Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 52 минути , Duke каза:

Единствено тест на вход с разходи поети от приемащата държава е приемлив вариант. 

И за да се спести този огромен разход, решението ще бъде само аналните тестове да са безплатни за пътуващите. 🤪 

Но с подписване на информирано съгласие, за да не тръгнат друг тип дела след това 🙂

 

  • Смея се 10
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 13 часа, Goal & Boss каза:

Според мен слабопосещаваните страни са в списъка неслучайно - този масивен списък с отворени държави прави авторите на заповедта да изглеждат много ларж - ей на, аз съм ти отворил половин Африка, да се разхождаш там, да ти е приятно. А, не ти се ходи точно там? Е, това си е твой проблем.

От този списък ме интересуват цели 8 държави, в които не съм ходил досега: Нигер, Чад, Судан, ЦАР, Габон, Либерия, Сиера Леоне, Южен Судан. Дали пък да не взема да ги пообиколя, докато нашите са все още ларж със заповедите? 🙂

 

П.С. Прецакват ми Уганда, но май ще се жертвам за нея и ще си изкарам карантината на връщане в Бг.

  • Харесвам 12
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Някой има ли с издаден документ/паспорт/ за ваксинация? То ясно е, че ще е след втората игла, но веднага след нея дали е възможно да бъде издаден или ще има някакъв срок след нея?  

Връзка към коментар
преди 12 минути , Kamen каза:

Някой има ли с издаден документ/паспорт/ за ваксинация? То ясно е, че ще е след втората игла, но веднага след нея дали е възможно да бъде издаден или ще има някакъв срок след нея?  

Май @antea и/ли някой друг беше писала в другата тема за Ковид, че се е ваксинирала с Модерна и с КЕП от системата на МЗ си е видяла сертификата същия или на следващия ден.

 

Намерих го, не е истина колко нещо е изписано в онази тема...

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В някои ваксинационни центрове направо принтират сертификатите след поставянето на втората доза. Не мисля, че има някакъв конкретен срок за издаване, по-скоро е въпрос на това кога ще въведат данните за поставената ваксина в системата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сертификата за ваксинация е задължително условие да бъде издаден ваксинационен паспорт /дигитален зелен пропуск/ с QR код, който пък е необходимо , но не достатъчно условие за пътуване в Европа.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 27 минути , Таньо каза:

Сертификата за ваксинация е задължително условие да бъде издаден ваксинационен паспорт /дигитален зелен пропуск/ с QR код, който пък е необходимо , но не достатъчно условие за пътуване в Европа.

Явно не зададох коректно въпроса. Ваксинационият паспорт кога се издава след представяне на сертификата? Някой с издаден? 

Връзка към коментар

Бърз въпрос, но наистина е малко спешно и нямам време да чета назад.

Полет с Луфтханза с прекачване във Франкфурт за София. ПСР-тестът може ли да не е разпечатан, а само на телефона? Той се изисква само от РЗИ за влизане без карантина в БГ или и немците го изискват при транзитно преминаване?

 

 

Връзка към коментар
преди 51 минути , Kamen каза:

Явно не зададох коректно въпроса. Ваксинационият паспорт кога се издава след представяне на сертификата? Някой с издаден? 

Неофициално се споменава средата на юни, но този паспорт трябва да отговаря на общи за Европа изисквания, така че ще се издава след като бъде приет и одобрен.  Колко  "след" и с какви темпове е хипотеза ...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , Таньо каза:

Неофициално се споменава средата на юни, но този паспорт трябва да отговаря на общи за Европа изисквания, така че ще се издава след като бъде приет и одобрен.  Колко  "след" и с какви темпове е хипотеза ...

....и дали въобще...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Роми каза:

На мен ми дадоха сертификата веднага в медицинския център. На всички даваха дори без поискване

А имаш ли представа колко време е валиден след получаване?

Връзка към коментар
преди 17 минути , DaBo каза:

Бърз въпрос, но наистина е малко спешно и нямам време да чета назад.

Полет с Луфтханза с прекачване във Франкфурт за София. ПСР-тестът може ли да не е разпечатан, а само на телефона? Той се изисква само от РЗИ за влизане без карантина в БГ или и немците го изискват при транзитно преминаване?

 

 

Предполагам немците не го изискват ако няма реално влизане в Германия а само транзит. 

Същия казус имаше вчера дъщеря ми но за Виена и се свърза с тях и отговора беше че не искат нито електронен формуляр нито тест за транзитно преминаващите които се прибират в държавата си.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

The test must have been performed no more than 48 hours prior to entry (time of swabbing). Proof of the test result must be on paper or in an electronic document in English, French or German. Travellers can find details regarding the test requirements on the website of the Robert Koch Institute. The test result must be kept for at least ten days after entry.

