Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Украйна продължава да е сравнително либерална откъм мерки. На тях няма кой да им плаща масрафа с неработещ бизнес. Интересуват се заетите ковид легла да не надвишават 75% от капацитета на ковид отделенията и според това се определя коя област в кой цвят адаптивна карантина ще е.
От утре Киев и още 6 области влизат в локдаун (червена зона) за три седмици, но истината е, че досега всичко си работеше и децата ходиха на училище присъствено. Децата така или иначе излизат в пролетна ваканция по това време.
Извън локдаун всичко работи, маски се носят само в затворени помещения и обществен транспорт. Засега държавите се делят на зелени и червени. Ако си от зелена държава, влизаш свободно. Ако си от червена държава, трябва отр.пср тест. За всеки влизащ искат застраховка, покриваща Ковид. Пср тест може да се направи и на летището. Ние утре се връщаме в Киев и ще правим тест на летището. 

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 11 часа, funny каза:

Е как. ДО сега знаех за Украина ( поне до скоро), България ( до днес), Флорида ( нищо че не е държава а щат) .... сигурна съм има и други

Продължавам си проучването аз за държави/територии без маски на открито, с отворени ресторанти и туристически обекти.

- Украина

- Флорида ( САЩ)

- По план след 05 април - Португалия

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 49 минути , funny каза:

Продължавам си проучването аз за държави/територии без маски на открито, с отворени ресторанти и туристически обекти.

- Украина

- Флорида ( САЩ)

- По план след 05 април - Португалия

- Cape Verde

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, funny каза:

Продължавам си проучването аз за държави/територии без маски на открито, с отворени ресторанти и туристически обекти.

- Украина

- Флорида ( САЩ)

- По план след 05 април - Португалия

 

преди 11 минути , funny каза:

- Cape Verde

- Mallorca

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

В Малдивите не беше ли точно така (в ресортите де), но не съм бил лично...

То малко като златна клетка, и изкуствено, ама каквото такова...

 

Танзания...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 3 минути , neuromancer каза:

В Малдивите не беше ли точно така (в ресортите де), но не съм бил лично...

То малко като златна клетка, и изкуствено, ама каквото такова...

 

Танзания...

Да аз Малдиви, Мексико, Занзибар/Танзания и Доминиканска република реших че вече всички ги знаят, но може би е добре и тях да сложим

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@funny, в https://reopen.europa.eu/en  след като си избереш държава, има едно бутонче във формата на маска, с основните мерки на място. В Хърватия например е препоръчително навън да си с маска, ако не можеш да спазваш дистанция. 

https://reopen.europa.eu/en/map/HRV/6001

Недостатъкът е, че са настоящите мерки, а не какво ще бъде през май-юни, но ако те интересува държавата, са изнесени линкове към източници. Може както е в сайта за Португалия, там да се намира планът им за отваряне. 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Lindt каза:

@funny, в https://reopen.europa.eu/en  след като си избереш държава, има едно бутонче във формата на маска, с основните мерки на място. В Хърватия например е препоръчително навън да си с маска, ако не можеш да спазваш дистанция. 

https://reopen.europa.eu/en/map/HRV/6001

Недостатъкът е, че са настоящите мерки, а не какво ще бъде през май-юни, но ако те интересува държавата, са изнесени линкове към източници. Може както е в сайта за Португалия, там да се намира планът им за отваряне. 

Да, от там се опитах но установих че не е най актуалната информация. А и за всяка държава вътре има региони с различни рестрикции които пак трябва да се ровят. Така който знае - пише. 

А на мен зверски ми писна всичко и не смятам да чакам до май за да се изнеса поне за малко 🙂

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 15 минути , Мари Николова каза:

област Валенсия

И във Валенсия и в Майорка имам познати, току що ги питах, казаха, че маските на открито са задължителни, за съжаление . От 1 година. 

Дали е сигурна информацията?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , luba_rizova каза:

И във Валенсия и в Майорка имам познати, току що ги питах, казаха, че маските на открито са задължителни, за съжаление . От 1 година. 

Дали е сигурна информацията?

за Майорка прочетох че от 15 март са "олекотени" рестрикциите. Сега ще намеря пак статията

https://www.majorcadailybulletin.com/news/local/2021/03/12/80793/covid-restrictions-update-mallorca.html

http://www.visitpalma.com/en/#mask

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 3 минути , luba_rizova каза:

И във Валенсия и в Майорка имам познати, току що ги питах, казаха, че маските на открито са задължителни, за съжаление . От 1 година. 

Дали е сигурна информацията?

Потвърждавам за Валенсия.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , luba_rizova каза:

И във Валенсия и в Майорка имам познати, току що ги питах, казаха, че маските на открито са задължителни, за съжаление . От 1 година. 

Дали е сигурна информацията?

