Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 11 часа, ДиянаВ каза:

Аз съм ги зарязала румънците. Не им следя мерките и ограниченията. До тук знам, че ако си ваксиниран, можеш да влизаш без тест, дори и от рискова държава стига да не е от държавите с опасни мутациции. 

Решила съм, че ако отнякъде литна, то това ще е Варна или в краен случай друго летище в България. Достатъчен е тормозът да се следят ограничения в кацащата държава, че и да добавям несигурност ще вляза ли и как в излитащата. Поне тази година ще е така🙂. С румънците евентуално можем да се видим в Балчик, но не и на летище Отопени.

това за ваксинираните  без тест в Румъния къде мога да го прочета, би ли  казала?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , VVP каза:

Може ли да имам някакъв проблем на немската граница,понеже на пср теста не ми пише часа на излизане,а само датата?

Ако е важен точният час, носете касовата бележка, където се вижда и точен час на плащане, съответно взимане на пробата.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Tani каза:

това за ваксинираните  без тест в Румъния къде мога да го прочета, би ли  казала?

https://stirioficiale.ro/hotarari

https://stirioficiale.ro/hotarari/hotarare-privind-prelungirea-starii-de-alerta-25-martie-2021

Виж тук с преводач. Имат нови неща от тези дни, но аз в момента нямам възможност да пусна преводач.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, VVP каза:

Може ли да имам някакъв проблем на немската граница,понеже на пср теста не ми пише часа на излизане,а само датата?

А не пише ли часа на взимане на пробата? То и без това само той е важен, а не този на излизане на резултата.

 

Връзка към коментар
преди 5 минути , ivailo_radev каза:

А не пише ли часа на взимане на пробата? То и без това само той е важен, а не този на излизане на резултата.

 

Не всяка лаборатория го изписва.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тази година Ковид донесе доста разнообразие в чартърите от България. ❤️

Видях два тур пакета с "директни" чартъри до Шри Ланка с тръгване сега през април - едните с Bulgaria Air Charter с тех.спиране в Египет, другите с Gullivair със спиране на Малдивите 🙂 Предполагам, че на отиване или връщане Gullivair спират и в Букурещ. Цените са болка и сълзи човек като си спомни времето преди пандемията. Да сме оптимисти, че ще се върне това време.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 59 минути , kgg каза:

Здравейте, с отрицателен тест може ли да се влезе и излезе от Гърция (Кулата) в рамките на един ден?

Може, с един тест се влиза и излиза. Снимайте си го, на българската граница ще ви го приберат.

Вижте си обаче, правилата за движение между областите и ако не сте постоянно пребиваващ там, ще ви трябва документ от консулството за прибирането към България. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, VVP каза:

Може ли да имам някакъв проблем на немската граница,понеже на пср теста не ми пише часа на излизане,а само датата?

Определено и се гледа часът на вземане, не кога е излязъл резултатът.

Връзка към коментар
преди 40 минути , harta каза:

В Гърция се влиза с отрицателен PCR, но има карантина 7 дни. Ако дойде някой за по-малко от седем дни, то тогава всичките дни са в карантина.

Искат ли още резидентен адрес или договор за работа или може и свободно?

Връзка към коментар
преди 45 минути , harta каза:

В Гърция се влиза с отрицателен PCR, но има карантина 7 дни. Ако дойде някой за по-малко от седем дни, то тогава всичките дни са в карантина.

С документа от консулството и без да се отклонява от пътя, може да се прибере в рамките на деня. Трябва да каже на границата, за да не го търсят на обявеният при влизане адрес. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В Кения отново се налагат ограничителни мерки. Забранява се влизането и излизането от столицата Найроби с прилежащия район и още четири такива в страната. 
 

Убиха и малкото, което даваше някакъв въздух на туроператорите - вътрешния туризъм.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 часа, harta каза:

В Гърция се влиза с отрицателен PCR, но има карантина 7 дни. Ако дойде някой за по-малко от седем дни, то тогава всичките дни са в карантина.

