Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

За тези майски празници, умувам между  Италия и Испания. За Италия се казва, че може и с бърз антигенен тест да качват Wizz.  Някой знае ли последно за Испания? Бърз тест  дали става? 

Връзка към коментар
преди 7 минути , bad kid каза:

Италия нали я затвориха за Великден. Малко ме съмнява да е възможен туризъм през май, даже и юни.

Техният Великден е  първата неделя на април. Въпросът е докога ограниченията за движение между отделните региони ще остане.

С Испания положението е същото, но там случаите падат и има шанс да разхлабят мерките след Великден. Освен с PCR тест, може да се влиза и с бърз тест, но не се правят от този вид тестове у нас.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Затворено е в Италия за началото на април, великденските им празници. В лошия случай, няма да се пътува между регионите. Червени (без туризъм са някои области само, Ломбардия както винаги...). Ако те качат на самолета и ако хотелът ти е отворен, става ваканция. То скоро няма всичко да се отвори както преди. В Лацио имам инфо, че хотелите са отворени, но празни, няма никой. Но до края на април и полети почти няма . Дано не анулират майските.

За Испания явно ще е по-сложно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ето ги зоните към момента. Ако отидеш в червена, ще са отворени само супермаркети и аптеки. 

Сардиния е бяла зона, там най-добре. ПП. Не е бяла и тя от два дни.

 

 

 

 

Screenshot_20210321-140730.png

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 минута , bad kid каза:

Ето ги зоните към момента. Ако отидеш в червена, ще са отворени само супермаркети и аптеки. 

Сардиния е бяла зона, там най-добре.

 

 

 

Screenshot_20210321-140730.png

Сицилия е в оранжевата, за сега. Там какво работи?
Ще взема да напиша писмо на чичото, в Пунта Сека, с вилата на морето, да видим, какво ще каже:)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ето тук са описни подробно рестрикциите в Италия:

https://www.romeing.it/italy-covid-19-new-restrictions/

 

Явно нещата са по-сложни. Освен бяла, жълта, оранжева и червена зона има и нещо средно между оранжева и червена зона. Не виждам никакъв шанс да кацнем в Бергамо, да се придвижим до Малпенса и от там със самолет до Ламезия Терме 😞

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой случайно да може да даде линк или разкаже за условията на транзит през Великобритания? Не се справям, да не би да не е възможна тази опция в момента?  

https://www.gov.uk/uk-border-control/layovers-and-transiting

Връзка към коментар
преди 9 минути , Lindt каза:

Някой случайно да може да даде линк или разкаже за условията на транзит през Великобритания? Не се справям, да не би да не е възможна тази опция в момента?  

https://www.gov.uk/uk-border-control/layovers-and-transiting

Няколко страници назад бях писала, виж на страницата на българското посолство, че тези на gov.uk леко си бяха поспестили информацията (сега признавам, че не ми се чете пак, дали са променяли нещо през последната седмица): http://bulgarianembassy-london.org/covid-19/covid-19_patuvania/

Точка 3 от горния линк, но най-общо, може транзит, ако се изнасяш набързичко, и със задължителен тест (може и антигенен), плюс PLF.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , searus каза:

Няколко страници назад бях писала, виж на страницата на българското посолство, че тези на gov.uk леко си бяха поспестили информацията (сега признавам, че не ми се чете пак, дали са променяли нещо през последната седмица): http://bulgarianembassy-london.org/covid-19/covid-19_patuvania/

Точка 3 от горния линк, но най-общо, може транзит, ако се изнасяш набързичко, и със задължителен тест (може и антигенен), плюс PLF.

Благодаря 🙂 

Наистина ме зашемети. За пръв път от началото на пандемията виждам повече информация за пропусквателен режим на български език, отколкото на английски език. Ето я точката, реално трябва да се изнесем преди полунощ на следващия ден.

