Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 2 минути , Alexander каза:

Приятелката ми живее в малко градче и е възможно да заобикаля рестрикциите като нашия любим Луд кон. За това я попитах как е регламентирано за областта. Дано отговори бързо.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Crazy Horse каза:

@funny, за Малдивите потвърждавам. Никакви маски не съм носил там, освен на летището. Нито в магазини, нито в хотели, да не говорим за улицата или плажа.
За Валенсия не е вярно, искат си намордници дори и на плажа. Именно затова отменихме резервациите за лятото и ще бъдем в България.

Това е чудесна идея, продължавай да правиш списъка. И аз ще се възползвам от него. За Армения също разбирам, че са много либерални с мерките.

На мен ми е абсолютно непонятно да ходя на почивка за удоволстие и да се "опаша" с маска, а вече ми идва в повече НЕпътуването ( макар и да направих 2 уикенд излизания във февруари) . Та продължавам. А съм сигурна че ще е от полза и за такива като мен, търсещи такива места, както и за тези които са на противоположно мнение - за да ги избягват.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

Приятелката ми живее в малко градче и е възможно да заобикаля рестрикциите като нашия любим Луд кон. За това я попитах как е регламентирано за областта. Дано отговори бързо.

Дани, ние в Торевиеха, което е малко градче до Аликанте, в област Валенсия се правихме на луди миналото лято и цялото семейство си ходехме 2 седмици без маски и никой не ни направи забележка дори и точно на последния ден от почивката ни на плажната алея минаха три ченгета и ни казаха да си сложим намордници. Бяхме не повече от 10 души по цялата алея без намордници така или иначе. Така че си права, явно в по-малките градчета има хора като нас, но това не означава, че официално не се изискват маски, както вече @Alexander потвърди със своите линкове.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 27 минути , Lindt каза:

Аз смятам, че @Alexander e абсолютно сигурен какво е положението във Валенсия. Всъщност докато той не тръгне към Испания, няма да погледна натам за туризъм, каквото и където и да прочета. 

Аз смятам да мина през Канарите това лято по скоро към края, като този път заради евентуални тестове и пр ще ида само един път, но за по-дълго поне 14 дни  и ще съчетая пак два острова, като единият ще е от по-малките.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@funny, браво, страхотна идея 🙂 И аз съм като теб - кошмар ми е да съм по улиците с маска, какво остава за плажове. Това ми е определящо при избора на дестинация. Е, няколко часа в самолета ще издържа, разбира се. Надявам се и аз да съм полезна с моя опит и проучвания:

- Украйна - вие сте коментирали, пък и @DaBo периодично представя новата информация. Благодаря за което 🙂 Писах, че февруари бях там - толкова хубаво-нормално беше  🙂 Без маски по улиците, без други извращения. Ако в Европа така продължават може пак да отида - да видя Киев и през пролетта/лятото и да пием вино и да ядем рибка в Черноморка 🙂  Ох, размечтах се 🙂 

- Малдиви - това ми беше една от идеите ми за март/април, но отпадна, защото не може да се ходи свободно между ризортите, пък и Мале не може да се посети. Наистина, прав е @neuromancer, бих се чувствала като в златна клетка. Все пак е някакъв вариант;

- Доминиканска република - няма маски навън, свободно е придвижването, ще докладвам скоро и от мястото на събитието /надявам се/ 🙂 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 1 час, Alexander каза:

Няма такова нещо.

Да, за маските явно си прав, но ресторанти и музеи си работят. За заведения 100% на открито и 30% на закрито до 4ма на маса. Нали не бъркам?

http://infocoronavirus.gva.es/es/mesures-vigents

 

Даже съм  си харесала две изложби - ковид варианта на Las Fallas 🙂 и женските образи на любим валенсиански художник ( Sorolla)

https://www.visitvalencia.com/en/events-valencia

Вижте какви готини романтични патки има пред Градът на изкуствата и науката🤩:

 

image.png.873dba71270e5baf8c926763879d616f.png

За тези, които могат да преглътнат носенето на маски си е ОК. 

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Държави/територии без маски на открито, с отворени ресторанти и туристически обекти.

 

Напомням, че списъкът е информативен и следва да проверите допълнително дали към момента на пътуването Ви, условията не са променени!

 

  • Украйна
  • САЩ - определени щати:  Флорида, Тексас, Мисисипи, Уайоминг, Alaska, Arizona, Florida, Georgia, Idaho, Missouri, Nebraska, Oklahoma, South Carolina, South Dakota, and Tennessee, скоро и Пенсилвания
  • Португалия - по план след 05 април
  • Cape Verde
  • Mallorca
  • Малдиви - маските на открито официално са задължителни но не се спазва
  • Мексико
  • Занзибар/Танзания
  • Доминиканска република
  • Армения - с лека забележка че не е точно изяснено задължителни или препоръчителни са маските на открито
  • Египет
  • Узбекистан
  • Виктория, Австралия

 

Ще обновяваме с останалите модератори информацията непрекъснато и ще сложа закачено това мнение.

