Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Болничният лист е възможност, но не е задължително да бъде издаден от ОЛП т.е. ОЛП може и да не е съгласен да го даде щом не си болен или контактен, а си се забавлявал в Африка. Освен това нека не забравяме т.11 от заповедта - "Карантината на лицата по т. 10 се отменя с изтичане на срока по т. 10 и отрицателен резултат от проведено на 10-тия ден от карантината изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на COVID-19. Резултатът се представя на директора на регионалната здравна инспекция или оправомощения от него заместник директор, издал предписанието, по електронен път или чрез регионалната здравна инспекция по мястото на карантиниране." Иначе казано правиш тест на десетия ден, той излиза на единайсетия и търсиш някой упълномощен да си представиш резултата. В моя случай се пада да го търся на 7 април, но те тогава имат празник, та я го намеря този упълномощен, я не. С две думи колко дни трябва да е този болничен ако въобще личния се съгласи да ми даде? 

Ние трябваше да летим за Египет (и да, в Хургада, която не се обсъжда 😄 дали е точно и колко е точно в Африка) на 20.3 - в събота. И да, обещаха да ни върнат парите агенцията, но да изчакаме дали няма до събота да се промени заповедта, но в какъв срок не уточниха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Jane* каза:

Ние трябваше да летим за Египет (и да, в Хургада, която не се обсъжда 😄 дали е точно и колко е точно в Африка) на 20.3 - в събота. И да, обещаха да ни върнат парите агенцията, но да изчакаме дали няма до събота да се промени заповедта, но в какъв срок не уточниха.

Откога пък Хургада не е в Африка?!?!?!?!

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Здравните власти ще преразгледат карантината за Египет. За Занзибар (Танзания) и другите африкански държави остава: 

https://travelnews.bg//bg/news/16159014134910/zdravnite-vlasti-shte-prerazgledat-karantinata-za-egipet-za-zanzibar-ostava

 

Пазарлъкът тече с пълна сила.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 48 минути , vino4erpec каза:

Откога пък Хургада не е в Африка?!?!?!?!

Хургада си е в Африка и следва карантина без условности, размишляват Шарм, след като е в Азия, а Египет е африканска държава, как да го тълкуват.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , gini каза:

Хургада си е в Африка и следва карантина без условности, размишляват Шарм, след като е в Азия, а Египет е африканска държава, как да го тълкуват.

 

Не те разбирам. Прекрасно знам кое къде е, риторичният ми въпрос беша към госпожата, която съм цитирал.....

Връзка към коментар
преди 16 минути , vino4erpec каза:

Не те разбирам. Прекрасно знам кое къде е, риторичният ми въпрос беша към госпожата, която съм цитирал.....

Аз пък мисля,че ти не си я разбрал. Тя много точно си е написала, че Хургада не се обсъжда къде се намира. Тоест, съвсем явно си е в Африка 🙂 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Китай ще пуска чужденци, но само ваксинирани с китайска ваксина...

Положението се очертава: Който на който си е платил, там ще ходи

 

https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/03/16/kitai-izkorenil-covid-19-shte-dopuska-chujdenci-s-kitaiska-vaksina.483475

  • Смея се 11
  • Замислям се 3
Връзка към коментар

Много съм ядосана. Днес многооо рано - в 3 часа сутринта се прибрах от Дубай. Още в10 сутринта отидохме в рамус за тестове. на всички им излезе теста следобяд. Моя още го няма. И разбира се никой не вдига телефоните. Сега не знам и дали няма да имам разправии с тези иди.ти от РЗИ. Че  някой обясняваше , че не е важно да направиш теста до 24 часа след приситането, но и зда им го изпратиш.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Роми каза:

Че  някой обясняваше , че не е важно да направиш теста до 24 часа след приситането, но и зда им го изпратиш.

Тук се споменаваше, че трябва да го направиш до 24 часа

Връзка към коментар
преди 17 минути , Роми каза:

Много съм ядосана. Днес многооо рано - в 3 часа сутринта се прибрах от Дубай. Още в10 сутринта отидохме в рамус за тестове. на всички им излезе теста следобяд. Моя още го няма. И разбира се никой не вдига телефоните. Сега не знам и дали няма да имам разправии с тези иди.ти от РЗИ. Че  някой обясняваше , че не е важно да направиш теста до 24 часа след приситането, но и зда им го изпратиш.

Днес много медии писаха, че е имало хакерски атаки към лаборатории. Ако се заядат, напомни им за това, няма начин да не са запознати с проблемите днес https://www.24chasa.bg/novini/article/9617196

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 33 минути , Роми каза:

Много съм ядосана. Днес многооо рано - в 3 часа сутринта се прибрах от Дубай. Още в10 сутринта отидохме в рамус за тестове. на всички им излезе теста следобяд. Моя още го няма. И разбира се никой не вдига телефоните. Сега не знам и дали няма да имам разправии с тези иди.ти от РЗИ. Че  някой обясняваше , че не е важно да направиш теста до 24 часа след приситането, но и зда им го изпратиш.

