Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 12 минути , VVP каза:

Имам едно питане-мога ли да стигна с кола от София до Регенсбург в Германия?ПСР ще си направя,евентуално какви пречки мога да имам по пътя?

Четох че има задължителна 10 дневна карантина,мога ли да я избегна някак си?И кой ще ми я назначи евентуално тая карантина?

 

През Чехия няма да те пуснат имай го впредвид в момента в тъмно червено е, няма избягване от карантината. Ще попълниш декларация онлайн, без нея няма да те пуснат в Германия, ще впишеш адрес където ще стоиш и където могат да минат на проверка. Може да отпадне на 5-я ден, ако направиш бърз антигенен тест и е отрицателен.

Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

 

След като СЗО официално обяви край на пандемията от Ковид-19, имунизационният паспорт ще отпадне.

Бернд Ригерт

Значи-никога! 

Ще си остане вовеки-веков! 

Честито! 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Ivko каза:

Аз едно нещо не мога да разбера...как ще се разбере в кой момент си се излекувал, че да почнат тези 180 дни да текат?!

 

Каква валидност ще има документът?

При боледували от Ковид-19 хора документът ще важи 180 дни след излекуването, но след ваксинация валидността може да бъде удължена. 

В амбулаторния лист пише, кога е положителен теста за Ковид и кога са минали 14те дни карантина, от тогава. Жал ми е за хората сега дето не отидоха да се изследват и никъде не ги пише болни от Ковид.

преди 2 минути , crazyhorse каза:

Значи-никога! 

Ще си остане вовеки-веков! 

Честито! 

Когато всички се ваксинират тогава, чакаве антиваксърите да се наканят плюс ваксина за деца да измислят.

До тогава ще разнасят вируса и новите му варианти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , vinidj каза:

В амбулаторния лист пише, кога е положителен теста за Ковид и кога са минали 14те дни карантина, от тогава. Жал ми е за хората сега дето не отидоха да се изследват и никъде не ги пише болни от Ковид.

Когато всички се ваксинират тогава, чакаве антиваксърите да се наканят плюс ваксина за деца да измислят.

До тогава ще разнасят вируса и новите му варианти.

Айде стига с тези антиваксъри навсякъде - не всеки, който не се ваксинира е антиваксър. 

  • Харесвам 17
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , vinidj каза:

В амбулаторния лист пише, кога е положителен теста за Ковид и кога са минали 14те дни карантина, от тогава. Жал ми е за хората сега дето не отидоха да се изследват и никъде не ги пише болни от Ковид.

Когато всички се ваксинират тогава, чакаве антиваксърите да се наканят плюс ваксина за деца да измислят.

До тогава ще разнасят вируса и новите му варианти.

Антиваксърите никога няма да се наканят, но такива като мен, които изчакват-със сигурност ще се откажат! А ваксърите вече са чипирани(косвено)... 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , vinidj каза:

През Чехия няма да те пуснат имай го впредвид в момента в тъмно червено е, няма избягване от карантината. Ще попълниш декларация онлайн, без нея няма да те пуснат в Германия, ще впишеш адрес където ще стоиш и където могат да минат на проверка. Може да отпадне на 5-я ден, ако направиш бърз антигенен тест и е отрицателен.

Искаш да кажеш,че към момента е невъзможно?Тая декларация на границата ли ще ми я искат?А мога ли да влезна от друго място в Германия,не през Чехия и някак да избегна тая карантина?

Връзка към коментар
преди 14 минути , vinidj каза:

В амбулаторния лист пише, кога е положителен теста за Ковид и кога са минали 14те дни карантина, от тогава. Жал ми е за хората сега дето не отидоха да се изследват и никъде не ги пише болни от Ковид.

Ами ако аз си пусна антитела сега без да съм си пускал ПСР понеже не съм имал симптоми, а съм го прекарал?

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 18 минути , vinidj каза:

В амбулаторния лист пише, кога е положителен теста за Ковид и кога са минали 14те дни карантина, от тогава. Жал ми е за хората сега дето не отидоха да се изследват и никъде не ги пише болни от Ковид.

Ние сме с отрицателни тестове и си боледуваме с приятелите, които са с положителни тестове. Една лаборантка сподели, че масово идват хора, които са видимо зле, а тестовете им излизат отрицателни, а хора, на които нищо им няма, са с положителни.

 

И горният въпрос за наличието на антитела без доказан с тест ковид е много резонен.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 26 минути , VVP каза:

Искаш да кажеш,че към момента е невъзможно?Тая декларация на границата ли ще ми я искат?А мога ли да влезна от друго място в Германия,не през Чехия и някак да избегна тая карантина?

Има много малки граници около Salzburg, например на Bad Reichenhall или Hallein има и много други, обикновено няма никакъв контрол там!Разгледайте  в Google 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А досега не бяхме ли също рискова или сега се има предвид още по-рискова? Нямаше ли пак изискване за тест, карантина и пак тест на кой ден вече не помня? Тия червени и тъмно червени зони са много объркващи, а в крайна сметка все е било почти еднакво ограничено влизането и от червена и от тъмно червена зона.