 

  • Харесвам 16
  • Благодаря 6
  • Браво 6
Връзка към коментар

Обобщавам към момента :

 

държави/територии без маски на открито, с отворени ресторанти и туристически обект

- Украина

- Флорида, Тексас, Мисисипи, Уайоминг , скоро и Пенсилвания ( САЩ)

- По план след 05 април - Португалия

- Mallorca, Област Валенсия (Испания)

- Малдиви

- Мексико,

- Занзибар/Танзания

- Доминиканска република

 - Cape Verde

- Армения - с лека забележка че не е точно изяснено задължителни или препоръчителни са маските на открито

- Египет

 

Докато аз обобщя и @Mary вече го е направила. Мерси

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Mary каза:

Държави/територии без маски на открито, с отворени ресторанти и туристически обекти.

 

  • Украйна
  • САЩ - определени щати:  Флорида, Тексас, Мисисипи, Уайоминг, скоро и Пенсилвания
  • Португалия - по план след 05 април
  • Cape Verde
  • Mallorca
  • Малдиви
  • Мексико
  • Занзибар/Танзания
  • Доминиканска република
  • Армения - с лека забележка че не е точно изяснено задължителни или препоръчителни са маските на открито
  • Египет

 

Ще обновяваме с останалите модератори информацията непрекъснато и ще сложа закачено това мнение.

 

Това за Доменикана от къде го разбирате? 

Вчера гледах по телевизията една от миските, която е прекарала там рождения си ден и се беше върнала наскоро. Ами, други неща каза. 

Много атракции и ресторанти в хотела не са били работили, заради епидемията. На плажа и в хотела са били без маски, но извън комплекса е трябвало да носят маски. Беше доволна, че е била на топло, но каза, че рестрикциите и там са се усещали. Бяха и пуснали клип от самия рожден ден и всички бяха с маски. Вярно, че сигурно са били обслужващ персонал, но по нейните думи са носили маски навън. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , mililia каза:

Това за Доменикана от къде го разбирате? 

Вчера гледах по телевизията една от миските, която е прекарала там рождения си ден и се беше върнала наскоро. Ами, други неща каза. 

Много атракции и ресторанти в хотела не са били работили, заради епидемията. На плажа и в хотела са били без маски, но извън комплекса е трябвало да носят маски. Беше доволна, че е била на топло, но каза, че рестрикциите и там са се усещали. Бяха и пуснали клип от самия рожден ден и всички бяха с маски. Вярно, че сигурно са били обслужващ персонал, но по нейните думи са носили маски навън. 

аз го чета тук : https://www.drtravelcenter.com/questions/are-face-masks-required/

 

Връзка към коментар

За Флорида, маските са задължителни в увеселителните паркове, откритите молове, открити територии на музеи, Кий Уест и навсякъде навън където не може да се спазва дистанция. 

Връзка към коментар
преди 25 минути , EliNik каза:

За Флорида, маските са задължителни в увеселителните паркове, откритите молове, открити територии на музеи, Кий Уест и навсякъде навън където не може да се спазва дистанция. 

Базирайки се на опита ми там - няма места дето не може да се спазва дистанция 🙂

Мерси все пак за уточнението.

Ето и по-пълна информация по щати къде-какво относно маските : https://www.usnews.com/news/best-states/articles/these-are-the-states-with-mask-mandates

 

Screenshot 2021-03-22 at 13.55.20.png

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Bosi Ivanova каза:

Маями Бийч обяви извънредно положение заради тълпите през пролетните ваканции.

Наложен е комендантски час от 20 часа около развлекателните места.

Здравейте, тези дни се върнах от Мексико, какво ви интересува? 

Как е обстановката като цяло, отворени ли са ресторантите(в Quintana Roo), отворени ли са обектите за туристи?

Ико сте пътували без PCR имахте ли някакви проблеми на check-in или при прекачванията?

Ако сте били в района на Канкун, каква е ситуацията с водораслите, чета че на някои плажове има много?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Мари Николова каза:

@Таньо, би ли споделил през кои летища е възможно достигането до Португалия, ако си разцъквал, че през Дортмунд засега май не е опция😉

 

Моят фаворит е Лутън. Има полети от три града в България до четири града в Португалия на УИЗ, но от там летят и Райънер, което увеличава възможностите много.

Гатуик също е добър вариант - Изиджет дават избор.

