намиращ се в азиатската част на страната, ще подлежат също на 10-дневна карантина, посочи доц. Кунчев.

https://www.segabg.com/hot/category-economy/turoperatori-branyat-ekskurziite-zanzibar?fbclid=IwAR0kFRsp5DyQSQ5hgOtgEUPwhvBExI_4YCxt-MIIEYBLlf3v-50FVm2js0w

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Смея се 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.