Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Emil Chakalov каза:

Не знам дали не е редно да смениш лабораторията.Тази сутрин се видях с комшията,който пътува често до Турция.Правил си е тест в Рамус миналия ден и се е надявал до вчера сутринта да излезе и да тръгне,но е излязъл чак вчера на обед.Звънял сутринта да пита,но му казали,че са заринати с тестове и се бавят.

Сроковете зависят много от лабораторията на Рамус също така. В централата в Дружба в София са най-малки, а в провинцията - най-големи.

image.png.5e745fefbdec9fba7a15043722df6f5b.png

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не е до срокове и лаборатории, а всичко е за пари. Един тест излиза по едно и също време стига да искат да ти го пуснат. Една приятелка си прави в Рамус и си плати за обикновен, но понеже имаше позната там и тя й го пусна бърз за 2ч. излезна. Така, че няма никаква разлика в обработката на резултата, а в цената и времето.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Ivko каза:

Не е до срокове и лаборатории, а всичко е за пари. Един тест излиза по едно и също време стига да искат да ти го пуснат. Една приятелка си прави в Рамус и си плати за обикновен, но понеже имаше позната там и тя й го пусна бърз за 2ч. излезна. Така, че няма никаква разлика в обработката на резултата, а в цената и времето.

Според мен тия в провинцията ги карат в София, така че е нормално да има разлика във времето.

А една приятелка преди месец се тества в Рамус в Дружба 2 (не в централата) и тестът ѝ излезе след 3 часа, Иначе е ясно, че ако платиш повече, ще те прекарат с приоритет пред другите.

Аз, като се наложи да си пускам тест в провинцията, предпочетох местна лаборатория (даваща срок 24 часа, реално излязоха за 4) пред Рамус именно заради 48-те часа, които дават за излизане на резултата извън София.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ние онзи ден ползвахме лабораторията на поликлиника "България", на бул. България.

Записват он-лайн за час, спазват часовете, резултата излиза до 12 часа след вземането на пробата, може да се получи на телефона. 

Повече детайли не знам, но го използвахме за едно момче германче, което трябваше в понеделник сутринта да си лети за Франкфурт, никакъв проблем каза после. 

Вероятно резултатът е бил на английски. 

И цената не знам, но сигурно я пише на сайта им.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 16 часа, t_petkov каза:

Аз да кажем, че съм доста флексибилен от към дестинация. Единственият проблем е, че билетите ни са с Катарците, което ни връзва ръцете. За момента освен Африка, другата възможност е южна Америка. Там обаче катарците разбираемо режат ръце с билети от 1400 евро за една Бразилия. Нещо на едната от картите гледах, че Индия май скоро щеше да отваря. Някой някаква информация?

Изчакай до утре за Индия! 

@Георги Матеев ще даде прясна информация... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, VVP каза:

Ако си правя ПСР в Рамус Дружба трябва ли да имам записан час и евентуално за колко време ще излезе резултата?

Питам понеже времето ми е ограничено.За влизане в Германия вече ПСР-а е с валидност до 48 часа,а аз ще пътувам с автомобил.

И за резултата трябва ли да отида лично или го пращат по имейл?Въобще как става цялата процедура?

НЕ ти трябва никакъв ПСР минава се и само с антигенен тест. Лично изпробвано вчера. На сертификата обаче трябва да са опоменати специфичността и чувствителността на използвания тест и да са над определените референтни стойности от РКИ. По-детайлна информация тук

 

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Tests.html

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 16 часа, Jenbel каза:

@Coo, имам информация, че са обещали да извадят Египет от онази заповед до 29 март.

А дано!!

преди 3 часа, mitaka каза:

Аз имам резервация за 05.04 за Шарм Ел Шейх и до последно се надявах, че ще има някакво положително решение относно карантината. Вчера получих имейл от ТА, че ми отменят резервацията.

Казаха ли причината - на теб ти я отменят, защото няма да падне карантината за Египет докато се върнете на 12-13.4 (ако сте за седмица) или изцяло канселират полета, защото много хора се отказват и не им е изгодно да летят с полупразен самолет, или нещо друго?

Връзка към коментар
преди 21 минути , Coo каза:

А дано!!

Казаха ли причината - на теб ти я отменят, защото няма да падне карантината за Египет докато се върнете на 12-13.4 (ако сте за седмица) или изцяло канселират полета, защото много хора се отказват и не им е изгодно да летят с полупразен самолет, или нещо друго?

Агентката от ТА ми препрати имейла от фирмата, която организира екскурзията.


