Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 2 минути , neuromancer каза:

Може да е само един теста, стига да е спазен срока

Тоест този тест като хартиен документ си остава у мен, не остава при турските гранични /или медицински, или каквито и да са там../ власти?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, muchachote каза:

Реално, Турция се явява транзитра страна

Реално Турция се явява транзитна страна единствено и само в случай на авиотранзит с  Турските авиолинии: общ  авиобилет София-Истанбул-Сараево. Само в този случай не е  обходим тест за влизане в Турция. Във всеки друг случай е необходим отрицателен тест за влизане в Турция. Наистина, ако не говорим за авиотранзит,  решението е:

Преди 1 час, Hadzhitodorovi каза:

Направете си 4-5 ксерокопия и ги оставяйте на който иска да има хартия.

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

 Или помолете да ви дадат 2 екземпляра с подпис и печат. Аз съм вземала от Рамус без какъвто и да е проблем и без доплащане. Не вярвам да ви откажат където и де е.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 минути , Роми каза:

 Или помолете да ви дадат 2 екземпляра с подпис и печат. Аз съм вземала от Рамус без какъвто и да е проблем и без доплащане. Не вярвам да ви откажат където и де е.

На нас за Дубай, от Каспела ни ги  дадоха цветни , с мокър печат и подпис. Извадих копия на цветен ксерокс, които, по нищо не се различаваха от оригиналите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , AlexandraKo каза:

Извадих копия на цветен ксерокс, които, по нищо не се различаваха от оригиналите.

Моля за адрес на който да изпратя едни купюри за минаване през същия кресоркс... 😛 

 

Шегата настрана, но някои хора приемат буквално подобен съвет, а знам, че специално ти правиш разлика между копие и оригинал на документ... 😉 

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, master_of_germs каза:

Северна Македония продължава да е отворена и без тестове, но от днес вече полицейският час почва от 20:00 ч, два часа по-рано от досегашния.

До 20-ти април се затварят всички заведения и фитнеси.

FB_IMG_16177057139173317.jpg.deb1af5ae79abc81af91d11e2059d54e.jpg

FB_IMG_16177057217222733.jpg.59f8ae558dd67387eb92d471b1fd8a90.jpg

FB_IMG_16177057255985739.jpg.89b1321d24dee420d9029a00cb337a52.jpg

FB_IMG_16177057316802534.jpg.82920a9a88107b02567cf9e865c273e1.jpg

FB_IMG_16177057358628005.jpg.466588e3197bad413c8745e45995ff98.jpg

FB_IMG_16177057404210311.jpg.027bea9ceeb5adc1df282c251074eb36.jpg

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 6 часа, Duke каза:

Моля за адрес на който да изпратя едни купюри за минаване през същия кресоркс... 😛 

 

Шегата настрана, но някои хора приемат буквално подобен съвет, а знам, че специално ти правиш разлика между копие и оригинал на документ... 😉 

Пробвал съм, машината изписа, че не е позволено да се копират пари, голяма изненада беше, явно им е заложено във софтуера и ги различават по някакъв начин😁

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 10
Връзка към коментар

https://www.garda.com/crisis24/news-alerts/462701/colombia-authorities-to-tighten-certain-covid-19-travel-restrictions-april-7-other-measures-remain-unchanged-update-29

 

Считано от утре, Колумбия иска задължително от чужденците PCR, направен в рамките на до 96 часа преди полета. Колумбийците могат да се тестват при пристигането в Колумбия.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз пък видях, че на летището в Истанбул правят ПСР тест, който излиза до 3 часа. 250 турски лири е цената. За трансфериращите през Турция. Ето инфо от Сабиха Гьокчен, но наши приятели сега се прибраха през другото летище и там правилата били същите.

 

https://www.sabihagokcen.aero/covid-19-en/covid-19-news/pcr-testing-is-now-available-at-sabiha-gokcen-airport

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

В Турция в последните дни се отчитат много нови случаи.

Имам планове за началото на май,но очаквам всеки момент да се наложат по тежки мерки.Имайте едно наум,ако планирате нещо за там.

https://fakti.bg/world/568694-eksperti-preduprediha-che-v-turcia-shte-stane-strashno-prez-sledvashtite-sedmici

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Някой може ли да даде жокер дали е оправдан следния риск. 

Ще пътуваме за уикенда до Истанбул със самолет. Полета ни на отиване е в 21:25 в петък, а в неделя кацаме в 20:30ч.  Има ли как да мина само 1 тест от София. 

В Геника се тупат в гърдите, че изкарват резултати в рамките на деня, но дали мога да разчитам, че ако отида сутринта в 8 примерно е петък до следобед ще е готов резултата така, че да мина да го взема същия ден или евентуално от регистратурата им на летището. Надявам се, че още важи отстъпката със СБА карта при тях иначе няма смисъл. За теста на летището не ми се дават такива луди пари. Сейв варианта е в четвъртък да си направя пср в рамус за 72лв и като кацнем в Истанбул да си направим нов тест за 50 лв на летището и да ни е готов за на връщане.  Какво мислите?

Връзка към коментар
преди 38 минути , Jorro каза:

Някой може ли да даде жокер дали е оправдан следния риск. 

