Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Мисля, че ще е полезно да се създаде тема, в която да се добавят страни, региони, градове или изобщо някакви места, които могат да се посетят свободно, със сертификат за ваксина, или някаква друга облекчена процедура. 

Връзка към коментар
преди 15 минути , logist13 каза:

Това с ваксинирането на децата с тези непроверени във времето ваксини ми се струва доста опасна заигравка. Особено при положение, че все пак изкарват короната сравнително безболезнено. Хайде, ние големите участваме в експеримента, какви ще са последиците (ако има) ще видим след време, ама децата определено не мисля да ги ваксинирам. 

Не "все пак", а "все още".

Не искам да всявам паника, но мен това ме притеснява, а дали ще може да се пътува без тест ми е все едно, както дали Елон Мъск ще кацне на Марс или не.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Новини от последните минути - в Майорка днес са отменили носенето на маски на плажа при спазване на дистанция. Ура! Източника е на испански. https://www.diariodemallorca.es/mallorca/2021/03/31/as-mascarillas-seran-obligatorias-playa-46012285.html

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 2 часа, Eva eva каза:

Досега носенето на маски на открито e било задължително само когато е невъзможно да се спазва дистанция от метър и половина. Вече е задължително навсякъде на открито, дори и на плажа и на басейна. Поне от новината в дира така се разбира.

Не знам, щом така са решили и да коментираме нищо не можем да направим.  Явно испанците са си съгласни и се радват на мерките, приемат ги, щом не протестират. Но за такъв туризъм аз лично съм пас. Няма да си го причиня, каквото ще да става.

А за носенето на маски в колите ... все си мисля, че човек трябва да има малко здрав разум. Малко само. 

Сигурно ги е страх докато шофират парното да не им се изкашля в лицето 😁😁😁

  • Смея се 5
Връзка към коментар

Обикновено излизам с колата за да свърша някаква работа, пазаруване, документи. Най- досадното нещо е слагаш маската, влизаш в колата, сваляш маската, паркираш, слагаш, пазаруваш, влизаш в колата, сваляш, минаваш през бензиностанция, слагаш, плащаш, сваляш, връщаш се, слагаш, влизаш във вас, сваляш... И през всеки път я гласиш да прилепва с металната пластина, защото иначе очилата се изпотяват. Много по-просто е да сложиш веднъж, да свършиш 5-6 неща и да я хвърлиш... С отвращение, ама няма как...

Ако ще шофирам половин час без прекъсване съм без маска, разбира се.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Новина от последните минути буквално - издадоха нова заповед, с която отменят карантината за влизащи от Египет, Мароко, Тунис и др. държави в Африка, изброени са в т. 11 https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/03/31/zabrana_vlizane_bg_31_03_2021.pdf

 

😀

 

......

10. Всички лица, на които е разрешено влизането в страната по т. 2, и които пристигат от държави и територии в Африка, се поставят под карантина за срок от 10 дни в дома или в друго място за настаняване, в което лицето е посочило, че ще пребивава, с предписание, издадено от директора на съответната регионална здравна инспекция или оправомощен от него заместник-директор. За тези лица не се прилага изискването по т. 5.

 

11. Изключение от изискването по т. 10 се допуска по отношение на лицата, пристигащи от Арабска република Египет, Народна Демократична Република Алжир, Тунизийска Република, Кралство Мароко, Република Мали, Република Нигер, Република Чад, Република Судан, Държава Еритрея, Федерална Демократична Република Етиопия, Сомалийска Република, Централноафриканска република, Габонска република, Република Конго, Федерална Република Нигерия, Република Бенин, Того, Кот д‘Ивоар, Република Либерия, Република Сиера Леоне, Република Гамбия, Сенегал, Република Буркина Фасо, Република Южен Судан, Република Гвинея, Република Гвинея Бисау и Република Мадагаскар, за които се прилагат изискванията на т. 5 – 9.

  • Харесвам 15
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Мари Николова каза:

А, точно за Куенка ми трябваше информация 🙂 Дали може да се пътува до там от Мадрид или попада в друга област и е ограничено движението?