Здравейте, колеги,

Във връзка с неясната ситуация свързана с COVID 19, бихме желали да Ви информираме, че се налага да отменим резервацията на туристите Ви за Шарм ел Шейх за 05.04.2021 г. Ако желаят клиентите, може да ги насочите към дати 30.04.2021 г. и 22.05.2021 г. Тогава не би следвало да има някакви ограничения за пътуванията.

Моля, да ни изпратите банкова сметка, по която да възстановим платената сума или да ни информирате, ако желаят клиентите да променят датата на пътуване.

Съжаляваме и се извиняваме на всички, които са очаквали с нетърпение пътуването си.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е, аз тъкмо похвалих Украйна и хайде нова заповед...

От вчера, 23.03.21 всеки чужденец трябва да представи предварителено направен не по-късно от 72 часа от влизането в страната негативен пср тест. Към него трябва задължителна здравна застраховка, покриваща лечение на Ковид (Ковид трябва изрично да е написан в полицата) за времето на престоя си, ако е по-малко от 14 дни или за 14 дни, ако ще стои по-дълго време. ВАЖНО! Застраховката трябва да е направена в украинска заст.компания или в международна такава, която има представителство в Украйна. Най-лесно става тук: https://visitukraine.today/

 

В Украйна се води т.нар. адаптивна карантина по области. Според %-то нарастване на болните на 100 хил. в последните две седмици и заетостта на ковид леглата всяка област се определя в кой цвят карантина ще е - зелен, жълт, оранжев или червен. Червеният цвят е локдаун тоест нищо не е отворено и децата учат дистанционно. ВАЖНО! С новата заповед от вчера се въвежда носенето на маски навън в червената зона, ако се движат повече от 1 човек. В другите цветове карантина това го няма. От туристическа гледна точка, когато дадена област е в червен цвят, то най-добре е да не се посещава.

 

Само преди седмица си говорихме с местни приятели, че тук (в Киев и Украйна като цяло) сме като волни птички в сравнение с останалата част от Европа.

 

Личното ми мнение, че украинците няма да носят маски навън и никой не може да ги накара. Освен това със затоплянето на времето, нещата ще се отпуснат, а летните месеци ще е пак свободно. Дано само не се издънят нещо много генерално! В момента е третата вълна, основно е британската мутация, но притесненията са, че вече има и от южноафриканската, заради свободното ходене в Танзания/Занзибар и Египет.

 

Май не е за тази тема, но са дали разрешение на нова местна лоукост авиокомпания и започват полети. Базата им в Киев ще е летище Жуляни:

https://www.the-village.com.ua/village/business/news/309227-kudi-litatime-nova-ukrayinska-aviakompaniya-bees-airline-29-marshrutiv

 

Това е https://bees.aero/en

Как ще ги изпълняват с два боинга само, предстоим да разберем. 🤔 Поне засега са само два.

  • Харесвам 9
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, t_petkov каза:

е още чакат резултатите, пък целия континент затвориха от преди 10 дни... Предвид колко в България не се спазват мерките, не мисля, че основният им проблем беше Занзибар, ама айде 🙂


Това с резултатите на пристигналите от Занзибар дали са с някакъв южноафрикански или нигерийски вариант на ковид вируса е научна фантастика. РЮА е напълно затворена от година сигурно и няма никакъв поток на хора от там към Танзания и в случая Занзибар. От Нигерия в Занзибар кой ходеше пък изобщо даже преди ковид ерата.  

Ти не живееше ли в Германия? Не би трябвало да те касае тази заповед.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Дали мога да мина без онлайн декларацията за влизане в Германия и евентуално да избегна някакси карантината? Има ли кой да те проверява на адрес въобще? На австро - германската граница проверява ли някой? 

Връзка към коментар
преди 44 минути , VVP каза:

али мога да мина без онлайн декларацията за влизане в Германия и евентуално да избегна някакси карантината? Има ли кой да те проверява на адрес въобще?

Не те съветвам да опитваш, въпреки че моите впечатления (и спомени) от Германия май безнадеждно остаряха.  😉 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 54 минути , VVP каза:

Дали мога да мина без онлайн декларацията за влизане в Германия и евентуално да избегна някакси карантината? Има ли кой да те проверява на адрес въобще? На австро - германската граница проверява ли някой? 

Може да потърсиш някой междуселски граничен пункт, където да няма никой...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, mitaka каза:

Агентката от ТА ми препрати имейла от фирмата, която организира екскурзията.


Здравейте, колеги,

Във връзка с неясната ситуация свързана с COVID 19, бихме желали да Ви информираме, че се налага да отменим резервацията на туристите Ви за Шарм ел Шейх за 05.04.2021 г. Ако желаят клиентите, може да ги насочите към дати 30.04.2021 г. и 22.05.2021 г. Тогава не би следвало да има някакви ограничения за пътуванията.