Ще пътуваме за уикенда до Истанбул със самолет. Полета ни на отиване е в 21:25 в петък, а в неделя кацаме в 20:30ч.  Има ли как да мина само 1 тест от София. 

В Геника се тупат в гърдите, че изкарват резултати в рамките на деня, но дали мога да разчитам, че ако отида сутринта в 8 примерно е петък до следобед ще е готов резултата така, че да мина да го взема същия ден или евентуално от регистратурата им на летището. Надявам се, че още важи отстъпката със СБА карта при тях иначе няма смисъл. За теста на летището не ми се дават такива луди пари. Сейв варианта е в четвъртък да си направя пср в рамус за 72лв и като кацнем в Истанбул да си направим нов тест за 50 лв на летището и да ни е готов за на връщане.  Какво мислите?

Доколкото видях теста на летището е 130лв и резултата излиза след 2 часа.  Ако се тествате в петък преди 18ч до 20ч трябва да е излязъл. Така ще си пътувате спокойно, без притеснения.  В другият случай спестявате по 60лв, но сте на тръни през цялото време. А теста в Истанбул крие риск да е фалшиво положителен.

Аз също имах идея за пътуване до Мадрид за два дни с тест на летището и щях да питам правилно ли тълкувам информацията от сайта на Геника 🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 59 минути , Роми каза:

В Рамус досега теста ми е излизал винаги до 16 часа на същия ден. А са и близо до летището.

Съгласен съм с мнението на Роми.Със сигурност ще излезе теста в рамките на деня в Рамус

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Звънях в Геника. Казаха, че резултати взети в централната им регистратура на Плиска до обяд излизат след 16ч. на същия ден. Нямало проблем да ми ги разпечатат резултатите на летището на гишето на Суиспорт. Имам време до утре да го измисля дали да го направя така или да си отида в Рамус. Със СБА картата в Геника теста е 85лв.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Някой знае ли дали може да се пътува до Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Туркменистан и Таджикистан с отрицателни PCR тестове, и има ли задължителна карантина? 

Връзка към коментар
преди 23 часа, Jorro каза:

Звънях в Геника. Казаха, че резултати взети в централната им регистратура на Плиска до обяд излизат след 16ч. на същия ден. Нямало проблем да ми ги разпечатат резултатите на летището на гишето на Суиспорт. Имам време до утре да го измисля дали да го направя така или да си отида в Рамус. Със СБА картата в Геника теста е 85лв.

Според мен в Геника ти е по-сигурно, защото Рамус са по-натоварени. Ние правихме тестове миналия петък в Рамус /не в централната лаборатория, а в манипулационна/, преди обяд отидохме и ни казаха, че ще са готови в събота сутринта, защото са много, много натоварени. Резултатите бяха готови вечерта към 22:30, но в твоя случай не може да разчиташ на това. Още ни посъветваха, за вземането на официалните документи на английски с подпис и печат, да не ходим до централната лаборатория, че там много се чака, а да изберем друг от адресите им. Но ставаше въпрос за ден събота. Аз избрах Рамус, защото имах ваучер за намаление при тях. На Геника цената за 2+ е добра, но към нея начисляват и някаква такса и така крайната цена /мисля 89лв./ става като на Рамус /90 лв/. 

 

Връзка към коментар
преди 13 часа, Guinness каза:

може да се пътува до Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Туркменистан и Таджикистан

По-вероятно е човек да направи обиколка в далечния изток, включваща  посещение на Северна Корея, отколкото да направи обиколка в централна Азия, включваща посещение на Туркменистан!

Връзка към коментар
преди 14 часа, Guinness каза:

Някой знае ли дали може да се пътува до Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Туркменистан и Таджикистан с отрицателни PCR тестове, и има ли задължителна карантина? 

Узбекистан е отворен, влиза се с PCR, не по-стар от 72 часа от кацане в страната. Карантина няма.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Започнах да се заглеждам в Испания за началото на следващия месец, като една от малкото държави без изискване за карантина при влизане. Може ли някой да даде повече инфо за мерките там към настоящия момент? По конкретно ме интересува свободното движение между градовете и областите и дали са отворени музеите и заведенията (поне в откритите части). Мисля си за областите Галисия и Астурия или пък за Палма де Майорка. Отворена съм за всякакви предложения и за други дестинации, стига да няма карантина и да са отворени поне основни атракции.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 6.04.2021 г. в 20:25, feel_the_rush каза:

Аз пък видях, че на летището в Истанбул правят ПСР тест, който излиза до 3 часа. 250 турски лири е цената. За трансфериращите през Турция. Ето инфо от Сабиха Гьокчен, но наши приятели сега се прибраха през другото летище и там правилата били същите.

 

https://www.sabihagokcen.aero/covid-19-en/covid-19-news/pcr-testing-is-now-available-at-sabiha-gokcen-airport

При полет Сейшели София с транзит през Истанбул на турските авиолинии,ще ми качат ли на борда на самолета без тест (идеята е да си го направим при пристигане в бг ,че там струвал 130 евро) днес целия ден звъня на авиокомпанията ,но ням резултат.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.