Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 38 минути , Иван Попов каза:

Почивка в Тайланд: Остров Пукет отваря без карантина от 1 юли

 

Тайландското правителство вече е готово с план и обяви, че чужденците ще бъдат допускани на остров Пукет без карантина от 1 юли 2021 г. Дотогава е предвидено да бъдат поставени близо 1 милион дози ваксини на жителите на острова, съобщава местното издание "Банкок пост".

 

За повече инфо тук.

Това се казва добра новина, четох,че от 1 октомври ще бъдат включени и Koh Samui,Pattaya,Krabi I Khao Lak🙂Дано стане!

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ами явно ще ходим в Тайланд и на други места, където пускат туристи. Вече плановете за пътешествия ще трябва да ги правим не само съобразно нашите предпочитания за държави и дестинации, но и спрямо това къде е отворено изобщо за туристи.

  • Харесвам 14
  • Браво 3
Връзка към коментар

Да, Тайланд сигурно ще измести Фу куок в плановете ми за есента, а Сейшели ще изместят Намибия за лятото. Искам си сафари там вече втора година. Но ще се чака...

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 30 минути , Роми каза:

Да, Тайланд сигурно ще измести Фу куок в плановете ми за есента, а Сейшели ще изместят Намибия за лятото. Искам си сафари там вече втора година. Но ще се чака...

Махнаха ли ограниченията от Сейшели за нас, извън PCR, че и аз се оглеждам. 

Връзка към коментар
преди 10 часа, Иван Попов каза:

Почивка в Тайланд: Остров Пукет отваря без карантина от 1 юли

 

Тайландското правителство вече е готово с план и обяви, че чужденците ще бъдат допускани на остров Пукет без карантина от 1 юли 2021 г. Дотогава е предвидено да бъдат поставени близо 1 милион дози ваксини на жителите на острова, съобщава местното издание "Банкок пост".

 

За повече инфо тук.

Аз не бих бързал с резервациите, Всеки ден излиза нещо различно от предния ден, много "ако"-та. Министърът на туризма се пъне, после здравният го попарва в безкраен кръговрат. Отделно се обсъжда за кои страни ще важи. Това последното за нас изглежда абсурдно да сме от тях с огромните бройки заразени  и малко туристи. Осоновната им цел за начало са китайците. 

 

От дългосрочния им план по-реалистични ми изглеждат другите две дати, вероятно 1 октомври и с много по-голям шанс за успех януари. 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

След проведен пореден разговор с ТА по отношение на почивка  в Египет, ми бе казано, че се очаква (уж официлно) да бъде преразгледана на 29.3 заповедта, фиксираща карантината от Африка,

 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 2 часа, Роми каза:

Да, Тайланд сигурно ще измести Фу куок в плановете ми за есента, а Сейшели ще изместят Намибия за лятото. Искам си сафари там вече втора година. Но ще се чака...


E, за Намибия още не се знае, може да няма карантина за август. Билетите много скъпи, но пък ако отворят РЮА и това може да се промени.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 22.03.2021 г. в 13:11, ivwer34 каза:

В Узбекистан не се налага носене на маски на открито. Туристическите забележителности са отворени.

Имаш ли информация от някой, който е бил вече в Узбекистан? И ние намираме инфо, че се влиза само с PCR, но попаднах и натакъв текст:

Passengers arriving will have to provide a certificate, in English or Russian, with a negative test result for COVID-19 and sign a paper with a commitment to 14-day self-isolation.

Връзка към коментар
преди 49 минути , Яничка каза:

Имаш ли информация от някой, който е бил вече в Узбекистан? И ние намираме инфо, че се влиза само с PCR, но попаднах и натакъв текст:

Passengers arriving will have to provide a certificate, in English or Russian, with a negative test result for COVID-19 and sign a paper with a commitment to 14-day self-isolation.

Следя сайта на IATA и видях, че информацията е променена на 17.03. В новите изисквания никъде не се споменава за карантина.

Освен това на този сайт https://uzbekistan.travel/en/o/covid-19-in-uzbekistan/ се отразяват новите изисквания свързани с коронавируса и туризма в Узбекистан.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Радо каза:

След проведен пореден разговор с ТА по отношение на почивка  в Египет, ми бе казано, че се очаква (уж официлно) да бъде преразгледана на 29.3 заповедта, фиксираща карантината от Африка,

 

А в Египет по принцип може ри да се влиза все още с виза on arrival?

Връзка към коментар
преди 15 минути , muchachote каза:

А в Египет по принцип може ри да се влиза все още с виза on arrival?

Да. За Хургада е безплатна до 30 април. За Шарм е безплатна. За Кайро е 25 долара.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Яничка каза:

Имаш ли информация от някой, който е бил вече в Узбекистан? И ние намираме инфо, че се влиза само с PCR, но попаднах и натакъв текст:

Passengers arriving will have to provide a certificate, in English or Russian, with a negative test result for COVID-19 and sign a paper with a commitment to 14-day self-isolation.