За края на юли и началото на август имам билети за Миконос, като базата да бъде Наксос. Как мислиш, ще падне ли карантината до тогава?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще падне карантината според мен. Ще продължат да правят тестове на границата на случаен принцип и който излезе положителен, ще е в карантина. 
Ваксинираните Израелци могат вече да идват без карантина. (Трябва да са минали 14 дни от последна ваксина и отрицателен тест).

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Чудя се за уикенд в Истанбул - с късния полет на Търкиш  в петък в 21:25 и прибиране в 20:25 в неделя дали ще успея да мина само с теста от България. Мисля си да отида в петък сутринта в Геника и да си платя нормалната цена за тест , те пишат, че всички проби до 12ч. излизат същия ден, сега въпроса е по кое време нали....ще го уточня. Въпроса ми по-скоро е дали ще трябва да ходя да ми го принтират те резултата за да сложат подпис и печат или ще мина с домашно принтиран тест? От Гърция миналата година съм яко травмиран и за всяко пътуване ходя за "заверка" на резултатите, но дали наистина е нужда. Другото, за което си мисля е дали няма да мога да поискам да ми ги принтират в регистратурата им на Т2 така и така ще летя от там? За последния въпрос ще звънна да питам в Геника, но дали някой е прочел някъде официално инфо за Турция, че тестът трябва да е с печат и подпис на лабораторията?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Египет изпрати протестна нота за въведената карантина от България

https://travelnews.bg/bg/news/16168381689936/egipet-izprati-protestna-nota-za-vavedenata-karantina-ot-balgariya?fbclid=IwAR2-5twz0V6qRhSb3ty9JqnRQWRRvYCU6Xwxsf8KRv7ymg7Pzp40tiuZHRI

  • Харесвам 9
  • Смея се 2
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Coo каза:

Видях два тур пакета с "директни" чартъри до Шри Ланка с тръгване сега през април - едните с Bulgaria Air Charter с тех.спиране в Египет, другите с Gullivair със спиране на Малдивите 🙂 Предполагам, че на отиване или връщане Gullivair спират и в Букурещ.


 В момента ЛОТ имат супер цени до Шри Ланка от половин Европа , май - февруари , < 500€ , вкл. и директен полет от Варшава:

 

https://www.flynous.com/lot-cheap-flights-europe-sri-lanka/

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , Marisha каза:

Египет изпрати протестна нота за въведената карантина от България

https://travelnews.bg/bg/news/16168381689936/egipet-izprati-protestna-nota-za-vavedenata-karantina-ot-balgariya?fbclid=IwAR2-5twz0V6qRhSb3ty9JqnRQWRRvYCU6Xwxsf8KRv7ymg7Pzp40tiuZHRI

...каза едно сайтче, на което страниците „Условия за ползване“ и „Политика за поверителност“ са празни, а в секцията „Контакти“ има едно именце и едно телефонно номерче.

Нормално е тези киртаци от ТА да надуват гайдата и да разпространяват „новини“, които са в подкрепа на глупостите, които вършат.

В сайтовете на МВнР - нашето или египетското, нещо има ли? Хайде по-сериозно, моля ви се!

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Goal & Boss каза:

...каза едно сайтче, на което страниците „Условия за ползване“ и „Политика за поверителност“ са празни, а в секцията „Контакти“ има едно именце и едно телефонно номерче.

Нормално е тези киртаци от ТА да надуват гайдата и да разпространяват „новини“, които са в подкрепа на глупостите, които вършат.

В сайтовете на МВнР - нашето или египетското, нещо има ли? Хайде по-сериозно, моля ви се!

Глупостите на ТА не са по големи от глупостите на Министерство на здравеопазването🤣. Не защитавам ТА, не ги ползвам от поне 10 години и не ме интересуват.

В сайта на МВнР  Египет е ниво 3 на риска, дори Турция и Германия е ниво 4.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, Jorro каза:

дали някой е прочел някъде официално инфо за Турция, че тестът трябва да е с печат и подпис на лабораторията?