За маски не съм срещала информация, за мен не са такава драма, но Валенсия, Costa Blanca и Балеарските острови са в по-нежните отенъци на жълтото и след 12 април очаквам още да поразхлабят мерките. Ако е удобно да поразпиташ познатите каква е обстановката, подходящо ли е за туризъм, ще може ли да се пътува между отделните региони. Например едно трипче от Валенсия до Майорка със самолет би ли било възможно? 🙂

 

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Дани Магелани каза:

Потвърждавам за Валенсия.

Оф, абе и там цари някаква дезинформация. Моята приятелка от Валенсия ми се оплака, че всички французи и германци ходели на Балеарските острови, а те не могат да мръдна от Валенсия, а познатата ми от Майорка се оплаква, че няма кой да ги напсува. Къде е истината, вече никой не знае. 

Добре, Мари, ще я питам тази, която живее  на Майорка, и без това отдавна се каня да разпитам. 

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 16 часа, stanislavpp каза:


 

Маями се пука по шевовете от народ по време на Spring Break , съответно властите наложиха вечерен час (21ч). Кадрите са от минути преди 21ч ,когато властите прекратяват  вакханалия с pepper balls ( бомби с черен пипер 🙂 ).

Имаш ли някакво инфо за Мексико от първа ръка? Понеже много американци ходят и може да си чул как е там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, funny каза:

Продължавам си проучването аз за държави/територии без маски на открито, с отворени ресторанти и туристически обекти.

 

- Флорида ( САЩ)

 

 

Тексас, Мисисипи, Уайоминг не прилагат никакви задължителни мерки. Един приятел от Пенсилвания ми каза, че скоро отваряли напълно и там. Стига да намериш какво да гледаш по тези места (сигурно има какво, аз просто нито съм ходил, нито съм се ровил). 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Мари Николова каза:

област Валенсия

Няма такова нещо.

Едвам махнаха маските, ако спортуваш навън и с това се изчерпва движението без маска.

 

Дори на плажа се изискват за сега. Остават вечерен час, затворена за движение област и т.н.

баровете с маси навън работят на 100%.

До 12 април е така, след това ще видим.

 

 

дописвам 

 

вероятно някой е чул-прочела, че ги махат за няколко часа наскоро, понеже РЗИ-то се е объркали в текста. Веднага след това е поправено. 
https://www.google.com/amp/s/valenciaplaza.com/la-mascarilla-deja-de-ser-obligatoria-en-la-comunitat-valenciana-si-se-garantiza-la-distancia-de-1-5-metros%3famp=1

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Маями Бийч обяви извънредно положение заради тълпите през пролетните ваканции.

Наложен е комендантски час от 20 часа около развлекателните места.

Преди 1 час, Oshko каза:

Имаш ли някакво инфо за Мексико от първа ръка? Понеже много американци ходят и може да си чул как е там.

Здравейте, тези дни се върнах от Мексико, какво ви интересува? 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 48 минути , Alexander каза:

Няма такова нещо.

Едвам махнаха маските, ако спортуваш навън и с това се изчерпва движението без маска.

 

Дори на плажа се изискват за сега. Остават вечерен час, затворена за движение област и т.н.

баровете с маси навън работят на 100%.

До 12 април е така, след това ще видим.

 

 

дописвам 

 

вероятно някой е чул-прочела, че ги махат за няколко часа наскоро, понеже РЗИ-то се е объркали в текста. Веднага след това е поправено. 
https://www.google.com/amp/s/valenciaplaza.com/la-mascarilla-deja-de-ser-obligatoria-en-la-comunitat-valenciana-si-se-garantiza-la-distancia-de-1-5-metros%3famp=1

Написах въпросите си до приятелка. Ще чакам актуален отговор от там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Дани Магелани каза:

Написах въпросите си до приятелка. Ще чакам актуален отговор от там.

Аз смятам, че @Alexander e абсолютно сигурен какво е положението във Валенсия. Всъщност докато той не тръгне към Испания, няма да погледна натам за туризъм, каквото и където и да прочета. 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Дани Магелани каза:

Написах въпросите си до приятелка. Ще чакам актуален отговор от там.

Чакай, няма проблеми

Това е от 15 март

 

Mascarillas | Nuevas normas de uso de las mascarillas en la Comunitat Valenciana a partir del lunes 15 de marzo | Las Provincias

 

https://www.ciclo21.com/comunitat-valenciana-ciclismo-coronavirus-covid-19/

 

И 10-на уеб камери от града, за който не му се вярва.

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

@funny, за Малдивите потвърждавам. Никакви маски не съм носил там, освен на летището. Нито в магазини, нито в хотели, да не говорим за улицата или плажа.
За Валенсия не е вярно, искат си намордници дори и на плажа. Именно затова отменихме резервациите за лятото и ще бъдем в България.

Това е чудесна идея, продължавай да правиш списъка. И аз ще се възползвам от него. За Армения също разбирам, че са много либерални с мерките.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Alexander каза:

А аз тъкмо се заклех в теб 🙃 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.