Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

@funnyАз няколко пъти го споменах , но нейсе.... Освен това за част от  споменатите щати има леки мерки или други подобни, или дори вечерен час във Флорида, а вие сте го изтипосали като  късче Ковид рай. Нямам и желание/ време да съм коректив на всяко погрешно твърдение. Да не говорим за динамичността на мерките...

 

Да се изписва ДР, че няма рестрикции след като са подобни на тези в България в локдаун е просто безумно... 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , stanislavpp каза:

@funnyАз няколко пъти го споменах , но нейсе.... Освен това за част от  споменатите щати има леки мерки или други подобни, или дори вечерен час във Флорида, а вие сте го изтипосали като  късче Ковид рай. Нямам и желание/ време да съм коректив на всяко погрешно твърдение. Да не говорим за динамичността на мерките...

 

Да се изписва ДР, че няма рестрикции след като са подобни на тези в България в локдаун е просто безумно... 

Ооо значи не сме се разбрали. Аз се опитвам единствено да събера инфо за местата където:

1. На открито няма маски ( ясно е че на закрито и в транспорт, магазини и т.н. ще има)

2. Има отворени заведения ( може и с вечерен час), като целта е да може да изпиеш едно кафе/вино, да обядваш и вечеряш.

3. Да има някой и друг туристически обект отворен ( като пак е ясно че сигурно вътре ще е с маски)

 

Отдавна в тая идиотия не търся нещата да са както преди а една идея по-нормални

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Ясно! Струва ми се, че  две от тези три изисквания включват всички държави света, които не са във временен локдаун. 

Специално за ДР, маските са задължителни на открито (засега ). Аз ще съм там 19-27 април , Ла Романа , но ще съм с автомобил и ако има магеланци в  района Ла Романа - Пунта Кана, държа да почерпя всички някоя вечер ( с маски или без маски 😃)

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар

Сега си писах с Ива, която живее в ДР - задължително е носенето на маски на открито извън хотелите. В самите хотели не правят проблеми и не е задължително. Излъгаха ме от ТА, онзи ден ги питах точно за маските 🙂  Както и да е, не е фатално. 

 

@stanislavpp, за малко ще се разминем 🙂 Ние ще сме от 02.04 една седмица.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 4 минути , Eva eva каза:

Излъгаха ме от ТА, онзи ден ги питах точно за маските

 Коментирахме това преди, че ТА агенции в България масово лъжат умишлено за  тестове и изисквания за да си продават пакетите.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Вчера говорих с брат ми, който е в Америка и той ми каза, че нещата са сериозни, но не е както е било преди месеци. На хората не им пука особено... дори вече и не всички носят маски в затворените обекти. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Иван Попов каза:

Вчера говорих с брат ми, който е в Америка и той ми каза, че нещата са сериозни, но не е както е било преди месеци. На хората не им пука особено... дори вече и не всички носят маски в затворените обекти. 

 

Само информативно, като кажеш Америка е все едно да кажеш в Европа . Едно е в Исландия (Аляска ), друго е в България ( Тенеси - Мисисипи), трето в Испания ( Аризона )...Всеки щат е “автономен” и със собствени закони, данъци и прочие ...

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

@stanislavpp, @Eva eva - имате шанс за обикаляне насам натам без маска.

Между другото отговарят доста бързо ако имате други въпроси.

https://www.drtravelcenter.com/questions/are-face-masks-required/

 

 

 

Screenshot 2021-03-22 at 20.17.39.png

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , stanislavpp каза:

Само информативно, като кажеш Америка е все едно да кажеш в Европа . Едно е в Исландия (Аляска ), друго е в България ( Тенеси - Мисисипи), трето в Испания ( Аризона )...Всеки щат е “автономен” и със собствени закони, данъци и прочие ...

Напълно съм съгласен с това, но все пак той е тираджия и ми го казва като цяло може би. 

Всеки щат си е все едно отделна държава. 

Връзка към коментар

Маските не ме притесняват , по-скоро безмаскието ще е тревожно.Ние ще сме с поставени ваксини , но няма да е особено куул , ако малкият когато го оставяме в детският клуб се зарази и ни се удължи ваканцията непредвидено с две седмици .. Има поставени термокамери из хотела , но асимптоматичните деца/гости , едва ли ще ги хване...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Mary ще впишеш ли към САЩ и тези щати Alaska, Arizona, Florida, Georgia, Idaho, Missouri, Nebraska, Oklahoma, South Carolina, South Dakota, and Tennessee

 

 

 

"Five states -- Texas, Mississippi, Iowa, Montana and North Dakota -- have ended, or soon will end, statewide mask mandates, despite the looming threat of COVID-19 and highly transmissible variants.

They're joining 11 other states -- Alaska, Arizona, Florida, Georgia, Idaho, Missouri, Nebraska, Oklahoma, South Carolina, South Dakota, and Tennessee -- that never required face coverings statewide."

Източник : https://abcnews.go.com/Health/states-dropped-mask-mandates/story?id=76249857

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 2 минути , muchachote каза:

Колеги, да попитам, а за ГДР има ли някакви ограничения в пътуванията?

