Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 57 минути , Blagovesta78 каза:

Aз питам,защото за Тайланд изискването е да са минали 14 дни след поставянето на втората доза, но да не са минали и повече от 3 месеца. Което ме навежда на мисълта, че за Тайланд валидноста е 3 месеца. Аз не съм се ваксинирала, но ако са такива кратки сроковете то ще трябва да се бодем през няколко месеца!🙂

Това не мисля , че е вярно ! За ваксинирани туристи няма подобни ограничения като срок след пълно ваксиниране , може ли линк ?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Blagovesta78 каза:

Aз питам,защото за Тайланд изискването е да са минали 14 дни след поставянето на втората доза, но да не са минали и повече от 3 месеца. Което ме навежда на мисълта, че за Тайланд валидноста е 3 месеца. Аз не съм се ваксинирала, но ако са такива кратки сроковете то ще трябва да се бодем през няколко месеца!🙂

Уж до 12 май ще е така...

останах с впечетлението, че в Тайланд е за преболедуването с Ковид да е минало 14 дни, но не повече от 3 месеца. Може да не съм чела задълбочено, но все пак мисля , че така беше. Затова и се радвах, че мое с ваксинация и/или с преболедуван ковид. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@DaBo, нашето момиче си пътува преди две седмици за Франкфурт и пътува само с данни на телефона си за отрицателен резултат. Не сме чули да е имала проблеми при пристигането. 

Връзка към коментар
преди 31 минути , DaBo каза:

Заповедта за Германия е от преди два дни. Прясна-прясна. Луфтханза казаха, че ни трябва пср тест за транзита. Ще търсим други варианти. 

А вие тук ако няма да сте под карантина, няма да е проблем да имате тест преди тръгване. Или нещо не разбирам?  

Връзка към коментар
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Това не мисля , че е вярно ! За ваксинирани туристи няма подобни ограничения като срок след пълно ваксиниране , може ли линк ?

Гледах в YouTube, ако изнамеря видеото, ще го споделя.

Връзка към коментар

@Lindt, по принцип тестът може да го направим до 24 часа след влизането в БГ или да си стоя в карантина при желание от моя страна, както казваш. Но с тази заповед са засегнати и транзитните пътуващи, което до скоро не беше така. Това изключително много затруднява, защото 48 часа не са много голям период за правене на тест, излизане на резултат на чужд език и т.н. Тук стандартът (има много заболели и лабораториите не смогват) е 48 часа. Бърз тест струва тройно и пак няма гаранция за колко време ще стане в момента. И като сложим изискването на страната, в която отиваш (сега е БГ, ама следващия път ще е друга) и времето, в което един тест става готов, нещата стават... мармалад.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само да кажа за пътуващи с Австрийските авиолинии, че е разрешено само с медицинска маска FFP2 или по-висок клас и маските трябва да са без клапан !

 

Правилото важи и за борда на самолета и на територията на летищата в Австрия.

 

Положителното е, че не очакват всички пътници да са запознати с претенциите им и раздават масски на чекин гишетата и по изключение и на качване на борда.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 минута , funny каза:

Само да кажа за пътуващи с Австрийските авиолинии, че е разрешено само с медицинска маска FFP2 или по-висок клас и маските трябва да са без клапан !

Луфтханза искаха същото преди време, предполагам и сега.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , DaBo каза:

@Lindt, по принцип тестът може да го направим до 24 часа след влизането в БГ или да си стоя в карантина при желание от моя страна, както казваш. Но с тази заповед са засегнати и транзитните пътуващи, което до скоро не беше така. Това изключително много затруднява, защото 48 часа не са много голям период за правене на тест, излизане на резултат на чужд език и т.н. Тук стандартът (има много заболели и лабораториите не смогват) е 48 часа. Бърз тест струва тройно и пак няма гаранция за колко време ще стане в момента. И като сложим изискването на страната, в която отиваш (сега е БГ, ама следващия път ще е друга) и времето, в което един тест става готов, нещата стават... мармалад.

А дали не можете с бърз тест? Иначе да, разбирам те, според моята оценка всички европейски хъбове са непревземаеми без тест или е въпрос на време да станат такива. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Lindt каза:

А дали не можете с бърз тест? Иначе да, разбирам те, според моята оценка всички европейски хъбове са непревземаеми без тест или е въпрос на време да станат такива. 

Не, само пср тест. Имаме и друг вариант към момента, но нещата започват съвсем да загрубяват.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , DaBo каза:

Не, само пср тест. Имаме и друг вариант към момента, но нещата започват съвсем да загрубяват.

През Турция минете - там транзитните не са задължени да имат тест.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 13 минути , Mary каза:

През Турция минете - там транзитните не са задължени да имат тест.

Само дето престоят е умопомрачителен... къде едно денонощие го докарва. Засега има и директен полет, но не ни устройваха датите. Сега май ще преразгледаме датите! 😉

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това с ПСР е някаква изгъци на самата компания. И в сайта на Външно министерство, и в сайта на РКИ пише, че може Антигенен тест.

https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268

 

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Tests.html

Това с ПСР е някаква изгъци на самата компания. И в сайта на Външно министерство, и в сайта на РКИ пише, че може Антигенен тест.

https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268

 

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Tests.html

преди 55 минути , DaBo каза:

Не, само пср тест. Имаме и друг вариант към момента, но нещата започват съвсем да загрубяват.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 31.03.2021 г. в 16:14, logist13 каза:

Това с ваксинирането на децата с тези непроверени във времето ваксини ми се струва доста опасна заигравка. Особено при положение, че все пак изкарват короната сравнително безболезнено. Хайде, ние големите участваме в експеримента, какви ще са последиците (ако има) ще видим след време, ама децата определено не мисля да ги ваксинирам. 