Аз им писах и ми казаха, че няма карантина. Само, че питах за идване от Германия. От БЪлгария не знам дали ще има разлика. Обаче ми писаха, че и маски се носят де:

 

 

Hello dear friends! The State Committee of the Republic of Uzbekistan for Тоurism Development expresses its gratitude to уоu fоr choosing оur beautiful country to visit! 1. Air traffic with Germany was restored on February 11, 2021. To arrive in Uzbekistan, you will have a negative PCR made at most 72 hours before arriving and good mood!) 2. Yes, you can to travel between the regions. There is no serious restrictions in Uzbekistan now. The country still has a mask regime and a little restrictions on holding mass events. 3. No, you need only negative PCR test. More information about COVID-19 you can read on our web-site: https://uzbekistan.travel/en/o/covid-19-in-uzbekistan/ We also recommend checking the latest information update at the Uzbekistan Embassy in Berlin before your trip. The address Perleberger Strasse 62, Berlin 10559, Germany Telephone (49-30) 394-09-80 Fax (49-30) 394-098-62 Website www.uzbekistan.de Email botschaft@uzbekistan.de

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , ivailo_radev каза:

Аз им писах и ми казаха, че няма карантина. Само, че питах за идване от Германия. От БЪлгария не знам дали ще има разлика. Обаче ми писаха, че и маски се носят де:

 

 

Hello dear friends! The State Committee of the Republic of Uzbekistan for Тоurism Development expresses its gratitude to уоu fоr choosing оur beautiful country to visit! 1. Air traffic with Germany was restored on February 11, 2021. To arrive in Uzbekistan, you will have a negative PCR made at most 72 hours before arriving and good mood!) 2. Yes, you can to travel between the regions. There is no serious restrictions in Uzbekistan now. The country still has a mask regime and a little restrictions on holding mass events. 3. No, you need only negative PCR test. More information about COVID-19 you can read on our web-site: https://uzbekistan.travel/en/o/covid-19-in-uzbekistan/ We also recommend checking the latest information update at the Uzbekistan Embassy in Berlin before your trip. The address Perleberger Strasse 62, Berlin 10559, Germany Telephone (49-30) 394-09-80 Fax (49-30) 394-098-62 Website www.uzbekistan.de Email botschaft@uzbekistan.de

И аз ги попитах за маските преди няколко дни, но на мен ми отговориха това:

Currently tourist sites are open. You are advised to wear face masks indoors, but not outdoors.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, VVP каза:

Онлайн декларацията за влизане в Германия имали значение кога трябва да се попълни и трябва ли да я имам разпечатана на хартия? 

Е, трябва да е преди да си влязъл там 😄 Иначе предполагам може и на момента да се попълни

Връзка към коментар
преди 9 минути , ivwer34 каза:

И аз ги попитах за маските преди няколко дни, но на мен ми отговориха това:

Currently tourist sites are open. You are advised to wear face masks indoors, but not outdoors.

 

Значи е според настроението май 😄 😄 😄 На място ще разберем най-сигурно. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, FlyTraveler каза:


E, за Намибия още не се знае, може да няма карантина за август. Билетите много скъпи, но пък ако отворят РЮА и това може да се промени.

Високата цена на билетите е заради връщането от Виктория. Иначе има директни полети до Намибия и цената на двупосочен не е евтина, но все пак е около 750 евро. А страва страховита, когато се сложи връщане от другаде. Но по-скоро проблема е с южноафриканската истерия. Много ми се иска да се поуспокоят страстите и да се отвори, но като ги виждам EU политиците - нещо не ми се вижда вероятно.      

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Румъния въвежда допълнителни ограничителни мерки заради COVID-19

Заради растящия брой на регистрирани случаи с COVID-19, Румъния въвежда нови ограничителни вътрешни мерки. Те предвиждат забрана за излизане от домовете след 20:00 ч. в населените места, където нивото на заболеваемост през последните 14 дни е над 7,5 на 1000 души население. Там, където заболеваемостта е над 4 на 1000 души, но под 7,5 на 1000, забраната за излизане от домовете след 20:00 ч. ще бъде в сила за дните петък, събота и неделя. Търговските обекти ще затварят в 18:00 ч. в петък, събота и неделя в населените места, в които заболеваемостта е над 4 на 1000 души, а там, където е над 7,5 на 1000, мярката ще бъде валидна през цялата седмица.
https://coronavirus.bg/bg/news/1614

----
Докато се ориентираш кое къде кога е отворено и в кои дни, седмицата миналата 🙂

Така е написано, че сега загрях, че ще са за по-дълго от седмица мерките, но не пише до кога ще са в официалната инфо на сайта, май поне до май месец 😞

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 58 минути , Coo каза:

Докато се ориентираш кое къде кога е отворено и в кои дни, седмицата миналата 🙂

Така е написано, че сега загрях, че ще са за по-дълго от седмица мерките, но не пише до кога ще са в официалната инфо на сайта, май поне до май месец 😞

Питай @ДиянаВ, тя е гъста с румънците и сто на сто знае.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Аз съм ги зарязала румънците. Не им следя мерките и ограниченията. До тук знам, че ако си ваксиниран, можеш да влизаш без тест, дори и от рискова държава стига да не е от държавите с опасни мутациции. 

Решила съм, че ако отнякъде литна, то това ще е Варна или в краен случай друго летище в България. Достатъчен е тормозът да се следят ограничения в кацащата държава, че и да добавям несигурност ще вляза ли и как в излитащата. Поне тази година ще е така🙂. С румънците евентуално можем да се видим в Балчик, но не и на летище Отопени.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 4 часа, Роми каза:

Иначе има директни полети до Намибия и цената на двупосочен не е евтина, но все пак е около 750 евро.

Може ли подсказка кои полети са на тази цена?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Mary каза:

Може ли подсказка кои полети са на тази цена?

Проверявах за втората половина на август. Има полети от София през Франкфурт, мисля че се изпълняваха от Брюкселските линии. Излизаха около 750-800 евро. Но не се задълбочих много, защото нашата програма завършва във Виктория. А за там беше кошмар цената.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.