Цитат

3. Транзитно преминаване /PRC тест/антигенен тест/свободно /до колко часа/ транзитни коридори:

Всички транзитни пътници, пристигащи в Обединеното кралство, трябва да представят доказателство за отрицателен резултат от тест за COVID-19, направен до 72 часа (3 дни) преди тяхното заминаване.
Тестът трябва да отговаря на стандартите за ≥ 97%, специфичност, ≥ 80% чувствителност при вирусни натоварвания над 100 000 копия / ml.
Това може да включва тестове като:
– тест за нуклеинова киселина, включващ тест за полимеразна верижна реакция (PCR) или производни технологии, включително тестове за изотермично усилване (LAMP)
– антигенен тест.

Пътниците трябва да попълнят онлайн формуляр (Public Health Passenger Locator Form) 48 часа преди тяхното пътуване, в който да предоставят данни за контакт, маршрут на пътуването и адрес ( на който ще отседнат/прекарат периода на карантината ако по време на транзита ще пребивават на територията на ОК) .

Tранзит без виза е до 23:59 часа на следващия ден след деня, в който лицето е пристигнало във Великобритания.

На пътник с транзитна виза се позволява да остане във Великобритания до 48 часа. Това обхваща периода, през който ще се сменят терминали или ще се пътува до друго летище, за да вземе свързващ полет от това друго летище.

Пътници които са посетили или преминали през държава, ОТ КОЯТО ПЪТУВАНЕТО ДО ОБЕДИНЕНОТО КРАЛСТВО Е ЗАБРАНЕНО (Т.НАР. „ЧЕРВЕН СПИСЪК“),

НЕ МОГАТ ДА ПРЕМИНАВАТ ТРАНЗИТНО ПРЕЗ ВЕЛИКОБРИТАНИЯ.

 

А случайно да си говорите там нещо за зелени паспорти и разхлабване на пропусквателните мерки за ваксинирани или преболедували? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Lindt каза:

А случайно да си говорите там нещо за зелени паспорти и разхлабване на пропусквателните мерки за ваксинирани или преболедували? 

Изобщо съвсем нищо повече от чесане на езици, не че много сериозно следя, ще почна по-нататък, когато ме завълнува и мен по-лично 😁 За момента дори се говори да не се надяваме и на летни почивки в чужбината, та... Гледам да не си покачвам много очакванията и надеждите.

Иначе ъхъ, посолството ме изненада и мен с подробната си информация, аз по друг въпрос ги бях отворила да гледам и не можах да повярвам на очите си...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А някой знае ли как стои въпроса при пътуване със самолет между регионите? Виждам, че  Раян имат билети по 7 евро между Бергамо и Каляри за целият април. Може ли да се кацне в Бергамо и след няколко часа да се пътува към Сардиния без да е необходимо да доказваш уважителна причина? Става дума след 6ти април.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 40 минути , Мари Николова каза:

А някой знае ли как стои въпроса при пътуване със самолет между регионите? Виждам, че  Раян имат билети по 7 евро между Бергамо и Каляри за целият април. Може ли да се кацне в Бергамо и след няколко часа да се пътува към Сардиния без да е необходимо да доказваш уважителна причина? Става дума след 6ти април.

Приветствам поста и зададения въпрос. Именно тази е темата, в която да има информация за летищата, които позволяват свързващи полети без допълнителни изисквания. Убеден съм, че туризъм до Португалия примерно през едни летища е невъзможен, през други - напълно реален. Лично за мене има яснота за Англия и частична за Испания /признавам, че не следя темата поради спама и постове на хора, които бъркат темата с тази за общите приказки за вируса ... и искрено съчувствам на модераторите/.

Мислех си за нова тема - например " Наличие на допълнителни изисквания или рестрикции при прекачване на летищата  ... " - нещо като темата за салоните с Дайнърс ... или пък в сбит вид, например:

Летище Бергамо:

Вътрешни полети разрешени до зони в цвят ... или забранени.

Външни при идване от EU или извън и полет до ЕU или извън.