За ГДР ограниченията паднаха 1990 година 🤣

  • Харесвам 1
  • Браво 3
  • Смея се 31
Връзка към коментар

Круизните компании искат да започнат да плават отново през юни месец.
https://www.cruisehabit.com/when-will-cruises-start-again

 

Ето и по-подробна информация на този линк
https://www.traveloffpath.com/cruise-lines-reopening-dates-of-sailings-and-what-you-need-to-know/

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, funny каза:

@Mary ще впишеш ли към САЩ и тези щати Alaska, Arizona, Florida, Georgia, Idaho, Missouri, Nebraska, Oklahoma, South Carolina, South Dakota, and Tennessee

Добавени са.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, luba_rizova каза:

И във Валенсия и в Майорка имам познати, току що ги питах, казаха, че маските на открито са задължителни, за съжаление . От 1 година. 

Дали е сигурна информацията?

Абсолютно сигурна е . Валенсия бяха в локдаун  поне 6 месеца . В Испания като цяло маската е задължителна , няма значение на открито , закрито или градски транспорт . Ние на Канарските , които сме най добре не сме сваляли  маска от 1 - една година .

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 14 часа, Mary каза:

Държави/територии без маски на открито, с отворени ресторанти и туристически обекти.

 

Напомням, че списъкът е информативен и следва да проверите допълнително дали към момента на пътуването Ви, условията не са променени!

 

  • Украйна
  • САЩ - определени щати:  Флорида, Тексас, Мисисипи, Уайоминг, Alaska, Arizona, Florida, Georgia, Idaho, Missouri, Nebraska, Oklahoma, South Carolina, South Dakota, and Tennessee, скоро и Пенсилвания
  • Португалия - по план след 05 април
  • Cape Verde
  • Mallorca
  • Малдиви
  • Мексико
  • Занзибар/Танзания
  • Доминиканска република
  • Армения - с лека забележка че не е точно изяснено задължителни или препоръчителни са маските на открито
  • Египет
  • Узбекистан

 

Ще обновяваме с останалите модератори информацията непрекъснато и ще сложа закачено това мнение.

 

За Малдиви към момента маските на открито са задължителни. Това, че на много места не се спазва е друг въпрос.

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , funny каза:

Дали модераторите може да добавят информацията от @Ametist към Малдивите - маските на открито официално са задължителни но не се спазва

Януари бяхме на няколко локални острова, стриктно се спазваше носене на маските на открито.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар


Един цитат от коментар в една група за пътешествия на Фейсбук:

"Няма корона на Малдивите, всичко е спокойно от здравна гледна точка.

Има обаче много сънародници и сънароднички с ВерсачИ и Гучи шушляци, напомпани цици и нацепени батки, които оригат и псуват по плажовете, оставят си чашите и забождат тържествено фасове в пясъка "щот са си платили".

Та си помислих, че единственото хубаво нещо от предупрежденията и карантините за Малдиви и Занзибар е, че малко ще поспасят дестинациите от "инфлация". 😆
 

  • Харесвам 11
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 21 часа, Таньо каза:

 

1.  ..... до 24.03.2021 г., българските граждани, които пристигат в Черна гора (освен ако пристигат от Албания, Косово, Хърватия, Сърбия или Босна и Херцеговина) следва да представят отрицателен резултат от PCR тест, извършен не по-рано от 48 часа преди отпътуването, или с положителен резултат от антигенен IgG тест не по стар от 30 дни, или да представят удостоверение за извършена ваксинация – поставена втора доза поне 7 дни преди датата на влизане в Черна гора.

https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/montenegro

 

2. Черна гора не планира да се затвори от туристите във времето на третата вълни на пандемията.

https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10955155

 

 

Влизам малко в сферата на спекулациите, обаче няма как да не задам този въпрос - с антигенен тест, нали се хваща количество антитела, те може да са от преболедуване или от ваксина. В последните дни видях няколко приятели, които са развили доста добро количество, след само една доза АЗ (втората е след 70 дни, за разлика от иРНК, когато е след 20-30).
Тук пише - удостоверение за втора доза или антигенен тест .... 

Връзка към коментар
преди 12 минути , stormbringer каза:

Влизам малко в сферата на спекулациите, обаче няма как да не задам този въпрос - с антигенен тест, нали се хваща количество антитела, те може да са от преболедуване или от ваксина. В последните дни видях няколко приятели, които са развили доста добро количество, след само една доза АЗ (втората е след 70 дни, за разлика от иРНК, когато е след 20-30).
Тук пише - удостоверение за втора доза или антигенен тест .... 

Антиген и антитяло са различни неща, направо противоположни. Антигени са молекули от самия вирус, антителата се образуват от организма като отговор на инфекцията и остават и впоследствие. С антигенен тест не се хващат антитела. Антигенен тест за IgG няма, това е грешка в текста.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Оффтопик на темата с ваксините: Някой нещо да е чувал дали ще пада скоро 10-дневната карантина за Египет? Ха днес, ха утре, МЗ само подковава, че ще си останем затворени до средата на април. На всичкото отгоре малкото чу, че говорим за това и сега по 666 пъти на ден пита кога ще ходим на море. Гледам пакети с ТА, но ако някой знае нещо и за директните на България Еър от кога ги гласят, ще е супер да са в съвсем обозримото бъдеще. На сайта им в Египет още няма нищо за купуване.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 минути , Coo каза:

директните на България Еър от кога ги гласят

Не са казали дата, но вероятно като отменят карантината при връщане от Африка.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.