Връзка към коментар

Опитът ми за спешна евакуация от последните дни се увенча с неуспех. Гледахме и неорганизирани варианти, но ме спече, че с цифрите от последните дни може да избухнат с някакви кофти рестрикции за България (като Германия). За Египет въпреки десетдневната карантина+тест всичко и за 21ви беше пълно. След като днес на обед и последните ме отсвириха, удавих мъката си в няколко коктейла, докато поне баровете работят. За съжаление не бяха достатъчно силни, за да преглътна цените на ТА за Доминиканската, Кения, Малдивите... Засега. 🙃

Иска ми се час по-скоро да дойде времето тази тема за Ограниченията да я забравим и тук-там някой да пише в нея, за да се смеем в колко абсурдно странни времена сме живели.

  • Харесвам 19
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, ДиянаВ каза:

А досега не бяхме ли също рискова или сега се има предвид още по-рискова? Нямаше ли пак изискване за тест, карантина и пак тест на кой ден вече не помня? Тия червени и тъмно червени зони са много объркващи, а в крайна сметка все е било почти еднакво ограничено влизането и от червена и от тъмно червена зона.

Преди бяхме рискова държава и можехме да се тестваме при пристигане (на част от летищата все още безплатно). Сега сме високо рискова държава и трябва да се тестваме още в България. И в двата случая има 10-дневна карантина, която може да се прекрати ако на 5-ия ден си направиш тест

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Такааа, ние кацнахме днес рано сутринта, направихме си тестове, негативни са и вече съм ги изпратила  в СРЗИ.

Някой може ли да каже, отговарят  ли в събота-неделя?Че да си идем нормално на работа в понеделник.

  • Харесвам 5
  • Браво 4
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 14 минути , AlexandraKo каза:

Такааа, ние кацнахме днес рано сутринта, направихме си тестове, негативни са и вече съм ги изпратила  в СРЗИ.

Някой може ли да каже, отговарят  ли в събота-неделя?Че да си идем нормално на работа в понеделник.

088 2932220 дежурен телефон в неделя на РЗИ София

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 57 минути , Дани Магелани каза:

088 2932220 дежурен телефон в неделя на РЗИ София

@Дани Магелани , благодаря ти!
Аз се обадих на телефона, за събота. Много любезна колега ми отговори, веднага пращали мейл, най- късно до утре ще го имаме.

Слагам тука телефоните на СРЗИ, ако на някого му притрябват:

 

946B840A-4E47-4750-AA9A-9BBA7E6356A9.png.aff931d856b9f3aafdea9c7ec6a24bd0.png

 

П.П. Имейлите с отмяната пристигнаха.

 

Значи, да доложа за пловдивските магеланци:

Кацнахме в 2 нощес, на летището , на Т1 имаше екип на СРЗИ. Едни провепяваха тестовете на тия, дето сиимат - гледат датат и сверяват паспортните данни.

Друга част - бяха 4 души, събираха данните на тези, дето са без тест.

 

В 8 отидохме в Писанец, за един час изклечахме опашката - вземат материал веднъж от гърлото, веднъж от носоглътката - два тампона. В 14 резултатът излезе. Изпратих го веднага на адрес:
 

pek17@srzi.bg

 

След два отговориха , че карантината ни е отменена.

Нещо повече, като си говорих с колегата, тя каза, че дори да не получа мейл в рамките на 24 часа, щом съм спазила срока / тест, в рамките на 24 часа от кацането, негативен/ и съм пратила уведомително писмо на този адрес, да си отивам спокоъно на работа - шмам си доказателство, така че, няма проблем.

 

Може би, не е лошо, модератор, да забоде отгоре този адрес и телефоните за връзка.Ако прецени, че ще от полза и на другите:)))

 

 

  • Харесвам 18
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 28 минути , Радо каза:

Дай някакъв пейст от по-интересното, че иска пари

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 8 часа, VVP каза:

Сега последно карантината може ли да се прекъсне с отрицателен пср на 5-ия ден или седиш задължително 10 дни карантина?

Ще удари ли някой едно рамо, че ми е спешно? 

Връзка към коментар
преди 21 минути , neuromancer каза:

Дай някакъв пейст от по-интересното, че иска пари

Пробвай с друг браузър, на мен също ми излиза, че иска абонамент. като смених chrome с edge стана.

След първото отваряне и на мен ми иска абонамент.

В статията има готини карти, нищо кой знае колко интересно  или което не знаем  (сравнение между две дати 2020 и 2021🙂

 

 

Връзка към коментар
На 19.03.2021 г. в 11:07, VVP каза:

Искаш да кажеш,че към момента е невъзможно?Тая декларация на границата ли ще ми я искат?А мога ли да влезна от друго място в Германия,не през Чехия и някак да избегна тая карантина?

Гледай картата на reopen.eu и виж регионите, които не са в тъмно червено - от Полша може в момента.

преди 24 минути , VVP каза:

Ще удари ли някой едно рамо, че ми е спешно? 

Може и с антигенен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, VVP каза:

Ще удари ли някой едно рамо, че ми е спешно? 

За къде? За Германия може да се освободиш като на петия ден си направиш антигенен тест и го пратиш на тамошния Gesundheitsamt

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.