Прекачване Лутън - Станстед, респ. Гатуик - Станстед също е опция, като информацията, която последно гледах е, че е възможно прекачване до 24 часа.

Моля ако греша да ме поправите! @searus

Виена също е добро място за прекачване за сега ако прекачването е в рамките на деня. Въпрос е какви полети ще останат в близко бъдеще от него по новообявените от УИЗ дестинации.

Аз съм оптимист за Дортмунд и мисля, че ще е удобен з едната посока, но цената за сега не е добра. Рестрикциите в Германия сега са факт, но пък чета че резервациите се увеличават в посока Испания и Португалия, така че прекачване ще е възможно...

 

Моля ако греша ме поправете, а ако пропускам нещо съществено - допълнете. 🙂

 

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Един от най-удобните полети до Португалия е през Бергамо с Райън, но нямам информация за изискванията. Гледам, че между полетите има около 5 часа пресдтой, което трябва да е предостатъчно в новите реалности. Почти същото се отнася и за полети през Рим.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 минути , Таньо каза:

Моят фаворит е Лутън. Има полети от три града в България до четири града в Португалия на УИЗ, но от там летят и Райънер, което увеличава възможностите много.

Гатуик също е добър вариант - Изиджет дават избор.

Прекачване Лутън - Станстед, респ. Гатуик - Станстед също е опция, като информацията, която последно гледах е, че е възможно прекачване до 24 часа.

Моля ако греша да ме поправите! @searus

 

Моля ако греша ме поправете, а ако пропускам нещо съществено - допълнете. 🙂

 

 

Допълвам веднага, просто трябва да се следи червения списък за ОК, ето тук: https://www.gov.uk/guidance/transport-measures-to-protect-the-uk-from-variant-strains-of-covid-19, тъй като не може да се лети и транзитно за тези страни. Португалия я махнаха в петък от списъка, но нищо не пречи пак да я набутат когато им се прииска...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Початих си малко с туристическият онлайн център на област Валенсия от линка, който бях дала по-горе. Информацията, която ми дадоха е, че по вода и въздух няма ограничения за влизане в областта за страни от ЕС. Но влезеш ли, не може да прескачаш до други области на Испания без уважителна причина. Така че, ходенето до Майорка не става 😞 Но пък прекачване до Португалия си е съвсем възможно.

Също може да си джиткаш от град в град в област Валенсия, не е като в Италия, да не може да напускаш града.

Виждам и това:

With regard to land transport, the border closure of the Valencia region, and of any other regions, does not affect foreigners who need to cross other regions to reach their final destination in Spain or who leave this region to return their place of origin.

Foreigners are strongly recommended to have a confirmed hotel booking or proof that they are travelling to their own property. In any case, once they reach their destination, they must comply with all the travel and other restrictions in force in the place where they are staying and in the Valencia region.

https://www.visitvalencia.com/en/new-normal-arrives-valencia

Т.е чужденците може да преминават през отделните региони сухопътно без да е необходимо да доказват уважителна причина, освен може би резервация за хотел. Обаче до Майорка пак няма да стане 😞

 

 

преди 27 минути , Таньо каза:

Един от най-удобните полети до Португалия е през Бергамо с Райън, но нямам информация за изискванията. Гледам, че между полетите има около 5 часа пресдтой, което трябва да е предостатъчно в новите реалности. Почти същото се отнася и за полети през Рим.

За Бергамо и аз  гледах, но четох, че за пътници от рискови страни транзита е възможен само ако не излизат от летището.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Oshko каза:

Как е обстановката като цяло, отворени ли са ресторантите(в Quintana Roo), отворени ли са обектите за туристи?

Ико сте пътували без PCR имахте ли някакви проблеми на check-in или при прекачванията?

Ако сте били в района на Канкун, каква е ситуацията с водораслите, чета че на някои плажове има много?

Всичко работеше на около 60%.
Плажът беше отворен от 9 до 17ч., по принцип. 
Затворени бяха нощните заведения.
На обществените места бяхме с маски, но има много и без 
 При влизане в някои магазини и заведения ти мерят температурата и ти пръскат дезинфектанти. 
 Заведения и магазини си работят.

Не сме имали проблеми, но спазвахме всичко необходимо. 

Бяхме в Пунта Ален и Тулум, Канкун не ни влече вече, обикаляме други места, по-спокойни. 
 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 27 минути , Таньо каза:

Един от най-удобните полети до Португалия е през Бергамо с Райън, но нямам информация за изискванията. Гледам, че между полетите има около 5 часа пресдтой, което трябва да е предостатъчно в новите реалности. 

Аз съм с такива билети, но чак за края на юли и се надявам до тогава да е по-лесно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте. Предстои ми пътуване до Реюнион през Париж. Някой може ли да помогне с информация за ограничения за влизане и вътре?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.