Моля, да ни изпратите банкова сметка, по която да възстановим платената сума или да ни информирате, ако желаят клиентите да променят датата на пътуване.

Съжаляваме и се извиняваме на всички, които са очаквали с нетърпение пътуването си.

И моята резервация за Шарм е за 05.04. Това сигурно означава, че ще анулират чартъра и ще ми се обадят със същата новина. Не ми се вярва в този ден да има повече от 1 чартър за Шарм. В понеделник последно говорих с нашия тур.агент, каза, че ще чакаме редакция на заповедта до последно, имат готовност да връщат парите или да презаверяват резервацията за друга дата, по желание на клиентите.  

Жалко! Чакам си го това пътуване с нетърпение, но с всеки изминал ден усещам, че шансовете намаляват. 

 

Току-що прочетох, че лаборатория Геника въвеждат нова подобрена услуга в техния тестови център на терминал 2 на летище София. Резултатите от PCR тестовете вече ще излизат до 2 часа, когато тестовете са направени в часовия интервал между 03:00 и 18:00 ч.  https://www.genica.bg/koronavirus-letishte-sofia

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, VVP каза:

Дали мога да мина без онлайн декларацията за влизане в Германия и евентуално да избегна някакси карантината? Има ли кой да те проверява на адрес въобще? На австро - германската граница проверява ли някой? 

Не може, проверяват навсякъде.

Връзка към коментар
преди 6 часа, Duke каза:

Някакво развитие по тази тема дали се очаква в скоро време? 

Засега официално е до юни. Неофициално се говори по тв и медии, че ще бъде до края на годината. Така че вече го приех, няма как да отворят по-рано.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Цитат

Четиринадесет българи са поставени под карантина на Малдивите. От тях 13 са с положителен PCR тест, съобщава Би Ти Ви, позовавайки се на информация от Министерство на външните работи. Именно след натрупването на толкова случаи ведомството реши в началото на седмицата да препоръча на българите да не пътуват до Малдивите освен при съществена необходимост. Задължителната карантина, която се изисква по здравния протокол на Малдивите, е за срок от 14 дни.

 

ще е интересно после да се разбере как е била организирана тази карантина и за чия сметка и дали застраховките са покрили допълнителния престой

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , antea каза:

 

ще е интересно после да се разбере как е била организирана тази карантина и за чия сметка и дали застраховките са покрили допълнителния престой

Явно туристите сами са си платили карантината, защото не са имали застраховки. Интересно дали са били с ТА на резорт и кое е наложило да си правят тестове /освен, ако не са били на резорт, нали са задължителни при изход/?! Не става ясно.

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/14-sluchaya-na-karantinirani-balgari-na-maldivite-ot-nachaloto-na-mart 

Затова му писах и на @Ivko вчера - никакви доброволни тестове в Дубай 😄  Да не стане да влезе в новините и да ни спрат и тази дестинация заради него 😄 И без това не останаха много 🙂 

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 1 час, antea каза:

 

ще е интересно после да се разбере как е била организирана тази карантина и за чия сметка и дали застраховките са покрили допълнителния престой

По-нагоре дадох линк, за малдивска застраховка, която покрива карантината и е създадена, специално за туристи.

Копвам от един друг форум:

 

А ако евентуално се наложи карантиниране, къде се случва то? Има ли отредени места за това (болници/хотели) или се карантинира в съответния ризорт?

 Отговор:

Ганка

 

 Пенка, ние бяхме в ризорт и ни казаха, че ще останем във вилата, в която почивахме. Тя беше с прилежащат двор и басейн- 240 кв.м. Мноооого лично пространство, обградено буйна зеленина и отпред океана. Само храната трябваше да поръчваме по телефона. Мисля, че за всички ризорти е така."

 

И Пенка и Ганка, си имат малдивската застраховка:

 

https://myallied.mv/type/inbound-allied/new

 

Сменила съм имената.

Така че, който се кани да ходи на Малдивите, да си направи застраховката, която предлагат те, че да си няма грижи, ако, недай Боже, нещо стане.

 

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към коментар

Ако някой се интересува от Непал, днес видях пуликация, че отпада 7 дневната карантина.

Не съм търсила подробности, а публикацията беше на алпинист във Фейсбук.

  • Харесвам 12
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Почивка в Тайланд: Остров Пукет отваря без карантина от 1 юли

 

Тайландското правителство вече е готово с план и обяви, че чужденците ще бъдат допускани на остров Пукет без карантина от 1 юли 2021 г. Дотогава е предвидено да бъдат поставени близо 1 милион дози ваксини на жителите на острова, съобщава местното издание "Банкок пост".

 

За повече инфо тук.

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.