DaBo

Редактирано от Blagovesta78
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Уви, и при транзитно преминаване по въздух през Германия се изисква негативен пср тест, направен не по-късно от 48 часа от влизането в страната. Това е от 30.03.2021.

 

1078964737_Screenshot2021-04-01at18_19_41.png.3c5c4d218a26ce758464f6702d9496ed.png

 

Направиха ни луди калинки, пълни маймуни и т.н.... може да допълвате.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , DaBo каза:

Уви, и при транзитно преминаване по въздух през Германия се изисква негативен пср тест, направен не по-късно от 48 часа от влизането в страната. Това е от 30.03.2021.

 

1078964737_Screenshot2021-04-01at18_19_41.png.3c5c4d218a26ce758464f6702d9496ed.png

 

Направиха ни луди калинки, пълни маймуни и т.н.... може да допълвате.

Здравейте,

 

При нас първо пишеше, че се иска за транзитно преминаване, но след разговор с Луфтханза стана ясно, че не е така. Ние пътувахме от България към Испания и обратно през Франкфурт. Насочиха ни да гледаме този линк  - https://lufthansa.travel-regulations.com/?language=en&apptarget=external

 

На летището във Франкфурт никой не иска ПСР, когато си транзит и никой не проверява нищо. На летището в Мадрид ни попитаха за ПСР, казахме че нямаме, казаха че като се пристигне в България трябва да сме под карантира, обяснихме им нашите заповеди, но всичко стана за 3 минути и ни качиха.

 

Разговаряйте с Луфтханза препоръчвам  Ви да го направите преди полета и да сте наясно. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 46 минути , Blagovesta78 каза:

А имаш ли представа колко време е валиден след получаване?

Сертификатът, който удостоверява поставени съответен брой дози от една ваксина няма и не може да има валидност според мен. Все едно картончето, което сега притежавам, че съм с поставена първа доза на АЗ, да има срок на валидност... Ами то завинаги си е мое, а след втората доза ще ми дадат и сертификат. 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Jenbel каза:

Сертификатът, който удостоверява поставени съответен брой дози от една ваксина няма и не може да има валидност според мен. Все едно картончето, което сега притежавам, че съм с поставена първа доза на АЗ, да има срок на валидност... Ами то завинаги си е мое, а след втората доза ще ми дадат и сертификат. 

Aз питам,защото за Тайланд изискването е да са минали 14 дни след поставянето на втората доза, но да не са минали и повече от 3 месеца. Което ме навежда на мисълта, че за Тайланд валидноста е 3 месеца. Аз не съм се ваксинирала, но ако са такива кратки сроковете то ще трябва да се бодем през няколко месеца!🙂

преди 38 минути , DaBo каза:

Уви, и при транзитно преминаване по въздух през Германия се изисква негативен пср тест, направен не по-късно от 48 часа от влизането в страната. Това е от 30.03.2021.

 

1078964737_Screenshot2021-04-01at18_19_41.png.3c5c4d218a26ce758464f6702d9496ed.png

 

Направиха ни луди калинки, пълни маймуни и т.н.... може да допълвате.

Уж до 12 май ще е така...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 минути , Blagovesta78 каза:

Aз питам,защото за Тайланд изискването е да са минали 14 дни след поставянето на втората доза, но да не са минали и повече от 3 месеца. Което ме навежда на мисълта, че за Тайланд валидноста е 3 месеца. Аз не съм се ваксинирала, но ако са такива кратки сроковете то ще трябва да се бодем през няколко месеца!🙂

Е ти си намерила кого да питаш 🙂

А дали наистина е три месеца за ваксинирани, или за преболедували, че обикновено само там съм го виждал

Връзка към коментар
преди 22 минути , neuromancer каза:

Е ти си намерила кого да питаш 🙂

А дали наистина е три месеца за ваксинирани, или за преболедували, че обикновено само там съм го виждал

Само за ваксинирани,за преболедували нищо не се споменава!

Връзка към коментар
преди 3 часа, neuromancer каза:

Ама те приеха ли го вече?

Мисля, че не съществува такова нещо все още.

В момента има поне 6 дигитални здравни паспорти за пътуване, но все още няма нищо унифицирано на правителствено ниво.

 

IATA Travel Pass

Clear Health Pass

Common Pass

IBM Digital Health Pass

VeriFLY

V-Health

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.