Президентът на Танзания се заиграваше и почина, всяка ваксина минава хиляди изпитания и е БЕЗОПАСНА за хората, аз ще си ваксинирам моите, няма да чакам още 5 години разни малоумни помое мнение хора да саботират останалите и да пренасят вируса, обиждайки учени и доктори.

  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Някой има ли информация черно на бяло за пристигане от Сейшели в България . Вчера се обаждах на РЗИ ,от там ми казаха че ще мога да се освободя от карантината с тест ,но никъде не мога да го открия официално.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , moli84 каза:

Някой има ли информация черно на бяло за пристигане от Сейшели в България . Вчера се обаждах на РЗИ ,от там ми казаха че ще мога да се освободя от карантината с тест ,но никъде не мога да го открия официално.

Заповядай, важи до 30 април и е валидно, за всички влизащи в страната.

 

https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/10-dnevnata-karantina-na-vlizashite-v-stranata-blg/

 

Но пък, имаше друга заповед , специално за Африка - със задължителна карантина, да не те подведа.

Моля, някой, ако знае, дали карантината за Африка отпада, да каже!

Връзка към коментар
преди 14 часа, agenta каза:

Разговаряйте с Луфтханза препоръчвам  Ви да го направите преди полета и да сте наясно. 

Големият проблем е, че служителите от CS с които разговаряш по телефона не са същите, които те посрещат на гейта за бординг или пък служителите от граничен/здравен контрол на изпращащата или приемащата страна. Аз не бих разчитал на мнение на служител от кол център и това лято бих пътувал където и да е било само с наличен ПСР тест в джоба...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 16 минути , Duke каза:

Големият проблем е, че служителите от CS с които разговаряш по телефона не са същите, които те посрещат на гейта за бординг или пък служителите от граничен/здравен контрол на изпращащата или приемащата страна. Аз не бих разчитал на мнение на служител от кол център и това лято бих пътувал където и да е било само с наличен ПСР тест в джоба...

Прав си, но и тези на гейта и бординга и тези в CS трябва да работят по едни и същи правила и гледат едно и също място, особено на компания като Луфтпанза. Споделям своя собствен опит, всеки сам си преценява.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 53 минути , agenta каза:

Прав си, но и тези на гейта и бординга и тези в CS трябва да работят по едни и същи правила и гледат едно и също място, особено на компания като Луфтпанза. Споделям своя собствен опит, всеки сам си преценява.

Съгласен съм, но тук става дума за обстоятелства извън контрола на самата авиокомпания. Мерките се въвеждат, променят и отменят на държавно ниво, а динамиката на тези действия през последните месеци е такава, че не предполага дори относителна сигурност, камо ли стабилитет на моментното състояние. В този смисъл казвам, че е по-добре да бъдеш предварително подготвен с ПСР тест, вместо да разчиташ на късмета в играта "тука има - тука нема". 😉 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 час, Duke каза:

Съгласен съм, но тук става дума за обстоятелства извън контрола на самата авиокомпания. Мерките се въвеждат, променят и отменят на държавно ниво, а динамиката на тези действия през последните месеци е такава, че не предполага дори относителна сигурност, камо ли стабилитет на моментното състояние. В този смисъл казвам, че е по-добре да бъдеш предварително подготвен с ПСР тест, вместо да разчиташ на късмета в играта "тука има - тука нема". 😉 

Добре, @Duke съгласи ме, важното е да не се стресира човек, а иначе ПСР тест в ръка е най-сигурното средство!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, epetkov каза:

В ден петък има добър вариант за 96 евро с 20кг багаж:

2089470982_Screenshot_20210402-095324_SamsungInternet.jpg.fdabf5d8dd26ef9e14bf3eed1a75ed5f.jpg

 

Да, много ти благодаря за усилието! Целта на пътуването си има конкретна дата и след като целта е изпълнена в София има произтичащи събития и действия. Ако става въпрос за туризъм, може да се нагласят някакси датите, но в нашия случай поне в едната посока има голям престой. Големият престой всъщност е проблем вече и при Луфтханза, Австрийските и т.н., особено с полет от/до non-EU.

 

Местният офис на Лутханза ни каза, че изискват пср-тест. Сега това дали е тяхна интерпретация или пък защото полетът е от non-EU към EU - не знам, но този офис дава инструкциите на наземния персонал и като им "светне на екрана", че трябва пср, а ти имаш бърз антигенен и няма да те борднат.

 

И като полетът е във вторник, тестът трябва да го правиш в неделя. А ходи да търсиш работеща лаборатория в неделя (тук все пак има, ама тогава винаги е голямо чакане), а ако изчакаш за понеделник - я ти стане готов тестът, я не! И като полетът е в 6:30 сутринта... Просто си разсъждавам на глас, че положението започва доста да зазлинява. Как не седнаха за една година от ЕК, ЕС и подопечните им структури да уеднаквят поне основните изисквания за пътуване вътре в общността....

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.