Пътувах с личен транспорт, предимно из малки селца и градове и никъде не сме имали проблем. Мадрид умишлено го пропуснах, както Барселона и Валенсия.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, Jenbel каза:

 

 

11. Изключение от изискването по т. 10 се допуска по отношение на лицата, пристигащи от Арабска република Египет, Народна Демократична Република Алжир, Тунизийска Република, Кралство Мароко, Република Мали, Република Нигер, Република Чад, Република Судан, Държава Еритрея, Федерална Демократична Република Етиопия, Сомалийска Република, Централноафриканска република, Габонска република, Република Конго, Федерална Република Нигерия, Република Бенин, Того, Кот д‘Ивоар, Република Либерия, Република Сиера Леоне, Република Гамбия, Сенегал, Република Буркина Фасо, Република Южен Судан, Република Гвинея, Република Гвинея Бисау и Република Мадагаскар, за които се прилагат изискванията на т. 5 – 9.


Нито една от държавите, които са ми важни за тази година (Уганда, Намибия, Ботсвана, Замбия и Зимбабве + евентуални Кения и Танзания, отделен въпрос е, че в Замбия не се издават тур. визи, а в Зимбабве има 14 дни карантина при влизане за момента) не влиза в изключението. Освен Египет, Тунис, Етиопия и Мароко, са вкарали държави, в които почти никой не ходи така или иначе - Гвинея, Гвинея Бисау, Сиера Леоне, Буркина Фасо, Бенин, Габон и подобни... Доколко вярват на информацията за ковид случаите идваща от тези държави? Даже Нигерия са вкарали в изключението. Нали се опасяваха точно от нигерийски вариант на вируса. 

Тотални безхаберници! Поздравявам горещо майките и лелите на измислилите заповедта. Тях също лично ги поздравявам.

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар

@FlyTraveler споделям възмущението ти. Но заповедта е до 30.04, а след това не се знае дали изобщо ще има такова ограничение за Африка. Възможно е и преди 30.04 да претърпи промени. Не я приемай като нещо окончателно и в никакъв случай за дълго.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 минути , FlyTraveler каза:


Нито една от държавите, които са ми важни за тази година (Уганда, Намибия, Ботсвана, Замбия и Зимбабве + евентуални Кения и Танзания, отделен въпрос е, че в Замбия не се издават тур. визи, а в Зимбабве има 14 дни карантина при влизане за момента) не влиза в изключението. Освен Египет, Тунис, Етиопия и Мароко, са вкарали държави, в които почти никой не ходи така или иначе - Гвинея, Гвинея Бисау, Сиера Леоне, Буркина Фасо, Бенин, Габон и подобни... Доколко вярват на информацията за ковид случаите идваща от тези държави? Даже Нигерия са вкарали в изключението. Нали се опасяваха точно от нигерийски вариант на вируса. 

Тотални безхаберници! Поздравявам горещо майките и лелите на измислилите заповедта. Тях също лично ги поздравявам.

Според мен слабопосещаваните страни са в списъка неслучайно - този масивен списък с отворени държави прави авторите на заповедта да изглеждат много ларж - ей на, аз съм ти отворил половин Африка, да се разхождаш там, да ти е приятно. А, не ти се ходи точно там? Е, това си е твой проблем.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 21 минути , Jenbel каза:

@FlyTraveler споделям възмущението ти. Но заповедта е до 30.04, а след това не се знае дали изобщо ще има такова ограничение за Африка. Възможно е и преди 30.04 да претърпи промени. Не я приемай като нещо окончателно и в никакъв случай за дълго.


Не се знае, може да остане и за дълго. Даже и да не остане, самият подбор на държави за изключение от заподвета е покъртителен (без северноафриканските и Етиопия), хеле пък Нигерия...
 

преди 17 минути , Goal & Boss каза:

Според мен слабопосещаваните страни са в списъка неслучайно - този масивен списък с отворени държави прави авторите на заповедта да изглеждат много ларж - ей на, аз съм ти отворил половин Африка, да се разхождаш там, да ти е приятно. А, не ти се ходи точно там? Е, това си е твой проблем.


А Нигерия според теб защо е в списъка, след като ореваха орталъка за нигерийския вариант на ковида, който се внасял от Занзибар ужким? То първо е малоумие да го дирят в Танзания (до момента не са показали някакъв африкански вариант на 6-мата върнали се от Занзибар с положителни тестове, а минаха 20+ дни). Сега пък директно от Нигерия да се пристига без карантина. 😆 

Тези като лъжат, поне да си записват какво са казали. Как да им повярва човек за каквото и да било?
 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 3 минути , FlyTraveler каза:


А Нигерия според теб защо е в списъка, след като ореваха орталъка за нигерийския щам, който се внасял от Занзибар? То първо е малоумие да го дирят в Танзания. Сега пък директно от Нигерия да си идва без карантина. 😆
 

За Нигерия нямам никакво обяснение. Освен ако... някой от НОЩ не е получил писмо от нигерийски принц?