 

Пример: Преди месец до Египет лесно се стигаше за под 100 евро при свързващи полети прии трикратно по-ниски  цени от български ТА. Отне и много време да намеря сам изискванията и в края на крааищата не бях сигурен в тяхната актуалност. Тук все пак има пътуващи, четат се новони и други форуми  и има актуална информация.

 

Зная, че информацията няма да е актуална дълго, но ако има модел - може да бъде ползваема и да се актуализира.

 

  • Харесвам 15
Връзка към коментар


 

Маями се пука по шевовете от народ по време на Spring Break , съответно властите наложиха вечерен час (21ч). Кадрите са от минути преди 21ч ,когато властите прекратяват  вакханалия с pepper balls ( бомби с черен пипер 🙂 ).

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Случайно някой да знае къде има информация за държави с леки мерки вътре в тях ? Интересува ме къде може да се ходи без да се налага носенето на маски на открито, да са отворени заведения и туристически обекти.

То за тестове и карантина може да се прочете такава обобщена информация , но за това - не съм срещала.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Мари Николова каза:

А някой знае ли как стои въпроса при пътуване със самолет между регионите? Виждам, че  Раян имат билети по 7 евро между Бергамо и Каляри за целият април. Може ли да се кацне в Бергамо и след няколко часа да се пътува към Сардиния без да е необходимо да доказваш уважителна причина? Става дума след 6ти април.

Не може да се влезе в Сардиния като турист, поне към момента.  Трябва имаш доказани причини - работни, здравословни и др. 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, funny каза:

Случайно някой да знае къде има информация за държави с леки мерки вътре в тях ? Интересува ме къде може да се ходи без да се налага носенето на маски на открито, да са отворени заведения и туристически обекти.

То за тестове и карантина може да се прочете такава обобщена информация , но за това - не съм срещала.

Не съм чул да има такива държави , ако има - вероятно ще са от типа на Тувалу или Северна Корея ... До лятото има три месеца и ситуацията ще се промени вероятно към по-леки мерки в страните , където Ковид е овладян. А американците веднага ще се юрнат “кат’ невидели”.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Не съм чул да има такива държави , ако има - вероятно ще са от типа на Тувалу или Северна Корея ... До лятото има три месеца и ситуацията ще се промени вероятно към по-леки мерки в страните , където Ковид е овладян. А американците веднага ще се юрнат “кат’ невидели”.

Много се надявам, нашето отложено пътуване до САЩ от миналия, за този септември, да го бъде:)))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Не съм чул да има такива държави , ако има - вероятно ще са от типа на Тувалу или Северна Корея ... До лятото има три месеца и ситуацията ще се промени вероятно към по-леки мерки в страните , където Ковид е овладян. А американците веднага ще се юрнат “кат’ невидели”.

Е как. ДО сега знаех за Украина ( поне до скоро), България ( до днес), Флорида ( нищо че не е държава а щат) .... сигурна съм има и други

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За България предполагам всеки разбира , че причините са единствено политически предвид предстоящите избори. Ако говорим за САЩ , всеки който мерак за Аляска да се възползва сега . Флорида е идеалният център за всички КовИдиоти , да се избягва на всяка цена в близките месеци..

преди 19 минути , AlexandraKo каза:

Много се надявам, нашето отложено пътуване до САЩ от миналия, за този септември, да го бъде:)))

Ще го бъде , всички желаещи в САЩ дотогава ще са ваксинирани и няма да има спънки за туристите , които отговарят на определени условия ( тест и/или ваксина).

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 4 минути , stanislavpp каза:

Флорида е идеалният център за всички КовИдиоти , да се избягва на всяка цена в близките месеци..

Не е идеята и тук да се поучаваме кой как възприема КовидА. Въпроса е съвсем в духа на пътуването и нека си остане такъв . 

Дали хората там са идиоти или не е лично мнение а въпроса ми беше дали някой е чул за други тавива държави и региони, защото за мен това е определящо къде искам да отида. А може би и за други е така

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.