Спокойно, важна е датата на теста.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , Роми каза:

Много съм ядосана. Днес многооо рано - в 3 часа сутринта се прибрах от Дубай. Още в10 сутринта отидохме в рамус за тестове. на всички им излезе теста следобяд. Моя още го няма. И разбира се никой не вдига телефоните. Сега не знам и дали няма да имам разправии с тези иди.ти от РЗИ. Че  някой обясняваше , че не е важно да направиш теста до 24 часа след приситането, но и зда им го изпратиш.

А на летището, като кацнахте, имаше ли някой от РЗИ да ви даде инструкции? Че ние се прибираме в събота и ни предстои същото удоволствие. Та обмислям, дали да не си го направим в Дубай теста.

Връзка към коментар

Аз се прибрах в събота вечерта от Малта, на летището беше пълен фарс, декларациите ги пишеха някакви охрани от летището, които си нямаха идея какво се случва. Имаше една лелка от РЗИ, която не можеше да огрее всички. ПСР го пратих вчера в 12 часа на обяд на РЗИ и чак днес в 16 получих имейл, че карантината отпада. Не можах да разбера дали отпада веднага щом изпратиш теста, или чак като ти потвърдят (най-вероятно второто).

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

А на летището, като кацнахте, имаше ли някой от РЗИ да ви даде инструкции? Че ние се прибираме в събота и ни предстои същото удоволствие. Та обмислям, дали да не си го направим в Дубай теста.

Имаше. Записваха имена и адреси. И казаха че трябва да им се изпрати резултата до 24 часа. Но пък навсякъде видях, че трябва да е до  24 часа теста. не знам кое е правилното. Разбира се ще твърдя, че е важна датата на теста. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А някой пробвал ли е да се тества на летището при пристигане ?

Наистина ли работят по нощите, че дъщеря ми ще кацне като време към 0:30 ч.. и ми се иска да я тестваме там и до сутринта да излиза резултата и да не и губят и без това малкото дни в БГ с излишна карантина

Връзка към коментар
преди 5 минути , Роми каза:

Имаше. Записваха имена и адреси. И казаха че трябва да им се изпрати резултата до 24 часа. Но пък навсякъде видях, че трябва да е до  24 часа теста. не знам кое е правилното. Разбира се ще твърдя, че е важна датата на теста. 

Ми то така и си пише:

”при представяне на документ, показващ отрицателен резултат от проведено до 24 часа от влизането в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на COVID- 19”

Поне в тази част заповедта си е ясна - проведено до 24 часа.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 7 минути , funny каза:

А някой пробвал ли е да се тества на летището при пристигане ?

Наистина ли работят по нощите, че дъщеря ми ще кацне като време към 0:30 ч.. и ми се иска да я тестваме там и до сутринта да излиза резултата и да не и губят и без това малкото дни в БГ с излишна карантина

На терминал 2 имало, но общо взето с издирване на лаборантите, ако няма полет до Амстердам. Ако ги потърсиш и изчакаш - може да се тестваш.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Роми каза:

Имаше. Записваха имена и адреси. И казаха че трябва да им се изпрати резултата до 24 часа. Но пък навсякъде видях, че трябва да е до  24 часа теста. не знам кое е правилното. Разбира се ще твърдя, че е важна датата на теста. 

 

ECCDB0B7-0FBF-428C-8564-5D29EF6832D7.jpeg.04ce0cbe730d98b437e1725ffb87677f.jpeg

 

@Роми, изследването да е направено до 24 часа - ти си го спазила. А като го пратиш, те за 24 часа ще ти отговорят и свалят карантината.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 15 минути , Роми каза:

На терминал 2 имало, но общо взето с издирване на лаборантите, ако няма полет до Амстердам. Ако ги потърсиш и изчакаш - може да се тестваш.

Някой запознат трябва да даде повече информация или да се потърси такава, но имам спомен, че беше писано, че тези тестове са антигенни. За освобождаване от карантина е необходим PCR.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ползвайте официални източници. 

Опциите за тестване са ясно описани на сайта на л-ще София, а също и на сайта на лаборатория Геника:

 

https://www.genica.bg/koronavirus-letishte-sofia

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Значи - на Геника им написах мейл, да ги питам, дали са там, като кацнем. Отговориха:

 

“Здравейте,

 

Няма в този часови диапазон екип на летище Терминал 2

 

Заповядайте на 20.03 от 8.00 на регистратура Плиска за тест. Резултат ще имате същия ден

 

Лек ден”

 

В тази връзка да питам , някой знае ли, къде в Пловдив можем да направим ПСР тест в събота сутринта, че да стане същия ден?

Връзка към коментар
преди 6 минути , AlexandraKo каза:

В тази връзка да питам , някой знае ли, къде в Пловдив можем да направим ПСР тест в събота сутринта, че да стане същия ден?

Писанец на Петко Д. Петков , приятели преди седмица имаха вашия казус и всичко е било ок.

Но все пак за по-сигурно им пиши , те работят и в неделя.

https://pisanec.com/contact/laboratorii-v-plovdiv/1

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, giafil каза:

Писанец на Петко Д. Петков , приятели преди седмица имаха вашия казус и всичко е било ок.

Но все пак за по-сигурно им пиши , те работят и в неделя.

https://pisanec.com/contact/laboratorii-v-plovdiv/1

Писанец на мен ми бяха казали, че работят само в Тракия за ПСР тестове. Рамус работи и в събота.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.