  • Харесвам 2
  • Смея се 12
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

http://www.bta.bg/bg/c/NF/id/2388880

Съд в Чехия отмени изискване всички влизащи в страната да имат тест за коронавирус, предаде ДПА.
Съдът намира, че това е нарушение на основните права, залегнали в чешката конституция, заяви вчера говорител.
Мярката, която изисква пътуващите да разполагат с негативен тест още преди заминаването за Чешката република, е непропорционална, посочва съдът.
Изтъква се, че с по-меки мерки като карантина или извършване на тест при пристигане също може да се действа срещу пандемията.
Магистратите посочват, че изискването прави проблематично връщането на чехи в родината им и на практика ги наказва за това, че се прибират у дома.
Съдиите изтъкват, че не омаловажават сериозността на пандемията, но това не оправдава подкопаването на върховенството на закона.
В момента изискването за тест за влизащи в Чешката република важи за повечето държави, с изключение на Австралия, Южна Корея, Нова Зеландия, Сингапур, Тайланд, Ватикана и Исландия.
За някои страни, като Франция, се изисква ПиСиАр тест, докато за други - като Германия, е достатъчен и бърз тест.

  • Харесвам 5
  • Браво 5
Връзка към коментар

Гръцкият министър на туризма Харис Теохарис обяви план за рестарт на туризма от 15 май. Според туроператорите вече са започнали активни резервации за туристическия сезон, както от европейските страни, така от САЩ и Русия.

Ще се започне с нова платформа, в която туристите ще могат да се регистрират. Ще е нужна справка за антитела или ваксина. По този начин те ще преминават по-бързо през граничните пунктове. Децата под 18 ще минават с родителите си и няма да се изисква PCR тест.

 

Горното, ако е вярно, ще е просто чудесно 🙂

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
Мирослав Василев

Винаги ми е било интересно, случая с Ватикана. Разбирам, че си е отделна държава, ама как няма да се изисква тест за пристигащите от там.

 

Колко от тях, ще отидат просто ей така на почивка, нали трябва да минат през Италия за да стигнат, нямат летище, че да летят директно?

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Радо каза:

Изтъква се, че с по-меки мерки като карантина или извършване на тест при пристигане също може да се действа срещу пандемията.

Принудителната карантина също води до нарушаване на права. Единствено тест на вход с разходи поети от приемащата държава е приемлив вариант. Рано или късно ЕК ще стигне до този извод, но все още лобитата на замесените и политическите интриги вземат връх...

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 26 минути , Duke каза:

Принудителната карантина също води до нарушаване на права. Единствено тест на вход с разходи поети от приемащата държава е приемлив вариант. Рано или късно ЕК ще стигне до този извод, но все още лобитата на замесените и политическите интриги вземат връх...

Все едно приемащата страна да ти поеме разходите за визата. 

Връзка към коментар
преди 32 минути , Duke каза:

Принудителната карантина също води до нарушаване на права. Единствено тест на вход с разходи поети от приемащата държава е приемлив вариант. Рано или късно ЕК ще стигне до този извод, но все още лобитата на замесените и политическите интриги вземат връх...

Ама те немците му хванаха цаката - искат ти тест преди да се качиш на самолета, иначе авиокомпанията ти отказва бординг. И вълкът сит, и законите спазени 😄

Не знам само доколко са спазени, ако когато си купувал билета (т.е. момента на сключване на договора), не ги е имало тези условия.

Връзка към коментар
преди 1 час, jul каза:

Гръцкият министър на туризма Харис Теохарис обяви план за рестарт на туризма от 15 май. Според туроператорите вече са започнали активни резервации за туристическия сезон, както от европейските страни, така от САЩ и Русия.

Ще се започне с нова платформа, в която туристите ще могат да се регистрират. Ще е нужна справка за антитела или ваксина. По този начин те ще преминават по-бързо през граничните пунктове. Децата под 18 ще минават с родителите си и няма да се изисква PCR тест.

Официално е сега го чух и по радиото само не знам това условие как да го приемам справка за антитела или ваксина т.с. пср отпада и ако нямам антитела то остава само вакисата?!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.