Да, в сайта на Външно министерство...https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Asia/turkey?fbclid=IwAR3dKMmsIY7_QLszBFv7NhJP4oVWe-gz1s7fek1VzK0p3-GtMgPFPaHHsAY

Турските власти определят задължителни изисквания, на които следва да отговарят PCR тестовете, както следва:
- да са в оригинал и да притежават подпис и мокър печат;
- съдържанието на документа да е на латиница;
- резултатите от теста да са оптечатани (не се допускат ръкописни резултати);
- да е приложен документ за заплатена такса за изготвяне на PCR теста.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, Marisha каза:

Глупостите на ТА не са по големи от глупостите на Министерство на здравеопазването🤣. Не защитавам ТА, не ги ползвам от поне 10 години и не ме интересуват.

В сайта на МВнР  Египет е ниво 3 на риска, дори Турция и Германия е ниво 4.

Глупостите на ТА са проява на безгранична наглост и на още по-безгранична алчност. Дори и в МЗ да не действат по най-добрия начин, това не оправдава наглеците от ТА в жалките им опити да разпространяват фалшиви новини. В сайта на египетската държавна информационна служба не пише нищо за нота от тях към нас. Нищо. Кой на какво ниво на риска е, не коментирам, след като така или иначе го пише черно на бяло в официални източници, но хайде да не даваме тук гласност на всяка лъжа, скалъпена от ТА в преследване на келепиреца!

 

P.S. Понеже връзката, която дадох, не отвежда до резултатите по ключова дума „Bulgaria" (които така или иначе всеки може и сам да намери), ето екран от търсенето:

 

Capture.JPG.cb0eae9bd8928a997ee214c5b3fdf7c2.JPG

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Goal & Boss каза:

Глупостите на ТА са проява на безгранична наглост и на още по-безгранична алчност. Дори и в МЗ да не действат по най-добрия начин, това не оправдава наглеците от ТА в жалките им опити да разпространяват фалшиви новини. В сайта на египетската държавна информационна служба не пише нищо за нота от тях към нас. Нищо. Кой на какво ниво на риска е, не коментирам, след като така или иначе го пише черно на бяло в официални източници, но хайде да не даваме тук гласност на всяка лъжа, скалъпена от ТА в преследване на келепиреца!

Capture.JPG.cb0eae9bd8928a997ee214c5b3fdf7c2.JPG

Не ползвам от много години ТА, но поне в случая цените на тези пакети не са по-скъпи от свободно направени програми в същите хотели. И за протокола - няма да ги ползвам. Просто не ми харесва такъв тон. Много хора не са пристрастени като нас към пътуванията, искат да намерят някакъв вариант- за тях са такива пакети.

Нека не бъдем с прекалено самочувствие на пътешестващи и да разберем необходимостта и от тези услуги. А  за всяка услуга се плаща. Признавам си - направих опит да видя до къде сте пътували, защото за мен само човек с опита на Матеев и Вълчев могат да си позволят подобно пренебрежение. Рядко пиша така, просто не се сдържах в случая!

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 12 минути , Роми каза:

Не ползвам от много години ТА, но поне в случая цените на тези пакети не са по-скъпи от свободно направени програми в същите хотели. И за протокола - няма да ги ползвам. Просто не ми харесва такъв тон. Много хора не са пристрастени като нас към пътуванията, искат да намерят някакъв вариант- за тях са такива пакети.

Нека не бъдем с прекалено самочувствие на пътешестващи и да разберем необходимостта и от тези услуги. А  за всяка услуга се плаща. Признавам си - направих опит да видя до къде сте пътували, защото за мен само човек с опита на Матеев и Вълчев могат да си позволят подобно пренебрежение. Рядко пиша така, просто не се сдържах в случая!

Ама разбира се - не сме се заклели, че няма да припарим до ТА:( В крайна сметка, за много хора, които не знаят езици и не могат да се оправят в чужда страна, това им е вариантътза пътуване. Ние понякога, също правим комбинации , ако ни е изгодно. Преди години, за ежегодната ни Сицилия, бях си харесала един хотел. Седмица+полетите,с Мистрал еър / Уиз още не летяха до Катания/ ми излизаше, точно, два пъти по-скъпо, отколкото с ТА. Купувах си пакетите от тях, за по две седмици,  на летището си вземахме рент-а-кар и толкова. Просто им ползвах по-ниската цена с чартъра, не ме интересуваха, ни трансфери, ни екскурзии. 

 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.